Spolucestování Afrika

MAROKO – ŘÍJEN 2008

Tomáš

Hledám spolucestovatele do Maroka, nejlépe na konci září 2008 na dva týdny. Nejvíc chci chodit po horách, ale taky rád uvidím poušť a města. Ohledně dopravy dávám přednost letadlu.

Zkušenosti čtenářů

Olga

Ahoj Tomáši,

mohl bys mi prosím poslat na mail více informací o tvé plánované cestě. Díky Olga

Blanka

Ahoj Tome,
Celkem bych jela, kdyžtak napiš na můj email. Mluvím francouzsky, což může být plus :-). Díky, Blanka

David

Ahoj Tomasi,
mohl bys mi poslat blizsi info? dikes. Dave

Aleš

Ahoj, plánuju podobnou cestu někdy v září, zhruba na 2 týdny. Chtěl bych letět s Ryanair, výjde to na zhruba 4000 Kč. A chtěl bych vylézt na Jebel Toubkal. Tak se kdyžtak někdo ozvěte, pokud máte zájem a nebo mi napiš Tomáši nebo kdokoliv z těch lidí co tu psali. Dík.

Miguel

Nazdárek,
plánuji naprosto stejný termín i cestu jako ty , jen se tak toulat a fotit, to je moje:-D Kdyžtak se ozvi, či se ozvěte, ve vícero se to lépe táhne..

Tomáš
Miguel:

Ahoj Miquel a ostatní zájemci,
cestu si zatím představuju a navrhuju přibližně takto: přílet do Marrakeshe, navštívit Marrakesh, případně další města. Rád bych hlavně putoval v horách, zatím jsem vybral pohoří v okolí M´Goun (případně plošinu Tiška). Pokud by to časově šlo, tak se podívat na kraj pouště. Termín si představuji přibližně od 27.9. do 12.10. O moc víc času asi mít nebudu. Zatím hledám letenky a sháním informace. Tak dejj nebo dejte vědět.
Možná na viděnou
Tomáš

Markéta

Ahojte cestovatele,
nemeli byste nekdo z vas chut jet do toho Maroka nekdy v srpnu? Na 2-3 tydny? Kdyztak dejte vedet, mam v srpnu volno. Jsem myslim dost zcestovala a urcite bych to videla na Jabal Toubkal. Market

David
Markéta:

Ahojky,
to je skoda, ze muzes jen v srpnu ;-( my uz jsme koupili letenky na zari (presne na Ramadan) a Jebel Toubkal planujem 😉 Dave

radek
Markéta:

ahoj! jedeme do maroka 17.srpna a vracíme se 10.září. Tak se třeba můžem sejít někde na cestě. Dej vědět na mail. Zatím se měj. Radek

Petr

Ahoj vsem!
Chtel bych vas vsechny upozornitze tenhle rok je Ramadan v
zari,konci 2.10.Protoze Maroko moc dobre znam,byl jsem tam
uz vic nez 15krat,tak vim ze za dva tydny toho moc nestihnete,doprava je dost omezena,autobusy dost preplnene,cely den se nemate prakticky kde najist,lide jsou dost neochotni,protoze cely den hladovi.Ja letim do
Maroka 5.10,to uz bude po vsem,pocasi je v Maroku jeste v
pohode,neni tak hrozne horko.Jezdim kazdy rok dvakrat,vzdy na jare a na podzim,na 4 tydny,dobre vim jak tam vsechno funguje nebot jsem si tam ramadan dvakrat prozil.Letenky si najdu vzdy v predstihu,cesta tam a zpet
okolo 5000Kc,jak se postesti.Tak si to dobre promyslete a hodne stesti na cestach.Petr

Tomáš
Petr:

Ahoj Petře,
dík za zprávu. Moc rád bych se Tě vyptal na další věci. Nejlepší by bylo, kdybychom se mohli potkat. Odkud jsi? Já jsem z K. Varů, ale někdy jsem taky v Praze nebo v Brně. Nebo šlo by s Tebou popovídat přes SKYPE?
Můžeš mi poradit, jak najít letenky? Už jsem toho spoustu procházel, ale zatím jsem nenašel navazující spoje.
Taky mě zajímá, jak to děláš s vodou, jestli ji v nějakých oblastech dezinfikuješ a jak.
Koukal jsem že na netu je článek o M. Goun, ten je od Tebe? Právě tam jsem se chtěl vypravit.
Ohledně Ramadánu: chtěl bych tam letět okolo 27.9. a začít právě putováním v pohoří M. Goun a strávit tam dny do konce Ramadánu. Myslíš, že můžou být výrazné komplikace s dopravou z Marakéše a tam?

Díky moc

Tomáš

Petr

Ahoj Tomasi!
Litam z Vidne(bydlim tady)nebo nekdy z Bratislavy s Ryanairem pres Gironu anebo Hahn.Posledni cesta v breznu,to jsém letel z Vidne do Bruselu se Skyeurope za 10euro,z Bruselu do Casablanky s Royal Maroc za 66euro,naspet z Marakese do Parize-Orly s Transavia za 50 eur,z Parize do Vidne s Flyniky za 29 euro.Jednou jsem taky letel z Prahy pres Oslo s Norvegian do Marakese,jednim smerem za 130euro.V maroku se da velmi lacine letat na vnitrostatnich letech,letenku z Casablanky do Dakhly jsem platil 44 euro s Regional Air(mimochodem autobus na stejne trase jede 30 hodin a stoji 50 eur)ale letenku je treba koupit s predstihem,v mem pripade 4 mesice dopredu.Clanek neni ode mne,vodu v Maroku kupuju balenou anebo jenom prevaruju.Letos je konec Ramadanu 2. nebo 3.10,potom se oslavuje 3 dni,zivot se prakticky zastavi,doprava krome taxi neexistuje,a po oslavach jsou jizdenky beznadejne vyprodane,vsichni se vraci z navstev a oslav.Hodne stesti,ahok P.

David
Petr:

Ahoj Petre,
dikes za info (za vsechny)! Jinak jsi k dostizeni na inetu (icq, skype, cokoli jineho)?
Mas nejakou oblast Maroka vylozene oblibenou? Nejake zkusenosti s poustnimi vylety?

Diky za jakoukoli odpoved.
Dave

Seznam ‚levnych‘ letecky spolecnosti najdete na:
http://www.thebudgetairlines.com/

jirka
David:

ahoj petre rad bych se te zeptal na par veci protoze jedu sam a poprve do cizi muslimske zeme. na co si mam dat predvsim pozor.

jedu do casablancy, pak marekeshe a zbytek se uvidi. letim uz ve stredu.
nejake info uz mam ale neni toho moc.
co me zajima. kolik stoji bezne ubytko pro jednoho ve mestech a mimo?

jak je to s dopravou mezi temito mesty a pak odlehnutymi oblastmi. co se tyce jidla zda je dobry mit zasoby na den, dva v batohu

a to nejdulezitejsi kolik je primerana castka za taxi z casablanci airport do mesta?

dekuji moc a preji pekne putovani po teto zemi.

prosim napis pokud mozno na email. aby se me to neztratilo.

jirka
David:

ahoj petre rad bych se te zeptal na par veci protoze jedu sam a poprve do cizi muslimske zeme. na co si mam dat predvsim pozor.

jedu do casablancy, pak marekeshe a zbytek se uvidi. letim uz ve stredu.
nejake info uz mam ale neni toho moc.
co me zajima. kolik stoji bezne ubytko pro jednoho ve mestech a mimo?

jak je to s dopravou mezi temito mesty a pak odlehnutymi oblastmi. co se tyce jidla zda je dobry mit zasoby na den, dva v batohu

a to nejdulezitejsi kolik je primerana castka za taxi z casablanci airport do mesta?

dekuji moc a preji pekne putovani po teto zemi.

prosim napis pokud mozno na email. aby se me to neztratilo.

Petr

Ahoj Davide!
Mam v Maroku dva oblibene cile,prvni je jih Maroka od Tiznitu na jih,hlavne plaze Legzira a Mirleft u Sidi Ifni,Tan Tan Plage,Tarfaya,Dakhla.A dalsi je Marakes.Zvlastni je ze na vsech mistech jsem byl mockrat a vzdy objevim neco jineho a zajimaveho.V rijnu se chystam na svou zatim nejdelsi cestu Marokem,bude to celkem 7 tydnu,jedu sam!!!a cesta zacina v Malaga kam letim se Skyeurope za celkovou cenu
1250SK,coz je asi 900Kc,odtud trajektem do Melilla,28 eur,potom do Nadoru,dal do Berkane a Oujdy,otdud potom do Er Rachidie dal do Richu,Imchilu a rokli Todra do Tinerhiru.Z Tinerhiru pres Boulmane Dadea do Marakese,dal prusmykem Tizni Test do Taroudantu a Agadiru,otdud potom do Tafraoute a Tiznitu.No a potom obligatni Sidi Ifni,Tan TAn a Dakhla.Z Dakhly potom poletim do Casablanky,odtud potom do Rabatu odkud poletim do Parize s Air France,podarilo se mi sehnat one way za 60eur,z Parize do Vidne se Skyeurope za 29eur.S pousti mam taky zkusenosti ale v poslednim case uprednostnuju more a hory.Ahoj Petr

Tomáš
Petr:

Ahoj Petře,zjistili jsme, že v letadlech je zakázáno dopravovat plynové bomby do vařiče. Máš s tím nějaké zkušenosti? Nevíš, zda se dají kdyžtak koupit v Maroku? A jaké? Na čem vaříš v Maroku Ty?
Díky. Tomáš

Bogdan
Petr:

Mám možná hloupý dotaz. Když si objednám let přes skyscanner, mám počítat ještě s nějakými poplatky na letišti, které nejsou započteny do této ceny? Dík za info

jeff
Bogdan:

skyscaner je pouze vyhledávač ,ceny se odvíjí od přepravních podmínek jednotlivých společností.

marek

AKurat odchadzam zo spanielska stopovat smer maroko potocim sa tam asi tak mesiac ak sa bude niekto chciet pridat piste na mail, ked budem mat pristup k netu ozvem sa

jeff
marek:

dobrý vyhledávač levných leteckých spojů do Maroka je skyscanner/česky/našel jsem dokonce letenky z Girony do Fezu zpáteční za necelých 500,- s Ryanair, takže když se to vhodně nakombinuje celkové náklady budou cca 1800,- samozřejmě s malým zavazadlem jinak připlácíte

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: