Spolucestování Evropa

Cape Wrath Trail – Skotsko / červen 2017

Coubi

Zdravím všechny dobrodruhy 🙂
Rád bych zde našel spolucestovatele/ku na můj letošní trek po severozápadě Skotska. Jedná se o zhruba 320 km trasu z Fort William až na severní pobřeží. Termín už mám pevný a to 6. června, kdy je odlet z Katowic do Glasgow. Mám booknute 2 letenky ale bohužel kolega který měl se mnou letět si to nakonec rozmyslel a nejede. Viděl bych to na takové 3 týdny pohodového putování. Více o této trase ZDE a český report ZDE.
Hledám někoho ve zhruba podobném věku (22 let) co se nebojí „občasné“ spršky a zvládne ty 3 týdny na nohách s batohem. Midges by neměli být tak otravné v červnu 😉
Pokud se ti tento trek zamlouvá a chtěl/a bys více info, tak neváhej a ozvi se na [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Jarda

“Midges by neměli být tak otravné v červnu ;)“
*****************************************
Ze zkušeností musím bohužel nesouhlasit – za mlada jsem tam 3 celá léta trekoval a v červnu už obvykle hryzaly naplno. V posledních letech jsem tam pro změnu vyjel 3x na jaře – duben květen – a to byl vždy ještě klid, v dubnu úplný, v květnu se teprve pomalu začínají rozkoukávat. Příští týden tam opět na měsíc vyrážím, a vracím se zase dřív než naplno udeří.
https://www.smidgeup.com/midges/midge-season/
Každopádně ať ti tam nahoře vyjde počasí a nenech si těmi malinkými upíry zkazit výlet.
‘‘Enjoy Scotland and remember that the wee beasties are part of what makes the highlands so magical.‘‘ 🙂

Coubi
Jarda:

up.
______
No jako jsem připraven i na ty potvůrky žejo. Ikdyž jsem četl pár zkušeností od lidí co tam byli i v červnu tak to nebylo tak hrozné. Uvidíme, rozhodně moskytieru a repelent beru s sebou 🙂 I tak dík za tvé zkušenosti.

Jarda
Coubi:

Včera jsem se vrátil z 5-týdenního vandru po ostrovech západního Skotska (Lewis, Harris, Skye, Rum, Mull, Islay, Jura, Arran) – první týden úplná pohoda, pak až do 10.5. jen hodní neškodní kluci co nekoušou, od 11.5. první hryzající děvčata která pak každým dnem rychle nabírala na síle i počtu, a poslední týden v květnu už jsem si ani za mírného vánku na pařez nesednul abych dal pauzu :-).
Červen je s ohledem na midges většinou už pozdě, ale zase na druhou stranu, zažiješ tam pravé Skotsko se vším co k němu patří. Muchničky jsou peklo, ale jsou neškodné, hlídej si hlavně klíšťata kterých tam určitě taky pěkných pár desítek posbíráš.
Hlavně si ten výlet pořádně užij, krajina je to úžasná, a Cape Wrath Trail je jeden z nejvyhledávanějších treků. A ať ti přeje počasí, já měl docela štěstí protože za celých 5 týdnů mě tam žádný větší deštík nepotkal.
http://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/scotland-preparing-midge-explosion-68-10388368

Coubi
Jarda:

Díky Jardo za tvůj cenný report. CWT jsem nakonec odložil na neurčito a mířím na Island. Aspoň pro příště budu mít zase o něco víc informací. Jinak shodou okolností jsem byl dobrovolnikem v Mailagu takže to Skotské podnebí docela znám, ikdyz jen to zimní a po midges nebylo ani památky 🙂
PS. Doufám že sis skvělé užil západní pobřeží které docela taky znam (krom ostrovů) a navštívil mě oblíbené bothies 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: