Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Kostarika – výběr USD

Tereza

Ahoj, je možné v Kostarice vybrat z bankomatu USD? Děkuji za info

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Kdykoliv jsem vybíral peníze z bankomatu v Kosta Rica, tak to byly jen místní Colóny, a myslím že USD nebyly na výběr.  Ale je možné že jsou bankomaty v některých místech kde USD jsou na výběr, a je to taky možné že se to už změnilo.
 
Kosta Rika není jako např. Bahamy kde je to jedno jestli platíš místní měnou nebo USD.  Všechno se vede na Colóny.
 

Michal
pdmlynek:

Ahoj Terezo, neměl by být problém vybírat i USD, my jsme to zkoušeli. Jen se můžeš setkat s tím, že bankomat ti dovolí vybrat třeba jen do 100 USD (vyzkoušeno v Cahuitě, v San José to třeba může jít i bez limitu). Oproti tomu, co se píše v předchozím komentáři od pdmlynek ti můžu potvrdit, že je celkem jedno v jaké měně platíš, prakticky všude berou USD i CRC (colónes), jen se připrav na to, že ti mnohem častěji vrátí v CRC. Michal (více viz http://prespulsveta.cz/kostarika-2017)

Michal
Michal:

*ještě upřesnění: chtěl jsem říct do 100 USD denně

jardaP10
Michal:

jestli tomu dobře rozumím,tvoje turistyka spočívá v tom,že každý den strávíš hodinku tím,že budeš hledat funkční bankomat,pak vybereš stovku,a tak po celou dovolenou.No a co když ti ten kousek plastu spolkne mašina?

Tereza
Michal:

Ahoj Michale, moc děkuji za odpověď 🙂 Už projíždím uvedený odkaz 🙂 Do Kostariky odjíždíme příští týden takže teď řešíme jak to udělat s placením. Chceme cestvat podobně jako vy takže u sebe nechceme pořád tahat a opatrovat velkou hotovost. Proto bych ráda třeba tak 3x až 4 za dovolenou vybrala menší obnos ale raději v USD ty přeci jen ještě využiji kdyby zbyly 😀 Koukala jsem, že jste si půjčovali auto z čehož já mám docela hrůzu po přečtení právě pár komentářů. Vratná kauce na auto šla tedy uhradit i debetní kartou? Dá se platit i v restauracích a ubytování debetkou nebo vyžadují pouze kreditku?
 
Ještě jednou děkuji za info
Terka

Tereza
Michal:

Ahoj Michale, moc děkuji za odpověď 🙂 Už projíždím uvedený odkaz 🙂 Do Kostariky odjíždíme příští týden takže teď řešíme jak to udělat s placením. Chceme cestvat podobně jako vy takže u sebe nechceme pořád tahat a opatrovat velkou hotovost. Proto bych ráda třeba tak 3x až 4 za dovolenou vybrala menší obnos ale raději v USD ty přeci jen ještě využiji kdyby zbyly 😀 Koukala jsem, že jste si půjčovali auto z čehož já mám docela hrůzu po přečtení právě pár komentářů. Vratná kauce na auto šla tedy uhradit i debetní kartou? Dá se platit i v restauracích a ubytování debetkou nebo vyžadují pouze kreditku?
 
Ještě jednou děkuji za info
Terka

Michal
Tereza:

Ahoj Terko, ty už odpověď asi znáš, ale možná pro ostatní: všude brali naši klasickou debetku – kdekoli měli terminál, nebyl problém zaplatit kartou z Česka. V autopůjčovně to taky šlo v klidu, jen mě upozornili, že po zpětném uvolnění zálohy může její připsání trvat pár měsíců, tak pokud je s tím člověk s rozuměn, není co řešit. Na kostarických silnicích se vzhledem k maximálce 80 km/h cestovalo pohodově. Užívejte! Michal

Zdenek

V Kostarice USD vyberete z temer jakehokoliv bankomatu (na nekterych je i napsano jestli maji jen colones nebo i dolares). Pokud maji dolary, vzdy jsou to bankovky $20. Obvykle pokud nekde prijimaji USD, jak max. bankovky $20, vetsi je problem udat (da se s nimi platit napr. v Auto mercado, ale vzdy je poradne proveri a nekdy budou chtit y vasi totoznost). Nejlepsi je USD privezt, pouze mensi bankovky $20 a mensi a v dobrym stavu.

Monika

Ahoj Teri, z Kostariky jsme se vrátili před týdnem. Měli jsme s sebou poměrně velkou hotovost v dolarech, ale vybírali jsme i na místě. Ve větších městech nebyl problém s výběrem, ale jak už někdo psal, bylo omezeno vybrat třeba 100 nebo 200 USD, colones jsme nikdy nevybírali. Bankomat nám to vždy vydal po 20 USD. Jinak všude se dalo zaplatit dolary, ale občas to byl trošku oříšek, pokud jsme třeba chtěli platit 50 USD, často neměli na vrácení, ale nakonec to vždycky probělo v pohodě, nikdy se nestalo, že by se nedalo zaplatit dolary, ale vždy nám vrátili v colones. Pokud máš možnost jsou lepší menší dolarové bankovky. Velmi nás překvapilo, že naprosto všude se dalo zaplatit kartou, třeba i v pidi místní pekárničce, kavárnách, tour, ubytovánch, atd., ale s některými terminály naše karty nespolupracovaly, naštěstí jsme měli v záloze více platebních karet.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: