Spolucestování Amerika

Národní parky a západ USA 2019

Jana

Chtěla bych si příští rok splnit sen a projet parky a západ USA a tak touto cestou hledám někoho, ke komu bych se mohla přidat.Jsem ze Severní Moravy, je mi 59.Zkušenosti s cestováním mám.  [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Jana V.

Jsme s manželem  54 a 55 dva, kteří také shánějí někoho na cestu po převážně NP západu USA. Možná se ještě přidá dcera nebo kolegyně z práce. Původně jsme měli v úmyslu pronajmout si karavan s řidiči na usroute, což by ale znamenalo 6 lidí, aby cena za 21denní klasický okruh s Yellowstonem vycházela na cca. necelých 40 000Kč./včetně řidičů, ubtování v karavanu a vstupů do NP.K tomu je ještě třeba připočítat letenktu a vízum.  V případě nižšího počtu jsem objevila agenturu, která se  zabývá zprostředkovánímauta, ubytování se snídaní a vstupů do NP. Při počtu dvou lidí v autě b to s letenkou vcházelo na 55 000 Kč + plus benzín. Z důvodů snížení nákladů a také faktu, že já jsem neřidič a manžel b byl jediným, kdo by musel odřídit celou trasu, hledáme další zájemce,především takové, kteří by byli ochotni občas sednout i za volant. Bohužel jsme ale omezeni na termín v době letních prázdnin, od 30.6.-25.8. Pouze v tomto období můžeme plánovanou trasu uskutečnit. Pokud byste měla zájem se připojit, můžete mě kontaktovat na: [email protected].

Jana V.:

Dobrý den paní Jano,
se zájmem jsme si s manželem přečetli Váš příspěvek ohledně spolucestování do USA – národní parky. Máme úplně stejnou představu a chtěli bychom NP procestovat podobným způsobem. Jediná věc pro nás je nevyhovující – Váš termín. V tomto období jsou největší vedra a cestování je tak úmorné a nepohodlné. Přidáváme odkaz na počasí: http://www.cestovani-po-usa.cz/pocasi/las-vegas-pocasi.html
Jinak něco málo o nás. Oba velice rádi cestiujeme. V USA jsme nedávno byli sami na 3 týdny, bez cestovky a to jenom na Východě. Oba jsme řidiči. Já se anglicky domluvím vcelku dobře. Manžel je němčinář, tam si asi ani neškrtne, ale lepší než nic. Máme v plánu NP jihozápadu. Upřednostňujeme přírodu. Rádi bychom si sami vypůčili obytný vůz, nebo se k někomu přidali. Byli jsme domluveni se známými, kteří z důvodu vážné nemoci v rodině nakonec jet nemohou. Tak jsme zvažovali, že bychom jeli sami, jenže jsme zjistili, že pokud se k nám někdo nepřidá a my se s někým nepodělíme o náklady, vyjde to o dost více. Dokonce jsme uvažovali i o cestovce. Ty sice mají trasy, které nám vyhovují, ale je to v průměru tak na 2 týdny. My to ale nechceme vidět v trysku, protože tam jsou velké vzdálenosti. Mrzí nás, že nemůžete změnit termín, i věkově bychom si asi sedli, protože jsme jen nepatrně starší. Pokud je alespoň malá naděje, že pojedete jiný termín, napište a my Vám pošleme e-mailovou adresu, případně i telefon. Zdraví Vás Květa a Mirek

Vlasta
Jana V.:

My dva +60hledame aspon 2.Auto ridit neni problem,anglictina ano.Termin od pol.cervence do konce srpna 19.Itiner. mama od kamarádů. Jsme z Ostravska.Mame 5000km po NZ autem a pres 300 km pesky.     [email protected]

[email protected]

Ahoj cestovatelé! V únoru až dubnu bych se ráda vypravila do jedné ze zemí blízkého Východu (podle letenek – Jordánsko, severní Egypt, Izrael..). Hledám parťáky, kteří stejně jako já objevují památky i místní skvělé jídlo 🙂 Jsem pohodová žena 30+

Hanka

Ahoj Jany, Vlasto, Květo a Mirku,
ještě jednou bychom se chtěli s manželem (57 + 57let) podívat na západ USA do národních parků, které jsme kdysi nezvládli navštívit. Problém je pouze ten, že manžel je učitel a taky může jen o prázdninách :-(.
Koukám, že jsme se tu sešli všichni téměř stejné věkové kategorie. Společné cestování by tak mohlo být zajímavé. Jaký máte kdo itinerář? My taky raději déle než 14 dní. Můžeme 4 týdny. Bez cestovky a autem. Řídí pouze manžel, já domlouvám angličtinu. Ale ne nic komplikovaného.
Odkud kdo jste? My jsme z UL. Nejste někdo poblíž?
[email protected]

Hanka
Hanka

Jak je možné, že při odeslání je vždy slovo „atlas“ odstraněno ????

Vlasta

Ano, již jsem jednou psala.Jsme dva  +60 , partner může řídit mikrobus do 9 osob. Anglicky umí perfektně paní Hanka Ř. od Prahy.Kdybychom mohli v září 2019 na 4 týdny po Záp. USA se SF a nár. parky (itinerář mohu mít od přátel,kteří to vše absolvovali v září 18), bylo by to fajn. Snad se nás dá i 9 dohromady. My jsme ze SM kraje (Ostravsko) a ještě jedna cestovatelka z našeho kraje na stránkách Hedv.st. projevila zájem.
Zdravíme a čekáme na odpovědi.
kontakt: [email protected]
737709204

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: