Spolucestování Afrika

Maroko 2012 individuálně – spolucestující

Libor74

Plánuji letos cestu do Maroka. Patrně z Německa do Agadiru (letenky od 4 – 6 tis Kč), poté směr Marakeš, poušť, duny, možná i Casablanca, Fes, Rabat … Co se stihne. Sháním spolucestující, protože moji obvyklí letos nemohou. Pouze s letenkou a 500 dolary v kapse jsem 2x navštívil Egypt (Káhira, Luxor, oáza Siwa atd.) Některé zážitky jsem popsal zde: http://www.last-minute-katalog.cz/cestopisy-z-egypta-29/. Upřednostňuji cestování místními dopravními prostředky. Termín ani trasa nejsou přesně dány. Přidá se ke mě někdo?

Zkušenosti čtenářů

Iveta

Ahojky, klidně bych vyjela taky. Upřednostňuji také místní dopr. prostředky a návštěvu spíše domorodců a různých přírodních památek před velkými městy. Ozvi se na mail, upřesníme si více.

Petra

Měla bych také zájem.
Už dlouho toužím se podívat do Afriky. Ale nikdo nechce jet. Takže bych se ráda přidala k někomu kdo už v podobné zemi byl. Budu ráda když se ozvete.

Vojta
Petra:

Ahoj, rad bych se vydal do Maroka v červnu. Kdy se tam chystáte vy? Už jsem byl v Maroku 2x. Byl jsem tam s felicií 🙂

Petra
Vojta:

Ahoj tys tam byl s felicii? Takže jsi jel a ne letěl? To jsi teda dobrodruh, a na kolik to tak vyjde cca když by tam člověk chtěl být třeba měsíc. Nepočítám letenku. ALe jde o to, zda se tam dá najít v pohodě ubytování, jak je tam nákladné jídlo atd. Byla bych ráda za nějaké info do mailu.
Mooc děkuju

Libor74
Petra:

Ahoj všem reagujícím. Konkrétně pro Petru a Vojtu je určena tato odpověď. S ostatními jsem již v kontaktu. Plánuji podzim 2012 na cca 14 dní a spíše jižní část Maroka. Odlet patrně z Německa díky levnějším letenkám.

Vojta
Petra:

mám rád dobrodružství byl jsem tam v roce 2008 a v 2009 cestování autem docela pohoda, jeli jsme ve 3 a spali jsme většinou venku nebo v autě 🙂 během cesty tam a zpět ani jednou jsme nevyužili ubytování. drahá byla cesta trajektem jinak si na to nemusím stěžovat.

Mirek
Vojta:

Taky bych jel radši autem, ale asi letecky a autem z půjčovny. Loni jsme takhle byli na 18 dní v Portugalsku a šlo to. Platí ten červen?

Jarda
Mirek:

Ahoj „Marokánci“,
Maroko je skvělé, byl jsem tam před čtyřmi lety autem, delší cesta, ale na místě pak je člověk pohyblivý, všude je dost kempů za slušný peníz, PHM za hubičku …
Před rokem jsem si ho zopakoval letecky – Ryanair, Bratislava via Miláno/Marakesch za 1300 Kč zpáteční (i letos se vejdete do 2000Kč) …, takže jsem si pro změnu odzkoušel místní vlak, autopbusy a taxi coletive …
Zdravím

vojta
Jarda:

jak to chodí s tou ryanair, koukal jsem, že ceny jsou krásné, ale, když tam dám, že sebou budu mít batoch tak budu platit dalších 50eur nebo víc, jak vy hledáte jízdenky do maroka za 2000,- tam a zpět? To jezdíte na bez zavazadel nebo kde dělám chybu? Pokůžer mi prosí,m někdo?

Předem díky, chci letět trasu Bratislava – Miláno – maroko

Naďa
vojta:

Cau Vojto, uz ti nekdo poradil, kde chodi na ty letenky za 2000? 🙂
Ja taky at hledam a pocitam jak diva tak do dvojky se opravdu nevlezu. Nejlevnejsi co jsem nasla tak za 34ecek jednosmerna, takze nejakych 1.700 zpatecni Milano-Marakes… Ale terminu za takovou cenu je mizerne malo , plus jeste k tomu trefit let Brno-Milano … a priplatek za batoh a dvojka je v nedohlednu :). Nebo opravdu lidi litaji bez baglu… resp. ze se vejdou do tech rozmeru a 15 kg ktere jsou zdarma? Se stanem to asi nehrozi…
Predem diky za jakekoli info… pokud mas 🙂

Tomáš
Jarda:

Ahoj Jardo
Letos v létě plánuji se svou rodinou individuelní cestu do Maroka. rád bych tě touto cestou oslovil o získání co nejvíce informací potřebným pro zdejší cestování vlastním autem.
Rad bych na tebe získal kontakt.
Tomáš

Martin
Vojta:

Ahoj, tak to jsi moje krevní skupina..! Rád bych se přidal..!

Tomáš
Vojta:

Ahoj Vojto
Hledám co nejvíce informací o Maroku. Rádi bychom tuto zemi individuelně navštívili vozem. Nějaké zkušenosti s cestováním máme. V Maroku jsme ještě nebyli. Rád bych získal tvůj kontakt. Cestuji se svou ženou a devítiletým chlapcem.
Tomáš

Charles
Tomáš:

Ahoj Tomasi,
Vojta ti urcite da uzitecne informace, ale jestli chces konkretni a aktualni postrehy primo z Maroka, kde jsem s autem uz …., rekneme dlouho, ptej se!

Tomáš
Charles:

Zajímá mne cena trajektu, zda lze koupit lísky na místě a tensamí den odjet. Stav silnic Maroko, doprava maroko. Zda-li se mám bát o auto. Bezpečnost.
T.

Charles
Tomáš:

Duben 2012: trajekt Tanger-Med — Algeciras tam a zpet 180,- euro za 2 osoby a auto. Lodenka koupena v 16h30 na lod odplouvajici v 18h30, cili koupe na miste tentyz den… a na posledni chvili; lodni spolecnost FRS. Od vcerejska (02.06.2012) v Maroku zdrazila nafta ze 7,24 Dh na 8,30 Dh za 1 litr, a benzin z 10,30Dh na zhruba 12,- Dh za litr. Dalnice (placene) jsou ve vybornem stavu (celkem 1’400 km), hlavni silnice vetsinou dobre, vedlejsi silnice ruzne, ale i na hlubokem venkove ci na Atlase se vzdy da projet bez problemu, i kdyz je nekdy silnice uzka. Marokanci jsou velmi ohleduplni (necham stranou Casablanku ci Marrakech). Na hlavnich tazich jezdi hodne nakladaku, a prestoze od rijna 2010 je v platnosti ridicsky prukaz na body a novy prisny silnicni zakon, nektere velke taxiky (Grand Taxi) jezdi porad jako sebevrazi: predjizdeji v pravotocivych zatackach pred vrcholem stoupani, pres plnou caru…, cas jsou penize! Na ostatnich silnicich je provoz mensi a klidnejsi a je cas se divat na krajinu. Bezpecnost jak pro osoby tak pro auta je nejmensi v turistickych mistech – jako vseude, stahuji se tam zlodeji za plnymi penezenkami turistu. Jinde je bezpecno. Rekl bych ze bezpecneji nez v nekterych zemich v Evrope. Jako obvykle a vzdy na cestach v aute nic nenechat viditelné, i bryle proti slunku lakaji, o GPS navigaci ci viditelnem autoradiu ani nemluvim. Reseni: parkovat tam, kde je mistni hlidac, pozdravit ho a ukazat na auto, at ho dobre hlida. S marockou SPZ se za parkovani dava od 1,- Dh, za 30 minut, do maximalne 5,- Dh za pul dne. Po cizich SPZ nekdy chteji bez mrknuti oka az 20,- Dh. Vyjimkou jsou 2 parkoviste: Marrakech, parkoviste za Koutoubiou, tam se plati 5,- Dh pres den a 20,- Dh za noc; a Essaouira, posledni parkoviste u pristavu: pres den vzdy 10,- Dh, za noc 20,- Dh; zadat ticket! Ale navzdory tomu co jsem napsal se o auto nemusis bat – pchopis az uvidis mnozstvi francouzskych ci spanelskych aut ktera tady jezdi. A nakonec, dej si bacha na dodrzovani rychlosti, radarove kontroly jsou caste a pokuta od 400,- do 700,- Dh.

Tomáš
Charles:

Rád bych se ještě zeptal. Podmínky kempů, ceny , spaní na divoko přez noc při přejezdech.
Letoviska u moře, zajímají mne pěkná místa u moře, tůra na atlas…..

Charles
Tomáš:

Tomasi, posilam Ti e-mail s prilohama…

kurtas
Charles:

fajn text dakujem za info problem mam dohladat trajekt v rozumnej cene chceme isto dodavkou vw transporter

pavlina
Charles:

Ahoj, doufám, že se Vám Maroko líbilo. My letos jedem po druhé. Zaujalo mne naleziště dinosauřích kostí, mohl bys mi poslat gps, či jinak přiblížit jak se k němu dostaneme ? Dík Pavlína

Michal
Petra:

ahoj,
aj ja planujem Maroko cca. na 3 tyzdne v rozmedzi jul – september, miestnou dopravou, zacat v Agadire a odletiet z Tangeru a vsetko medzitym ako sa stihne

Marketa
Michal:

Ahoj, taky přemýšlím nad Marokem. Termínově určitě druhou půlku roku a líbily by se mi ty 3 týdny možná i o něco déle.. Michale, Libore a ostatní,kdyžtak se pls ozvěte, jak jste postoupili daleko se svými plány. Budu vděčná za tipy 🙂
Kamarád z cest tam byl na začátku tohohle roku, já viděla fotky a už se těším jak děcko..

Peťa
Marketa:

Ahoj,
jak tak koukám na diskuzi, tak by mě celkem zajímalo, co z toho vzešlo 🙂 jelikož mě samotnou Maroko láká a ráda bych se tam letos podívala. Bohužel momentálně není s kým, tak hledám nějaké pohodové spolucestovatele 😉

Oron
Peťa:

kdo chcete muzete se pridat k nam – jedeme v terminu od 21.4 do 13.5 a komplet s dopravou,ubytovanim a trajektem to je za 10.000,- jsme parta cestovatelu co tam jezdime kazdej rok a doplnujeme ted mistecka po odpadlicich 🙂 Tady je i nas program – da se samozrejme i kdeoliv odpojit a zase pripojit

1. Den (sobota 21.4.)
odjezd z ČR – tranzit přes Německo a Francii
2.Den (neděle 22.4)
zastávka v Gerone na 9 hodin
3.Den (pondělí 23.4.)
v ranních hodinách plavba trajektem z Algeciras do Ceuty – překročení marockých hranic – v odpoledních hodinách příjezd do Chefchauouenu – první ochutnávka marockého čaje – návštěva mediny – ochutnávka marockých specialit tamtéž
4.den (úterý 24.4.)
prohlídka středověkého města Fes – koželužny – výrobny keramiky, bubínků, dek, koberců a jiných podivuhodností – velké množství památek v ještě větším množství malebných uliček – kovotepecké dílny – mnohá tržiště plná místních pochutin– přespání v kempu ve Fesu
5.den (středa 25.4)
Cedrové lesy – pozorování opic (makak magot) – procházka k nejstaršímu cedru – pozorování noční fauny – drobné naleziště achátů – možnost výletů do poklidného městečka Azrou či k úchvatným pramenům řeky Rbia – bivak v lese
6.den (čtvrtek 26.4.)
Celodenní přejezd k písečným dunám u Erfoudu – přespání v kempu

7.den (pátek 27.4.)
ranní výstup na nejvyšší dunu za účelem pozorování východu slunce, rozdělení výpravy na skupinu A a B
A – celodenní vychutnávání písečných dun – možnost vyjíždky na velbloudech, možnost výletu okolo dun v terénních vozech (opuštěné olověné doly, jezero plameňáků, kamenité pouště, pouštní vesnice Merzouga) – večer přespání v kempu
B – ráno nástup do terénních vozů na pětidenní výlet (opuštěné olověné doly, jezero plameňáků, lokalita zajímavých pouštních pískovců, příjezd na novou lokalitu dinosauřích kostí s možností sběru, přespání v poušti)

8.den (sobota 28.4)
A – odjezd z pouště – návštěva pouštního městečka Erfoud – zajímavé výrobny a úpravny zkamenělin – večer dojezd do údolí řeky Todra – ochutnávka místní kuchyně – přespání v malebném berberském hotýlku – večerní bubnování
B – prozkoumávání nových lokalit zkamenělin nedaleko alžírských hranic – večer dojezd do městečka Alnif – dokoupení zásob – návštěva u místního odborníka na zkameněliny s ukázkou preparace – přespání v poušti

9.den (neděle 29.4)
A – pobyt v údolí řeky Todra – možnost výletů do hor – procházky palmérií – výlet do Tinerhiru – návštěva místních lázní – spojení se skupinou B – přespání na hotýlku
B – návštěva několika prvohorních lokalit s možností sběru zkamenělin (např. trilobitů, lilijic, orthoceramů a jim podobných – skalní kresby – možnost návštěvy Hammamu – spojení se skupinou A – přespání na hotýlku
10.den (pondělí 30.4)
A -Odjezd z údolí řeky Todra – zastávka v údolí růží – odpoledne příjezd k pevnosti Ait Benhadou – prohlídka pevnosti – přespání v kempu
B – zastávka v údolí růží – návštěva ptačího údolí v pohoří Jebel Sarhro – večer příjezd k pevnosti Ait Benhadou – přespání v kempu

11.den (úterý 1.5)
A – přejezd do horského sedla 2260m.n.m – spojení se skupinou A – večer příjezd k vodopádům Cascades D Ouzoud – přespání v kempu
B – výlet fascinující krajinou až do horské pevnosti Telouet – stoupání po horských pistách až do výšky 2260m.n.m. – spojení se skupinou A večer příjezd k vodopádům Cascades D Ouzoud – přespání v kempu

12.den (středa 2.5.)
Pobyt u vodopádů – pěší okruh horami přes mexickou vesnici – výlet k pramenům řeky – pozorování zajímavé fauny –přespání v kempu
13.den (čtvrtek 3.5.)
Příjezd do královského města Marrakech. Celodenní a noční prohlídka Marrakeche. Přespání v kempu
14.den (pátek 4.5.)
Horská vesnička Asni. Velká naleziště achátů s možností sběru, výlet do horské vesničky Moulay Ibrahim, tradiční berberské trhy, odpočinek ve stínu fíkovníku, návštěva u Mohameda Derviše a mnohá jiná horská povyražení – možnost celodenního přechodu náhorní planiny Kik – přespání v kempu u horské přehrady
15.den (sobota 5.5.)
Možnost celodenního treku v horách s místním průvodcem – procházky okolo přehrady – odpočinek
16.den (neděle 6.5.)
Dopolední odpočinek – návštěva starobylé mešity v Tin Mal – prespání v průsmyku Tizin Test
17.den (pondělí 7.5.)
Národní park Massa (říční delta u Atlantiku). Možnost koupání
18.den (úterý 8.5.)
Dopoledne NP Massa. Přejezd podél atlantického pobřeží. Večer příjezd do přístavu Essaouira. Přespání na hotýlcích.
19.den (středa 9.5.)
Přístav Essaouira. Ochutnávání mořských darů a relax. Noční přejezd.
20.den (čtvrtek 10.5.)

Celodenní pobyt u moře v Martilu – možnost koupání – přespání v kempu

21.den (pátek 11.5.)

Odjezd z kempu brzy ráno – překročení marocko-španělské hranice – plavba trajektem do Evropy – noční přejezd

22.den (sobota 12.5.)

Brzy ráno příjezd do španělské Barcelony s následnou devítihodinovou pauzou – noční přejezd

23.den (neděle 13.5.)

Příjezd do ČR

Oron
Oron:

zajemci piste na [email protected]
jsem i kazdy den v Praze tak se muzem i sejit

Jarda
Oron:

Hmmm, tak to by mne zajímalo, jak při uváděné délce a stylu akce jsi došel k plánované ceně 10000 Kč, Maroko je sice levná destinace, ale …
Byl jsem tam dvakrát, jednou po zemi, jednou letecky, ale takovou cenu jsem nikdy asi nedosáhl. Ten přejezd a trajekt tvoří dost výraznou částku …Počítám, že nepojedeš na kole, Gibraltar nebereš kraulem a cestou též něco jíš …

Oron
Jarda:

Je to cena za dopravu, trajekt a ubytovani – jidlo v tom neni – ale to je tam dost levny – pridas se k nam?

Oron
Jarda:

Je to cena za dopravu, trajekt a ubytovani – jidlo v tom neni – ale to je tam dost levny – pridas se k nam?

veronika
Oron:

Bohužel pozdě jsem se dozvěděla o tomto určitě krásném výletě. Pokud byste ho opakovali na podzim, dejte prosím včas vědět (2 měsíce předem!)- díky a doufám, že se chytím příště. Veronika

vojta
veronika:

jak to chodí s tou ryanair, koukal jsem, že ceny jsou krásné, ale, když tam dám, že sebou budu mít batoch tak budu platit dalších 50eur nebo víc, jak vy hledáte jízdenky do maroka za 2000,- tam a zpět? To jezdíte na bez zavazadel nebo kde dělám chybu? Pokůžer mi prosí,m někdo?

Předem díky, chci letět trasu Bratislava – Miláno – maroko

Michaela
vojta:

Tak jsem Oronovi na tuhle nabidku odepsala, behem jednoho dne jsem si sehnala s jeho pomoci letenku, protoze jsem busem odmitla ject. Cele to bylo naprosto skvele ! Ano, cena uvedena tady odpovida, ovsem je to bez jidla a bez ceny za 5 dnu dzipama Saharou.
Jsem rada, ze jsem nezavahala. Byla jsem ve spravny cas na spravnem miste HS 🙂

Mariana
Oron:

Ahoj Orone,

chtela bych dat Maroko koncem zari, Tvuj plan cesty je naprosto skvely, ale ctu to az ted … tak nic … Neplanujete nahodou repete?
M.

Martin

Ahoj, je ještě možnost se k vám přidat…? Platí ten podzim..?

Měl bych zájem jet. JSem fotograf ale samotnému se mi moc nechce cestovat

Petr

Jedeme obytným autem s 11 letou dcerou začátkem srpna do Maroka na 3 týdny.Nechce se někdo přidat?

Veronika

Ahoj,
kdo by jel do Maroka na podzim? Já nad ním uvažuji už nějakou dobu a navíc teď čtu knížku, která se tam odehrává. 🙂 Kdo jste z Prahy (nebo okolí), tak se ozvěte na mail [email protected].

Majda

Ahoj – take bych mela zajem se pridat .
muzes mi poslat blizsi info na mailik? :]

Dana

Ahojte, měla bych prosbu, jestli by mi někdo nemohl z Maroka dovézt takovou tu jejich masážní žínku. Před pár lety jsem si je tam za pár korun koupila ale už se mi rozpadly.

kurtas

Mame v plane ist do maroka na dodavke sme traja chcem dat cestu tam spanielskom a spat cez portugalsko islo by sa v auguste 2012 mate niekto zaujem radi by sme znizili naklady a pribrali niekoho do auta idealne ak nas v aute bude cca 4-7 osob…. som z Lipt. mikulasa. +421 904 527 918 kludne poslite sms a zavolam spat sme 2 chalani 1 holka, vsetci cca 30 rokov…

Jan Heřmánek "Sulli"

Nepojede tam někdo individuálně v rozmezí 22.8.-5.9.? Já bych tam chtěl jet na zhruba toto: Přiletíme do Marrakeše, který leží v pohoří Atlasu, tedy první den-dva si projdeme Marrakeš a to hlavně jeho Velkou mešitu Koutouba, náměstí Jemaa el Fna (zde se pohybují kejklíři, krotitelé různých šelem, atd.) a Zahrady Imohaden (Úžasné rozlehlé královské zahrady). Přespání v hotelu.

Po té vyrazíme místními dopravními prostředky (vlak, taxi, stop, bus…) k největším a nejkrásnějším vodopádům Maroka Cascades ´douzoud a přespíme v přírodě pod stanem.

Další zastávkou bude vesnice Imlil (1750m) která je branou k nejvyšší hoře Maroka Jbel Toubkal (4165 m.n.m.) výstup by měl bát nenáročný. Přespávání opět venku, sebou tedy jedno teplé oblečení a spacák do 0 stupňů.

Odtud nás cesta zavede na pomezí Saharské pouště k nejvyšší pouštní duně Erg Chebbi a výletu na velbloudech s nomády, přespání venku.

Od Erg Chebbi nás čeká cesta do údolí řeky Draa ke starým Berberským vesnicím a jejich obyvatelům.

Poté pojedeme zpět do Marrakeše a pokud nám čas a finance dovolí, tak se podíváme k pobřeží atlantiku do Medíny v Essaouiře-berberské přístavní městečko.

Jedná se jen o přibližnou trasu, jelikož tam jedu poprvé a chtěl bych se vejít do 15 tisíc za osobu.

Kdyby se někdo chtěl přidat, nebo nabízel podobnou výpravu, tak se rád domluvím, piště mi ideálně na mail.

Honza

Libor74

Ahoj všem.
Tak bohužel moji vybraní spolucestující nakonec cestu do Maroka zrušili, ale já bych stále jel. V plánu mám cca 14 dní v říjnu (ale klidně se přizpůsobím), letenky na tento termín jsou z Berlína do Agadiru nebo Marrakeche za necelých 200 € včetně zavazadla a poplatků. Cestu do Berlína lze pořídit poměrně snadno a pohodlně vlakem za pár hodin. Plánuji jed spíše do pouště než na pobřeží, vynechat Cassablancu a podobná města. Zkrátka spíše venkov. Spaní v levnějších hotelích a doprava místními prostředky – bus, taxi, stop, jednoduše low-cost. Pokud by se někdo chtěl přidat piště na e-mail.

Libor74

Ahoj všem.
Tak bohužel moji vybraní spolucestující nakonec cestu do Maroka zrušili, ale já bych stále jel. V plánu mám cca 14 dní v říjnu (ale klidně se přizpůsobím), letenky na tento termín jsou z Berlína do Agadiru nebo Marrakeche za necelých 200 € včetně zavazadla a poplatků. Cestu do Berlína lze pořídit poměrně snadno a pohodlně vlakem za pár hodin. Plánuji jed spíše do pouště než na pobřeží, vynechat Cassablancu a podobná města. Zkrátka spíše venkov. Spaní v levnějších hotelích a doprava místními prostředky – bus, taxi, stop, jednoduše low-cost. Pokud by se někdo chtěl přidat piště na e-mail.

Martin

Jsme manželé (43 a 40) a chystáme v druhé polovině dubna 2013 cestu do Maroka.Rádi bychom cestovali ve 4. Přibližný plán cesty: letecky do Casablancy, dále Marakéš, Erg Chebbi, Merzouga,Fés, cca 14dní,chceme cestovat místní dopravou,popřípadě zapůjčeným autem. Hledáme někoho s podobnými plány,kteří by se k nám chtěli přidat (třeba i jen na část cesty) nebo uvítáme jakékoliv informace a postřehy k této zemi,jelikož jedeme do této země poprvé,hlavně ohledně dopravy,zapůjčení auta a ubytování. Také by nás zajímalo,jak je to s koupáním v okolí Casablancy a Rabatu. Díky moc za informace. Pište prosím na e-mail
[email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: