HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Kostarika - cestopis 11.2. - 24.2.2018

Lukáš Savko
Lukáš Savko

Zdravime vsechny,

prave jsme se vratili z teto nadherne zeme, kdo by si chtel procist a mozna se nechat inspirovat, podrobny prehled nasi cesty jsme zaznamenali na blog

kostarikatrip2018.blogspot.cz

Trasa nasi cesty Liberia - Monteverde - Arenal (El Castillo) - Poas - Turrialba (Rio Pacuare) - Quepos (Manuel Antionio) - Jaco (Carara) - Playa San Miguel - Playa Carrillo - Playa Janquillal - Liberia

Meli jsme auto Daihatsu Terios pres pujcovnu Green Motion. Jakekoliv dotazy, klidne piste, co budeme vedet, radi odpovime, poradime :-) Foto je jenom z mobilu nebo z outdoor kamery, lepsi fotky casem doplnime.

Pura Vida!

Gabca a Lukas

25. 02. 2018, 16:23:44
Michal F
Michal F

Ahoj! Za týden odlétáme na 17 dní do Kostariky a chtěl jsem se zeptat na placení. Co je nejvýhodnější ? Směnit dolary v bance ? Nebo ve směnárně? Slyšel jsem, že na letišti mají velice nevýhodný kurz. Popřípadě platit kartou? Zase jsem někde četl, že si pak počítají 7-12 % přirážku. Jaké jste měli zkušenosti vy ? Předem díky za odpověď.

08. 03. 2018, 18:56:50

Ahoj Michale,

mel bych te jeste stihnout doma :-) Doporucuji zmenit dolary v bance. My jsme zmenili hned na zacatku v Santa Elene a vystacilo nam na cely pobyt. Ubytovani berou karty, pokud cash tak nebyl problem platit taky v dolarech. Vetsinou to prepocitavali podle oficialniho kurzu banky. Kolony jsme platili v mistnich sodach, na trzisti nebo male obchudky, supermarkety berou karty. Prirazka byla myslim jen jednou asi 3 %. Krasnou dovolenou ! Pura Vida !

22. 03. 2018, 13:53:04

Zní to že jste zažili dobrou dovolenou!

Vypadá to jste skušení cestovatelé, že si můžete poradit, a že fotíte pěkně.

A taky píšete velice pěkně.  Já to nikdy nestihnu všechno dopsat na cestě, a někdyt mé to trvá celý měsíce než popíšu v zápisníku naší cestu.

26. 02. 2018, 08:10:35
Jirka

Zdravím Lukáše a Gabču:-) S přítelkyní tkaé uvažujeme o návštěve Kostariky. Plán je cca. 15 dní, a nikde se moc nemohu dočíst, kolik vůbec Kostarika stojí? Navštívili jsme Bali, Srí Lanku, a vždy jsme se pohybovali kolem 1200-1500 Kč/den/oba. S jakými cenami se musí počítat v Kostarice? Nespíme v žádných hotelech, vždy se snažíme bydlet u místních a jíst v místních restauracích. Děkuji moc za Vaše postřehy.   Jirka

13. 03. 2018, 15:26:12

Ahoj Jirko.

hodne zalezi co chcete podnikat a videt. Taky pak na zpusobu prepravy. My jsme meli po celou dobu pujcene auto - cena s pojistenim byla 13,4 tis. Vstupy do parku jsou 10$ - 20$ / osoba, drazsi pak bylo Canopy v Monteverde (45$) a rafty na Pacuare (80$). Vecere v mistnich sodas 3000 - 3500 CRC / osoba (kolem 100 CZK). Ubytovani stredni standard 1 - 2 tis noc/oba - zalezi dle mista. Mame zkusenost nejen z Kostariky, ze vetsinou ty levnejsi jsou nejak hezci :-) Klidne bych Ti pak napsal i konkretneji, pokud Te to bude zajimat :-)

22. 03. 2018, 14:18:51
Jirka

Ahoj Lukáši, takže se dá taky zajímavě a ne moc draze procestovat Kostarika, je to tak co? My ještě přemýšlíme o Kubě a Dominikánské republice, ale tam to asi nebude tak o přírodě,jak tady, co myslíš? Díky. Měj se.

18. 04. 2018, 22:02:55

Ahoj Jirko,

Myslím, že s využitím místní dopravy se do vašeho rozpočtu vejdete. Do Liberie se dá sehnat letenka do 14 tis.

V jiné diskusi jsem si všiml, že zvažujete taky Asii a Filipíny. Na Filipínách, i když je to proti Kostarice mnohem větší země, není taková rozmanitost. Zase na Kostarice nemáš Banaue a Batad - nádherný trek kolem rýžových teras.

Hodně lidi cestuje Panama - Kostarika - Nikaragua. Nebo jen kombinace s Kostarikou.

Opravdu záleží na preferencích. Jak už ti taky někdo psal, Kostarika není moc na historická místa nebo architekturu. Je to opravdu taková open air Zoo s různými pavilony :-) Uchvátila nás, takže už plánujeme další cestu :-)

23. 04. 2018, 21:55:29

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Všude dobře, tak co doma?
Sponzorováno