Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Kostarika aktuálně

Verca

Ahojda v dubnu letíme na dva týdny na Kostariku a ráda bych se zeptala, zda někdo nemáte zkušenost s dálkovým přesunem autobusem z Puerto Viejo nebo z Limónu (Karibik) do Libérie? Lze tento přesun podniknout za jeden den? Na několik dní budeme mít auto, ale tento přesun chceme autobusem. A ještě jedna věc je, že letíme přes jejich Velikonoce, tak by mě zajímalo, zda nemáte zkušenosti v tuto dobu s otevíračkami parků?
Díky moc. Verca

Zkušenosti čtenářů

vlasta

Vsechno zavreno, nic nefunguje a neni ani moc bezpecno (drogy, alkohol atd). Treba bude mit stesti a nic se Vam nestane.

pdmlynek

Kostarika je nádherná země.  Příroda je nádherná, lidi jsoou příjemní, a je to docela moderní země.  Přeji Ti moc štěstí.
 
Když jsme plánovali naší cestu do Kostariky před pár lety, tak vůbec nám Karabské pobřeží nevyšlo.  Ty přesuny nám příšli tak dlouhé že jsme radči zůstali na Pacifické straně.
 
Jestli jde udělat Limón>Libéria autobusem za den nevím; můžeš si najít jízdní řád sama, ale jen bych chtěl říct že přesuň v Kostarice je daleko pomalejší než se to zdá na mapě.  Silnice přes hory jsou velice pomalé.  Navíc zácpy kolem San José, kterým se domníváte budete muset jet, jsou otřesné – trvalo nám to půl dne jen aby jsme to město projeli.

Jan

Verčo,
přesun je to dlouhý a mám zkušenost, že ani autem jsme to nezvládli. Resp. počítej s deseti hodinami autem, kolik hodin to jede autobus a zda jede přes noc nevím. Kostarika na mne působila velmi příjemně, a to jsem ji projel téměř celou. Poznal jsem obě pobřeží i centrální hory. Jelikož je to země zaměřená na turistiku, dovolil bych si polemizovat s uvedeným názorem, že to bude děs a bude zavřeno. Ale většina parků má i své webové stránky, zkus se zeptat přímo tam.

Verca

Moc Vam vsem dekuji za rady ;o)

Jirka

Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenosti s cestováním po Kostarice autem spolu s navigací? Půjčovny nabízejí za 2500kč/10 dní, což je strašně moc. Mám TOMTOM a na ČR zastoupení mi sdělili, že Costa Rica nevydává mapy pro TOMTOM, takže je i zbytečné si ji kupovat. USA jde bez problému. Má někdo zkušenosti?, popřípadě jestli někdo využíval v mobilu offline mapy? Děkuji

Petr
Jirka:

Ahoj, my loni jezdili s freewarovou aplikací, myslím že mapfactor, a bylo to úplně v klidu,  jen asi dvakrát byla nejrychlejší trasa poněkud krkolomnou silnicí.

Martina

Ahojky, reaguji na tvůj příspěvěk. Vybrala sis opravdu nádhernou zemi, plnou kontrastů. My se odtud vrátili v prosinci a nemohli jsme se Kostariky nabažit.Sice jsme zažili vůbec první hurikán,takže to ovlivnilo celý ráz počasí,ale nedá se nic dělat. Dnes už se nemůžeš 100% spoléhat na počasí téměř nikde.
Každopádně přesuny jsou opravdu ,,lahůdka“. My byli jak u Karibiku, tak u Pacifiku. To co ti sice vyplivne google jako 2,5h cestu, tak počítej 1x tolik!! My jeli nejdelší trasu cc 5,5 h a to minivanem a byli jsme po té době tak rozdrncaní, že pak druhý den potřebuješ opravdu oraz!!
Každopádně moc si tuto krásnou zemi užijte , já na ni nezapomenu, i přes nepřízeň počasí..
Martina

Zdenek

Ja myslim, ze za jeden den se busem da jet z Puerto Viejo do Liberia. V San Jose musite na jiny terminal, nejlepe Pulmitan de Liberia, maji celkem dobry busy a je to blizko terminalu San Carlos, ktery obsluhuje busy do Puerto Viejo. Kazdopadne do Liberia prijedete hodne pozde, doporucil bych najit mansi hotel nekde pobliz – osoba kolem $25/noc – odpoledne omrknout San Jose, treba nejaky muzeum nebo jen centrum, a dalsi den pokracovat do Liberia. Kazdopadne pokud vas tlaci cas a vyjedete z Puerto Viejo brzo, ze San Jose do Liberia jezdi busy az do noci a zvladnout se to da.

Verca

Moc Vám děkuji za příspěvky a rady 🙂 chtěla jsem se ještě zeptat kde se tam platí mýtné a kolik přibližně stojí? Dííky moc Verca

Verca

Zdenku moc dekuji. A pri výjezdu kde? A to se platí jenom jednorázově nebo vícekrát?

Zdenek
Verca:

Plati se pri kazdem vyjezdu nezavisle na ujete vzdalenosti.

Verca
Zdenek:

Moc děkuji. Ještě se chci pro upřesnění zeptat, kde všude na jakých silnicích se to mýtné platí, kde to zjistím a někde jsem četla, že je to 600-700 colonu… to je velký rozdíl:) jestli to chápu dobře, tak když vjedu např. během dvou dnů na Panamerikanu 4x, tak zaplatím 4x 7000 colonu?

Verca

Dobry den, nevite nekdo jeste prosim kolik se plati mytne a na jakych silnicich? Diky

Jan
Verca:

Mýtné jsem platil pouze na dálnici u hlavního města/letiště.

Verca
Jan:

Děkuji.

Zdenek

Prosim ignorujte toho dementa co se vydava za me. Mytne se plati pri vjezdu / vyjezdu do San Jose, osobni auto plati jen 100 Colonu. Dale se plati na nove silnici San Jose – Caldera, jsou ruzne useky a kazdy stoji jinak, od par set CRC az kolem 1000 za nejdelsi usek. Velmi zaokrouhlene jednoduchy prepocet je 1000 CRC = 50 CZK. Pokud se plati jeste nekde, je to mozne. Panamericana je bez myta (krome symbolickeho mytneho u San Jose).

Kanadsky ucitel 59 ubodan v Kostarice pri fotografovani.

http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/toronto-teacher-stabbed-costa-rica-1.4016261

Jirka

Zrovna jsme se vrátili z přenádherné Kostariky, tak když by měl někdo zájem o nějaké informace, napište na mail : [email protected]
Trasa- Liberia-Alajuela, Cahuita (Karibik), La Fortuna-Monteverde- Playa Grande (Pacifik)- Rio Celeste (Volcan tenorio)- Liberia.
Celkem 12 dní autem bez průvodce, spaní ve střední třídě-vilky, chatičky, glamping. Jsem ochoten poradit a doporučit krásná místa vč. ubytování, kde jsme pobývali, aby jste viděli co nejvíce a za co nejrozumnější ceny. Ve dvou se vejdete do 70-80 tis se vším všudy!! Cena se odvíjí samozřejmě podle letenky,kterou jsme měli v Akci za 13500 tis! Jirka

Ilča
Jirka:

Ahoj Jirko…prosím o radu co se týče ubytování…letíme koncem září na deset dní….s dětmi, takže se nechceme přesouvat….asi bychom chtěli být ubytovaní na jednom místě..ale nechceme do hotelu, ale spíše někde u místních u moře, v domečku apod…..nevěděl by jsi o něčem takovém? Přiletíme na letiště Juan Santa Maria… Předem díky za odpověď..Ilča

pdmlynek
Ilča:

Nejsem sice Jirka, ale myslím že bych mohl pomoc, Ilčo.  Když děcka byli menší, tak jsme to taky tak dělali jak si to představuješ: být na jednom místě u pláže, a v některých dnech se sebrat a jet se podívat jinam.  Je to pohodlnější, levnější, a příjemnější si na těch 10 dní vypůjčit nějaký domek u pláže než být v hotelu.  Děcka mají svojí ložnici (či ložnice), kuchyň, někdy máš verandu, atd.  Jestliže si vybereš domek hned na pláži, tak u toho může být garáž plný kajaků, člunů, horských kol, apod. aby jste si pohráli.
 
My to většinou děláme přes VRBO.com, ale jsou i jiné podobné stránky.  VRBO vřele doporučuji.
 
Přeji štěstí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: