Rusko

Vladivostok – Moskva (autem)

Lukáš

Zdravím,
Zrodil se nápad, že bychom jeli z Vladivostoku do Moskvy autem .. vzali to přes Mongolsko,
Kyrgystán, Kazachstán ( plán je stále v zárodku avšak myslíme to vcelku vážně). K pointě – rádi bychom vědeli zdali někdo takovou cestu absolvoval (či jení část) – kdo by nám poradil, přispěl zkušeností či negativismem i pozitivismem !
 
díky moc
 
Lukáš a Zuzka

Zkušenosti čtenářů

vojta

zasadni problem je auto a pojisteni

lojza

Ahoj, plánujeme z kamarády příští rok expedici autama do japonska, trasa slovensko, ukrajina, krym, rusko, gruzie, kazachstán, mongolsko, čína, sachalin a japonsko. Do ruska budeme vstupovat vícekrát, proto je důležité vyřídit vizum na rusko Byznys vizum, což je vícevstupní a platí rok. Normální turistické je na měsíc, pouze s jedním vstupem. tel. na borca co víza vyřídí 603323034 Petr Škarka.Dál je potřeba vyřídit vizum do číny a do mongolska, přes ambasády. Jestli dobře chápu, chcete jet z Vladivostoku, jestli máte v umyslu koupit auto a s ním cestovat, tak je to nemožné, auto musíte mit svoje, na sebe napsané, a Vám jako cizincům, auto v rusku nepřepíšou. ve chvíli, kdy by jste vyjížděli z rus do číny, už by Vás na hranicích nepustili. Jediná trasa jet z CZ do Vladivostoku, svojím, na sebe napsaným autem. Je to celkem na dlouhý povídání, jezdil jsem rusko a kazachstán kamionem. 23.5. odjíždím na měsíc na motorce projet ukrajinu a podívat se na krym, v kerči rusáci staví most, propojení krymu z ruskem, tak se na to jedu podívat. ahoj

Ondra
lojza:

Ahoj,
Měl bych na tebe dotaz. Já měl spíš opačný nápad. Chěl bych letět do Japonska tam koupit auto a vrátit se sním po ose do ČR. Myslíš, že to je proveditelné?

lojza
Ondra:

pisni na [email protected] , určitě Ti dám cenné informace

lojza
Ondra:

pisni na [email protected] , určitě Ti dám cenné informace

vojta

lojzo koukam ze pojedes ukrajina -krym  to bude zajimave

Kuba

Já jsem plánoval možnosti cesty na Bajkal autem, s následným výletem do Číny, ale autem vás nepustí do Číny. Zjistil jsem, že jediná možnost je nechat auto u hranic, a jet vlakem.

robert

zdravim, jedem v srpnu 2018 s kamaradem autem do vladivostoku mesic tam a mesic zpet nechce se nekdo pridat?

Miloš
robert:

Zajímali by mě nějaké podrobnosti.Čím jedete?Jakou trasou atd.
Plánujeme v létě cestu do Kazachstánu,tak by jsme mohli část projet a Váma

robert
Miloš:

Bohuzel na zaklade lidi, kteri nas jiz kontaktovali nemame uz vubec zadny zajem, aby se k nam nekdo pridaval.

Miloš
robert:

Tak to se nedá nic dělat 🙂 třeba se někde po cestě potkáme.My už postupně upravujeme auto, aby to zvládlo 🙂 Přejeme pohodovou cestu.

robert
Miloš:

zdravim miloši někdo tady piše za mne takže veškere info ohledně cesty do vladivostoku na mail:[email protected]
ptej se rychle odpovim na vše

robert
robert:

sorry oprava:  [email protected]

Lukáš
Miloš:

Ahoj, co na autě upravujete? V Rusku a Kazachstánu to vážně nevypadá tak hrozně jak to hromada cestovatelů popisuje. Jet se tam dá i zcela sériovým autem typu Fabie 🙂

robert
Lukáš:

da se tam jet čimkoliv klidně i trabantem my jedem nivou do ruska ruskym strojem

roman

ahoj,koncem kvetna jedeme s manzelkou na tri mesice os.vozem na bajkal a do mongolska.jedeme prez lotyssko,moskvu…ma nekdo tuto trasu projetou a da tip co urcite videt a co radej minout..

Lukáš
roman:

Ano, mám tip – vykašlete se na Mongolsko a raději čas věnujte jiným místům, nebo zemím.

jurta
Lukáš:

Mongolsko je vynikajici destinace pro ceske nizkonakladove Mongoly

robert

ty opice dobytku romskej.

Libore
robert:

Pro pana Roberta
§ 356Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
b) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.

robert
Libore:

ale jinak to nejde kdyz je tady ptaci mozecek a vsem kazi diskuzi tak co jako mame my slusni lidi delat?

Kolda

Ahoj,na Bajkale jsem byl loni autem. jel jsem pres Ukrajinu a pak směrem na Samaru.Nechá se to ujet za osm dní.Rozhodně bych se vyhnul Petrohradu a Moskvě kvuli neskutečným zácpám.

robert
Kolda:

zdravim,jak je to s benzinem?meli ste kanystry navic?nebo jsou pumpy vsude

ROMAN
Kolda:

JAKY SOU  NA HRANICI S RU  POPLATKY,SLYSEL SEM ZE SILNICNI A EKO. NEJAKY FORMUIARE CITAM. A CO CESTA Z UK NA SAMARU JE OK. . .PUVODNE SEM CHTEL CEZ MOSKVU ALE UZ SEM ZVIKLANEJ,PAC TUDY AS VICE ZAZITKU. . .

Flowery
Kolda:

Dobrý den mohu sezeptat jaké jsou cesty radi bychom z Bajkalu pokračovali dal do vladivostoku

Lukáš

Pumpy jsou všude. Nejdále jsem zažil asi 150km od sebe, takže tahat kanystry je opravdu zbytečné.

robert
Lukáš:

jak dlouho jste na bajkal jeli a kolik kilaku jste denne dali?my chcem jet pres estonsko a dolu na moskvu dale samara omsk bajkal (zhruba)

Lukáš
robert:

Tohle je trasa, kterou jsme v létě jeli: https://goo.gl/oirJtf
Kilometrově to k Bajkalu bylo něco lehce přes 8000km a z Petrohradu k Bajkalu jsem dojel za 3,5 dne, ale byl to jen rychlý přejezd a nikde jsme moc nestavěli. Přes Moskvu by to bylo určitě rychejší a pohodovou jízdou se to nechá zvládnout z ČR do týdne, ale to dost záleží na řidiči.

robert

to je skoro 6000km bud jste letěli nebo jeli 20hodin denně jinak nemozne

Lukáš
robert:

Vždyť píšu, že to byl rychlý přejezd.

Lukáš:

az budu velky chtel bych byt jako Vy. Rychli jezdci.

pdmlynek

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Petr

Ahoj, plánujeme z kamarády příští rok expedici autama do japonska, trasa slovensko, ukrajina, krym, rusko, gruzie, kazachstán, mongolsko, čína, sachalin a japonsko. Do ruska budeme vstupovat vícekrát, proto je důležité vyřídit vizum na rusko Byznys vizum, což je vícevstupní a platí rok. Normální turistické je na měsíc, pouze s jedním vstupem. tel. na borca co víza vyřídí 603323034 Petr Škarka.Dál je potřeba vyřídit vizum do číny a do mongolska, přes ambasády. Jestli dobře chápu, chcete jet z Vladivostoku, jestli máte v umyslu koupit auto a s ním cestovat, tak je to nemožné, auto musíte mit svoje, na sebe napsané, a Vám jako cizincům, auto v rusku nepřepíšou. ve chvíli, kdy by jste vyjížděli z rus do číny, už by Vás na hranicích nepustili. Jediná trasa jet z CZ do Vladivostoku, svojím, na sebe napsaným autem. Je to celkem na dlouhý povídání, jezdil jsem rusko a kazachstán kamionem. 23.5. odjíždím na měsíc na motorce projet ukrajinu a podívat se na krym, v kerči rusáci staví most, propojení krymu z ruskem, tak se na to jedu podívat. ahoj

Petr:

lojza

Ahoj, plánujeme z kamarády příští rok expedici autama do japonska, trasa slovensko, ukrajina, krym, rusko, gruzie, kazachstán, mongolsko, čína, sachalin a japonsko. Do ruska budeme vstupovat vícekrát, proto je důležité vyřídit vizum na rusko Byznys vizum, což je vícevstupní a platí rok. Normální turistické je na měsíc, pouze s jedním vstupem. tel. na borca co víza vyřídí 603323034 Petr Škarka.Dál je potřeba vyřídit vizum do číny a do mongolska, přes ambasády. Jestli dobře chápu, chcete jet z Vladivostoku, jestli máte v umyslu koupit auto a s ním cestovat, tak je to nemožné, auto musíte mit svoje, na sebe napsané, a Vám jako cizincům, auto v rusku nepřepíšou. ve chvíli, kdy by jste vyjížděli z rus do číny, už by Vás na hranicích nepustili. Jediná trasa jet z CZ do Vladivostoku, svojím, na sebe napsaným autem. Je to celkem na dlouhý povídání, jezdil jsem rusko a kazachstán kamionem. 23.5. odjíždím na měsíc na motorce projet ukrajinu a podívat se na krym, v kerči rusáci staví most, propojení krymu z ruskem, tak se na to jedu podívat. ahoj

Zdravím,
Zrodil se nápad, že bychom jeli z Vladivostoku do Moskvy autem .. vzali to přes Mongolsko,
Kyrgystán, Kazachstán ( plán je stále v zárodku avšak myslíme to vcelku vážně). K pointě – rádi bychom vědeli zdali někdo takovou cestu absolvoval (či jení část) – kdo by nám poradil, přispěl zkušeností či negativismem i pozitivismem !

robert

zdravim mame stejny plan ale do vladivostoku jedem vlastnim autem
pokud nebudete mit auto napsane a pojistene na sebe nepusti vas z ruska
navrat mame naprosto stejny jako vy jedem letos v lete

robert
robert:

a vy jedeta take do vladivostoku nebo ulanbataru?

Tibor
Petr:

Zdravim Vas rad svami porozpravam o vasej cete mi sme boli v r. 2010 autami vo Vladivostoku a v 2016 v Ojmjakone severom Bajkalu asi 300 brodov. Ak mozete napiste mi alebo zavolajte. [email protected]    00421905320258

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

robert

kdys nas tam zabijou tak na to asi bude jedno ne?

robert:

ale kdo to bude platit?

r

putin

ROMAN

CO TO JE ZA STRELCE CO MAZE PRISPEVKY. . .NEPOCHOPIM.

ROMAN:

administator!

ROMAN:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Rovnako dôležité ako typ LED-svetla je aj zdroj – mám odskúšané napr. Panasonic Eneloop, AAA aj AA do fotobleskov.

robert

Michal

Lukáši to sem právě zkoušel, ale na mail neodepsali… maji asi na haku 🙂 cena pro mne neni zas az tak prioritni ( tedy co se busu tyce! taxi samozrejme je jina láce 🙂 ), spíš se mi jedná o to, at stiham ty lety, proto jsem chtel zjistit co a jak, prip. hodit rezervaci..btw – v cene letenky to prave nebylo – koumaci prave prodali letenku s priletem i naslednym odletem EZE…az ca za mesic mi poslali oznameni mailem o zmene odletoveho letiste s tim, ze bud akceptuji nebo ne…:-)

Pavla
robert:

roberte tvuj email nefunguje. delas si z lidi srandu?

robert
Pavla:

Poslední dobou se tu z dříve velmi kulturního fora stává nepřehledná žumpa právě kvůli těmto jedincům.Kyrgystán, Kazachstán ( plán je stále v zárodku avšak myslíme to vcelku vážně). K pointě – rádi bychom vědeli zdali někdo takovou cestu absolvoval (či jení část) – kdo by nám poradil, přispěl zkušeností či negativismem i pozitivismem !

r
Pavla:

zkus ten druhy mail. co je v članku z 26.12

r
r
r:

vidim že bezmozek je pořad tady

r
r:

za mesic mi poslali oznameni mailem o zmene odletoveho letiste s tim, ze bud akceptuji nebo ne…:-)

robert

Normální turistické je na měsíc, pouze s jedním vstupem. tel. na borca co víza vyřídí 603323034 Petr Škarka.Dál je potřeba vyřídit vizum do číny a do mongolska, přes ambasády.

robert
robert:

Upravy byly celkem zbytecne protoze naseho favorita nam vcera sesrotoval na krizovatce mladej kluk pod vlivem drog. Od pojistovny toho asi moc nedostanu tak zvazuji koupi fabie a udelame prislusne upravy. Do srpna je jeste dost casu tak to zvladneme. Pokud se chce nekdo pridat tak to stale plati.

david

zdravim chtel sem tady napsat par zkusenosti s cest po rusku ale v posledni dobe tady pise nekdo co to nema v hlave v poradku a pokud s tim neco neudelaji stranky hedvabne stezky bohuzel je to smula ze cestovatele se nedozvi informace o ktere si tady pisou naschle zdravi david (a nebojte se do ruska je to tam uzasne )

robert
david:

Davide jestli mas info a rady hod to sem a toho blazna si nevsimej. Co si myslis o Fabii? Vydrzela by to?

david
robert:

na 100%
když se jede mongol rally je tam i hojně fabie a určitě benzin je tam levny

robert
david:

dik. o jedne fabce bych vedel, ale ma najeto 290 tisic. co si myslis?

david
robert:

to je celkem dost.kupte si radeji stareho žigulika nejlepe combi ten dojede všude a v rusku na něm opraviš všechno

robert
david:

to je perfektni napad! zigulik ten vydrzi vsechno. ale budu potrebovat kombika, chci vzit sebou i psa tak mu to tam upravim, aby mel nejaky komfort. 3 roky stara nemecka doga. nebudou s tim problemy na hranicich?

david
robert:

budou to bych nedělal musiš mit mezinarodni očkovaci prukaz atd.+ zastavky pro psa žerou hodně času nerealne

robert
david:

bez psa nejedu. da se to treba uplatit na hranich? karton cigaret nebo becherovka?

niemados
robert:

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

david

se psem je to složite a ještě cesta zpět ja bych do toho nešel jedině bez psa.  2měsiće se to da vydržet

robert
david:

ja jsem myslel, ze bych treba po ceste prodal nebo za neco vymenil. nekde jsem cetl, ze rusove maji radi velke psy a radi se s nimi ukazuju, ze je to neco jako kaviar nebo rolexky na ruce. neslysel jsi neco takoveho?

¨david
robert:

ty opiči zvratku zalez spat makači mama počita male opičky a jedna ji chybi

robert
¨david:

slusne jsem se zeptal tak se nezlob davide

Kolda

Jel jsem na Bajkal asi osm dní . Jel jsem s rodinou a ta mě samozřejmě drobet brzdila , ale 8000km za tři a pul dne se mě zdá nesmyslné. Jel jsem tak 1000 -1200km deně, silnice celkem v pohodě, čekal jsem je mnohem horší. Hodně času strávíš na hranicích. cca 4-6 hodin. Je dobré se přizpůsobit jejich stylu ježdění. Oni jezdí jako hovada a porušují všechny předpisy. Na silnicích bývá dost policajtů a dost často měří , ale téměř každé protijedoucí auto tě na to upozorní. Vzit sebou psa nevím. Pokud budes mít vsechny dokumenty co oni vyžadují, žadný problém by být neměl , ale na to,že by jsi je uplatil na hranicích nespoléhej.

robert
Kolda:

Ne bez psa nejedu!

robert
robert:

zjisti si vse o povoleni pro psa na cestu do ruska a pisni asi to nebude nic sileneho akorat to zabere to trochu casu

robert
Kolda:

jaka byla zhruba vase trasa?obejeli jste bajkal dokola?cesta tam urcite je ale nevim jak by to dlouho trvalo
chceme tam jet taky.nejake dulezite informace o ceste?

Kolda
robert:

bajkal dokola nelze objet. podivej se na mapu a psa nech doma

Lukáš
Kolda:

„z Petrohradu k Bajkalu jsem dojel za 3,5 dne“
 
Jinak čas na hranicích hodně záleží na konkrétním přechodu a čase (mnoho přechodů má i online webkamery a predikci čekací doby). Snažíme se to trochu plánovat a většinou nám to zabere lehce přes hodinu kvůli vyplňování dokumentů.

Lukáš
Lukáš:

Jestli dobře chápu, chcete jet z Vladivostoku, jestli máte v umyslu koupit auto a s ním cestovat, tak je to nemožné, auto musíte mit svoje, na sebe napsané, a Vám jako cizincům, auto v rusku nepřepíšou.

robert

Znovu opakuji, ze bez psa nejedu!

Lukáš
robert:

Já nic opakovat nebudu a napíšu to jen jednou – reagoval jsem na příspěvek od Koldy a ne na Váš. Ani na nic z těch nesmyslů co tu do různých témat pod různými nicky píšete vícekrát reagovat nehodlám.

lojza

ahoj , jeli jsme trasu Ukrajina ,kazachstán, (aralské jezero, šhymkent, alma ata, jezero kapčagaj, jezero Alköl, hranice s čínou) , Bajkal, Čita, CHabarovsk, Sachalin, Mongolsko,), pokud máte zájem o nějaké info, rád pokecám- pisněte na [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: