Spolucestování Asie/ Australie

vlakem/ stopem na východ

Majda Slámová

Ahoj, v únoru nebo březnu budu vyrážet cca 2-3 měsíce na trip. Chci projet Transsibiřskou magistrálu, Čínu a pokračovat dolů asi na Kambodžu, Laos a případně další místa. Láká mne pochodit si po horách, po lese, nějaké koupačky, poznávat život na vesničkách a v odlehlých oblastech. Do měst se úplně neženu. Část cesty bych taky ráda projela stopem.Bylo by super přibrat nějakého parťáka nebo parťačku. Je tu někdo, kdo chce na chvíli zmizet z Česka a něco takového by ho lákalo?

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Super inzerát, takových se už dneska moc nevidí, za poslední rok dva zmizely úplně. Není kontakt, napíšu tedy sem.
Pro inspiraci, moje cesta podobného druhu je tady, trvala ale přes dva roky:
http://vanishingworldphotography.com/po-zemi.html
Mám trošku podobný plán…ale dle mého názoru je únor/březen na Rusko moc brzy – Bajkal bude zamrzlý, na Sibiři všude sníh. A naopak to jet nejde, kvůli ruským vízům.
Taky, 2-3 měsíce je naprosto nic a strašně málo. Proto třeba já volím styl pořádně si vydělat, a potom jet na jak dlouho se mi bude chtít.
Nedávno jsem se po půl roce vrátil z východního Himaláje a severovýchodních států Indie, Teď už pracuji v UK, a odjedu o něco později než ty, možná podobným směrem (jedna z možností), možná trošku jinak – ale taky napříč Asií.
Pokud by tě to třeba zajímalo, chtěla pokecat, nebo i jen poradit, ozvi se. Můj inzerát je taky tady o kus níž.
Jinak hodně štěstí s hledáním i cestou…

Radek

Hezký večer, i já se k tomuto typu cestování hlásím! Příroda, vesnice, tamější domorodý život s cílem nejen ho vidět, ale i si ho vyzkoušet se vším všudy, práce, odpočinek, zábava, běžné nevyhnutelné denní nudné banality… vše, co k životu kdekoli patří :-).
Na příští rok kuju jiné plány, ale třeba do budoucna bychom mohli něco dohodnout. Jakýkoli zájemce a příznivec tohoto typu cestování, můžete se ozvat! 🙂

Pavel

Ahoj, také marně hledám někoho, komu by se chtělo vyrazit lehce nekomfortně k Bajkalu a kopců kolem něj. Plánuju to tedy zatím sám na cca měsíc. Nemám zatím stanovený přesný termín, jenom vím, že to bude v roce 2018… :-), pokud by jste věděli o někom, kdo by se chtěl přidat, ať se prosím ozve.  Díky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: