Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Půjčení auta na Kubě

jardafox

Zdravím, máte někdo zkušenosti s půjčením auta na Kubě? Zatím co jsem tak různě hledal, tak všechny půjčovny je nutno platit dopředu přes internet a ne jen zarezervovat a všechno vyřídit a zaplatit až na místě. Nerad bych někomu naletěl, proto bych rád věděl kdo má s jakou dobré zkušenosti a kolik to tak stálo? Díky

Zkušenosti čtenářů

Jara

Ahoj, byli jsme na kubě v roce 2006, což už je hodně dávno. Auto jsme si půjčovali až na místě, neměli jsme s tím problém. Cena 55 USD na den. Plus záloha kolem 200 USD. Všechno se platí v hotovosti. Auto jsme měli poměrně nové – malého Peugeota, technické problémy jsme s ním neměli žádné. V půjčovně jsme se domlouvali anglicky, hlavně z toho důvodu, že já a ni manželka španělsky nemluvíme.
Jarda

Zuzana Scharf

Půjčení auta není problém,doporučuju hotel Plaza hned vedle el Capitolia v Havaně,vždy ochota a dobrá cena.Auto můžete půjčit v Havaně a pak jezdit a vrátit ho klidně v jiné pobočce na druhé straně Kuby,auta jsou v pořádku,benzín levnej:-)cenu už si nepamatuju,ale ceny se na Kubě příliš nemění,takže tak nějak jako výše:-)

Zuzana Scharf:

Pravidelně objednávám auta přes http://rental?ars.com zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

cert

ano, rentalcars funguje skoro na celom svete… skoro. Na Kube nie…

Adam

ahoj Jardo, kdy chceš leteět přesně?. Já bych vyrazil už klidně v unoru, nechceš?
Adam z Prahy nebo Příbrami….

jarda

všem díky za info, nakonec budu platit dopředu přes cuba-junky.com, mají i stránky na fb a spoustu „lajků“ a doporučení tak snad to nebude nějaká past 🙂
jinak letíme s přítelkyní na 14 dní 27.3.-11.4. a tak nějak bysme chtěli vidět co nejvíc a objt kubu kolem dokola, samo v rámci možností

Pavel

Ahoj,
pokud máte vlastní letenky, ale chtěli byste pomoc zajistit nějaké služby, jako právě to auto nebo program Fly and Drive (auto + open vouchery po celém uzemí Kuby bez nutnosti činit závazné rezervace předem), nebo pokud potřebujete vnitrostátní letenky na přelety např. z Havany do Santiaga či na Cayo Largo, doporučuji obrátit se na CK Kentlucky Praha, specializovaná cestovka právě na Kubu, s místním česky hovořícím delegátem 365 dní v roce. Doporučuji !

Petra

Ahoj Jardo,
jak nakonec dopadlo půjčení auta na Kubě? Na kolik to vyšlo?

Nemáte někdo zkušenosti z cestou Kuba – Jamajka?

Díky moc za info,
Petra

Jarda

Ahoj,
rad bych se zeptal, na moznost pujceni auta v Havane, nasel jsem par pujcoven, ma cenu si dopredu rezervovat auto, nebo to resit az po priletu, vypujcit si hned u prvni pujcovny, nebo radci nekam dale od letiste, nebo pripadne zda nemate nejakou osvedcenou pujcovnu.
Planujem, ze tam poletime nekdy v unoru az v breznu, podle toho jak sezenem letenky, v 4lidech.
Diky za odpoved

Ája

Ahoj, nemáte někdo nějaké nové informace o půjčení aut na Kubě?
Chystáme se v VII/2015.
Dík.

M. Novotný

mám zájem převézt si vlastní Octavii /r. 2008/ na Kubu, tam s ní cestovat /S PRŮVODCEM /a pak jí tam nechat. Zná někdo způsob jak to do Havany dopravit?Já např před 20 lety dovezl z Floridy MitsubishiColt , ale už je ve šrotu.Jezdí tam jistě z Evropy nějaké lodi! Kdo ví ať odpoví – DÍKY

Veronika

Zdravim z Kuby. Urcite doporucuji zarezervovat dopredu pres internet. Vyjde vas to o dost levneji nez tu na miste. Navic pokud pojedete v sezone tak je mozne ze auta nebudou. Dalsi moznost je si najmout soukrome auto s ridicem. To vas muze stat skoro stejne a navic budete mit nekoho kdo Kubu dobre zna. Je to dost vyhoda.

Lukáš Kavka

Mohu se zeptat na tu zkušenost s řidičem? Chceme se vypravit a trošku to tam poznat.. mate ttelefon na někoho zkušeného? Moc děkuji za informaci… a přeji Sluníčka v duši 😉

Peter

My sme boli minulý rok, mali sme požicane 2 auta. Sprostredkovala nam to agentura v cz. Presli sme cleu kubu dookola a uplne v pohode. Bol to december vsade tvrdili ze nie su auta je vela turistov. Neni to celkom tak. V takom varadere tých pozicovni bolo kopec aj aut dostatok.Ceny aut su uplne v pohode tak isto aj benzinu. Netreba sa toho bat.

Pavel
Peter:

Chci se zeptat jaká to byla agentura která Vám zprostředkovala auto na Kubě?
Díky

Lenka

Zdravím,
 
vzhledem ke stáří příspěvků, bych ráda toto téma obnovila… Chystáme se v březnu na Kubu a rozhodně nehodláme zůstat na jednom místě. Kdo jste byl letos, myslíte, že byste mi mohli napsat název agentury, popřípadě cenu za auto?? Dalšími tipy nepohrnu:-)
 
Díky L. ([email protected])

pdmlynek

Lenko, ohledně vypůjčení auta: je to problém.  Je to problém, protože vše je kontrolované vládou, a je jim to jedno.
 
Nemohl jsem nic najít než jsme tam odletěli v létě, a tak jsme to museli řešit na místě.  Obcházel jsem v Havaně spousty míst po přistání, a nic tam nebylo.  Něco jako “přiďte pane za 2 týdny, a potom budeme vědět jestli budeme mít auta k dispozici za měsíc”
 
Není to lehké.
 
Ale nakonec jak jsme šli kolem hotelu Parque Central na nás narazil chlápek který vypadal jako Elvis Costello a na nás anglicky: “Vítejte na Kubě! Hledáte dobré cigára? Nebo hledáte přenocování?  Nebo hledáte holky? Nebo rozměnit peníze?  Cokoliv chcete!” A já po každém mu jen kývnul že nic nechci, ale nakonec jsem mu řekl že co my potřebujeme jsou 2 auta (bylo nás 10).  Řekl, žádný problém, mávnul rukou, a oběvil se chlap v saku a kravatě který vypadal jako Obama.  Chtěl 120 CUC/den/auto, ale nakonec jsme to smuvili na 90 CUC.  Jenže byla neděle ráno, a my ještě jsme neměli hotovost v CUC.
 
Obama řekl že nevadí, a že máme jít s ním.  Šli jsme s Obamou a Elvisem do nějaké hospody, prošli jsem kuchyní do zadní místnosti.  Oběvili se drinks, a Obama: “dej mi těch 2000 USD, a já Ti pak přinesu 1800 CUC”.  Já na to: “To zrovna.”  Za půl hodiny přišel s 18 stoCUC bankovek.  Já vytáhnul balíky dvaceti dollarovek, a on je odmítl.  Že jen stodolarovky.  Jenže my jsme žádné neměli, protože normálně nikdo je nechce.  Zmizel, a pak se ovjevil s chlapem který měl v tažce balíky peněz.  Tak jsme počítali peníze asi 20 minut.  Mezi tu dobu na nás hleděl vedoucí hospody, který pozoroval aby na nás nepřišla policie.  Zaplatil jsem za drinks pro sebe, pro Elvise a Obamu, a dal jsem mu ještě 40 USD tuzéra že nás tam nechal být.
 
Vyšli jsme na ulic, oběvili se 2 auta, Obama nařídil ať si sednem, a jeli jsme.  V jednom hotelu jsme zastavili, vysedli jsme, Obama mavnul rukou, objevil se chlap kterému něco pošetal který pak vytáhl mobil a odešel. Elvis nás doprovodil do jedné místnosti v hotelu kde jsme čekali.
Seděli jsme tak hodinu či dvě.  Pití, jídlo, za které jsme platili.  Pak nakonec jsme šli s Obamou do jedné půjčovny aut kde nám vypůjčíli přesně to co jsme chtěli a na dobu jak jsme chtěli.  Bylo to bez problémů, ale museli jsme zaplatit za extra benzín, a pak jsme museli dát tuzéry (asi 50USD každému) Obamovy a Elvisovy, a 500 USD zálohu.
Vím že Obama a Elvis na tom vydělali stovky dolarů (cena je prý 60 USD za den), ale bez jejich pomoci bych to neudělal.
Je to prostě bordel, jako to bylo za komoušů v ČSSR.  Jestliže chceš auto, tak budeš muset si někoho místního najít.  Co bych doporučil je být pár dní na casa particular v Havaně, a majitel byt se Ti o to postará.  Kubánci co vlastní casas ví jak na to, tím se živí, a vlice rádi Ti s tím pomůžou.

Petra

Zajímavá story 🙂

Petr

Nezkoušeli jste někdo La Casa Cuba? (http://www.casacuba.cz/dalsi-sluzby/pujceni-auta/)?
 
…a ještě lépe…nezkoušeli jste někdo půjčit motorku nebo skůtr?

Pavlína
Petr:

Zkoušeli jsme si pujčit motorku na mistě. Cena je asi 25CUC za den. Někde pujčovali klasicke skutry, někde s elektromotorem, s ktery moc daleko nedojedeš, tak pozor na to

Petr
Pavlína:

Jak dopadlo to půjčení motorek? Dá se na tom procestovat celý ostrov? A půjčovny jsou časté? Případně kde nějakou najít?

Petr:

Myslis, ze ti nekdo po 4 mesicich odpovi?

Dan
Pavlína:

Ahoj, neměli byste doporučení na nějakou konkrétní půjčovnu skůtrů nebo motorek? Díky, Dan

pdmlynek
Dan:

Na Kubě nejsou motorky či skůtry tak časté jako jinde.  Není to Dominikánská Republika.  Jde si vypůjčit motorku či skůtr?  Nevím, ale hádal bych že vláda má o to moc zájem.
 
Ale jestliže něco takového chceš, tak se zeptej majitele casa kde budeš přenocovat, a on/ona Tě dá do styku s nějkým kdo Ti motorku půjčí.

Půjčení auta není problém,doporučuju hotel Plaza hned vedle el Capitolia v Havaně,vždy ochota a dobrá cena.Auto můžete půjčit v Havaně a pak jezdit a vrátit ho klidně v jiné pobočce na druhé straně Kuby,auta jsou v pořádku,benzín levnej:-)cenu už si nepamatuju,ale ceny se na Kubě příliš nemění,takže tak nějak jako výše:-)

Dmitrij

Ahoj, bez problemu nebo v půjčovně nebo stači říct ubytovateli a za 15 min máš auto, ale 90-100 euro/dollarů

Lucie

Ahoj všem, prosím doporučíte někdo, přes jaký web zarezervovat auto na Kubě? máte s tím prosím zkušenosti? napište prosím na [email protected]. Děkuji

Petr
Lucie:

My si půjčovali letos (2018) v lednu přes http://www.islands-and-more.de/ (případně [email protected])
Fungovalo to celkem dobře a co jsme se bavili s lidmi na Kubě, myslím, že jsme udělali dobře, že jsme to řešili už z domů….
A principiálně – půjčení auta je dobrá volba pro cestování po Kubě.

Adam
Petr:

Ahoj, Jak dopadlo cestování autem po Kubě? Řeším teď to samé – profláklé pujčovny nemají žádné auto volné. Taky mě zajímá jak moc ochotně vracejí zálohy a jak je to s benzinem? je třeba plánovat na konkrétní benzínky nebo jich je na ostrově dostatek? Případně existuje nějaká mapa stanic?
Díky za info

pdmlynek
Adam:

Jak jsem psal dříve, je to dosti problematické najít auto k vypůjčení.   Ohledně zálohy: Neměl jsem problém jí dostat naspátek, ale dal jsem si velice velký pozor abych to vrátil přesně v takovém stavu jak jsem měl – vím že jakoukoliv škodu nebo nedoplnění nádrže by bylo velice drahé.
 
S benzíkami kupodivu jsme ani neměli tak velký problém.  Nejsou na každým rohu, ale musíš si dávat pozor aby jsi nějakou nepřejel když jí hledáš.
 
Jestliže nějaká mapa benzínek existuje, jsem si dost jistý že není ani moc nová.  Chtít aktuální seznam benzínek, ceny jídla, jídelní lístek, autobusový řád, atd. není realistické.

Lucka
Adam:

REZERVACE VOZU: auto jsme si pronajímali asi 3 měsíce předem přes Cuba Travel Network (https://www.cubatravelnetwork.com/) u Via Rent a car, před odletem jsme se raději ještě připomněli, zda je s naší rezervací vše v pořádku. Vyzvednout auto jsme šli raději ještě hodinu před plánovaným převzetím a i tak jsme ho dostali o hodinu a půl později:-) DŮLEŽITÉ: auto si s pracovníkem půjčovny nafoťte, zkuste klimatizaci, zámky, zkontrolujte pásy, rezervu (zda je nafouklá), hever, odstřikovače a na VŠE SE PTEJTE! sami Vám nic neřeknou i když angličtinu ovládají dobře. Benzínek zde moc není, proto raději tankujte pokaždé, když nějaku potkáte, pokud se vydáte na nějakou delší cestu opravdu nespoléhejte na to, že bude benzínka na každém 10 km (cena 1,2 CUC/L).NA KUBĚ NEFUNGUJE GPS NAVIGACE! OFFLINE MAPA VÁS SICE ZAMĚŘÍ ALE NIKAM VÁS NAVIGOVAT NEBUDE 🙂

Veronika

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost, co se víc vyplatí – půjčit si auto, nebo se vozit autobusama, taxíkama, povozama, atd… ? Na Kubě jsem byla před 6 lety. Půjčení auta drahý a pak strach, kdo nám píchne kolo, urve zrcátko, atd. Řekla jsem si, že znova už půjčovat nebudu, takže teď plánuju cestování po ostrově bez auta. Díky za názory, V.

Veronika
Veronika:

Jo a co amarillos?

Honza
Veronika:

Ahoj, letos na jaře jsme projeli Havana Baracoa a zpět  dlouhé trasy převážně nočními busy, kratší trasy taxi. Byli jsme 4, tak cena na osobu nebyla tak vysoká – musí se ale smlouvat a smlouvat. Příště bych to udělal stejně, mohu jen doporučit. Do autobusu je třeba se pořádně obléci – klimatizace běží celou dobu na 100%.

Veronika
Honza:

Ahoj Honzo, a na kolik vyšel taxík? My jedeme tentokrát taky ve 4 lidech, tak trochu spolíhám na to, že i když pojedeme taxíkem, tak nás vyjde levněji, než půjčení auta. Díky za odpověď.

Tomáš

Ahoj. Letíme v srpnu 2019 na Kubu a potřebujeme si někde půjčit auto na 12 dní. Jsme jenom dva, takže to potřebujeme řešit co nejlevněji. Můžete mi prosím poradit, kde (přes koho) co nejlevněji půjčit auto ? … A nějaké další rady ohledně půjčení auta ? … Ideálně pokud tam byl někdo 2019, případně 2018, aby informace byly co nejaktuálnější. A nemá někdo náhou na směnění ještě CUC nebo CUP ? Díky moc za rady (případně i do emailu – [email protected]).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: