Severní Evropa

Island s miminem

Jitka

Ahoj,
naskytla se nám příležitost podívat se letos v druhé půlce června na Island. Tou dobou bude juniorovi cca 9 měsíců. Cestujeme hodně a často ale Island je přeci jen asi třeba připravit a naplánovat víc než naše obvyklé toulky Itálií.
Nosím v šátku, sporťák asi budeme brát jen na spaní. Manžel není žádný trekař ale línej sicilan, takže na velký dobrodružství a chození to moc nevidím. Chtěli bychom si hodně užít termálů. Kdybychom zvládli i vidět třeba velryby nebo  papuchalky, bylo by to bomba. Plánujeme obyč auto a asi se spíš držet hlavní silnice. Osobně pak taky zbožňuju vše co má co dočinění se sopečnou/geotermální aktivitou (bydlíme pod Etnou ;).
Absolvoval někdo Island s podobně malým děckem? Nějaké dobré typy kam a jak? Četla jsem třeba, že jde v pramenech ohřívat jídlo, což je přesně ten typ nápadu, nad zlato, co hledám 🙂

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Ahoj Jitko—
 
Island je výborný.  Velice se nám to tam líbilo.  Pár poznámek k tvým otázkám:
(1) Veliký problém s Islandem je že turistický ruch jde hrozně moc rychle nahoru.  Asi každých 5 let se to zdvojnásobuje.  Viz: https://en.wikipedia.org/wiki/Tourism_in_Iceland#/media/File:Number_of_tourists_in_Iceland_and_population.svg
 
(2)  Znamená to, že je velice těžké dostat služby které turisti využívají jako v ostatních podobných zemí.  Infrastruktůra bohužel praská.
 
(3)  To co je k dostání je velice drahé.  Dejme tomu 3 až 5 krát tolik jako u vás.  Doufám že vám to nebude tak vadit (daleko horší než platit vysoké ceny je být naštavná že ceny jsou tak vysoké).
 
(4)  Tvé otázky, a podobné, jsou často prodiskutované na tripadvisor.  Přečti si to tam.

pdmlynek

(5)  Nepíšeš na jak dlouho tam budete, kam chcete na Islandu jet.  Nevím a jestli chcete být zakotvení v jednom místě na celý váš pobyt, a nebo jestli chcete přenocovat na několika místech.  On ten Island vypadá dosti malý na mapě světa, ale kolem dokola to objet trvá prý asi 10 dnů.  Jestliže chcete být na jednom místě, a poměrně levně, tak se ubytujte na nějaké chatě které mají lidi z Reykjaviku postavené v dědinách.
 
(6)  Těch terminálů je na Islandu spoustu.  Některé jsou blízko silnice, jiné jsou v horách kam se dostaneš po mnoho hodiná pochodu.  Za přístup k některým se platí, a jiné jsou zadarmo.
 
(7)  Nevím jestli je možné si sama uvařit v horkých pramenech, ale jsou restaurace které to dělají.  Některé jsou v Hverager?i, kde je mnoho horkých pramemů.

Jitka

Ahoj,
díky za odpovědi. Jedeme na 14 dnů z čehož poslední 4 dny trávíme s přáteli v Isofjoduru na severozápadě a v Reykjaviku. Kam se podívat právě moc nevím, mám celkem slušný přehled o soustě zemí světa ale o Islandu toho vím strašně málo a vzhledem k práci a miminu mám na hledání a načítání informací mnohem míň času, než bych si představovala.
Můžeme být buď na jednom místě nebo jich protočit více, jde jen oto, aby na tom místě, které si třeba vybereme byla dostatečná nabídka míst na výlety.

Fijalka

Ahoj cestovatelé, mrkněte na nějaké tipy ohledně Islandu na můj web, mám to rozdělené podle jednotlivých oblastí. 🙂
Bára

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: