Střední Amerika, Mexiko a Karibik

Autopůjčovny Kostarika Panama

Martina

Ahoj,
mohl by mi někdo prosím doporučit levnou, ale spolehlivou autopůjčovku v Kostarice (popř. Panamě)?
Dívala jsem se, že ověřené autopůjčovny jako rentalcars a easycars mají dvojnásobné ceny než pro mě neznámé společnosti. Takže teď váhám, zda ušetřit nebo jít na jistotu.
Děkuji za všechny doporučení a zkušenosti.
Martina

Zkušenosti čtenářů

Rentalcars, easycars (a mnoho dalších) nejsou půjčovny, ale zprostředkovatelé a webové srovnávače (car rental brokers). Auto si pak půjčuješ od některé z půjčoven, se kterou tito spolupracují. Od podezřele levné půjčovny bych asi zrovna v Kostarice nedoporučoval půjčit, ale tip nemám. Dochází tam často k vykradení auta krátce po půjčení, takže nic cenného v autě nenechávat ani na velmi krátké zastávce na hlídaném parkovišti, ale to platí všude.

Martina

Dívala jsem se, že ověřené autopůjčovny jako daisyrentals a mají dvojnásobné ceny než pro mě neznámé společnosti. Takže teď váhám, zda ušetřit nebo jít na jistotu.

Martina

Děkuji, rozhodli jsme se připlatita a využít nabídky zprostředkovatele rentalcars, se kterým máme dobré zkušenosti po celém světě.

monete
Martina:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

jeleme
monete:

Pravidelně objednávám auta přes http://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Zbyněk

Obě země jsem nedávno navštívil, Panamu celkem důkladně procestoval (doporučuji).
Co bych naopak nedoporučil, je pronájem auta. Nabíháte naprosto zbynečným komplikacím (jiný způsob řízení a předpisů, možnost poškození vozu na některých špatných cestách, ..). V obou zemích je dobře fungující autobusová a letecká doprava.

Martina
Zbyněk:

Děkuji za odpověď. Do Panamy jedeme již po druhé. Před dvěmi lety jsme autem procestovali celou zemi a také mexický Yukatán, řízení, doprava vše bez problému. Naopak já doporučuji určitě půjčit auto, dovolená je pak svobodná a dá se pohodlně navštívit 2x více zajímavých míst.

tiburon
Martina:

Asi už Vám to k ničemu nebude, ale měli jsme auto od National. Toyota Fortrunner, byla skoro nová a vše proběhlo, jak má. Vyzvednuta na Playa Blanca a vrácena o tři neděle později v Davidu na letišti. Jediný drobný problém, pozor na rychlostní limit jen 80 km/h a policajty s radarovými puškami. Jednou se mi spěch málem nevyplatil.
Mmch, jak tady čtu mlýnek (prázdné slámy), sice jsem byl občas z (ne)ochoty Panamců (co se dopracovali ke  kravatě na krku) docela otrávenej, ale tvrdit apriori, že je to vykukov, je takové pěkné české, že?

Renáta

Já tedy, nevím, ale my už pár zemí pujčeným autem, projeli. Pokud je člověk normální, všímavý, inteligentní řidič, a pozorný, na cestu se připraví (předpisy, nástrahy, povahu řidičů) tak se jezdí všude líp, než u nás. Já tomu říkám „organizovaný chaos, který má svá pravidla“. my si pujčovali auto jen V la Fortuně, na 3 dny, u Alama a cenu jsme ještě usmlouvali.  Při bookování z ČR a teď myslím zprostředkovatele, ne samotné půjšovny, vyžadují kreditku, my máme debetku a vždy a všude jsme si na ni auto půjčili.

pdmlynek

Auto si vypůjčíš stejně jako kdekoliv jinde na světě.  Není to žádná věda.  Najdeš si nejvhodnější auto od rentalcars či easycars, apod., a pak si je zarezervuješ na stránce autopůjčovny.  Autopůjčovny na letišti v San José jsou stejné jako po celém světě: Hertz, Avis, Alamo, Budget, Sixt, Europcar, National, Thrifty, atd.  V San Jose jsme si vypůjčili od Thrifty, a bylo to v pořádku.
 
Sice je dobrý reservovat dopředu, ale posílat peníze někam do států 3. světa se mi nelíbí.  Toto není Evropa nebo Severní Amerika.  Když tam přiletíš, a řekneš jim že jsi už za auto zaplatil, tak co se stane?  Řeknou Ti, my nic takového zde nemáme, nemůžeme najít vaší rezervaci.  Když už jsi jim zaplatil, a mají tvé peníze, tak proč by Ti něco vypůjčili?  Navíc, i kdyby byli poctiví, tak Ti dají to nejhorší auto, protože už mají Tvé peníze a nemáš na vybranou.

Renáta
pdmlynek:

Naprostý soujla. nejlepší na místě. navíc – při bookaci na netu chtějí kreditky, na mistě stačí debetky.

Pavel
Renáta:

Vy nemate kreditku? V jake zemi zijete?

Pokud bude Zeman prezident tak ano.

Renáta

já dluhy nedělám 🙂

Pavel

Ja take nedelam dluhy, ale v me bance mam solidni financni histori tak mi ji dali sami o sebe.

anna

Mate z vyse uvedenych pujcoven nejakou zkusenost, popr. doporucili by jste nejakou jinou?

pdmlynek
anna:

Já si většinou vypůjčuji auta od mezinárodních autopůjčoven, jako Hertz, Avis, Alamo, Budget, Sixt, Europcar, National, Thrifty, atd.  Je to protože vím že kdyby byl nějaký problém, tak bych to mohl řešit přes podnik doma.  Kdyby to byla nějaká místní firma, a byl by nějaký problém (např., ukradli by mi peníze), tak co bych mohl dělat?
 
Rozdíly mezi mezinárodními autopůjčovnami nejsou tak velké aby byly pro mě podstatné.
 
Ale někdy je potřeba si vypůjčit od místní autopůjčovny a né od mezinárodní.  Někdy se stává že mezinárodní autopůjčovna Ti z bezpečnostních důvodů nedovolí jet do nějakých míst, ale místní Ti to povolí.

Julie

ahojte, rádi bychom si půjčili auto v Costarice a zajeli na týden i do Panamy. Máte někdo zkušenosti s cross boarder rentingem?
Díky!

tiburon
Julie:

Nejde to. Pokud se pamatuji, Alamo stále nabízí předání auta agentovi na hranici a jiného čekajícího agenta (s jiným autem) na druhé straně, ale to se týká hranice s Nikaraguou. Na hranici s Panamou nevím, nikdy jsem o tom neslyšel, nečetl. Letos na jaře jsme nechali auto na parkovišti v Sixaole a za hranicí si vzali colectivo. Je to naprosto bez problémů.

mostik

Dívala jsem se, že ověřené autopůjčovny jako daisyrentals a mají dvojnásobné ceny než pro mě neznámé společnosti. Takže teď váhám, zda ušetřit nebo jít na jistotu.

marta

Obě země jsem nedávno navštívil, Panamu celkem důkladně procestoval (doporučuji).
Co bych naopak nedoporučil, je pronájem auta. Nabíháte naprosto zbynečným komplikacím (jiný způsob řízení a předpisů, možnost poškození vozu na některých špatných cestách, ..). V obou zemích je dobře fungující autobusová a letecká doprava.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: