Spolucestování Asie/ Australie

Indie (Dillí) – únor 2019

Ivča

Zdravím všechny, v únoru příštího roku bych se ráda jela podívat do Dillí (ale také třeba do Agry) na zhruba 3 či 4 týdny.  S cestováním nemám zase až tak velké zkušenosti, proto bych byla velice ráda, kdyby se někdo přidal. Plus je fajn sdílet zážitky atd. ještě s někým dalším. Kdyby jste měl někdo zájem, tak se mi prosím ozvěte na email [email protected], budu za to velice ráda :)Plus v Indii mám známého, tak počítám s tím, že by se tam stal naším průvodcem 🙂

Zkušenosti čtenářů

Sorry, ale to nevim, co tam chces tak dlouho delat. Jestli budou obvykle rozptylove podminky, budes rada, ze po par dnech budes moci vypadnout treba nekam daleko na jih. Na Agru staci 1-2 dny.

Ivča

Úplnou představu ještě nemám, taky jsem docela přemýšlela nad Dehradunem, popr. se nebráním dalšímu místu. Ovšem co s časem bych se nebála. Chci si prostě užít to dané místo se vším všudy, takže si umím představit být třeba 2 týdny na jednom místě, např bych velice rada navštívila kino a podobné  věci:) Nejsem ten typ honem honem a hlavně stihnout co nejvíce věcí 🙂

Luboš

Dillí je asi to nejhorší místo, které si můžeš v tak rozmanité Indii vybrat na trávení svého času. Na jeden až dva dny po příletu super na aklimatizaci, ale déle lepší nezůstávat. V tomhle velkoměstě je spousta smogu a mraky lidí zkoušejících tě natáhnout. Ruch, špínu a přelidněnost nepočítám, to je v Indii milý standard.
Agra stojí také maximálně na den až dva, Taj Mahal, Agra Fort a zahrady přes řeku naproti Taj Mahalu jsou super, ale to je tak všechno.
Co ale doporučuju, je zdržet se aspoň týden ve Varanasi. Tohle město na břehu řeky Gangy má svou nezaměnitelnou atmosféru.
https://www.zivotnacestach.cz/varanasi-cesta-do-minulosti-indie/
http://www.povlastniose.eu/blog/237-varanasi-posvatne-hinduisticke-mesto-na-brehu-gangy

Ivča
Luboš:

Díky za informace, zřejmě máš s tímhle vším pravdu, ale stejně bych stále ráda nějaký ten čas v Dilí strávila, ale asi méně než jsem myslela v počátku. Zkrátka stále si to nějak promýšlím a nemám přesný itinerář co a jak nebo kde, takže jsem za všechny informace moc ráda. Plus Varanasi vypadá vážně skvěle,…po přečtení těchto článků by to pro mě vážně stálo za navštívení. Varanasi začlenuji mezi své priority k navštívení 😀

Ivča
Luboš:

Díky za informace, zřejmě máš s tímhle vším pravdu, ale stejně bych stále ráda nějaký ten čas v Dilí strávila, ale asi méně než jsem myslela v počátku. Zkrátka stále si to nějak promýšlím a nemám přesný itinerář co a jak nebo kde, takže jsem za všechny informace moc ráda. Plus Varanasi vypadá vážně skvěle,…po přečtení těchto článků by to pro mě vážně stálo za navštívení. Varanasi začlenuji mezi své priority k navštívení 😀

Petr

Mrkněte prosím na svůj mail. Petr

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: