Spolucestování Asie/ Australie

Everest base camp (základní tábor)

Dita

ahoj, chtěla bych v Dubnu 2019 vyrazit do základního tábora Everestu, není tu někdo, kdo by se přidal?
Dita (29)

Zkušenosti čtenářů

Staňa

Ahoj jeď už začátkem března jinak se z těch davů zblazníš

Staňa:

Ajeje, to je vážně tak zlý? Není začátek března trosku  trosku brzy? Jinak děkuji za radu! Přehodnotím

Staňa

Byl jsem 2016 Annapurna okruh taky začátek března a ok a loni zase začátek prosince kdy už byli všichni pryč a super ,jet s těmi davy zničená dovolená.

Ja jsem byl letos po pulce dubna na kratsim mene znamem treku Mardi Himal a nebyly tam tak velke davy, i kdyz nejvyse polozena ubytovani byla temer plna (kvuli horsimu pocasi predchozi den si tam dost lidi prodlouzilo pobyt, tak asi proto). Nejvyssi cast treku jsem nikoho par hodin nepotkal. Vyhledy jsou pritom snad nejlepsi z cele oblasti Annapuren (srovnatelna snad jen odbocka k Tilicho Lake). Mluvil jsem s vice lidmi, kteri sli v dubnu Annapurna Circuit. Ptal jsem se na davy a nikdo si nestezoval. Rijen a zacatek listopadu je mnohem vyssi sezona, i kdyz k tomu neni duvod. Pocasi je po pulce rijna sice stabilnejsi a viditelnost lepsi, ale nad 3000 m n.m. je stejne dobra i v dubnu. EBC ma jiste vyssi navstevnost kdykoli v porovnani s jinymi treky. Zacatkem brezna budou dost studene noci ve vyssich polohach, ale s dobrym spacakem by nemel byt problem. I v dubnu, kvetnu, zari a rijnu jsou nad 4000 m teploty venku v noci dost pod nulou (v ubytovani nad nulou, ale ne zas tak moc). Duben (nejlepe 1. pulka) ma vyhodu, ze jsou rozkvetle rododendrony, i na zacatku kvetna nekde byly. V nizsich polohach hor kvetou koncem brezna. Nevim ale, jestli jich je na EBC tolik jako mnohde jinde (nejvice ze znamych treku na Mardi Himal a Poon Hill). Nekde kvetou sady jabloni a merunek.
Pak jsem sel letos v druhe pulce dubna 2-tydenni Langtang – Helambu a bylo tam malo lidi, prestoze krajina je krasna (i kdyz pravda hory tak pekne a vysoke jako Ama Dablam, Pumori a Everest tam nejsou). Asi si lidi mysli, ze je cesta stale poskozena zemetresenim. Par useku, ktere nejsou uplne stabilni, tam je, ale to je v Himalaji normalni. Mistni lidi jsou mili a turistu si vic vazi nez na preplnenem EBC treku. Nevyhoda je spatna cesta busem na start (i kdyz mnohem levnejsi nez letet do Lukly), ale pri vyuziti Helambu treku je cil kousek od Kathmandu. Pokud se jde jen Langtang, staci i tyden, i kdyz v Kyanjin Gompa je lepsi pobyt vice dni. EBC + 2 sedla jsem sel pred 5 lety koncem zari a zacatkem rijna a nebyl jeste nejak preplneny. Kolem 10. rijna to ale zacne byt spatne.

Staňa

Ahoj jen jsem chtěl slečnu Ditu upozornit že pokud jí je jedno kdy, tak bych raději volil trochu zimy a méně lidí byl jsem dvakrát a to začátkem března a pak v prosinci a mohu doporučit ,ale píšu ti z jiného důvodu, v prosinci se chystám právě do oblasti Langtang walley, je tam nutný permit i tims karta?Platil jsi v lodžích i za nocleh nebo jen za jídlo? A jak dlouho se jede busem z KTM.Jestli můžeš odpověz mi na [email protected] díky S

Marek

Ahoj, taky bych rád vyrazil do EBC nějak na jaře 3-4/2019. Aktuálně řeším, zda s cestovkou nebo solo. Vím, že bych to sám zvládl, jen jde o ubytování na trecku, co jsme četl, může být cestou dost plno. Nevíte někdo, kolik se dá solo ušetřit? CK nabízení 22 dní za cca 51000 bez jídla.
Díky za jakékoliv zprávy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: