Spolucestování kamkoliv

Přátelství bez ohledu na věk

Radek

Zdravím všechny, kdo čtou tyto řádky,
 
tato seznamka je sice určena pro společné cestování, ale řekl jsem si, vedle jiných řadových seznamek je právě tady spousta takových těch alternativních, nekonzumních lidí a řada podivínů podobně jako jsem já, takže najít nové přátele v širším smyslu než je cestování, i bez ohledu na společné cestovatelské zájmy, se mi možná podaří najít třeba právě zde.
Začnu titulkem tohoto tématu – přátelství bez ohledu na věk. Neustále se mi stává, když čítávám inzeráty jiných lidí z různých seznamek, že při hledání nových známostí ať už v rámci jakéhokoliv vztahu jim jde zejména o to, aby byli podobného věku. K tomu já nacházím jen malou míru pochopení, ano, trochu to chápu, ale tvrdím, že pro přátelství je nejdůležitější najít společnou řeč, rozumět si, podpořit se, strávit dobře čas a je přitom úplně jedno, jestli jsme věkově třeba i o dvacet třicet let jinde.
Musím říct, že osobně obdivuji zejména lidi, kteří jsou o generaci i více starší než já. Obdivuji jejich zkušenosti, co za ta léta nasbírali, zážitky a události, které prožili a které jsem já neměl tu čest zažít, a protože mám moc rád staré dobré klidné časy, moc rád bych slyšel jejich vyprávění z oněch dob a připomenul si ty časy, časy gramofonů, kotoučových magnetofonů, páskových kazet, vesnického klidu bez motorových pil a sekaček, lidí na ulici koukajících kolem sebe a ne do mobilních telefonů, časů, kdy rodiče přísně dbali, aby děti psaly dopisy krasopisně a bez chyb, časů, kdy se šetřilo a ne rozhazovalo, věcí se vážilo, udržovaly se a opravovaly se a ne, že byly hned vyhozeny a nahrazeny jinými, a tak dále… Nemluvě o tom, že se chci od těchto starších lidí učit z jejich bohatých zkušeností, které jsou kolikrát užitečnější nežli to všechno, co jsme se učili ve škole a věřím, že je čemu se učit!
A protože jsem svůj život zasvětil také celoživotnímu vzdělávání a mám rád poznávání nového, učení, školní prostředí a školní život, právě zase od té mladé generace bych moc rád slyšel jejich zážitky ze školy, zlozvyky a rozmary učitelů jakož i vrtochy a pikle žáků vůči nim anebo svým kolegům, obavy z písemek, radosti nebo zklamání z jejich výsledků, příprava na školní výlety a kulturní akce anebo i zážitky ze záškoláctví… A nakonec rád uslyším i jejich plány, záměry a cíle do budoucna :-).
Toto vše je něco, co mě v dnešní moderní hektické době jakožto zaměstnanci v mimoškolním prostředí prostě chybí a proto jsou u mě lidé různých věkových kategorií vítáni :-). Proto apeluji, pokud se zde najde někdo, kdo podobně hledá přátele a na věku mu nezáleží, ozvěte se a požádejte, co byste chtěli o mě vědět více :-).
Mimochodem, netvrdím, že přátele zhruba v mém věku razantně odmítám, kdepak, jsou rovněž vítáni a opakuji, důležitý je společný pohled na věc, společné zájmy a názory, někdy ale i rozdílné názory, které nám pomohou dostat se zase o něco dál a zase se v něčem zlepšit.
Zajímám se východoasijské filosofie a životní styl s tím spojený, klid, pokoj, mír a soulad s přírodou, zdravý životní styl, takže například kdo má rád západ, rád zajde na pivo anebo konzumuje tabákové výrobky, s tím si asi moc rozumět nebudu.
A když už to cestování, co takhle Japonsko na měsíc příští rok? Pravděpodobně s pomocí workaway, tedy tak trochu pracovně.
Chtěl bych na závěr dodat, kdo jste tento příspěvek dočetli celý až do konce, příspěvek obsahující přes šest set slov, zasloužíte si pochvalu, neboť jistě v dnešní době má málokdo trpělivost číst tyto sáhodlouhé řádky naprosto cizího neznámého pro vás možná bezvýznamného člověka :-). A vedle pochvaly vám třeba zaplatím… čas, džus anebo kávu, pokud se někde někdy setkáme :-).
Loučím se slovy: starým dobrým klidným časům zdar a přátelství zvlášť!

Zkušenosti čtenářů

Iveta

Wow, krasna slova. Ozvu se na mai.

Ahoj, jmenuji se Dáša a je mi 55 let. Shodou různých okolností jsem přišla o pár blízkých přátel. Ráda cestuju, ale zrovna nemám s kým. Hledám lidičky k sobě. Učím na gymnáziu angličtinu, ale ovládám i němčinu a ruštinu. Mám ráda jak své vrstevníky, tak i lidi starší či mladší. Věk je pro mě jenom číslo. Hledám přátelství. Jsem štíhlá, mladistvého vzhledu a stále aktivní.

To jsem zase já- Dáša z předchozího příspěvku. Napište mi prosím na můj mail: [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: