Spolucestování Asie/ Australie

Nepál 2018 nebo jinam

Radek

Ahoj, ještě mi pro letošek zbývá dovolená, tak hledám, kam vyrazit. Přemýšlím o Dhaulagiri treku na 2-3 týdny v období listopad/prosinec. Ale klidně i něco jiného. Přidá se někdo? [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Tibor

koncem měsíce září bych chtěl vyrazit do Kathmandu a na Everest bc, délka cesty max 18 dní-spíš 17 včetně letů a utratit hodlám cca 55 000 vč letenek. bud se někdo přidá ať se podílíme za kačky na ubytování a taxiky atd nebo si tam zaletím sám-což je i z důvodu procvičování angličtiny a samostatnosti pro mě lákavější varianta 🙂 kathmandu-lukla -everest bc-lukla- kathmandu. [email protected]– během zítřka se můžem domluvit. chci využít alespoň trochu toho, co jsem v létě nasportoval a říjen má být dobrý měsíc na treky. je mi 34

tibor

Everest b.c. je za mnou, nakonec jsem letěl sám. Počasí na jedničku, trek je náročnější ale dá se zvládnout (ale o prázdninách jsem hodně jezdil na kole, tak fyzička nějaká byla) , ceny potravin vyšší, oblečení se dá po cestě dokoupit -ale dle mého názoru je vše fejk a ještě se musí smlouvat-nakonec bude lepší nakoupit u nás někde v obchoďáku. Turistů tam začíná být chvílemi fakt hodně. Kdyby ještě někdo chtěl info, stačí napsat.

Do kdy jsi byl nad Namche Bazaar? Dal se tam najit pokoj i bez rezervace?

tibor

cca od 30.9. do 10.10. Abych to uvedl na pravou míru, tak jsem si v Kathmandu zaplatil přes agenturu nosiče, průvodce a vše okolo ,takže na to nedovedu objektivně odpovědět, protože jsem to samozřejmě neřešil . Z mého pohledu byly „hotely“, kde jsem byl ubytovaný obsazené tak z poloviny. Dovedu si však představit , že se v jednu chvíli nahrne několik desítek lidí a problém může nastat. Co my říkal místní, tak občas je potíž sehnat nocleh. Zajímavé ubytování, kde je teplo a dokonale měkké matrace a kousek od base campu je THE PYRAMID EVK2CNR.

To jsi to stihnul tesne pred hlavni sezonou, stejne jako ja pred casem. Nosic i pruvodce zaroven je nesmysl, zvlast pro jednoho trekare, pro vetsinu lidi neni treba ani jedno z toho, ale nejaky prinos to ma. Minimalne jako podpora mistnich.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: