Střední Amerika, Mexiko a Karibik

trvalý pobyt v karibiku

Lukáš

Ahoj všem,již nějakou dobu vážně uvažuji o tom, že bych trvale žil někde v karibiku či střední americe. Víte někdo,jaká je možnost získat povolení k trvalému pobytu v některé z těchto destinací? Budu rád za jakoukoliv radu, informaci. Pokud je na tom někdo podobněn a přidal by se, napiš emai a probereme možnosti. [email protected]

Zkušenosti čtenářů

VIC

Ahoj taky uvažuji dost nad karibikem. Jsem pevne rozhodnuta ze prave tam.
prosim te napis mi na e-mail a muzem to propbrat detailne.
[email protected]

VIC
VIC:

Anebo jeste zvazuji mexico, ale blizsi je mi karibik.

VIC:

Mexiko má karibské pobřeží.

Calvin
VIC:

Ahoj, v Mexiku je to dost jednoduché, když si koupíš nemovitost jsi rezident a za dva roky Ti daji občanství bez problému .
Calvin

Sidd
Calvin:

Docetl jsem se, ze dvoji obcanstvi v Mexiku neni mozne. Jak je to tedy? Vi nekdo presne?
dekuji

Pavel nudny
Calvin:

Ahoj , narazil jsem na tento starsi příspěvek , mohu se zeptat jek to funguje teď aktuálně , as bych nemel problem koupit tam nemovitost. Teochu problem s jazykama , ale verim ze zivotem tam konkretne Mex ,. Playa de carmen , ci Tulum.. se mluvit naucim . Diky za rady ,postrehy.

ondrej kozak
VIC:

Ahojte.Budto si tu nekoho vzit,nebo si tu udelat dite,nebo si zajet kazde 3 mesice na hranice pro razitko…jinak je to beh na dlouhou trat.

[email protected]

Daniel

ahoj
sice neznam odpoved na vasi otazku, ale pokud o tom tedy vazne premyslite neni lepsi se obratit na ministerstvo, pripadne potrebnou ambasadu, ktera sdeli konkretni udaje?

Kazdopadne pokud to vezmu podle podminek v CR tak ziskani k trvalemu pobytu je mozne az po 5 letech pobytu v zemi… Neni to sice rada ale nejlehci cesta jak ziskat TP je manzelstvi 😀

Zdeněk

A co, třeba Ekvádor, dost zajímavá země.

Jaromír
Zdeněk:

Nejlepsi by bylo Ekvador. Je to v horach a nad 1500 m neni malarie. Neni tam zadnych 37 C. Dale zit na stalo v cizine je treba mit nekoho s kym muze clovek mluvit ve svem jazyce. Ja neco takoveho planuji, ale ne tento rok. Pro mne prichazi v uvahu misto kde mohu mluvit s nekym Cesky. Cim vice lidi po hromade tim je to snesitelnejsi. Zit kdekoliv bez toho ze promluvim s nekym cesky je tezke. Kdo neco takoveho planuje zit na stalo v tropech dejte mi vedet. [email protected]

Macek903
Jaromír:

Take je to muj sen,zit v Karibiku,nebo jinde.

Jan
Jaromír:

Můj sen stejně jako váš. Honduraz, Belize, nebo cokoliv jiného. Do dvou let trvale tam, kdo má podobný záměr?

loulou
Jan:

Ja som odhodlana, trvalo zit v
Caribiku, Honduras, Belize.
Jan ozvi sa, mas zaujimave prispevky. Dakujem.

pepa
loulou:

Ahoj,take planuji Karibik,,pokud muzes ozvi se a probereme.diky,,Pepe

marek
pepa:

ahoj pepe spletl jsem email.a nenapsal ho cely tak ty se chystas taky do karibiku mas palny …napis marek muj email [email protected]

marek
loulou:

Zdravim tak jsem si vse procetl a sleduji clanky.Uz toho cestovani mam celkem hodne za sebou ani nebudu psat kde vsude jsem byl a pracoval a podnikal protoze bych se upsal.vezmu poslednich 15 let. 5 v Canade v Torontu pak jsem zil na floride na ostrove Key Largo asi 3 roky a dalsi 2 roky jsem byl v Puerto Rico v Dominikanse rep.Zbytek jsem jezdil do Mexica,Beliza,a Egvadoru ja kupuji pozemky a stavim male nenarocne domky.Musim rict ze Zdenek ma celkem prehled co tady pise I kdyz vim jak a kde nakupovat sam jsem vlastnil domy a pozemky v ruznych statech..Ja mam 45 let a uz chci zit v klidu.Ted ziju v Miami na floride a musim vam rict ze se tesim na karibik,kde se v brzke dobe chci prestehovat.Je to nadherne zit na karibiku jeste nevim jestli budu na Belize nebo v Jukatanu ..v Kostarice..nevim proste tam kde si sezenu dum nebo parcelu a kde si postavim maly nenarocny dum…praxi mam lidi mam a ceny znam taky.Jenom mozna zvazuji ze k sobe priberu nejakeho spolecnika protoze tady v usa tu svou firmu prodavam a tam budu stavet nove domky.Lidi vite jak tam je fajn jak tam je krasny zivot a levny ale musite vedet do ceho jdete.Znam ty staty nebudu tady se rozepisovat ale treba stavel jsem americanum a kanadanum domy v mexicu.Staveli to moji lidi a ja jsme fakt hodne penez vydelal a tam je to tak ze je tam hodne bohatych nebo hodne chudych lidi.Americanu tam zije nelegalne asi 2 miliony.Maji tam krasne domy postavene berou duchod z ameriky a zijou si tam…ani nebudu mluvit.Je toho hodne co bych psal ..kdyby nekdo chtel s necim poradit at mi pisne.ja to tady balim a bekem 3 mesicu se stehuji a moc se na to tesim…ma rada a jak vam radi Zdenek aby jste nekde vydelaly penize musite bud umet neco co je zadane anebo mit stesti ze narazite na dobrou praci a dobre lidi.Kdo neriskuje nevyhraje je treba verit a bojovat o to aby jste dokazaly zit svuj zivot kde chcete a pokud je sance v zivote neco zmenit a mit hezci zivot na krasnem miste kde je levne proc ne.Riskovat se musi…dejte sanci samy sobe.jinak jak budete chtit nejake info.napistemi [email protected]

observer
marek:

Tady ti na to skoci dost zoufalcu a snilku. Bohuzel nemajetnych, kteri nemaji ani ten zakladni kapital.Good luck…

marek
observer:

to nemuzes tak brat…kazdy dela co umi a kdyz jsou zoufalci..tak se aspon snazi.tady do usa taky lidi jezdi nekteri totalne zoufaly ale bojuji a nekteri se dostanou svou pily celkem vyskoko videl jsem a zazil jsem to u nekterych [email protected]

jarda
marek:

Good day,
Přečetl jsem si diskuzi, prožil jsem par let v New Zealand, Aussie, a ted hledám zemi, kde hlavu slozil.
Ted jsem v CR a už me to zase nebaví. Pracuji jako Gibboarding, tak co vy nato.
English I Čan speak fluently, but writting is little bad.
Do Čan you tell me if you want, what need for moving to Caribic

THX
Jerry

Hanka
marek:

Marku,psala jsem Vám mail ohledně Mexika.Mohla by jste se ozvat,jestli teda ještě platí Vaše nabídka.Díky Hanka [email protected]

[email protected]
Hanka:

Hanko, tak ho kontaktujte adresně mailem – klikněte na jeho jméno

vodomil
observer:

Jsem také jeden ztěch zoufalců, kteří by rádi vypadli a rád bych se tě zeptal, co je ten minimální kapitál, aby se tam dalo žít? Toužím táž po Karibiku, ale jsem starobní důchodce, takže mi nejde o pracovní povolení, ale o trvalý pobyt!!!
Byl bych ti vděčen, kdybys případnou odpověď poslal i na mail [email protected]
Předem moc díky.

marek
marek:

oprava email:[email protected]

marek:

Ja jsem Kanadan a ziji tady 46 let a z toho 2 roky v mexiku a 5 v kostarice a kazdou zimu v karibiku.Tady mate rad ze tim muzete naplnit vanu ale nikdo vam neporadil se naucit spanelstinu,francouzstinu a anglictinu. To jsou tri jazyky karibske oblasti.Tak sup do skoly a nebo kurzu. Jinak nemate sanci a navic vas kazdy veme u huby. Good luck, buena sorte , bonne chance

Romana
marek:

Ahoj Marku,
zaujal mě Váš příspěvek :-)S manželem jsme nějakou dobu pracovali na zaoceánských lodí a celkově cestovali. Teď jsme nedobrovolně usazeni zpět v ČR. Máme malé děti 2,5 roku a 9měsíců. I když jsme se snažili vypořádat s myšlenkou, že máme děti a měli bychom kvůli rodinnému zázemí zůstat v ČR, stále jsme myšlenkami v Karibiku. Nevím, jestli i vy máte děti…ale také toho máte dost za sebou co se cestování týče. Jakou zemi byste doporučil pro rodinu s malými dětmi. S manželem jsme pracovali 10let v casinu a to i na lodích. Vlastně nám ta práce umožnila cestování :-)Jeden čas jsme chtěli Bermudy, ale je tam docela problém s trvalým pobytem. Díky za odpověď.

chipeta
Romana:

Dobrý den,chtěla bych odejít žít do karibiku,již mám rodinu,tudíž se chci zeptat jestli je tu nekdo,kdo s malými dětmi odešel také ze země do karibiku aniž by tam měl nějaké zázemí.Dost mě zaujal Roatan,ceska komunita…máte s ním někdo zkušenost nebo je zde někdo kdo tam již žije?A jak je to tam s prací

Libor
chipeta:

Do Karibiku se nechodi pracovat, zadna prace tam neni a domaci odchazeji za praci do ciziny. Potrebovat budes dost penez jinak na to zapomen. A hlavne se vyhybej ceske komunite.

Stan
Libor:

Ahoj Libore, píšeš „hlavne se vyhybej ceske komunite.“ Proč?? Zajímá mě tvá negativní zkušenost.

Libor
Stan:

Zavist, zavist, zavist kdyz mas o trochu vic namazany chleb nez oni. Dale intrikanstvi, pomlouvani a podrazactvi. Jsou to zkratka „smejici se bestie“.

Veronika
chipeta:

Dobrý den, zaujal mě Váš příspěvek též s dětmi chceme odejít z ČR nněkam tímto směrem…. kontakt na mě [email protected]

Veronika:

Pripravte se na velke zklamani.

Kulpotavs
marek:

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký bych asi potřeboval tak kapitál na to, abych si mohl koupit nějaký domek někde v karibiku, nějakou lodku, auto . Děkuji za odpověď

Zdenek
Kulpotavs:

Nekde  v Karibiku… Ale kde?  Karibik se tahne od Mexika dolu na jih. Beliz. Guatemala, Honduras… Tam bydlim ja. 🙂  Myslim, ze Hondurs je cenove prijatelny,Take NIkaragua. Ceny pozemku se daji stale jeste sehnat, kdyz je clovek opatrny plus minus 100,000 Lempir. Zalezi ale kde se pozemek nachazi.  Zda ve mestecku, nebo u plaze a take na velikosti samozrejme. Maly domek tak 10 x 7m si najmete albane s pomocniky a postavite do 200,000 Lempir. Pokud to koupite od firmy, bude to mozna o vice jak 200.000 Lempir drazsi. Rikam ceny v Trujillu Colon. Male mestecko na pobrezi Karibiku a nad Vama jsou hory. Je to zde relativne klidne.  Ojete auto muzete poridit kolem sto tisic , zalezi jake.  Praci se zde neuzivite, neni ji moc a plati se malo a pracuje se hodne. Pokud nemate podnikatelsky zamer a nebo neumite neco vyjimecneho tak musite mit penize do foroty. Da se pronajmout Apartament, dost lidi to dela a takto bydli. Ja mel treba jednu mistnost s kuchynskym koutkem a vchod do male koupelny kde byl sprchac a wc. Asi to bylo 22m2 a platil jsem na koruny 1500 plus asi 170 elektrinu. Nic vic, nic min…    A 10minut k mori. Jeste k te lodce co se ptal kolega. Bud jen dreveny kajuk za 10000 – 15000 Lempir a nebo neco vetsiho a to znamena podstatne drazsiho. Ja prodaval 7,6m dlouhou pro 15 lidi a s motorem 40 HP za sto 125 000 Lempir. Takxik po mestecku stoji 25 Lempir. Hondurasky ostrov Roatan je proflaklej, je tam hodne Amiku a Kanadanu a je tam pekne draho. Je to jiny level… 🙂

Maja
Zdenek:

Díky za informace, mám stejný cíl života v Karibské oblasti a Honduras se mi jeví jako příhodné místo k žití. Jak si stojí Honduras v současné době pandemie? Je to bezpečná země z hlediska kriminality? Působí zde česká menšina, či krajanský spolek, kde se může „našinec“ začlenit? Budu vděčná za jakékoliv podrobnosti k tomuto tématu.

jarda r.
Zdenek:

vážený pane
zdravim vás, chtěl bych se zeptat něco k trvalemu pobytu,v hondurasu, jak na to.
mužete mi prosim poslat vaš meil nebo telefon. zavolal bych vam. děkuji vam za
odpověd.
muj meil [email protected]

Lana
Zdenek:

Dobry den . Uvazuji o prestehovani se napiste mi prosim na mail [email protected]

Trdloo
Zdenek:

Zdravím najde se nějaký Pronajem na pobřeží v Karibiku a v Belize ? Nebo něco malého na prodej přímo na platí ? Dekuji karel

Jan Jetmar
Zdenek:

Ahojky je možné se s tebou spojit děkuji Honza

Jan Jetmar
Zdenek:

Mohu poprosit o spojení na vás.Předem děkuji Honza

jessica
marek:

Mozes prosim napisat priblizne ceny pozemkov v Karibiku?

Leos
jessica:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Lukáš
Jan:

Ahoj moc rád bych odjel žít třeba do karibiku jsem zatím nezkušený a mladý teprv tento rok budu dodělávat školu ale už se zajímam oto jak se dostat do světa protože tady v česku se necítím šťastně 🙁 budu rád za každou radu nebo větší pomoc jelikož zatím nemám pořádnou představu děkuji 🙂

Lubos
Jan:

Ahoj Jan, ja planujem cca o dva roky od dnes zivot na Belize. Ak napis mi do mailu [email protected]

marek
Zdeněk:

ted jsem prave v egvadoru kdyz budes chtit poradit napis

Bohumil Bula
marek:

Marku chci se zeptat zda se dá z českého důchodu žít v Ekvadoru delší dobu. Případně jakou sumu peněz i (při skromném životě) potřebuji, abych tam mohl žít. myšleno je ubytování, stravování, doprava.
 
Děkuji
Bohumil Bula
[email protected]

Vendy Dorow
marek:

Dobrý den, prosím Vás je zde někdo, kdo žil v Ekvádoru nebo v Kostarice? Jsme rodina s dvěma dětmi 2 a 7 let. Poraďte jaký stát bude pro nás lepší? Vím, že rozhodnout musíme my, ale přeci jen máte někteří více zkušeností. Nemůžeme se rozhodnout. A když , tak kam do Kostariky? Kam do Ekvádoru? Děkuji Vám moc!!

Martuna

Zdaarek! Ráda bych se spojila s dobrodružnou duší, která touží stejně jako já po Karibiku! Plánuju se tam zdržet a pracovat půl roku – rok, záleží, jak se vše bude na místě vyvíjet…Odjezd vidím na leden 2013. Kdo se přidá??? Můžeme se nějak sejít a domluvit??? už mám nějaké informace od konkrétních ambasád, každý Karibský ostrov má jiná pravidla…

Stanislav Guth
Martuna:

Ahoj,honí se mi hlavou stejné myšlenky jako Tobě,včetně toho data odletu. S jedním malým rozdílečkem. Neodolatelně mně to táhne konkrétně na ostrov Dominika a nikam jinam v Karibiku.Je to anglicky mluvící destinace mimo zkrachovalou EU. A vo vo vo tom to je.Máš li zájem,mzem spojit síly a zkusit z Orly odlítnout spolu. Drobné upozornění-už mi není dvacet ani třicet ale 49!!!. Ahoj Standa

Stanislav Guth:

Dominika je skutocne uzasna. Rozhodne pro mne nejzajimavejsi ostrov karibiku, doufam ze se tam raz vratim. Preji mnoho stesti pri uskutocneni si tohoto sna 🙂

Ida
Stanislav Guth:

Ahoj Stando.
Bohuzel ctu tvoje radky az ted. Od te doby jsi to uz vyresil, a jsi v Caribiku? Ja tam byla dvakrat. Vloni na ostrove Guadeloupe, a na Dominice. Je tam nadherne. Vek neni dulezite, pokud clovek chce neco ve svem zivote zmenit, musi to udelat. Mne take neni 30 ani 40 ale vic. Drzim ti palce, kdyby se ti chtelo napis mi prosim. Krasne dny, ahoj, Ida

Filip
Stanislav Guth:

Stando, jak jsi dopadnul s odletem na ostrov Dominika? Já jsem se připravil na emigraci do Dominikánské rep, ale po aktuálních zprávách zvažuji se přeorientovat na Dominiku. Jel bys se mnou to tam okouknout? Filip ftomekAcentrum.cz

Brona
Stanislav Guth:

Ahoj, je sice uz rok 2016, ale i tak to zkousim. Vsimla jsem si, ze je nas vic, co sni o Dominice, tedy o Karibiku a tak me napadlo, jestli bychom to nedali vsichni dohromady a vydali se tam spolecne. Me sice uz taky neni ani tech 49, ale kdo vi co nas jeste ceka a tak vyuzit moznosti by melo byt samozrejmosti. Ja mam odvahu i chut se tam vydat, mam ale problem, jsem totalitni dite a tak neumim anglicky. Tedy rict si o jidlo a piti a zeptat se na smer a cenu v obchode zvladnu, ale to je tak asi vse. Kdybys se prece jen ozval, rada se pridam. Preji hezky den.

Brona
Brona:

muj mail [email protected]

Miroslav Soukup
Martuna:

Ahoj mam v planu take To co ty…Pisni mi na mail..

jirka
Martuna:

ozvi se na  [email protected]

Val

Bez problémů se můžete přestěhovat třeba na Martinik (a další podobná zámořská území Francie) – je v EU a bydlí tam i pár Čechů.

Lenka
Val:

Ahojte, akorát se vystáme vycestovat na ostrov Svatý Martin. Je tu někdo, kdo tam žije a podělil se o informace typu – jak a kde hledat práci, kde najít ubytování (se psem)…atp. Budu za všechny příspěvky, info a kontakty moc ráda.

Děkuji moc

Lenka

martin

zdravim,
trvale zit v karibiku neni nic moc sloziteho… nejjednodussi je to vzit pres kolumbii nebo venezuelu, obe zeme nedelaji zadne zvlastni problemy se ziskanim residencniho viza a nasledne s „obcankou“ z venezuely nebo kolumbie muzete zcela bez problemu temer na kterykoli karibsky ostrov. Prestehovani se na martinik jak nabizi Val neni zdaleka tak jednoduche. Kdo ma zajem o neco blizsiho, klidne se muze ozvat na muj mail. m.

Val
martin:

Ahoj, v cem je problem u Martiniku? Ne, ze bych se tam hodlal stehovat, ale zajima me to.

Jana
martin:

Cau Marto,
budu rada ,kdyz se ozves ma muj mail a dekuji predem.
Mam procestovano kus sveta a mym slabym mistem je Karibik.Byla jsem tam s batohem na zadech a i z pohledu more na plachetnici.Vse se mi vzdy stalo z lasky a vzdy to bylo tam.Verim,ze se tam vratim a objevim jeste daleko vic veci.Budu rada za Tvou odpoved,jak se mas a jak se Ti tam dari.Muzem si i vymenit zkusenosti,poznatkz.PS“ Najela jsem znovu na spanelstinu.Ted uz 5 let ziju na Kypru,ale Evropu chci brzy,opravdu,vymenit….smajlik..neumim s timto PC,smajlik.Cau Jana

martin:

ahoj Martine,,,zajimam se o trvaly pobyt ve Venezuele, nebo Hondurasu.. daš mi prosim par info. dik Lubo
[email protected]

Stefan
martin:

Pane Martine napište mi větu ať mám na vás mailové spojení zajímá nás tr.pobyt v této destinaci kdekoliv ale přesně uvedeme v mailu moc díky.

martin
martin:

mám zájem také odcestovat do Karibiku ale je pro mne důležité vědět okolnosti vydělečných činností.Pokud můžeš napiš a víš napiš mi nějaké info.Díky moc, španělsky umím

Milan

Nevite nekdo jak to je na Saint Maarten??..,loni se tam dalo delat bez pracovniho povoleni. Rad bych taky vyrazil nekam do Karibiku

MP

Zdravím
A nějaký nápad čím se tam živit nebo odkud (jak) získávat prostředky k obživě by nebyl?

Lubomir Bezděk

http://www.czpanok.org
trvalý pobyt na klíč

Michal K.

Zdrawim planuju delsi dobu odjet natrvalo z CR laka me Karibik prosim kohokoliv kdo muze obetovat par rad a cas na napisani Emajlu zajima me konkretne nejlevnejsi doprava popripade ma li nekdo skusenosti z praci v karibiku proste cokoliv co mi pomuze MOC dekuju za vsechny radicky muj email je [email protected]

Janka

Ahojte všteci:)
Mám 29r. teda 30tka na krku:) A už som kus sveta videla,robila som 2 r. na zaoceánskej lodi (navštívili sme aj karibik), 6 mesiacov na Cypre, rok a pol v USA, pol roka v UK a rok a pol v Kanade. Nikde som nemala problém nájsť si prácu a myslím si, že keď človek niečo veľmi chce, tak má ísť za tým. Chcela by som čím skôr vycestovať do Karibiku a hľadám parťákov:) Ak máte záujem zmeniť svoj život, ozvite sa!!:) – [email protected]

Teším sa!!

Janka

Leos
Janka:

Ahoj, konecne vlakno presne na miru. Chci koupit pozemek v karibiku, a nasledne se odtehovat. Postavit vlastni dum! Nikoli platit za chatrc premrsteny prachy! Koukam ze je zde dost lidi se stejnym zajmem. Pisne te mi na mejl svuj telefon, zavolam. Mam skusenosti se stavbou RD na klic, a kompletni renovace US aut. Muj mejl [email protected]

F1R9A7N8TA
Janka:

Ahoj,
budu cestovat na Martinique koncem tohoto roku. Rád bych se tam zdržel delší dobu, rok, dva, tři, ale neplánuju a uvidím jak mi všechno půjde :-). V každém případě se na to už nějakou dobu připravuju, jak s ukončením poviností v ČR, tak hledáním možností tam. Některých informací mám dostatek, dalších zase méně. V každém případě, pokud někdo plánujete cestu stejným směrem napište mi na mail: [email protected].
Třeba si pomůžeme navzájem….:-).

caml
Janka:

ahoj,
máme takový sen -přijet do karibiku, rozkoukat se, vybudovat bázi pro lodě a potápění, která pokryje obživu a nějak se tem protlouct. Nepřidáš se?

jan
caml:

Ahoj máš stejný sen jako tý. Polepšil bych to ještě o kuchyň. jsem padesátiletý, ale sny stále stejné. Šel bych do toho. zkušenost z potápění nějaký mám. Pokud tě to zaujme pak napiš [email protected] ahojte všichni jan

wattsound
caml:

…..přesně tak 🙂  – je mi 50 mám stejnou představu ( v Čechách opravuji stroje a motory) a tak mne napadlo dohledat někde na Karibiku „starousedlíka“ čecha který v začátcích poradí co a jak ohledně bydlení, doktorů atd. – a dělat opravy třeba na vodních skůtrech nebo motorech lodí aj. Prostě odejít a živit se někde jinde….hlavně tam ale i zůstat trvale. Pokud by někdo věděl jak na to, udělal by mi vééélikou radost : )  můj e-mail:  [email protected]

Steve

je nás mnoho co bychom tam chtěli ovšem chce to tam i někde bydlet, kdo ale poradí, jak a koho oslovit třeba v některé karibské zemi abych si ihned koupil alespon bungalov kde je voda a elektřina a nějaký pozemeček blízko pláže ne v horách to určitě nestojí pak moc, a hlavně aby člověk dostal papíry k pobytu a otevřít si obchod či malý bar, jsme tři a jeli bychom ovšem tak do roka do dvou dáme pár tisícovek v dolarech snad dohromady a můžeme bydlet i spolu na čas. poradíte?těžko se odtud odchází ale když se nedaří tak jak má a navíc je tady hnusná zima s nemocemi to není na nás- a hlavně společnost je rozdělená moc jak napravo tak nalevo a soužití žádná sláva-všichni jak utrženi z řetě[email protected], zdravím i ty co už jsou v teple a stačí jim vydělat deset dolarů denně a mít co jíst a pít a klidně žít

Probuzeny snilek
Steve:

Cena normalniho bungalovu (nic moc ) kdekoliv v Karibiku zacina nekde kolem 120 000 USD. Jestli ti staci vydelat 10 dolaru denne tak budes zit jak socka v Cesku.

Zdenek
Probuzeny snilek:

par praktickych rad vsem snilkum 🙂 Predevsim – budte nohama na zemi! Sam mam zkusenost z Kostariky vcetne realit, rad se podelim. Ostatni zeme v karibiku na tom budou podobne.
1/ necekejte ze si v karibiku vydelate prachy, uz doma pocitejte s tim, ze tu budou vydaje a ne maly nez si treba v budoucnu zajistite stabilni prijem
2/ souhlas s predchozim prispevkem – cokoliv „kousek od plaze“ je vzdycky silene draha zalezitost. Nenechte se mylit chudakama co kolem plazi ziji a vypadaji, ze nic nemaji, vetsinou je to nelegalne a kdykoliv mohou byt „odsunuti“. Kdo ma nemovitost u plaze legalne a prodava, sponuje cenu silene vysoko, i kdyby to byl jen kousek zeme. Krome toho v karibiku mnoho let zpatky lidi proste zabirali zemi a po nejaky dobe ziskali pravo legalne ji uzivat (zavadel se katastr a dostali papiry k tomu co si zabrali), proto je taky celkem bezny, ze vidite nekoho kdo zije v chudym domku, za pozemek nic nedal a kdyz se zeptate na cenu za kterou to proda tak rekne milion dolaru (typicka karibska vychcanost kdykoliv jde o penize, pripravte se!)
3/ davejte bacha na podvodniky, jako cizinci jste snadny terce, vcetne advokatu atd.
4/ pro zacatek bych asi doporucil pronajem domku, kdyz je stesti, da se poritit celkem levne a majitelum je vetsinou jedno kolik lidi tam zije. Vsude se plati vratna zaloha ve vysi 1 mesice, je dobry mit na to doklad. Cizincum obecne radi pronajimaji, vedi, ze budou platit vcas a bez problemu, coz se o mistnich rict neda (proto ta zaloha, trvaji na ni).
5/ pokud je to jen trochu mozny, doporucuju hledat nejakou praci v CR pres internet, vsude potrebujete pracovni povoleni. A nebo prijet s balikem penez 🙂
6/ mit soukromy byznys urcite jde, bar nebo cokoliv jinyho, ale zase je treba pracovni povoleni – resenim muze byt najit nekoho mistniho ke komu mate duveru a legalne to provozovat na nej. Urcite by se vyplatila hodne dobra smlouva v takovym pripade.
7/ zacnete se ucit mistni jazyk, abyste uz znali aspon zaklady a jen pilovali detaily na miste, hodne to pomuze naprosto se vsim. Nebudete pro ne jen gringo, ta zmena je hodne znat (vlastni zkusenost).

Pokud mate nejaky konkretni otazky, pokusim se odpovedet nebo zjistit! Peace! 🙂

Tomas
Zdenek:

Zdenku, bravo, konecne tady na HS zas nejaka rozumna odpoved, ktera muze nekoho dostat do obrazu.I kdyz se zit v Karibiku nechystam, diky za info a tvuj cas.

Kulisek
Zdenek:

Dobrý den, mohla bych od Vás získat víc informací?Prosím na mail: [email protected]
Děkuji
Hanka

lubos
Zdenek:

Ahoj Zdenku,
mam chut vyrazit smerom J.A alebo S.A., spoznat sam seba, novych ludi ich mentalitu a snad usadit sa natrvalo.
Zaujala ma aj tvoja osobna skusenost s realitami, ak mozes daj do plena par skusenosti, ak mas, napr. Venezuela, Panama, Honduras, tvoj pohlad na lokalitu, co je v kurze napr. plaz, dom, parcela, moznosti a podmienky vlastnictva, investovania alebo uverovania, jednoducho, co treba spachat dnes aby bolo v buducnosti „na stare kolena“ dobre, ktorym „smerom“ by si sa uberal ty…
Vedel by si v tychto koncinach pomoct a rozbehnut male sukromne aktivity. Vdaka za tvoju odpoved alebo mail.

Jarda
Zdenek:

Kdo by mě mohl poskytnout kontakt na nějaké inzertní weby, na kterých je možné sehnat pronájem ubytování
v Karibiku cca na 2 – 3 měsíce.Útěk před českou, nekonečnou zimou.
předem děkuji
[email protected]
J.

Venda
Zdenek:

Ahojky,něco bližšího o Belize nebo Dominik republice?Jak se dá zařídit trvalý pobyt,když jsou peníze a zvládá se jazyk?

east2021
Venda:

trvaly pobyt za penize v karibiku na pockani (15 dnu). jen pozor je tam hodne hodne podvodniku. neplatit nikomu nic dopredu..

blizsi info
[email protected]

Lucie
Zdenek:

Dobrý den, chtěla bych obnovit diskuzi. Prosím doma spekulujeme o změně životního stylu a tím i stěhování někam do teplých krajů. Velmi zvažujeme Roatán. Prosím máte s ním zkušenost? Mohl byste mi někdo říct jak to tam chodí. Prosím kontaktujte mě případně na mail lucka.burda(zavináč)gmail.com. Děkuji mnohokrát.

Hana
Lucie:

Ahoj Lucie,
na Roatanu jsme byli s mužem loni cca měsíc. Celí natěšení,propagandou pana Černého jsme vyjeli na cestu. Už ta cesta je velmi,ale velmi úmorná..Není ani trochu návazné spojení. Přiletíte,teplo a vlhko.Písečné mouchy,štípou jak ďas.Všechny pláže jsou soukromé,nelze zdarma využívat.Tak se plížíte jak umíte:-)) Ubytování u Černého nedoporučuji.Z gauče na nás vyběhly asi 4kg termitů brr,byl to super zážitek.Tarantule po tisících v období dešťů,mravenci velmi agrasivní,hispánci nebo-li dle místních bělochů „černošárna“ všude a špína v moři,na plážích na celém ostrově mimo resortů. Ostrov doporučuji pouze lidem,kteří mají vztah k úplně vychrtlím psům na pokraji smrti, jsou všude,kulturním sebemrskačům/není město,není kino,není divadlo,není zábava,není nic! Malý, špinavý ostrov,který zabrala hrstka drogových boháčů z Hodurasu a nebo nějakých bláznivých celebrit.kteří tam vybudovali okázalé resorty. Bohužel v nich není ani noha.Neuvěřitelné!Cestuji hodně,Čína,Amerika,Rusko…ale Roatan bych si na život dobrovolně nevybrala. Ale proti gustu žádný…Protože jsme tam jeli s mužem se stejnou představou jako Vy.Změna stylu,vypadnout z bláznivé Evropy.Ale jest li změna, možná by teď nebyla špatná Kuba. Levné nemovitosti,zatím.Dobré zdravotnictví,hudba,fajn lidi, atd.. Snad jsem Vás moc neodradila jako dovču Roatan nevymlouvám,cestování rozšiřuje obzory.Hezký den Hana Když budete chtít volat: 602 457 851

Ája
Hana:

Kuba? A byli jste tam? Já jo. Přesně stejně – jako dovolená dobrý, zajímavý, ale natrvalo? Po 3 týdnech tam a komunikaci s místními – za mě teda fakt ne.

horal1966
Hana:

To som chcel presne sa niekoho opýtať,ako je to tam s hmyzom a hávedou.Presne som očakával to,čo ste opísala pani Hana..Ja tiež snívam o nejakých takýchto destináciach,ale odradzujú ma malárie,choroby,komáre,pavúky,atd..Ono sa krásne pozerá na obrázky od nás z PC,ale treba si vyskúšať niekdne byť najprv aspoň 2-3 týždne a až potom ísť do niečoho finančne…Pozdravujem všetkým milovníkov romantiky a krásy..

Radek H
Zdenek:

Hezký den, pěkné informace. Zajímalo by mne ke kostarice více informací. Uvažuji o koupi pozemku v kostarice v budoucnu k postavení BaB. Pokud máte zájem tak budu rád o zaslání nějakých informací na [email protected]
Děkuji. S pozdravem Radek H

Zdenek:

Nojo no. Zdenek ma uplnou pravdu. Kazdy si myslime, ze u sousedu je trava zelenejsi… neni… Cesta je to trnita. V prve rade potrebujete znat jazyk, staci AJ, ale lepe je znat spanelstinu, vice Vas potom berou. Stale musite byt opatrni a pokud nikoho dobre neznate, nikomu neduverovat… Vidi Gringa, a kazdy si mysli, ze jste chodici banka. Znam to moc dobre. 🙂 Zacinal jsem na Kube. Pri prumernem platu kolem 500 Kc mesicne co zde maji, jsem si naivne myslel, jak se zde bude krasne zit… Opak je pravdou, chteji vse v dolarech (CUC) Potom Mexico, Belize, Guatemala a Honduras. V Hondurasu uz jsem zustal, tady jsem se ozenil. Kdo si mysli, ze se zde necha zamestnat a ze si zde vydela penize (v Karibiku) tak se moc myli… To uz by jste museli znat a umet neco opravdu vyjimecneho. Chce to mit dobry napad a podnikat. Jako ostatne vsude a taky zalezi jak narocni, nebo skromni jste… Jinak ale cela karibska oblast je nadhera. Kazda cast je ale jinak nadherna, to zalezi na vasem pohledu, nejsou to jen turisticky proflaknute krasne ciste plaze… Realita je trosku jina. Plaze zapachajici rybynou, protoze mistni susi na plachtach sardinky… odpadky, chatrce, kriminalita… V tomhle se musite naucit orientovat a pak je to trosku jednodusi. Dnes uz jsem ale na pocatecni problemy pomalu zapomel a musim rici, ze to tady miluji… Propadl jsem nadhere Karibskeho more, podnebi,atmosfere…

je11.55
Zdenek:

Zdenku pošleš mi tvůj mail? Poslal bych podrobný dotaz/y.

Zdenek Honduras
je11.55:

Dlouho jsem zde nebyl. Pokud mas stale zajem, napis se email..

Jan
Zdenek Honduras:

Zdravim mohol by som poprosit viac aktualnejsich informacii ohladom byvania a momentalnych pomeroch. Za odpoved vopred dakujem [email protected]

cestovatelka
Probuzeny snilek:

jo jo, naivní cestovatelé si myslí, že u sousedů je vždycky tráva zelenější:-). Nějaký čas jsem strávila na Martiniku, teda Martinique, jako vejlet super, ale když tam chcete zůstat,uživení se je velice těžké,pokud například nechcete umývat poblitý kajuty na výletních jachtách, ale jinak dobrá zkušenost.A to mluvíme o EU,neboť Martinik je francouzský.

Probuzeny snilek:

blbost – koupis finku v Costarice za $15000.0 s velkym pozemkem

Zdenek

stary prispevek, ale snad nevadi kdyz zareaguji … za $15.000 se v Kostarice koupi tak mozna maly pozemek v ne moc atraktivni lokalite nebo na venkove. Pridejte jednu nulu a za to uz se neco poridit da, i kdyz taky ne nic velkyho. Pokud teda nemate stesti 🙂

Jaruna
Zdenek:

Zdeněk má pravdu,mám stejnou zkušenost, vnuk koupil pozemek (džungli) v karibské oblasti Kostariky, 25ha za 8.tis. US, te ď hledá nemovitost k bydlení a pod 100tis.US se nedá nic slušného sehnat, proto musí hledat dlouhodobý pronájem, aby mohl začít stavět. Takže nic levného a bez peněz se nedá lézt do hospody. Kdb Zdeněk věděl o pronájmu slušného domku v oblaati Manzanillo, nebo Uvy, nebo Port Viecha, či Cahuity, napiš. Děkuji

Brona
Steve:

Ja bych se k tem „je nas mnoho“ taky pridala, ale jak uz jsem psala vyse, neumim anglicky, jsem totalitni dite vyrustajici v ruskem jazyce, ale pokud budete potrebovat kucharku, jedu s vami 🙂 nic jineho bych asi nezvladla.

Jirka a Evička

Ahoj všem,chystáme se výhledově vystěhovat z čr do Karibiku a myslíme si,že to není tak jednoduché.Nemovitosti jsou k prodeji od 80 tis.USD a práce tam není,pokud tedy nemáte dost prostředků na podnikání.Také ještě nevíme,jak dlouho a za kolik bude vyřizení dlouhodobého pobytu,ale skoro všude to stojí dost penez.Zaujala nás varianta s Venezuelou a taky nevíme jestli čr umožnuje dvojí občanství.Každopádně hodláme vycestovat finančně zajištěni,aby jsme tam nemuseli schánět obživu.Ještě chci poděkovat Zdenkovi za jeho informace v příspěvku.

Zdenek
Jirka a Evička:

Diky za uznani 🙂

Co se tyce doby na vyrizeni dlouhodobeho pobytu, to zalezi na mnoha vecech. Pokud je to manzelstvim s mistnim obcanem, jde to rychle, otazka par tydnu. Vse ostatni jsou mesice, podle toho jak dobryho pravnika sezenete a jestli vsechno pujde hladce co se tyce dokumentu, je to hora papiru/prekladu/razitek/apostil/dokumentu o zaplaceni vseho co je potreba. Zkuste se informovat na velvyslanectvi zeme ktera vas zajima. Ve vetsine zemi v karibiku se da taky dlouhodobe zit jako turista, kazdych nekolik mesicu si udelate vylet za hranice, vratite se a mate dalsich par mesicu. Znam lidi co takhle ziji mnoho let a jde to, samozrejme to je turisticky vizum, na ktery pracovat nemuzete.

S nemovitostmi souhlasim, priklad z Kostariky – cizinci nejcasteji kupuji kondominia blizko plaze a kdyz je za 100.000 USD tak je to brano jako hodne dobra cena tady. Vetsinou je to kompletne zarizeno (nabytek, spotrebice, koupelna) a za tuhle cenu by to nebylo nic velkyho, tak 1-2 loznice. Po koupi se plati mesicni platby za ochranku, parkovani, udrzbu verejnych prostranstvi, bazenu atd. – vyse je ruzna, co jsem videl minimum 100 USD / kondo / mesic, ale spis vic. Kdo ma vic penez tak mesicne plati i kdyz prijede treba jen na mesic v roce, kdo ma penez min tak to pronajima kdyz tu neni. Jelikoz Kostarika je snad nejdrazsi zeme karibiku tak predpokladam ze ostatni zeme maji nemovitosti levnejsi. Jeste jedna dulezita vec – vetsina zemi tu ma katastr v hroznym stavu, pri koupi domu/pozemku je treba overit kupu veci, kondominium je proti tomi bezpecnejsi investice.

PaV
Zdenek:

Zaplať pánbůh za lidi jako je Zdeněk! Neskákejte rovnýma nohama někam do Karibiku. Zajistěte si nejdříve slušnou práci poblíž, nejl. v USA. Zacestujte si pak do Karibiku, kdykoliv najdete volný čas. Letenka i pobyt, včetně půjčení auta, stojí pár set dolarů z celé Severní Ameriky.
Teprve pak se na místě obezřetně rozhodujte, jestli je život v Karibiku „nadobro“ pořád Váš sen:-)
Zjistíte si sami ceny, dobré advokáty a makléře. Podmínky pobytu apod. Objedete a obeplujete si ostrovy a ostrůvky, různé jazykové oblasti. A pořád budete mít otevřená zadní vrátka včas vycouvat.
Jakmile by místní zjistili, že jste dorazili přímo z ČR a jste naivové, bez milosti Vás oškubou. Protože ti slušnější z nich stejně vycítí, že by z Vás v delším časovém horizontu nic neměli. A neujmou se Vás a předají někomu pod nůž.
Caribik je nádherný, ale je něco jiného si ho užívat jako turista – a naprosto jiné je tam pracovat a být uvázaný dennodenně. Úplně stejné je to i ve většině zemí Tichomoří. Mentalita místních je také důležitá, když se musím rozhodnout, jestli chci mezi takovými lidmi denně řešit stovky banalit, které v našem světě nikdo jako problém nevidí.

Nakonec se 95% původním nadšencům potvrdí, že v Karibiku je dobré několikrát ročně prožít pár týdnů pohody. Ale lepší je si vydělávat na to jinde. Pozorujte obezřetně již usazené bělochy, zvlášť když padají večer mrtví vysílením a únavou po celkem běžném dnu – a položte si otázku, jestli chcete v tomhle horkém a dusném podnebí, často dennodenně poštípáni stovkami bodnutí hmyzu, žít uvázáni za nohu více let Vašeho života. A jestli si do Karibiku raději nechcete odskakovat podle libosti a chuti. A pokaždé si vybrat jinou polohu, místo a na místě si dělat program. A příjmově a možnostmi být úplně někde jinde, nežli lokálové…

martin de tours
PaV:

Ahoj,
libi se mi co pise zdenek a ani PaV neni zcela mimo misu. Ale… V Caribicu fakt hodne zalezi kde konkretne je to pro vas to zajimave. Jsou mista, kde dodnes koupite malou opustenou plaz za cenu okolo 5000 usd. Vim o cem mluvim, jsem vlastnikem takoveho kousku pisku a nekolika prilehlych skal. Ovsem je to plaz opustena bez jakehokoliv servisu, takze musite vzresit vodu za sve, elektriku za sve, dovazet plyn, mit vlastni lod atd atd… Zapomente ovsem na turisticke ostrovy. Dalsi z veci je, ze ve spouste zdejsich zemi nemuzete jako cizinci legalne vlastnit pudu, nemovitost ano, ale ne pudu… To je samozrejme vsechno resitelne, ale chce to se pripravit. Uz jsem tu nahore psal, ze za nejjednodussi variantu povayuji ziskat residentskou obcanku v columbii nebo venezuele. Venezuela je lepsi, oboje antily jsou vstricnejsi k venezuelskym cizineckym dokladum, navic je venezuela o odst vstricnejsi pri jejich vyrizovani.
Rika se ze za penize v

Zdenek
martin de tours:

tohle me zaujalo – opravdu se da poridit mala plaz za 5000 USD? I kdyby to bylo mimo civilizaci, to opravdu nezni spatne! Docela rad bych se zeptal v ktery zemi? Co tak vim ve vetsine zemi je neco jako „primorska zona“ – pocitana cca do 150 m od plaze kde se zeme neda vlastnit, ale jen mit koncesi od statu – tu je treba kazdych par let obnovovat. Ted zrovna se trochu zajimam o Nikaraguu, mam to tu blizko a co tak vim nemovitosti jsou velice levny (pekna, i kdyz velmi chuda zeme), ale nemam moc informaci okolo plazi. Az neco zjistim, dam vedet!

martin de tours
Zdenek:

to je asi takhle… musis si najit cloveka, ktery to vlastni dele nez plati tenhle zakon a musis mit obcanstvi. Pravdou je, ze tenhle zakon plati v ruznych obdabach snad vsude na svete. Nicmene dokonce ani ve venezuele nevyvlastnili majetky nabyte pred jeho uvedenim do praxe. Osobne mam zkusenosti ze santa lucia a venezuely. Podle toho co vim, je to vicemene obdobne vsude. Ja tu plaz koupil nekdy pred ctyrma lety, kdzy jsem se stal hrdym drzitelem venezuelskeho pasu.

PaV: ono to venovani se po vecerch krajanum nebo skoro krajanum je treba taky o tom, ze si clovek rad zavzpomina a pokeca treba v cestine… Ackoli uprime reknu, ze osobne uz dneska spouste lidi z evropy moc nerozumim. Ale obcas se to povede a pak to stoji zato.

PaV
martin de tours:

Jj, rozumím Ti moc dobře:-) Nejde jen o češtinu. Zažil jsem to samé i s Francouzskou na ostrově, kam většinou jezdí Američané na výletních lodích. Přestože měla fungující business, po pár desítkách minut se mi bezelstně zeptala, co budu dělat večer. Prostě je to tam úplně jinak nastavené ve vztahu člověk – člověk, Evropan – Evropan… Nejde jen o češtinu:-)
Tady na fóru a podobných fórech „cestovatelé“ spílají Evropě, EU a touží po „rájích“ v tropech. Když do těch rájů odkudkoliv docestuješ, narazíš na naturalizované Evropany, které touží po kontaktu s Evropou, kterou kdysi opustili. Zažívám to nejen v Karibiku, ale i v Americe, Kanadě, Tichomoří, Austrálii a jinde. Je jen jedno, možná dvě místa na světě, kde jsem něco podobného tesknivého nezažil – a jen po jednom z nich opakovaně pošilhávám – protože vím, že tam bych pravděpodobně netesknil, jako teskni ti bývalí Evropané jinde.
Já třeba těžko dokážu žít delší dobu někde, kde nejsou čtyři roční období. Pokud tam jsem, utíkám alespoň po pár týdnech se zchladit a ulevit si od vlhkosti do hor. Určitě vím, že bych to třeba rok v tropech den co den nevydržel. Zažil jsem i „ráje“, kde se mi několik dnů neodmlžovalo vnitřní zpětné zrcátko, přestože a/c byla ok. A to tam nebyly plně nejhorší resp-nejdeštivější dny. Po pár dnech jsem se cítil fine v nějakém nejbližším výškovém a plně klimatizovaném věžáku, odkud jsem koukal na okolní ráj stejně, jako v TV naivní a romantičtí cestovatelé před cestou. Přistihl jsem se, že si pak po pár dnech úmyslně domlouvám program právě v takových dehumanizovaných prostorech.
Na nejkrásnějších místech planety jsem si sedl večer na terasu – a během pár minut byl poštípaný na nohou, že jsem spal špatně ještě několik nocí. Domnívám se, že na tropy musí mít člověk náturu a disposici asi stejně, jako mají lidé ze Střední Evropy se špatnou funkcí štítné žlázy na vedra v létě v Egyptě nebo Emirátech, Indii a podobně.
Už i v Karibiku se mi přes den uprostřed léta stalo, že jsem počítal každý metr k autu nebo klimatizovanému mikroklimatu. Přesto se tam rád vracím, ale po pár dnech nebo týdnech zase odlétám do mírného pásma, kde si mohu vychutnávat léto, podzim, zimu, jaro. A těšit se vždy na další následující roční období.
A proto jsem i přesvědčený, že naprostá většina romantiků vůbec před svým rozhodnutím delší dobu v tropech neprožila. Prostě jen o tropech, Karibiku, Tichomoří a pod. jen sní…

eva
PaV:

ahoj PaV,
zaujali ma tvoje rozumne a prakticke prispevky k teme, sama uvazujem nad nejakym kombinovanym riesenim zivota karibik/mensia exotika,
plis ak je mozne dostat na teba mail, a bol by si ochotny este podebatovat, velmi by som sa potesila, vdaka vopred
eva

PaV
eva:

Ahoj, bohužel jsem příspěvek přehlédl. Mám problém si nové známé pouštět k tělu, takže příliš osobní korespondenci se vyhýbám. Pokud ale mohu, tak poradím i přímo tady:-) Vulgární „mé“ nicky jsou obvykle z dílny Ivana Breziny a Katky Smolové za to, že jsem Březinova vytkl jeho zdejší komerční parazitování na neštěstí Hančí a Tončí a sprostý urážky oponentů. V čemž jej Smolová vydatně podporovala…

lubos
PaV:

Zdravim PaV,

suhlasim s Evou, tvoje prispevky a rady maju skutocnu hodnotu. Otvorili mi oci natolko, ze mi to neda a chcem to ist „preverit“ osobne :). Ak budes mat chvilu na cloveka pripraveneho na zmenu, daj pls vediet.

jane
PaV:

Ahojky všem,čtu si tu smutnou pravdu o žití v Ráji v Karibiku.
Souhlasím!!! Byla jsem několik měsíců na Hawaii,Venezuela,Dominicana,cely Karibic,potkala tam Čechy,co byli zavření ve pawnshopech/zastavárnách/,kam jim nosili řetízky okradených turistů a moře a romantiku ani neviděli a v lepším případě za pár let umírali na rakovinu.
Souhlasím s názorem,že je lepší někam vyrazit,jen na pár měsíců,protože nejsme zvyklí na exotické klima a tu mentalitu taky nedáváme.Sama uvažuju o odchodu už pěkných pár let,ale když vás čtu a trochu znám realitu,tak všem,co to posuzují podle obrázku z cestovky,tak říkám,že budou rádi se vrátit a nebo dopadnou mnohem hůř než tady,i když to bude ráj.
Kluci,co tam už jste,je mi vás fakt líto,kdybych jela kolem,tak se stavím na pokec:-) a třeba upeču štrůdl :-).
Třeba z manga.:-).
Ahojky z pekla do ráje……..

Zdenek
martin de tours:

pridam vtipnou prihodu co se mi tu stala – cesky si tu nepokecam, ale tohle me fakt dostalo. Jel jsem busem ze San Jose, prisednul si ke mne chlapik – Kostarican, meli jsme spolecnou cestu tak se ptal odkud jsem, jak se mi Kostarika libi a takovy obecny veci – kdyz slysel ze jsem Cech tak na me zacal mluvit cesky!!!!! 😀 To byl docela sok, mluvil celkem slusne cesky, pak mi vysvetlil, ze ma za manzelku cesku a v CR stravil asi 3 roky a celkem se naucil. Skoda, ztratil se mi na nej kontakt. To jen tak pro pobaveni, svet je malej 😀

Pavel
martin de tours:

Ahoj,
nevíte někdo jak je to s Dominikánskou republikou,
chtěly bychom se tam odstěhovat s přítelkyní a se čtyřletou holčičkou, já podnikám v gastronomii a chtěl bych si tam pronajmout, či koupit menší bar, restauraci, přítelkyně pracuje ve zdravotnictví, je promovaná a umí super anglicky, španělštinu pilujeme a odjet jsme rozhodnuti příští rok.Je vůbec šance tam něco takového získat či pronajmout a jak je to s daněma, tady už se opravdu žít skoro nedá, za chvíli se vČR bude platit i daň ze vzduchu.Na jednich webovkách nabízejí tzv balíček za cca 10 000 USD, že prý za nás vyřídí skoro vše, právní pomoc, pomoc sehnat bydlení, práci, vyřízení formalit v začátku podnikání a hlavně slibují občanství či něco takového do půl roku, nechce se mi věřit, že zrovna tam na nás čechy čekají s otevřenou náručí a červeným kobercem po výstupu z letadla.Věřím však že pokud člověk dobře pracuje a prodává kvalitu uživí se všude, díky za jakoukoliv informaci

lubos
martin de tours:

Ahoj Martin, nevies za kolko sa da rezidentska karta obcanka ziskat vo venezuele a ci plati vsade v karibiku aj v Belize? Dik za odpoved Lubos. [email protected]

martin de tours
PaV:

Praze dum, v caribicu tri domy. Cimz chci rict, ze hledat tu praci, ktere vas bude zivit je skoro nemozne. Praci si tu musite vytvorit. Za sve. neni to az tak slozite. To co znate z evropy a funguje, bude fungovat i tady.
Pro ty, kteri docetli az sem nechvam mail [email protected]
pokud to nekdo z vas mysli jete porad vazne, muze mi napsat.

mejte se martin

peter
martin de tours:

chceme sa prestahovat do karibiku chcem sa opytat kde mas tie domy mozno by si nam aj nejaki na cas prenajal chceme si otvorit bar alebo restauraciu dakujem za odpoved

Zdenek
PaV:

PaV – to jsou dobry tipy! 🙂 Tak by to melo fungovat, tezko si predstavuju nekoho kdu si proste koupi letenku, sbali batuzek a vyrazi stravit zbytek zivota na druhy strane planety. Urcite se taky nekdo takovej najde a muze se i zadarit, ale ja to proste v povaze nemam, chci mit co nejvic osetreno nez neco tak zasadniho udelam. Kazdopadne nemel jsem v umyslu nikoho odrazovat! 😀

Pravda je to s tim oskubavanim, to je ale vsude, tady kdyz vylezu z letiste tak taxikari budou tvrdit ze jinak nez v taxi za 30 USD se do centra nedostanu, autobusy zrusili a tak 😀 Ujdu 20m a jsem na zastavce kde kazdych 5 minut stavi pohodlny bus do centra za 1 USD. Proste vidi bilyho gringa a sviti jim dolary v ocich.

PaV
Zdenek:

Zdenku, opravdu mi potesilo, ze jsi napsal uprimne rady vsem, kteri o Karibiku uvazuji. A presne to odpovida tomu, co je i moji zkusenosti. Dulezite je Karibik objevovat obezretne, naucit se komunikovat s lokaly – a pak teprve si udelat „plan“. Urcite se lze po urcite dobe spratelit s nekym mistnim, kdo zistne nebo nezistne hodne pomuze.
Zkusenosti s kontaktu (tech pozitivnich) mam vic. Ale staci jim bedlive naslouchat a zacnou brzy blikat vystrazne svetelka, ktere donuti si klast uplne jine otazky, nezli na pocatku. Veci, ktere pripadaly slozite, se nakonec jevily jednoduche a naopak.
Ani v evropskych „koloniich“ nebo „zavislych uzemich“ mi Evropane nakonec nepripadali prilis stastni. Po par hodinach zacali sami od sebe prozrazovat, ze se tesi, az poleti do Amsterodamu nebo Parize – na par tydnu po par letech, kdy se utrhnou ze sveho businessu nebo prace. A jak se tesi, az za nimi prileti nekdo z jejich „evropske existence“ – pribuzni, byvali kolegove, spoluzaci…
Vzdycky mi varuje, kolik hodin casu a veceru mi jsou ochotni nezistne venovat. Znamena to, ze pres vsechno existencni a materialni uspokojeni, jsou tam stejne relativne osameli.
Mozna prave naopak to romantickym dusim muze pripadat „bezva“. Za konecne se nekdo o ne po priletu nekam zajima, ma na ne cas – a ze to tam musi byt „super“. A hrozne jednoduche tam – „v raji“ – bude zacit. Mne to ale nakonec vzdycky spustilo uplne jiny proud myslenek.

Jaroslav
PaV:

Se zájmem jsem si přečetl příspěvky v tomto diskuzním fóru. Mládí je v mnoha věcech najivní a někdy musí padnout na hu.., aby se poučilo. Stále platí, že všude je chleba o dvou kůrkách a nic není zadarmo. Pokud chce někdo někde začít nový život od píky, mělo by mu být maximálně do 30 let a musí počítat s tím, že aby se vypracoval na zhruba takovou životní úroveň jakou má zde, bude ho to stát cca 10 let života. To je můj osobní názor.
Ti co již mají zkušenosti ví, o čem na těchto stránkách mluví. Nic méně je Karibik super z pohledu turisty. Po letošní dovolené (nikoli s cestovkou, ale vše si zajišťuji sám) jsme se s manželkou rozhodli, protože brzy půjdeme do důchodu, odjet do Karibiku každý rok v zimě na cca 3-4 měsíce. Za to co tady ušetří člověk za plyn, elektriku a vodu s příspěvkem od sociálky + něco málo k tomu, se tam dá relativně slušně pár zimních měsíců žít. Takto to dělá množství západních důchodců třeba ve Španělsku, kdy jim ale jejich důchod dovolí žít několik měsíců v hotelu. V místních novinách jsem zjistil, že za cenu, kterou jsme my zaplatili za pronájem apartmánu na 10 dní (přes booking agentůru) se dá pořídit pronájem apatmánu od místních na měsíc.
Má někdo typy, nebo zná webové stránky, kde je možné
číst místní inzerci týkající se pronájmu realit. Je jasné, že preferuji ostrovy, kde se platí USD. Vyjde to značně levněji. Děkuji za případné odpovědi. J.

PaV
Jaroslav:

Co Ti mohu doporučit, je třeba: http://caribbean.en.craigslist.org/
Budeš mít takřka celý Karibik „pod jednou střechou“ 😀
Ale dej si pozor, abys nekoupil/nepronajal zajíce v pytli. Pořádně si vše ověř na Google Maps, do jaké lokality (hluk, letadla apod.) to kde je! A případně si tam i dej zavčasu svůj inzerát a vybírej si z mnoha nabídek, co se na Tebe snese:-)
Další možnosti jsou do lokálních periodik, ale pak to chce opravdu znalost lokality, protože málokdo dává reálnou cenu. Nejlepší je doletět na místo, vzít něco na týden na dva – a mezitím najít něco na místě a na vlastní oči a přitom „eňo něňo“. A další roky už si budeš vědět rady:-)
Hodně štěstí!!!

Jaroslav
PaV:

Děkuji za typ. J.

Marty
Jaroslav:

Také jsem o tom uvažoval, i když do důchodu v mém věku 45let daleko a na rozdíl od mého známého nemám práci, která se dá dělat na dálku přes internet… 🙁 Myšlenka je to krásná, vady vidím v tom, že 1) jak člověk stárne, snáší to horko hůře a 2) potřebuje čas od času lékařskou péči, což v této oblasti ne vždy je to, na co je řada lidí zvyklá u nás (a ještě tady hloupě nadává, protože nemají srovnání se zdravotnictvím jinde, třeba i USA…). Na jednom z ostrovů již nějakou dobu staví Češi vesnici, také jsem o účasti v tomto projektu uvažoval, ale ta doprava je docela složitá a dražší. Každopádně tam za týden letím.

Jeminánku
PaV:

Zdravím všechny! Konečně diskuze, která lidem něco dá. Jen mi tady schází rady a doporučení pro obyčejné české důchodce, kteří by rádi konečně vypadli z toho Kocourkova. Jsem tedy v očekávání a upozorňuji, že můj důchod se rovná statisticky průměrnému v Česku a mám ušetřených pár kaček. Příležitostné práci (načerno) na přilepšenou se v žádném případě nebojím. Mojí podmínkou je celoroční teplo nad 20°C. Nechci tam trávit dovolenou, ani žádat o pracovní povolení, ale užívat si přírody a žít jako zálesák. Silně mě láká život u „sladké“ vody a na ní mít i příbytek (?loď, hausbot ..?), nebo alespoň přímo na břehu toho „rybníka“. Obživu si poředstavuji lovem a sklizní volně rostoucího ovoce a zeleniny. Časem si třeba pořídit nějakou kozu apod., kvůli mléku a víc nepotřebuji. Vyrůstal jsem v zemědělské rodině, takže by mi to nečinilo problémy. Co víc člověk potřebuje k životu? Na sklonku svých dní nakonec zjistíte, že vše je pomíjivé …
Divím se dnešním mladým, že tu ještě vůbec setrvávají.

Eva
Jeminánku:

Ahoj presne tak si predstavuji duchodovy zivot. Zeleninu si vypestovat,podojit kozenku,upect chleba,vykoupat se v mori,prespat ve srubu…Nadhera! Hledam nekoho k zrealizovani.

steve
Eva:

Zajimave. Me je 71mladych let a jsem Cechokanadan. Kdyz mate trochu penez – ne moc. Tak tady na Floride koupite za par supu plachetnici a mate ___ domek—dopravu—prisun ryb a jinych morskych jedlych potvurek. Ja mam
33′(neco pres 10m) plachetnici a je to bezva. No je treba
nemit morskou nemoc,umet plachtit,navigovat,a ledacos opravit a jste skoro nezavysli na civilizaci.
Ted jde o to to jen realizovat.
Ja zapomel.Jazyky a zase jazyky.

Zuzana
Eva:

Ahoj, mluvíš mi z duše. Já chci na Barbados a ty? Spojíme se? Napiš. Čekám!
Zuzana

fanda
Zuzana:

tak to třeba promyslíme. prozvoń mě a zavolám. chce to v klídku. sámotnému se mi nechce.
fanda

Steve
Zuzana:

Delsi dobu jsem nebyl tady na H.S. Vratil jsem se na 6mesicu z jihu pred 3tydny – ziji v Kanade. Lod je venku z vody v Indiantown na Floride.Zajimave diskuze.Ja osobne si myslim ze pro duchodce kupovat domky je nesmysl.Tady na Floride je naprosto normalni ze lide opusti v mobil parku svuj mobilhome a vrati se do Kanady(zdravi -stari a jine duvody) ten lze koupit uplne zarizeny od 500.-vyse(dolaru).Jeden znamy Cech koupil vClearwater(Largo)blizko Tampy mobil home za 750.- uplne zarizeny, vcetne Florida room(to je zasitovane pristresi proti komarum. Plati mesicni poplatek za najem pozemku $350.-.
Kdo ma zajem o lode tak plachetnice s kterou lze ihned vyjet(samozrejme po vycisteni a udrzbe)27ft(asi8.8m) s diesel engine za $7000.-. To jsou jen priklady. Samozrejme mit kozu nebo zahradku na lodi snad ani ne??? Je treba se tu vyznat a potom je tu i levne. Pojedu dolu(kdyz zdravi da) koncem zari zacatkem listopadu. Kdyz ma nekdo zajem tak rad poradim znam Floridu a moznosti celkem dobre.Nejsem na tomhle kontinente turista ale ziju tady 46let.Vse co pisu jsou fakta nic -jedna pani povidala nebo turisticke zkusenosti a nahody.Na rozumnou otazku a ne vykecavaci blabol rad odpovim

Andrea
Steve:

Ahoj je mi 27, aktuálně v ČR ale už mi zase hoří za zadkem.Zaujalo mne tu hodně příspěvků.Ráda bych s přítelem vyjela na Floridu případně na někam do Karibiku ma Cajmany či tak, kde budeme použitelní s angličtinou.S JA nemám problém, přítel též ne a bonus point je Němec.Chtěla bych požádat o radu o nějaké zaručené servery (něco např. jak rollingpin.de), kde se dá hledat práce.Byla jsem na Novým Zélandě na blind v případě nouze o práci jsem dělali woofing a cestovali jsme lowcost v campervanu.Jsem vystudovaná technoložka, v ČR jsem pracovala na letišti, ve vinařství a pivovarnictví (ve výrobě),jako barmanka ve Švýcarsku at atd.Pro začátek hledám v cizí zemi cokoliv gastronomie, zemědělství.Jde mi o to abych neztrácela čas hledáním na serverech,které stojí za dvě věci, zatím se mi vždy vyplatilo dát na rady znalejších a zkušenějších.Uvítm každou duchaplnnou radu.Ráda vyměním své zkušenosti ze Zélandu.Díky Andrea [email protected] 00420777806848

Josef
Steve:

Zdravicko Steve,rad by jsem se Vas na nekolik veci zeptal ohledne bydleni v Housebotech na Floride.Mohl by jste me napsat na [email protected]?Ja bych Vam pak napsal o sobe vic na Vas E-mail.Tak zatim moc diky a na odpoved se tesi Pepa!

zuzana
Zuzana:

Ahoj Zuzi, jmenuji se taky Zuzana. Velice toužím odjet na Barbados. Chtěla bych odjet co nejdřív, tak do měsíce a toužím tam zůstat delší dobu.Hledala jsem kamarádku, která by jela se mnou. Jela bys se mnou?
Těším se na odpověď!
Zuzana

zuzana:

Odpovídáš na svůj vlastní příspěvek z 29.1. 🙂

františek peršín
Eva:

tak mě hovoříte docela z duše. kozu umím podojit a jsem vcelku nenáročný. jsem z liberce a chci něco koupit na j. moravě, ale nebude to stejně ono. chci opravdu pryč. pokud chcete tak napište. mamika yla od rožńavy a tak i to slovensko znám a mám tam vazby. hezké dny přeje fanda

EVA
františek peršín:

FRANTISKU ZAVOLEJTE NA 737 535273

Lada
Eva:

Ahoj, už jsi někoho sehnala, já tu už realizuju skoro rok. L.

Lada:

Ahoj nesehnala jsem nikoho,kazdy jenom placa a skutek utek. Zavolej 737 535273

je11.55
Eva:

Evíku, pokud tam už nejsi a jestli chceš, písni. Já zatím váhám …
[email protected]

je11.55
Jeminánku:

Dej mail, já ti písnu.

Jan
PaV:

Ahoj PaV Narazil jsem na ohlasy tvých příspěvků a musím uznat, že jsi zcevalý a máš pravdu. Já již několik let sním o žití mimo Evropu a ne v Himalájích. Můj kůň je potápění, ale otevřel jsi mi oči a musím začít přemýšlet jinak. je to tak, něco jiného být někde pár týdnů či měsíců, nebo stále. a najednou si to uvědomuji,vedro v Malajsii, písečné blechy na ostrovech v Jihočínském moři, přetlak turistů na Bali. V Karibiku jsem nikdy nebyl, ale ono tam něco z tohoto bude taky. vzpomínám,že i v Chorvatsku v rozpáleném vzduchu se toho moc nechce, ne tak ještě pracovat. A dochází mi, že pracovat někde, kde to slušně jde a odskakovat do vysněných rájů je to pravé ořechové. A pokud se tam člověku bude líbit a jak píšeš uchvátí ho to, proč ne. Rozhodnutí po nabyté zkušenosti je lepší než skok do kalné vody. Píšeš. že se nerad otvíráš a já to chápu a respektuji, kdybys změnil tak můj e-mail [email protected] Je mi lehce přes padesát a každá informace je nedocenitelná. Dík a měj se.

vodomil
Jirka a Evička:

ČR určitě dvojí občanství uznává. Vždyť Diensbier má naše i americké. Nebo to platí jen pro ministry? A jak to plánujete přes Venezuelu? Což tam dávají občanství bez problémů? Sem s tím! Díky.

Martin

Zdravim,

vidim, ze se tu sesli nejaci lide kteri v Karibiku ziji.

Rad bych se zeptal na jednu vec.

Mam zajem o to prestehovat se na rok dva do Kostariky. Cela stredni Amerika je prospikovana call centry, ve kterych jsem uz nekolik let po sobe pracuji ruzne po Evrope.

Laka me predstava najit si praci sam. Necekam, ze tam zbohatnu a vim, ze budu muset zacit znovu od piky.

Zajima me hlavne Kostarika. Kdyz jsem sbiral informace, zjistil jsem, ze vsude je potreba pracovni povoleni a pro pracovni povoleni je potreba dlouhodoby pobyt.

A toho se bude tykat moje otazka. Jak je slozite (a je to vubec mozne) zaridit si dlouhodoby pobyt v Kostarice, pokud se tam clovek neprizeni, nema Spanelsky pas, nemini tam investovat 200 000 USD, nebo neni „spickovy profesional z oboru“?

Diky za odpoved.

Klidne i na email.

Jan

Ahoj, zdržel jsem se v Karibiku 6 měsíců, trochu potápění, trocha práce při údržbě lodí. Kdo chce poradit oblast Guadeloupe a ostrova Dominica ať se s důvěrou obrátí. Jeden ostrov patří Francii druhý nezávislé území Commonwealth. Mohu poskytnout jak typ na ubytování tak podnikání či práci. Na tom všem byla nejdražší letenka cca 20 000,-Kč obousměrná, životní náklady nižší než tady. Chci se tam vrátit a usadit se natrvalo.

JARDA
Jan:

AHOJ,RAD BYCH SE DOZVEDEL NECO O PODMINKACH PODNIKANI V OBLASTI GUADALUPE NEBO DOMINICA DEKUJI PREDEM ZA VASE RADY MAME ZAJEM SE TAM USADIT S CELOU RODINOU MANZELKA A DITE 8LET

jakub
Jan:

Honzo, prosím písni na [email protected]
mám zájem o práci a pak bych se rozhodl, jestli tam chci zůstat 😉

Ján
Jan:

Dobrý den, mohla bych od Vás získat víc informací?Prosím na mail:[email protected]
Děkuji Ján

Tomáš
Jan:

Ahoj Honzo,
mohl bys mi taky prosím poskytnou info. o práci, ubytování atd…
Předem moc děkuji,
Tomáš ([email protected])

pavol
Jan:

mozes my prosim ta napisat viac ake su tam ceny najmu a tak chcely by sme sa niekde do karibiku odstahovat dik

ondra
Jan:

Ahoj,Honzo
Mohl bys mi prosim tě taky poslat nějaké info o práci a ubytování? [email protected]
Děkuju,Ondra

mima
Jan:

Prosim info, mam vazny zaujem

Boris
Jan:

Zdravím

Na Guadeloupe jsem se dostal s jednou českou stavební firmou na stavbu školy. Turnus na 7 měsíců. Našel jsem si tady jednu Haitskou krásku a zůstal jsem zde 4 roky. Moje snoubenka chce žít v ČR tak už tady zase nějakou dobu pracuji a koupil jsem pro nás byt. Jenže ona je ze země 3 světa je problém jí sem dostat a tak mám jí a 4 měsíčního syna stále na Guadeloupe. To znamená že se tam teď budu zase vracet. Hlavní důvod proč tu píši je to že tvrdíš že životní nákldy jsou tu nižší než v ČR? Tak to nevím kde si žil já jsem za byt 3+1 v Gétu v Capesterre Belle-eau platil holí nájem 550 euro to mi nepřijde jako nízké životní náklady když vezmu v potaz to že minimální mzda co tu má většina lidí činí 1 128 euro čistého. Rád bych si s tebou napsal něco konkrétně o práci protože zrovna jednu znova hledám. Dík za odpověď

Dagmar Hudcová
Jan:

Dobrý den, Váš komentář je takřka 10 let starý, přesto zkouším napsat. Již delší dobu uvažuji, že bych se usadila se svoji šestiletou dcerou na Martiniku. Francouzštinu ovládám výborně. Neměl byste pro mě prosím nějaké užitečné informace? Přece jen je to velký životní krok, který si zaslouží být naplánován, vzhledem k dceři nemohu odjet jen tak vstříc našemu osudu. Předem Vám děkuji za případnou reakci a přeji Vám klidný konec roku.

Martin

Zdravím,
nezpochybňuji nikterak krásy malých a velkých antil, ale pokud se mezi vámi nachází člověk skutečně uvažující o investici a přestěhování se do Karibiku, nabízím mu ke zvážení některý z cca 6000 venezuelských karibských ostrovů, případně i pobřečí státu Sucre. Jednoduše proto, že investičně jste někde na polovině kteréhokoliv dalšího státu, rezidentské a posléze naturalizační řízení je velmi liberální a nepoměrně jednodušší, než kdekoliv jinde, snad z výjímkou francouzských a holandských ostrovů, které jsou pro čecha územím evropské unie.

Máte-li někdo zájem o tomto tématu podiskutovat či dozvědět se něco bližšího o Venezuele, kontaktujte mě na přiloženém mailu, případně prostřednistvím stránek
http://www.venezuelanadlani.cz/

Tomáš

Ahoj rád bych se zeptal zda je možnost najít nějakou práci, kterou bych se uživil někde na guadeloupe, dominice nebo na bahamách? Kdyby někdo mohl poradit tak prosím pište na mail: [email protected]

Jozef

Zdar. Niekto na St. Martine?? Docestoval som sem sam a zhanam niekoho „z nasich koncin“. [email protected]

Zuzana

Hledám někoho s kým na Barbados. Potřebuju tam na 3 měsíce velmi levné ubytování.Třeba pokoj v domě. Poradíte? Pojedeme spolu? [email protected]

Vlaďka

Ahoj, neznáte někdo velmi levné ubytování , třeba jen pokojík se sprchou na Barbadosu na 2-3 měsíce?
Díky.

Vlaďka:

Vladko
a kdyz to zaridim, budes se se mnou sprchovat ? :-)))

Roman

Ahoj, já bych měl vážný zájem, můžeme pokecat skrze mail? [email protected]

peter
Roman:

Ak maz zaujem tak sa ozvy na email podnikat v karibiku

Vy si to predstavujete jako Hurvinek valku.Z cele Stredni a velke casti jizni Ameriky jezdi lidi delado Usa a Kanady aby si vydelali slusny penize a delaji radi za minimum. Ja ve Sterdni americe zil a mel restaurace.Tam si praci bud koupis nebo zaridis.Nic neni zadarmo.Lide se o praci perou a ta o kterou ne tu nechcete delat ani ve snu. Vyjimka je Mexico kdyz neco umite a take to neni snadne.

Hellena

Ahoj všem,
chci se zeptat jestli tady někdo žije nebo nějakou dobu žil na Britských panenských ostrovech (BVI) a dal by mně rady? Díky

Ken
Hellena:

Rady? To jako zadarmo? Na BVI ziji 12 let, ale nikdo mi tu nedal nic zadarmo…

Hellena
Ken:

Ja taky nechci,aby mne tam nekdo dal neco zadarmo. Tady je to snad o vzajmne pomoci a info, a nevim co Vam odpovedet…asi, ze nekteri jsou mali i kdyz jsou treba velci.

puco
Hellena:

p.Helena napiste svoj email pomozem vam zadarmo Len ma kontaktujte

Jiri
Hellena:

Byl jsem a delal nejakou dobu na Tortole.Jestli premyslis o nejakem trvalem pobytu na BVI,myslim,ze na to muzes zapomenout stejne asi jako na ostatnich ostrovech v Karbiku.Na BVI te nechaji pokud budes mit stesti,penize a nervy docasne zit tak 2 roky maximalne 5 let vpripade,ze jsi vyjimecna osoba,pak musis opustit ostrovy minimalne na 2 roky.Nekoupis si tam ani SIM kartu bez povoleni.Navic se tam budes velmi brzo nudit pokud nebudes delat charter a jezdit po ostatnich ostrovech s turistama. Jiri

Ken

Tak hodne stesti!

Václav

Zdravím všechny, hledám někoho kdo má kontakty na čechy v DR, nebo zkušenosti s životem v DR, nebo tam žije. Chtěl bych se tam přestěhovat a podnikat. Podotýkám, že nejsem naivní a hledám někoho s reálnými zkušenostmi a případně i s navázáním byznysu. Přeji krásný den a děkuji za odpovědi!
Vašek

pdmlynek
Václav:

Jak už jsem psal jinde, bež na http://dr1.com/forums/forum.php . Je to forum pro lidi co se do Dominikánské Republiky přestěhovali nebo chtějí přestěhovat. Vím že je tam mnoho Evropanů, a je možné že někteří z nich jsou z ČR.

Jiri
Václav:

napis mi na email: [email protected]

Jiri

O jaky podnikani a kde by slo?Ja ziji v Dominikanske republice Jiri

ZX

Ahoj, já se rozhodl pro ostrov Dominica mezi Guadelope a Martinique. Vyhovuje mi nízká míra turistického ruchu, angličtina a přijde mi, že má potenciál i pro investice.
Koupil jsem pozemek na břehu řeky, asi 200 m od pláže. Postupně tam bude tak 5 chatek – nic moc ambiciózního.
Mám děti ve škole a chci je nechat v čr, tak budu přeskakovat mezi karibikem a kotlinkou tak po 2-3 měsících. Nebudu závislý na pronájmu chatek, i když doufám, že budou fungovat. Budu si držet příjmy z Evropy, jak to jen půjde. Chci dát rodině možnost rozmyslet si, kde a kdy chce žít.
Zajímalo by mně, jestli na Dominice žije někdo odtud?
Jestli někoho schopného zajímá práce na ostrově a chce mi pomoct, napište na [email protected]

ZX:

Pomoci? Pochopitelne zadarmo!

Petr

Opravdu čech se tady nezapře.Některé odpovědi stojí za to

ZX

Zadarmo jistě ne. Nemam to rozmyšlený a stejně to je otázka dohody: počítám jednou ročně letenku a paušál a případně později % z obratu.
Je to malý projekt a spíš srdeční záležitost, než že bych nevěděl kam s penězma.
Určitě to není pro člověka, který chce hlavně vydělat hodně peněz.
Ale měla by to být celkem příjemná práce – koneckonců jsem to vymejšlel pro sebe.

pdmlynek
ZX:

@ZX:

Tvůj plán zní dobře! Gratuluji Ti.

Nechci Ti do toho kecat, ale trochu mě zaráží že chceš si pozvat na pomoc někoho z ČR. Podobné plány si otevřít kšeft, restauraci, hotel, atd. v cizí zemi, zvláště chudé zemi, uskutečňuje tisíce či desítky tisíc podnikatelů z Evropy či USA, a vždycky si na pomoc najdou někoho místního. Vždycky potřebují zaměstnance kdo zná řeče, kdo zná nejlepší místa na nákupy, kdo už tam žije a nepotřebuje sám střechu nad hlavou, kdo zná policii a politiky a tak může usnadnit vyřešit problémy který kšeft bude mít, kdo pozná jestli pár opilých chlapů s mačetami povalující se blízko pozemku je v pořádku nebo je problematické, kdo má místní kontaky na zedníky, instalatéry, atd. A hlavně potřebují zaměstnance kdo má právo v té zemi pracovat, pracuje za poměrně nízké ceny, a nevykašle se na to za pár měsíců protože se mu stýzká po rodině.

Vážně chceš si pozvat nějakýho bělocha, který nic o Dominice neví a nic nezná, kterému budeš muset vyřídit pracovní povolení, aby pro Tebe pracoval?

Samozřejmě že podnikatelé z Evropy či USA v nějaké cizí chudé zemi se velice rádi stýkají z jinými podnikateli. Je to potřeba nejenom z společenské stránky ale taky z podnikatelské stranky, protože si potřebují nazvlášť radit, pomoc, atd. Ale vždycky zaměstnanci, i vedoucí, jsou místní.

Nebo Ti nerozumím?

ZX
pdmlynek:

Ahoj, volbu mezi místňákem a evropanem nevidím tak jednoznačně jako ty.
Něco jiného by samozřejmě bylo, kdybych tam mohl být 100% přítomen – jak bych měl. Takhle potřebuju někoho, kdo mě zastoupí – a podle mě je důležitější otázka, než „odkud“ je „co je ten člověk zač“.
Najít správného člověka v čechách není snadné – a ve výrazně odlišném prostředí to je ještě větší loterie.
A sice je pravda, že místní pracovní síla je laciná, ale také to má pár nevýhod – můžou mít pocit, že bělouš přišel, aby ho oškubal, mají díky maňána genu trochu svébytné vnímání času a jejich odlišný úhel pohledu může být přínosný a osvěžující – ale taky může být úplně mimo.
Mačeta v jedné ruce a případně bilble v druhé patří ke stejnokroji. Místní na DOM se znají – proto je jistě dobré být součástí nějaké komunity a mít dobré vztahy se sousedy.
Zajistit ubytování není až takový problém a i vyřízení pracovního povolení je řešitelné.
Jak jsem psal na začátku – není to snadné. Osobně jsem spíš nervozní z jiné věci – člověk může dělat skoro cokoliv, ale musí tomu dát to co je potřeba. To říkám každému, kdo se chce pustit do svého byznysu jako první. A já vím, že tady to trochu šidím. Tak doufám, že jsem tak dobrej, že mi to projde.

Jirka
ZX:

Kdyz jsem zacal business v Belize spolehal jsem 100% jenom na sebe. Venoval jsem tomu tez na 100% takze zadne litani domu, vanoce, deti,nemocna babicka a podobne kecy ze, kterych se mi dela spatne. V Belize mam hospodu od 1998 a zacatky byly tvrde, ale dnes uz bych nemenil. Jo a v Cesku jsem za tu dobu byl 3 tydny v roce 2004 a vubec mi nechybi. ! Zaklad uspechu v cizine je nepustit si k telu zadneho Cecha! Jeste dodavam, ze z Ceska jsem pred nicim neutekl, nic jsem neukradnul a v Belize jsem zacinal s 8 tisici dolary. Chapu, ze ZX hleda nejake spise nejakeho „dobrovolnika“, kterej mu tam bude pomahat a bude s kym pokecat.

ZX
Jirka:

Gratuluju, myslim, že každej uskutečněnej a realizovanej projekt je úspěch.
Výhoda je, že nemusím uspět a začít vydělávat hrozně rychle – taky neutíkám, nejedu do tepla budovat kariéru (tu mám celkem slušnou tady). A mám asi 5 důvodů, proč do toho jdu.
Jedním z nich samořejmě bylo změnit parametry života. Realizovat další srdeční projekt, ketrému bych se tak jako ty věnoval na 100%.
Dopadlo to trochu jinak a já teď řeším, jak to sfouknu co nejlíp – naklonovat se nemůžu, tak doufám, že najdu někoho, kdo tam odvede část práce za mně.

Jarek
ZX:

Hmm. Az budes potrebovat kontakt na psychiatra dej vedet.

ZX
Jirka:

Jeee. Psychiatra mi už nabízelo lidí – samí chytrý a rozumný, co vědi jak se točí svět.
Třeba když sem nakoupil bitcoiny – teda nejdrřív sem jim musel vysvětlit, co to BTC je (a to často nebylo vůbec snadný). Nebo když sem koupil akcie FB za 18 USD – vždyť pořád padaj, přece! Nebo akcie Applu – jen pár tejdnů dřív, než vytáhli z kapsy první iPhone.
A víš co? Všichni měli pravdu – protože to byly rizikový investice. Stejně jako tohle.
Ale ono to většinou dopadne dobře.
Pochopil jsem správně, že máš obavu, jestl ivyjde můj záměr?

ZX
ZX:

Sorry, to byla reakce na Jareka.

zilvar
ZX:

FB za 18? Tak to velká gratulace, přesně trefils dno…:-)))

pavel
Jirka:

cesko ti nechybi, ale hedvabnou stezku si nasel. Co ti tedy chybi ?

pavel:

HS jsem nasel nahodou asi pred rokem, kdyz jsem prave hledal stiznosti ceskych „cestovatelu“ na jedno ubytovani v Hicks Cays o ktere me pozadal dobry kamarad (Brit), ktery mel tu „cest“ poznat Svejky. Od te doby sem obcas nakouknu a to v dobe kdy se potrebuji trochu pousmat nad lidskou blbosti, ktera se tezko jinde hleda.

matom
Jirka:

A kde mas tu hospodu v Belize Jirko napis .

marek
Jirka:

dobry den, rad by vas poprosil o informace jak tam zijete a tak, zajima me to, provozujem v praze 13 let restaurace a mam uz chut do par let vypadnout, dekuju predem za kontakt, marek praha

marek
Jirka:

dobry den, rad by vas poprosil o informace jak tam zijete a tak, zajima me to, provozujem v praze 13 let restaurace a mam uz chut do par let vypadnout, dekuju predem za kontakt, marek praha

Petr L

Belize ma jednu vyhodu, da se pendlovat do Mexika pro razitko do pasu a legalizovat tak pobyt..pokud tedy nemaji nejake omezeni opakovaneho vstupu.

Nevyhodou vsech ostruvku je jejich izolovanost, skoro vsechno musi dovazet, ceny jsou pak leckde dvojnasobne oproti pevnine, mesta jsou mala, spis jsou to vesnice. Spojeni mizerne, nizkonakladovky do karibiku moc nelitaji – Monarch, Thomson a neco na Fr ostrovy, jenze u nich nelze koupit one way.

jarda
Petr L:

Jen chtějí při odjezdu docela vysokou odjezdovou taxu – tuším že v roce 2013 to bylo 23 USD.

jarda:

23 USD je hodne?

Miloslav

2014 29usd,pekne to leze na horu

Miloslav:

Koho to zajima? Vzdyt tam nemusis jezdit.

skeletor

Ahoj chtěl bych zmizet z čech docela mě zaujala Belize. Docela mě zaujalo i to s kozou a malým záhonkem. Jazyk neumím ale člověk se po nejakym čase rozkouká. Když tady všechno prodám tak Dám něco málo dohromady. Chtěl bych jenom trochu důstojně žít. Kdyby měl někdo stejný myšlenky tak mi napište. [email protected] je mi 35 svobodný bezdětný. Ahoj.

skeletor:

Nic ve zlem, ale ty dozijes tam kde jsi.

pdmlynek
skeletor:

Belize je nádherná země, a mnoho podnikatelů z Evropy a Severní Americe tam se zakotví. Běž na http://www.belizeforum.com/belize/ . Je to pro cestovatele a usedlíky. Taky jsem tam dříve přispíval.

Zdenek Honduras
pdmlynek:

Ja projizdel Belize dvakrat busem smerem  od Mexika do Guatemala Flores. Belize je mala a tema autobusama so pouzivaji se prejela za ctyri hodiny. Krome par vyvonenych plazi zde neni nic. Je jen problem sehnat ATM, maji jich proste malo. Imigracni urednici jsou pekne arogantni a musite mluvit v AJ pac mi rekl, ze jsem na Britskem uzemi a zde se mluvi v AJ
Spanelsky rozumel, ale dmital se se mmou bavit. Cernoch jeden tlustej. Pritom vystupni poplatek je drahy jako krava. Proste v Belize jsou asi ctyri mesta a cukrova trtina.
 

Petr L

29 dolaru je hodne! Pokud bys to mel platit pristich tricet let kazdy dva mesice. Jsou to vyhozene penize.

Levnejsi bude snatek.. cernoska 100kg, par decek, clovek ma hned rodinu a bez prace.
Permakulturne ladení se pridaji k Amišům.

Honza

Nekolik desitek cechu zije na Roatanu. Ostrov-roatan.com

Milan
Honza:

Ahoj,co se týká Roatanu dej si ho do vyhledávače a je tam kontakt na Jirku Černého. Stavěl a zakládal českou vesnici.Poradí.

Hana

Zdravím všechny dobrodruhy,
najde se někdo, kdo šel za svým snem bydlení v Karibiku i s malými dětmi a mohl se podělit o zkušenosti? Nic není nemožné tak možná se nám to podaří…
Díky

Michael

obávám se, že ten sen o karibiku už moc dlouho nevydrží. Celá lat. Amerika je na ekonom. vzestupu. To sebou nese ta negativa, která máme v Čr., – teplé podnebí jim nejspíš zůstane, ale ty „happy“ xichtíky a pohoda z dokumentů bude stále vzácnější..Taky bych tam šel, ale říkám si, jestli nakonec šŤastnější osud neni někde na českym venkově ,)

vodomil
Michael:

Tak s tím českým venkovem jsi mě pobavil. Tam to je, nebo brzo bude stejné, jako v tom Karibiku. Venkov už dávno není to, co býval. Zachvíli si tam už ani nevypěstuješ zeleninu, neusušíš seno pro svou kozičku a nedej bože, že bys chtěl chovat prase. Tam totiž už dávno vládnou Pražáci, kteří utekli z velkoměsta a těm všechno smrdí, nebo hlučí. Zeptej se nějakých soukromých zemdělců, jak se jim žije na venkově. A EU tomu ještě dá korunu. Proto fandím všem, hlavně mladým, kteří chtějí vzít roha. Zavčasu! Naši předci také utíkali do ciziny a taky se tam (většinou) uchytili. Kdo se nebojí práce a něco umí, ten nemusí mít strach. Si myslím.

vodomil:

Do sveta se nechodi pracovat, ale myslet. Doby kdy hloupy Honza zabil draka jsou take nenavratne pryc. A ty vodomile stejne vydechnes v Kocourkove tak si nedelej zadne plany. Kecy a zase jenom kecy…

vodomil

Hele vole a kdo se tě prosil o chlejstání žlučí?

vodomil:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Kamil

Zdravím Peter,ozvy se na můj e-mail jestli chceš,probereme to.Kamil

majo

ahojky,písni mi prosím niečo viac o povolení k pobytu…,ako je to s povolením podnkať..,uvažujem o firme v DR,španielsky viem,Dík

Jan

Ahojte, nechystáte se někdo koncem prosince a začátkem ledna na Dominikánu? Nebo nemáte kontakt na někoho již tam žijícího? Rád bych získal rychleji nějaké místní zkušenosti. Děkuji.

Jan
Jan:

Aby nedošlo k nesrovnalostem 🙂 Neletím do Karibiku pracovat, ale rekreovat se 🙂 a někdo místní žijící, kdo by mě provedl ostrovem by se fakt hodil 🙂

Richard

Ahoj, rád bych se dozvěděl více. R

Dandy

Peter,

napiš, prosím o projektu v Belize, jsem připraven !!

ondrej

Ahoj petře,
Pokud to ještě platí, ozví se na [email protected], moc rad bych se dozvěděl víc. Angličtina, ruština, trochu němčina a vaŕení, 55 let. Jo a hezkých silvestra .

myska

ahoj peter, zaujal ma tvoj prispevok, mohol by si mi napisat viac? dakujem 🙂

lada

ahoj,cetl jsem tvuj prispevek na webu,ohledne prace a pobytu ve stredni americe,konkretne v Belize.
Pokud je to stale aktualni,rad bych se dozvedel vice informaci.
Dekuji Láďa

Juraj

Ahoj Peter…som Slovak a uz dlhsie rozmyslam nad karibikom, konkretne Belize….spolu so zenou by sme tam chceli ist zit ale mame strach z toho ze tam nebude praca pre nas….Ak to myslis NAOZAJ vazne tak ma prosim kontaktuj na moj e-mail prosim a rad VAZNE rad podebatujem o tom…. [email protected]

Pavel

Dobrý den, uvítam jakékoliv informace o životě, nebo trvalém pobytě v El Salvadoru. Děkuji

Steve
Pavel:

Ja byl v El SAlvadoru 3x a projel jsem ho vroce 2004 2x autem .Je to jedna z nejnebezpecnejsich zemi kterou znam.Znam nekolik dost bohatych Kanadanu kteri tam v soucasne dobe ziji na Karibskem pobrezi a maji sve ochranky. Pomerne bezpecny je ostrov Roatan kde je take Ceska vesnicka. Jinak vnitrozemi je velice  nebezpecne .Nadherna priroda.Mimochodem Muj nick by zneuzit takze pod mym prispevkem nize jakekoliv poznamky pod Steve nejsou moje(dodatky)

Steve
Pavel:

Ja byl v El SAlvadoru 3x a projel jsem ho vroce 2004 2x autem .Je to jedna z nejnebezpecnejsich zemi kterou znam.Znam nekolik dost bohatych Kanadanu kteri tam v soucasne dobe ziji na Karibskem pobrezi a maji sve ochranky. Pomerne bezpecny je ostrov Roatan kde je take Ceska vesnicka. Jinak vnitrozemi je velice  nebezpecne .Nadherna priroda.Mimochodem Muj nick by zneuzit takze pod mym prispevkem nize jakekoliv poznamky pod Steve nejsou moje(dodatky)

marek

ahoj ziju v karibiku jestly chces poradit napis rad ti odpovim a poradim marek

Dominik
marek:

Ahoj .. podobne ako vy ,aj ja mám chuť ísť bývať niekam do Karibiku lepšie povedané do Belize .. Mám pár otázok tak ak by bol niekto ochotný tak mi prosím dajte report na e-mail [email protected] .. Ďakujem 🙂

Jan Magrot
marek:

Ahoj, mám nabídku na práci v karibiku jako kuchař. Mám zkušenosti z vaření v cizině i čechách, ale kontinent jsem ještě neopustil, tak z toho mám celkem respekt. Nabídka je to dobrá, na můj vkus až podezřele dobrá. Chtěl jsem se zeptat, zda je možné aby byl pro kuchaře minimální plat 12EUR/hod a zda teď je v karibiku sezona. Jestli by jsi mi prosím Tě mohl odpovědět na mail: [email protected]. Děkuju moc.

petr vavra
marek:

co je potreba k ziskani k trvalemu pobytu na curacao dekuji za odpoved

Katka
marek:

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli nevis, jak to funguje v  Mexiku, kopila jsem tam pozemek, postavila dum, ale vsechno se jevi nejak problematicky, chtela bych zapozit firmu a nemam predstavu jak postupovat, diky

Steve
Katka:

Ja jsem kdysi zil v Mexicu 2 roky 5 v Costarice. Doufam ze mluvis dobre Spanelsky kdyz jsi tam koupila pozemek postavila dum, takze by pro tebe nemel byt problem se zeptat . V Mexicu jako v kazde z techto zemi existuji lide kteri to za poplatek za tebe vyridi.Je dobre si je najmout i kdyz mluvis Spanelsky, protoze s nimi musis jit a je dobre rozumet co si oni povidaji s temi uredniky. Uplne nejlepsi je najit nekoho kdo mluvi Anglicky a delat ze Spanelsky neumis. Jestli neumis jednu z tech dvou reci tak te budou brat na hul z leva a z prava. Good luck  [email protected]

Marie Bělonožníková
marek:

dobry den chtela bych poradit chci bydlet na jamajce ale vubec nemuzu najit co bych potrebovala k tomu abych tam byla oficialne

Zdenek
marek:

Ahoj Marku. Kde tam zijes v Karibiku ? Ja v posledni dobe V Hondurasu. Obdivuji kuraz a trosku i naivitu nekterych pisatelu. On si kazdy mysli, ze u sousedu maji travu zelenejsi… Ale na druhe strane, proc nejit za svym snem. Nekomu se i zadari. Tady clovek zjisti, ze k zivotu potrebuje hodne malo a muze byt stastny.

Petr
marek:

Ahoj Maro, chci do karibiku na trvalo. Mám dvě malé děti 7/3 a jsem ženatý. Tady v česku mě to ani trochu nebaví a takřka od dětsví mě láká jen a jen karibik. Můžseš mi prosím poradit bezpečnou a nejlevnšjší variantu žití pro mě a mou rodinu v karibiku? Povoláním jsem zedník. Děkuji za info!

milan

Čau Peter, já a moji dva kamarádi jsme už cca měsíc ve Venezuele na Margarite, ale máme namířeno právě do Belize, kde se hodlame usadit a investovat do smysluplné cinnosti. Umíme perfektně anglicky i španělsky. V Belize také máme kamarády, kteří jsou připraveni nám pomoc v prvních chvílích co se týče bydlení a pod. Je možný, ze už jsi partaka na projekt našel, ale i tak budu rad za odpověď, a pripadne se radi sejdem kdekoliv mimo Belize City na pivko a promluvit. Z Margarity hodlame vypadnout nejpozději do konce brezna s jasným cílem Belize.

marek mikuš

dobry den, mam zajem prosim kontaktujte me na mail [email protected]

Pepíno

Zdravím všechny co mají svůj sen :-), jako většina z vás i já připravuji cestu do karibiku bez cesty zpět. Ale je pravda že je dobré si vše dobře prozkoumat a připravit. Moc bych nespoléhal na rady v diskuzích ale spíše si najít něco o zákonech dané země. Každý ostrov patří někomu jinému a zákony se trošku liší.Hlavně bych nepočítal s prací protože toto je v celém karibiku stejné,že práci když dostanete,tak jen do chvíle než najdou místo vás svého občana.Víc šancí je u uřadů když něco přinesete k nim,kapitál,zkušenosti prostě cokoliv čím se stanete pro tu zemi užitečným.Sociální program na který je čech zvyklí tam nečekejte,za vše se platí.Proto bych určitě nejel na tohle dobrodružství s dětma.Jinak někdo tu už psal a měl pravdu,že nejdříve když požádáte o to tam žít,musíte mít ověřenou kopií rodného listu,někde čistý trestní rejstřík,kopie všech listů pasu,adresu kde už bydlíte klidně podnájem což jsou nejduležitější věci. Pak dostanete možná status rezidenta a když vydržíte 2 roky,pak teprve dostanete možnost dostat občanství a tím i volný pohyb po celem karibiku a většiný zemí jížní ameriky. Doporučuji hlavně rodinám vyslat předvoj v podobě otrlého manžela zajistit půdu aby se nestalo že manželka s dětma bude sedět u kostela s napřaženou rukou.Mě už 40 bylo 😀 ,závazky nemám a je mi jedno zda budu žebrák tam a nebo ho ze mě udělají české uřady,buď se mi záměr povede a sen se splní líp než bych si mohl přát a nebo se budu protloukat životem dál po legální krádeži mé živnosti v čechách :-). Přeji všem mnoho štěstí a doporučuji opravdu mít dobrý plán dokud to jde,tam už půjde jen improvizovat.
Pepíno

Steve
Pepíno:

Ja zil 5let v Costarice 2 roky v Mexicu a jsem Canadan.Mam plachetnici na Floride a kazdou zimu jedu nekam v Caribske oblasti.Je mi naprosto jasne ze o tom nic nevis jako vetsina zdejsich chytrolinu.

Steve
Pepíno:

Ja zil 5let v Costarice 2 roky v Mexicu a jsem Canadan.Mam plachetnici na Floride a kazdou zimu jedu nekam v Caribske oblasti.Je mi naprosto jasne ze o tom nic nevis jako vetsina zdejsich chytrolinu.

Steve
Steve:

Navic jsem stravil 6 mesicu v mexickem vezeni. Tak je jasne, ze o tom mam prehled.

Steve
Steve:

Kdokoliv je ten chytrolin ktery se tu za me vydava tak je videt ze komplexu bude mit dost.

Steve
Steve:

Jste banda hlupaku. Jam mam lod na Floride a co mate vy? Jste chudaci nanavidim vas vsechnu. Uz aby vas tam ti uprchlici sezrali.

steve
Steve:

Nikdy bych nepouzil vyrazu jste banda hlupaku nebo nenavidim vas vsechny a ti co nemaji zamindrakovany mozek ,tak jako ty co se za me vydavas pochopi ze jses Imposter.

Roman
Pepíno:

Ahoj Pepino tak jak se vede dokázals to?Jsi v karibiku?

optimista
Roman:

Pepino a karibik? To se nikdy nestane.

Pepino
Roman:

Karibik ? Kdepak musim si vymyslet jinou fantas destinaci

Pepino:

Ahojte.tiez sa chcem na trvalo odsťahovať zo Slovenska,Karibik,kdekoľvek,na akomkoľvek ostrove,.smutné okolnosti ma nútia začať život odznova.poradí,pomôže niekto s prácou?

Pepinovi –

jak sam pises tam jsi tam nikdy nebyl ale ms rad az n udu, jako kdyby ses tam narodil. Byl by si ten posledni koho bych poslouchal, mas vsecko jen vycteny a nebo odposlouchany od pdmlynka ktery tam taky nebyl ale asi hodne cte a to ho dela dalsim odbornikem.
Od takovych lidi dal.
Rikalo se u vas vdycky „Nerad, nebyl jsi v Moskve“ – ja jsem v Moskve asi pred 50ti lety byl, ale stejne bych neradil o Karibiku ktery sice znam skoro cely ale o bydleni na stalo tam nevim nic, tak neradim. A o tom obcanstvi je dalsi volovina – v nekterych ostrovnich statech musis cekat az minimalne 5 roku nez vubec muzes pozadat a v tu dobu nesmis vyjet ven.

Pepinovi –
Uz neumim ani moc Cesky psat – oprava prvni radky hned – melo byt – “ ale mas rady az na pudu „

Juraj

Rád by som navštívil Karibik a pokecal s českým majitelom ubykácie a pritom v českej komunite sa cítil trochu ako doma čo nedokáže zabezpečiť žiadna cestovka.Vie mi niekto poradiť?? Vopred ďakujem

Steve
Juraj:

Jedine misto ktere znam je ostrov Roatan v Hondurasu kde je Ceska vesnicka.Jinak Cesi jsou vsude ale najit je je neco jineho.Vetsinou otazka nahody.Na Kube zije par Cechu a par Kubancu mluvi Cesky.Je tam take Cesky Hostel a Consulat.Jinak nechapu proc vyhledavat Cechy.Mas ji plnou Ceskou Republiku kdyz je potrebujes.

pepe

Zdravím,
Mám zájem koupit, či postavit malý rezort v Karibiku, budu rád za odezvu a odpověď.
V září jedu Honduras a Nikaraguu kvůli investici.
Jestli se chce někdo připojit pište na [email protected]

m.

k teme.. aby ste si urobili obraz ako funguje ziadost o obcianstvo a veci s tym suvisiace o Dominikanskej Republike, doporucujem dokument od VICE, kde v tejto dobe deportuju Haitanov na Haiti napriek tomu ze sa narodili a cely zivot niekolko desatroci prezili len v DR.

Zuzana

Zdravim, chci se odstehovat na Barbados. Jestly muzete nejak poradit, nebo pomoc, jestly nekoho znate…. Zuzana 731030797 [email protected]
 
Lepe kdyz zavolate.

Zuzana:

Zavolej si Chocholouškovi.

Dalsi chytrak

Uz jste volali Chocholouska?

Juraji,
toho bohda nebude o cem snis, chces se citit jako doma zustan doma, je videt ze neumis zadnou jinou rec nez vlastni a tak  kdyz budes mezi tisici Cecho – Slovakami tak se jak doma citit nikdy nebudes – jen jim budes rozumet.

Pepinovi,
pises co jsi precetl nekde, protoze jsi tam nikdy nebyl a tak bych doporucoval jak uz tady nekdo – Nebyl jsi ani v Moskve tak nerad.
Je videt ze snis o necem a davas to na papir tady. Neco jako pdmlynek ktery taky porad jen radi a posila vlakna ale taky tam nebyl, jen asi rychleji cte nez Pepin a pak radi dal.
A obcanstvi ? podminky na ziskani jsou jine na kazdem ostrovnim statecku, nekde horsi, nekde lepsi ale rozhodne ne tak jak o tom ty snis. Zajed si tam nekam, zkus neco a pak se vrat a nebo  tam zustan  a napis tady vlastni zkusenost a co jsi docilil, ale nevykladej nam tady svoje sny do budoucna, kazdy mame nejaky a jiny. Tvoje jsou moc ruzovy na pravdu.
A nedoporucuj nic kdyz nemas zkusenost.

Katarína

Všetkých Vás zdravím. Začiatkom novembra letíme s manželom na ostrov Martinik. Chceme sa tam usadiť. Má niekto nejaké zaujímavé rady a informácie ohľadom práce a života na tomto ostrove. Manžel vie dobre po francúzsky. Ďakujeme 🙂

Ibrahim Habib Fakma
Katarína:

Tak se tam usadte. Hodne stesti.

Poprosím ešte raz ak by mal niekto info ohľadom Martiniku, alebo je tu niekto kto tam žije, budeme len radi ak sa podelíte s nami o Vaše skúsenosti. 🙂

[email protected]

vyjma spec. požadavků, pokud jde o trvalý život v Karibiku, je rozumný důvod proč žít v jiných zemích, než v částech patřících do EU-tedy fr. (Guyana, Martinik, Guadeloupe ) ??
– žádná povolení k pobytu, nepřelidněnost, přímé lety i z Prahy..
A neřešte to jako cestovatelé a turisti, ale lidi, kteří tam žijí nebo chtěj žít.
 
 

Katarína
[email protected]:

Ďakujem 🙂

[email protected]

Katarína – máte konkrétnější vizi nebo plán po přestěhování na Martinik ?  – už hledáte bydlení, práci nebo kontakty atd., co v případě potíží….
Já si říkám, že koupim odsolovačku vody, sbalim stan, eura, kreditku a budu prvních X měsíců někde u pláže – učit se lovit ryby a obhlížet přírodu..Nedokážu si ale představit co třeba za půl roku nebo rok – pokud si nenajdu fakt dobrou zábavu nebo snad práci (jakože tu jen tak neseženu), ukoušu se nudou.
Taky by se mohl vyjádřit někdo, kdo pobýval delší dobu na Martiniku, Guadale i na Guyaně aby vzájemně porovnal – jednak náturu místních, čistotu vody,infekce..Na internetu co jsem četl v tom moc lidi nerozlišují, nevěřim ale tomu, že ty tři místa jsou naprosto stejná – kor, když jsou to převážně ostrovy, tam budou lokální rozdíly spíš značné

[email protected]

Lucie – to záleží co hledáte… pokud Vám vyhovuje početná česká komunita, řadové domky a jste ochotná za 200 m. pozemek zaplatit 1 800 000 ,- …jste správně

Karel

Zapomela jste dodat, ze more bylo slane a na obloze palilo slunce a v noci byla tma. Co jeste?

Denisa

Ahoj přátelé dobrodruzi,s přítelem shaníme práci v Karibiku na zimni sezonu a třeba i  na dýl,mluvime anglicky a francouzsky.Za jakékoliv info budem vděční

pdmlynek

Toto velké vlákno se tedy hrozně blbě čte.  Fuj  🙁

Anna

Ahoj já s partnerem jsme se přestěhovaly do Mexika konkrétně do Playa del Carmen a musím říst , že pohoda doktor za pár korun(budu tu i rodit) Baráček na pronájem 6 tisíc peso (5 km od pláže) krasný v hlídaný čtvrti a lide v pohodě a vízum v pohodě i dlouhodobé(mohu pomoci zajisti) Práci tu má přítel pro českou firmu. Jde to i bez toho je tu velmi jednoduché začít pracovat a ještě jednoduší podnikat. Takže sen o karibiku lze a stačí Vám do začátku tak cca 100 000 až 150 000 tisíc. Jinak máme i toto prace-v-karibiku.webnode.cz kde jsme schopní pomoci práci najít. Navíc je tu dost čechů co mají třeba svoje školy a učí španělštinu.

Míra
Anna:

Zdravím a poprosím o mail na moji adresu [email protected], pak doplním otázky. Nehledám práci, jde mi pouze o bydlení a trvalý pobyt.

Patricia

Dobry den…volam sa Patricia a mam 27rokov a 3,5 rocneho syna…Uz ma nebavi zivot na Slovensku.Mam velky sen,vziat syna a odcestovat na miesto, kde cas plynie pomali.Premyslala som,ako mnohy z vas nad ostrovom Roatan.Mam vystudovanu umelecku skolu,konkretne filmovu a momentalne sa okrem umeniu venujem aj gastronomii.Niesom majetna ale som sikovna,dokazem tvrdo makat a hlavne som odhodlana si svoje sny plnit pre lepsi zivot najma pre svojho syna.Viem,ze to nebude lahke,ale ja som pripravenaa na vsetko…prosim Vas,mohli by ste mi poradit?..co vsetko je potrebne ku takemuto kroku?..zaujima ma nutny kapital, pracovne prilezitosti,moznosti ubytovania,ako tam funguje skolstvo a zdravotnictvo,ale najma akym sposobom sa tam da usadit natrvalo…budem vdacna za kazducku radu

pdmlynek

jessica, Karabské Moře je velice rozmanité.  Jsou části kde zaplatíš za promajmutí domu na jednu noc 45000 USD, a jsou části které jsou nejchudší na Západní polokouli.
 
Kde přesně hledáš pozemek?

Patricia
pdmlynek:

No teba som sa nepytala somarisko

Karibik, o kterém je toto vlákno, není v Tichomoří

Za prvé toto vlákno je o Karibiku v sekci Střední Amerika. Za druhé zařizovat budeš muset hlavně v Argentině a to by ti měl zjistit přítel. Nejspíš se budeš muset za něj provdat, abys tam mohla být déle bez přejíždění do Chile nejpozději každých 90 dní kvůli zajištění legálnosti pobytu. Tady by ses měla minimálně odhlásit od zdravotního pojištění, ale jinak nevím.

Petr

Ahoj umím zařídit trvae pobyty Mexiko belize Panama kdo má zájem tak se ozvěte

Peter
Petr:

Moj email
[email protected]
Idem byvat do Belize a nemam tam ziadny kontakt
Porad    dik za odpoved Peter
 

Hanka
Petr:

A víší, jak sehnat v Belize levnou nemovitost, či pozemek, jak je to s tím trvalým pobytek a popř. s prací? Děkuji za odpověď. můj mail, [email protected] . Chceme tam jet i s miminkem, takže školky, a tak pro nás budou taky v kurzu.

Michala
Petr:

Ahoj,
chtěli bychom časem trvale  do Panamy – i pracovat. Jaké jsou možnosti a kolik to stojí? 3 osoby.

Sany

Ahoj. Potrebujem poradiť. Môžme cez mail?
[email protected]

Ludek Ježek

Ahoj,tohoto času jsem Gvadelube,Již po nekolikáté,turista.Již za2roky dosáhnu duchodového veku.Take přemýšlím se zde trvale usadit.ele…mnoho ale.Duchod tak 500er. z čes.rep.Mužu prodat byt v praze cca 100 000er.S tím si tak tady mohu koupit rozpadlí domek ve čtvrti plné Kreolských obyvatel. Nic moc. dnes jsem byl v rel.kanc.Byteček 20met.čtver.139 000er.nic moc.Nebo houpací sít a hurá na čundr po gvadelube.Tak lidičky poradte.?ahoj Těším se na radu.Díky.Luděk.Ps všem co se splní jejich sen přeji jen to nej nej.

Pavel
Ludek Ježek:

Ahoj Ludku,některé státy mají programy pro důchodce,že se tam můžeš přestěhovat,musíš se trošku domluvit,musíš platit zdravotní pojištění,jsou pěkná místa na světě,mám proježděnou Asii,od Indie po Indonesii,co tam sám budeš dělat? Byl jsem 4 měsíce v Caracasu,24-27 stupnů po celý rok,seženeš tam i jitrnice,vánoční cukrový jako tady,na Sabana Grande ,zábava až do rána(pěkný kočky)to všechno asi před 25 lety,svět se globalizací hodně změnil.Můj email [email protected]

Smiley
Ludek Ježek:

Kde je moc turistu, tam jsou vysoke ceny, pro nas skoro duchodce prichazeji v uvahu pouze 3 moznosti.
Francouzska Guyana, zadny turismus,soucast EU, porad teplo
Reunion,soucast EU, stale pocasi, cili mozno bydlet pod stanem :o)
a nebo rovnou zpopelnit…
Osobne premyslim nad Francouzkou Guyanou.

Tenerife je v Karibiku?

Roman

Ahoj. Je tu někdo, kdo žije/koupil nemovitost na Roatanu mimo projekt české vesnice? Byl bych velice rád za nějaké bližší informace. Děkuji.

Kamil Schneider

Ahoj, kontaktuj manžele Musilovi. Ty jsou mimo českou vesnici. Bez České vesnice je to pak špatně prodejné.
reality-roatan
sch

Monika

Nemáte někdo kontakt na čecha trvale žijícího v Kostarice?

palo

Ahojte dobrodruhovia.smutné okolností ma nútia opustiť Slovensko,kde už nie som šťastný a cítim potrebu odísť a začať odznova.Karibik,akúkoľvek ostrov.PROSÍM,ak máte možnosť poradiť nájsť prácu cez Čechov alebo Slovákov budem vďačný.akúkoľvek.vďaka

Banker Joe
palo:

Nezaplacene dluhy jsou smutne okolnosti?

Petra

Ahoj vsichni, budu se stehovat na St.Maarten a chtela bych se zeptat zda nevite kde najit jak je to s vizem pro praci jestli musim mit americke vizum nebo vzhledem k tomu ze je to EU tak to bude bez problemu sehmat praci a po pripade jake dokumenty si pripravit? Pokud muzu poprosit odpovedi na email [email protected] budu vazne vdecna za jakoukoli radu. Diky moc Petra

Smiley

Ahoj, chci se vystehovat do Francouzske Guyany, takto soucasti EU. Mate nekdo k teto zemi neco jineho, nez je psano na tomto webu?
http://zpravy.alfa9.cz/absolutenm/templates/zprava.aspx?a=246
 
Predem dekuji

Smiley

To Petra>
St. Martin NENI uzemim evropske unie a to ani francouzska cast a ani Holandska.
Cesta pouze s platnym cestovnim pasem co 90ti dni bez viza a pas musi byt platnost jeste 6 mesicu po ukonceni cesty.
Pavel

Smiley

Zámořská území EU
Skutečnou součástí EU jsou pouze ta zámořská území, která jsou začleněna do vnitropolitického uspořádání některé členské země. Jedná se o francouzské zámořské departmenty (Guadeloup, Martinik, Réunion a Francouzská Guyana), španělská území (Kanárské ostrovy, Ceuta a Melilla) a portugalská zámořská území (Azorské ostrovy a Madeira). Zde platí unijní pravidla, jako měna se používá euro a lze do nich vycestovat pouze s platným občanským průkazem. Existují ale i výjimky, některá z těchto území nejsou například brána jako součást EU v oblasti DPH. Ve Smlouvě je přímo vymezeno, že Rada EU může s ohledem na ostrovní povahu a některé další zvláštní znaky těchto zeměpisných oblastí přijímat pro tato území výjimky a speciální opatření. Ta se obvykle týkají daní, cel, rozpočtové politiky nebo využití volné zóny.

Smiley

Mozna jen francouzka cast ostrova je v EU.

David

Zdravím, už se Vám podařilo žít v Karibiku? Mám stejný sen. Co je potřeba k tomu tam na stálo žít? Vízum, jak se shání bydlení atd.? Jsem na invalidním vozíku. Jak je to tam pro nás vozíčkáře? Myslím bydlení, dá se sehnat něco bezbariérového? Do jaké ceny vyjde bydlení a strava? Díky za info

!!!

Tady se z toho stava kabaret.

Cheap trick

No tak bude pekny letadlo.

Ludek Jezek

Diky,mam to za par.Ale na tebe a tvoji rodinu je uvalena kletba.Jsi PROKLET.PS jsem jiz trvale na gvadlube. Naschval kdo s koho.Napis tak za tri mesice.Ludek Jezek.
lube

Patrik
Patrik
Pavlína

Ahoj Mám dotaz .Chceme se s manželem a dcerou odstěhovat do Mexika nebo někam poblíž.Spíše na menší vesnici kde bychom měli menší domek se zahradou kde bych si mohla vše vypěstovat a mohla tam naše dcerka běhat atd.Chtěla bych vědět kolik by jsme měli mít cca počáteční kapitál a popřípadě kde by to pro rodinu bylo nejlepší z hlediska kriminality .Děkuji za odpovědi na email [email protected]

Denis Liptak

Zdravím chcel by som sa opýtať či ma niekto skúsenosti alebo poznatky zo životom na Belize práve si kupujem pozemok v oblasti Corozal a po určitom case si tam chcem postaviť domček a presťahovať sa veľmi by mi pomohli vaše poznatky a vedomosti za pomoc vopred ďakujem

Robert
Denis Liptak:

Ahoj už tam žiješ ? Robert

Zdeňka Berounová

Zdravím,
uvažuji o zakoupení si domu ve Čmolíkově československé vesnici v Puerto Jiménez v Kostarice. Působí to ale jako velmi riskantní transakce. Nemáte prosím s tímto někdo vlastní zkušenost anebo přímo neznáte osobně někoho, kdo si nemovitost v této vesnici zakoupil?
Děkuji za vaše reakce!
S pozdravem
Zdeňka Berounová

Leoš
Zdeňka Berounová:

Když budete mít čas a chuť tak mi zavolejte 774606490

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: