Střední Asie

Kyrgyzstán – povolení do pohraniční zóny Inylček

Pavel

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti se získáním povolení do pohraniční zóny ledovce Inylček v JV Kyrgyzstánu? Vím, že je dobré si ho začít zařizovat cca měsíc předem z ČR přes nějakou kyrgyzskou alptour. Budu velice vděčný za nasměrování.
Díky, Pavel

Zkušenosti čtenářů

Petr S.

Propustku do phraniční zóny jsem vyřizoval buď přes Ak-sai travel nebo Turkestan travel, Stačí odeslat mail se senamem lidí a čísly pasů zaplatíš jim potom v hotovosti po příletu. Turkestan má aktuální cenu 30USD/os. (nabízí i vyřízení expres za 3-5 dní ale za 100USD/os. Na Ak-sai jsem se nedíval. Vše snadno vygooglíš. Tukestan má i slušný camp v Karakolu

Pavel
Petr S.:

Ahoj Petře, díky za odpověď. Můžeš mi prosím ještě napsat, jak dlouho permit platí? Nevím přesná data začátku a konce treku, takže by pro mě bylo ideální zařídit permit na 30 dní a nebýt časově nijak omezen. Díky moc za odpověď.

Pavel:

ahoj Pavle , mně napsali z Turkestan travel (po asi 3 týdnech urgování mailu), že samotné povolení nevydávání, jediné s koupením si jejich zájezdu. Jedeme tam tento srpen a začínám být trochu nervózní. Co jsi prosím zjistil ty? Napiš na [email protected], ráda si vyměním jakékoliv info

Petr S.

Nepamatuji si přesně jestli bylo nějaké omezení délky permitu za základní cenu, vím, že jsme ho vyřizovali vždy min na tři týdny, aby byla rezerva, napiš jim do mailu s požadavkem na vyřízení datum od-do a myslím, že nebude problém, lezci pokoušející se o Chána nebo Pobědu bývají v BC i několik týdnů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: