HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Spolucestování Asie/ Australie

Nepál 2018 nebo jinam

Radek
Radek

Ahoj, ještě mi pro letošek zbývá dovolená, tak hledám, kam vyrazit. Přemýšlím o Dhaulagiri treku na 2-3 týdny v období listopad/prosinec. Ale klidně i něco jiného. Přidá se někdo? minis@email.cz

09. 09. 2018, 20:37:52
Tibor
Tibor

koncem měsíce září bych chtěl vyrazit do Kathmandu a na Everest bc, délka cesty max 18 dní-spíš 17 včetně letů a utratit hodlám cca 55 000 vč letenek. bud se někdo přidá ať se podílíme za kačky na ubytování a taxiky atd nebo si tam zaletím sám-což je i z důvodu procvičování angličtiny a samostatnosti pro mě lákavější varianta :-) kathmandu-lukla -everest bc-lukla- kathmandu. p.tibor@seznam.cz- během zítřka se můžem domluvit. chci využít alespoň trochu toho, co jsem v létě nasportoval a říjen má být dobrý měsíc na treky. je mi 34

18. 09. 2018, 12:46:26
tibor
tibor

Everest b.c. je za mnou, nakonec jsem letěl sám. Počasí na jedničku, trek je náročnější ale dá se zvládnout (ale o prázdninách jsem hodně jezdil na kole, tak fyzička nějaká byla) , ceny potravin vyšší, oblečení se dá po cestě dokoupit -ale dle mého názoru je vše fejk a ještě se musí smlouvat-nakonec bude lepší nakoupit u nás někde v obchoďáku. Turistů tam začíná být chvílemi fakt hodně. Kdyby ještě někdo chtěl info, stačí napsat.

26. 10. 2018, 17:00:21

Do kdy jsi byl nad Namche Bazaar? Dal se tam najit pokoj i bez rezervace?

26. 10. 2018, 20:00:58
tibor
tibor

cca od 30.9. do 10.10. Abych to uvedl na pravou míru, tak jsem si v Kathmandu zaplatil přes agenturu nosiče, průvodce a vše okolo ,takže na to nedovedu objektivně odpovědět, protože jsem to samozřejmě neřešil . Z mého pohledu byly "hotely", kde jsem byl ubytovaný obsazené tak z poloviny. Dovedu si však představit , že se v jednu chvíli nahrne několik desítek lidí a problém může nastat. Co my říkal místní, tak občas je potíž sehnat nocleh. Zajímavé ubytování, kde je teplo a dokonale měkké matrace a kousek od base campu je THE PYRAMID EVK2CNR.

26. 10. 2018, 23:13:36

To jsi to stihnul tesne pred hlavni sezonou, stejne jako ja pred casem. Nosic i pruvodce zaroven je nesmysl, zvlast pro jednoho trekare, pro vetsinu lidi neni treba ani jedno z toho, ale nejaky prinos to ma. Minimalne jako podpora mistnich.

27. 10. 2018, 19:16:03

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Svět je jako bonboniéra, někde hnus a někde sladký život.
Sponzorováno