Spolucestování kamkoliv

Spřízněná duše v dnešní zrychlené době. Přátelství a cestování v nádechu retra a modernímu šílenství navzdory.

Bjorn Taši

Hledá se spřízněná duše, co žije trochu jinak než nám vnucuje ta dnešní rychlá a reklamní doba. Člověk zhruba středního věku, který stále v srdci nosí hodnoty a odkaz svobodných havlových devadesátek, je stoupencem zelené a lidskoprávní politiky a názorů, má třeba blízko k východním filosofiím, různým domorodým kulturám, k alternativám vůči konzumnímu mainstreamu a snaží se neztratit svůj lidský rozměr, obyčejnou lidskou moudrost a nadhled. Spíš hledám chlapíka než ženu, ale nic se nevylučuje. Jde o přátelství, souznění a porozumění, vzájemnou podporu. Jsem 46 letý pohodář, duší furt docela kluk, v devadesátkách jsem jel trochu na hippie vlně a hodně cestoval po Asii. Stále si udržuji staré dobré hodnoty a vnímání, jsem nadšenec do nezávislého cestování s batohem, do pěších výletů, vandrů, poutí, jako dopravu krom vlastních nohou naprosto preferuji vlak a železnici, mám moc rád knihy a knihkupectví, malé filmové přehlídky, muziku 60.-70.let-rock, pop, jazz, folk, blues, etno. U nás doma mám v srdci nejraději krajinu na sever od Prahy (Středohoří, Českolipsko)a z cizích zemí a kultur miluju nejvíc Asii, hlavně Tibet a země tibetského buddhismu, Indie, Japonsko a Korea, Írán a Kavkaz. Z Evropy nejvíc Balkán (od Maďarska po Turecko)a také Skandinávie, Holandsko a Skotsko. Z jiných koutů světa ještě Peru, Mexiko, Polynésie. Budu moc rád, když se ještě najde podobný blázen a nadšenec, je nás fakt už jak šafránu. Prosím aby mi nepsali žádní babišovci, zemanovci, okamůrovci, pravicový egoisté i levicový bolševníci a inženýři nesvobody. Ani závisláci na autech, mobilech, sociálních sítích a jiných nezbytnostech dnešní doby. Děkuji. Mahpeyker@sez­nam.cz

Zkušenosti čtenářů

David

Ahoj, docela mě zaujal tvůj inzerát, rád bych sehnal spolucestovatele na cesty třeba na Balkán nebo i jinak, nejlépe vlakem. Nebráním se i nějakému výletu tady po Čechách. Můžem zajít na pivko a domluvit se. David, 38

Michal

Davide jaky mas mail?

Ivan

Zajímavej inzerát, ikdyž mnohé z toho asi úplně nesplňuju tak mám rád cestování vlakem, no jsem asi trochu takovej šotouš. Chci se optat kam třeba plánuješ ty cesty po kolejích mimo ČR ?? Ivan

Bjorn Taši

Ahoj Ivane,
Já asi nejsem klasickej šotouš, ale cestovat vlakem mě prostě moc těší a baví.
Mimo ČR mám spoustu plánů, hlavně na severu ve Skandinávii např. Inlandsbanan, Flamsbana, Raumabana, Botniabanan, Malmsbanan a další pěkné tratě (je jich tam spousty), ve Skotsku tratě přes Highlands no a na Balkáně lesní úzkokolejky či jiné zajímavé tratě. Mimo Evropu byh rád projel vlakem Írán, Gruzii a hlavně Japonsko a Jižní Koreu. Tož asi tak. Dá se mi psát na [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: