Spolucestování Afrika

Autem do Afriky

Tom

Ahoj, na podzim bych rád vyrazil autem na pár týdnů do Afriky. Přes Maroko směrem dál na jih. Mám starší terénní auto, vůli a odhodlání. Hledám někoho, kdo by jel se mnou. Veškeré detaily na dohodě. Tom, 34, Brno, t.o.m(at)centrum.cz

Zkušenosti čtenářů

[email protected]

Ahoj. Byl jsem se Š 120 přes Gibr. v Maroku. Rád bych si to zopakoval. Vůle  odhodlání mně nikdy nechybělo, avšak je mi již 69.

Fop

Ahoj Tome, zaujal me Tvuj prispevek. Taky bych rad jel napodzim do Afriky. Planovel jsem to sice po vlastni ose, ale autem se mi to zda lepsi. Vic Ti pisu na email.

Pepe

Vyrazil jsem, jel jsem a dojel jsem zatím až do Kamerunu 🙂
[email protected]

Tom

Rád bych oživil tento inzerát, neboť je stále aktuální. Zatím bychom jeli tři a máme k dispozici dvě auta, což je pěkný základ na nějaké africké dobrodružství. Z Maroka přes Západní Saharu do Mauritánie, odbočka k Oku Sahary, pak dál do Senegalu, případně podle času Gambie, Guinea, Ghana. Hledají se dobrodružné povahy co se nebojí a touží po nevšedních zážitcích.
Tom

Kamil

Zajímalo by mě jen jestli je to allinclusive ?

Vláďa

Začínáme plánovat lednovou cestu autem do Afriky.
Chceme jet po vlastní ose starším autem, to tam nechat a přiletět letadlem zpět.
Má někdo informace kde ho lze nachat?
Nejlépe by nám vyhovovala Ghana – Accra, po případě Senegal – Dakar.
Díky za info

Vláďa

Začínáme plánovat lednovou cestu autem do Afriky.
Chceme jet po vlastní ose starším autem, to tam nechat a přiletět letadlem zpět.
Má někdo informace kde ho lze nachat?
Nejlépe by nám vyhovovala Ghana – Accra, po případě Senegal – Dakar.
Díky za info

Pavel
Vláďa:

Mám podobný plán v únoru jet po ose až do Ghany (Accry) kde mám možnost velmi levně auto zaparkovat na pár měsíců a letět zpátky. Jsme pár a hledáme další auto které by jelo s námi. Naše představa je cca 4-5 týdnů. Zkušenosti s cestováním po Africe trochu máme. Plán je etapově přejet až do Namibie.

Marek
Pavel:

Pavle, rad bych o tom popovidal, napis me na sebe kontakt na harogat zavinac seznam.cz

Tom

Ahoj, mám stejný plán, ale už na letošní podzim. Taky tam chci auto nechat, akorát nedokážu přesně odhadnout kam se mi podaří dojet, tak to neřeším dopředu. Zkus se domluvit s nějakými Čechy co tam žijí nebo s nějakou neziskovkou co tam působí. Případně se ještě zkusit informovat na ambasádě, třeba něco poradí.

Vláďa

V Maroku + Z.S. se auto nechat nedá – /tam už jsem byl mnohokrát/, v Mauretanii potřebuješ karnet – takže tady také ne a v Senegalu si právě nejsem jistý. Vím, že se tam dalo auto nechat, ale neznám aktuální podmínky. Poradí někdo?

Charles
Vláďa:

Pro Maroko vis jak to chodi. Snad jen navic si udelej tak 30 „Fiche de police“, od Tan Tan dale na jih jsou casté kontroly. Tytez „Fiche de police“ pouzijes i v Mauretanii. Pojistka RC z Ceska pro auto (zelena karta) plati i v Maroku (MA), pro Mauretanii se musi koupit na hranici. Pred opustenim Maroka je dobre si naplnit nadrz! V Mauretanii je nafta i benzin podstatne drazsi! Viza do Mauretanie se musela vyrizovat v Rabatu, potom se dala koupit primo na hranici (duben 2018 – 53,-€) ale meni se to nepredvidatelne… Pro Senegal je nutny karnet ATA, auto musi mit mene nez 8 let (jeste predloni to bylo 5 let, to aby se se zamezil dovoz starych vraku, ktere tam pak jezdily dalsich 20 let…). Prechod Mauretanie – Senegal : na vyjezdu z Mauretanie za Diawling je poplatek 10,-€/osobu. Do Senegalu je mozno pouzit prechod 1) v Rosso, ktery ma povest „pekla“, protoze je nefrekventovanejsi, kazda uniforma hleda moznost a zaminku jak vytahnout co nejvice penez z pocestnych – vymysli si poplatky za vsechno mozne i nemozne, kontrolujou auto, zavazadla, chteji aby mel clovek 2 hasici pristroje v aute atd.atd. Trochu ctiva na toto téma je tady: http:cridem.org/C_info.php?article=712204.
2) druha moznost je prechod v Diama. Ale udajne tam policajti na piste do Diama zastavuji auta a tvrdi, pista do Diama je neprujezdna – to aby neprisli o kseft v Rosso. Nenechat se zastrasit. Po cele ceste pred Diama se snazi falesni prodavaci pojistek vnutit pojistku pro Senegal. Koupit az primo na hranici – 10,-€. Primo na hranic nikdy nedat pas z ruky jinemu, nez uniformovanemu policajtovi, navzdory nalehani a presvedcovani tkzv „facilitatoru“, kteri nic neusnadni, ale nechaji si zaplatit. Co se baksise na hranici tyka, jsou dva pristupy. Bud zaplatit 1000,- CFA a rict „Uz mi dej pokoj“ a nebo nezaplatit nic a obrnit se trpelivosti – muze se to protahnout az na tri hodiny. Ostatne, v Africe se ne nadarmo rika: „Kdyz jses uspechany tak uz jses vlastne mrtvy.“ Jsem zvadav, jak se vam bude darit!

Jirka

Také se chystám na podzim do Maroka, Záp. Sahara a možná ještě dále vlastním autem, ale mám v plánu se s ním i vrátit.
Případně mohu dělat spolujezdce.

Čau Jirko, ozvi se mi mail (t.o.m(at)centrum.cz) nebo na sebe nech kontakt, zkusíme se domluvit.
Tom

Jirka

jo a mail na mne:tibetan zavináč atlas.cz

Čau Jirko, ozvi se mi mail (t.o.m(at)centrum.cz) nebo na sebe nech kontakt, zkusíme se domluvit.
Tom

Eugen

Ahoj, prosím o radu, chci jest autem do Keni, byl tam někdo?

Andrea
Eugen:

Cesta napříč Afrikou po východním pobřeží není nic složitého a náročného. Navíc v roce 2009 už asfaltovali silnici v Sudánu, a o pár let později také Moyale Isiolo potáhli asfaltem, takže dneska z Egypta dolu do Johannesburgu je asfaltka, easy going. Východ není džungle, dá se sehnat cokoliv, i opravnu aut. Úbytko na každém rohu, lidi v pohodě…
Akorát asi teď to nebude nejrozumnější. Africké státy zavřely hranice, vpouštějí jen residenty a to pouze s certifikátem o negativním výsledku testu na koronáče (pokud přijíždějí z postižených oblastí… Musíš ještě počkat nějaký pátek 🙁
Ale pak vyraž, cesta bude super

S.
Andrea:

Čau. O Keni a Tanzanii něco málo vím. Hledáš aj spolucestovatele? Já tam chci jet červenec, srpen.

Pavel Kuzník
Eugen:

Tak co , vyjel si do té Keni.

Martin

Ahoj,
z Evropy chceš jet autem do Keni? Přeji štastnou cestu dobrodruhu…… Koukni na „Trabantem tam a zase zpátky..“ To tě čeká!

S.

Čau. O Keni a Tanzanii něco málo vím. Hledáš aj spolucestovatele? Já tam chci jet červenec, srpen.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: