USA

New York v únoru 2013

Marcela

Ahoj, mám v plánu navštívit New York v druhé půlce února 2013. Jaké můžu očekávat počasí? Máte někdo zkušenosti z tohoto období? Chtěla bych tam strávit asi týden. Je to dobrá volba, nebo mám raději nechat cestu na teplejší měsíce? Můžete mi dát i doporučení, co navštívit, jaká místa určitě nevynechat, případně na nějaký jedno až dvoudenní výlet? Díky

Zkušenosti čtenářů

ANAVI

ůnor v NY je jako ůnor u nás.Může být +20, i -20,to se nedá odhadnout.Jestli jedeš poprvé,tak týden je skoro i dost,na ty největší pecky stačí i 2 dny.Pak už je o vychutnávání a nalézání konkrétních míst,která tě zaujmou.Nechá se,což doporučuji,udělat i výlet busem do Washingtonu.V NY m.j. doporučuji 3 hod plavbu okolo celého Manhattanu,nebo alespon plavbu zdarma ferry na Staten Island podle sochy Svobody a zpět.Co je povinné vidět ? Pátá Av.,Central Park,Hotel Plaza, Trump Tower,Rockefeller Centre ,Times Square,Empire State Building-22 dolarů(nejlépe ještě za světla a počkat do tmy),Brooklyn Bridge,čínskou čtvrt,burzu na Wall Street,nové WTC-hned naproti je Century21 s levnou modou,atd.Ale velkým zážitkem je i chodit po ulicích – my jednou za den ušli asi 20 km.Přečti si na AKCNILETENKY.COM moji reportáž První polibek Ameriky…

„ůnor“…

Lenka

Ahoj Marcelo, docela zaujal tvuj napad na vylet do New Yorku. Mas to alespon zhruba nejak spocitane na kolik to vyjde?

Marcela
Lenka:

Ahoj Lenko,
kalkulaci jsem zatím nedělala, mám jen letenky. Na únor už jsem propásla akční cenu, tak jsem koupila konec ledna. S přestupem v Miláně vyjde zpáteční letenka na cca 8.000 Kč.

Anavi, díky. Na akcniletenky.com jsem už zabrouzdala, na tvojí reportáž určitě juknu 🙂

Martina
Marcela:

Ahoj Marcelo, hledáš parťáka/ky na cestu do NY? Ráda bych tam v únoru taky zamířila…

Marcela
Martina:

Ahoj Martino, na únor už jsem nestihla koupit letenku za akční cenu, tak letím poslední týden v lednu. Z Milána 26.1, zpět do Prahy 2.2. Letím s dcerou (17 let) a partačku rádi přibereme 🙂 Zatím nemáme žádné konkrétní plány, co vidět, kam vyrazit, ale asi uděláme jednodenní výlet do Washingtonu, jeden až dva dny věnujeme nákupům a pak samozřejmě chceme vidět nejznámější místa NYC. Ubytování bychom chtěly nejraději na Manhattanu, ale možná i v Brooklynu, kde je to levnější.
Ozvi se a můžeme se domluvit.

Lenka
Marcela:

Ahoj Marcelo,

poprosim, kde jsi koupila letenky z 8 tis?

Predem diky

Lenka

Iva
Martina:

Ahoj,
já mám letenku na únor koupenou, v New Yorku jsem 16.2.-21.2.2012. Jestli se chceš přidat?

Annara

Ahoj,
unor je vybornej mesic a byva tu rozhodne mnohem tepleji nez v cechach. Doporucuji navstivit trosku min znama mista jako DUMBO (Down under the Manhattan Bridge) v Brooklynu, kde je nadhernej vyhled jak na Manhattansky most tak i Brooklynsky, rozhodne se projit po Promenade v Brooklynu ve ctvrti Brooklyn Heights. A zajit do nejakeho mensiho music clubu, kterych je zejmena v Brooklynu hodne. Zajimava a hodne popularni ctvrt je Williamsburg v Brooklynu, kde na jedne strane ziji Satmar chaside a na druhe pak mistni hipsteri. Pokud vas bude zajimat nocni zivot na bud prave Williamsburg nebo 2nd ave na Lower East Side s plno jidlem a hudbou!

johana

Ahoj, v NY v únoru jsem byla.
Pozitiva:
– vše je celkem levné. V podstatě nejlevnější ubytování v roce.
– nejméně lidí v roce. NY není prostě na zimu tak žádaná destinace, takže všude nejsou obří davy, jako jindy během roku. Věř mi, je to pozitivum.
– levnější vstupy na divadelní představení apod.
– stále se dá bruslit u Rockefellerova centra

Negativa:
– New York je nekrásnější tak o dva tři měsíce později.
– může bejt klidně strašná kosa.
– Nic extra se neděje, není výzdoba na nějakej nadcházející svátek, takže žádná sváteční atmoféra, jako třeba před halloweenem, vánocema atd.

Ale NY je skvělej v jakoukoliv dobu. Kdybych si mohla vybrat, asi bych tam jela třeba v květnu.

Olča

Ahojda ,splnili jsme si sen a v červnu letíme do New Yorku.Máme jen letenky .Nemáte někdo pls radu na levnější ubytování ?Budeme tři .Děkuji Olga

vlado
Olča:

neviem na kolko je lacne ubytko inde, ja som bol 2tzydne tu:http://www.budgetplaces.com/sk/new-york-apartment-8782-harlem-heaven-apartment.html
a uplna spokojnost…ale ja som ubytko zhanal celkom narychlo a vsetko uz bolo neskutocne drahe…

Ivan

Zkuste ubytování v Jersey City. Např. nedaleko Newportu, odkud railem dojedete přímo buď na 33rd Street nebo k World Centru

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: