Rusko

Transsibiřská magistrála

Katka

Ahoj,letos bych se ráda vydala na Transsibiřskou magistrálu.Hledám někoho, kdo uvažuje o tom samém. Viděla bych to na konec jara/začátek léta. Určitě minimálně k Bajkalu a dál se uvidí, záleží na domluvě. Katka, email: [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Eva

Ahoj, tak o přesné stejne ceste taky uvazuju… vlakem do Moskvy a pak jet transsibirskou magistralou do Vladivostoku, ale samozdrejme vystoupit na Bajkalu a stravit tam pak dni, ale terminove o tom premyslim az tak na zari…

Dino
Eva:

Cao Evco,hledam partaka/cku na podobnou cestu,jen do Moskvy,letim 1.zari a pak pres Bajkal,Mongolsko a Cinu do HNKG.Samozrejme zastavky na atraktivnich mistech(Gobi,Peking,Sanghaj)klidne napis,budu rad kdyz se nekdo prida.

Antti
Eva:

Ahoj!
Mám v plánu totéž,taky v září. ČR-Moskva letecky,nebo vlak(letadlo rychlejší,ceny stejný)Moskva – Vladivostok vlak(zastávky Bajkal a tak,asi 20 dní)Vladivostok – Moskva letecky.Čekám na konkrétnější info,co se týká letenek ,jízdenek a víz,ale nepředpokládám žádnou brutální sumu.Září by mělo být srážkově i teplotně pro cestování přijatelný.

Nikol
Antti:

Ahoj Antti… také bych se ráda vydala na Transsibu. Znám kluka co tam jede v červnu na 2 měsíce a rozpočet má se vším všudy 40 000… já bych jela tak nějak v tom září:) máš už nějaké podrobnější plány? Rusko miluji a Transsiba je můj sen:) Když tak napiš na můj email:)

Hanka
Nikol:

Ahoj Nikol, chystam se na transsib konec srpna/zari. z moskvy, bajkal, pak pokracovat pres mongolsko do ciny a porad na jih podle casu. kdybys chtela ruskou cast podniknout spolecne, bylo by to fajn. Jestli chces, ozvi se. Hanka

Katka

Ahoj,před nedávnem jsem psala poprvé. Nyní už mám jasněji, kdy jet, co vidět… Tak tedy, kdybyste měl někdo zájem přidat se k cestě po Transsibu – odjezd v týdnu od 21/6 2010 na měsíc. Preferuji letět do Moskvy a odtud rovnou do Vladivostoku a jet obráceně. Zastávky dle dohody. Samozřejmě Bajkal a některá města na trase. Podrobnosti když tak mailem: [email protected]
Ve snaze vyvarovat se chronických neodepisovačů, prosím, aby reagovali pouze lidé se skutečným zájmem a ochotou organizačně se na cestě podílet. Díky, zdraví Katka.

alda2
Katka:

Ahoj,řikaji mi Alik.Prosim tě maš hruby rospočet,když dostanu volno tak pojedu.
Dik Alik

Pavel (On Roads)
Katka:

Ahoj Katko, absolvovalas? Na kolik to vyšlo jen z Vladivostoku domů a jak dlouho vám to zabralo? 6ádné problémy? Uvažuji o tom jako o jedná z variant,jak z Hanoje domů v létě.

Honza

Zdravim!
V dubnu me ceka cesta z Pekingu do Moskvy a zajimalo by me, zda ma nekdo zkusenost. Jak je to s vizama pres Mongolsko?
Diky za cokoli.
H

Mirek

Ahojky cestovatelé.Ke konci Unora planuji celou magistralu,kdopak ma zajem?

Petr Z.
Mirek:

Ahoj, zájem bych měl, ale otázka je, kolik nás bude dál…

Filip
Petr Z.:

Já bych se přidal.

Jana

Ahoj, koukněte na můj inzerát „Transibiřská magistrála, Čína“…třeba to dáme nějak dohromady :))

Mirek

Jak se tady vlastne odpovida? Zdaaaaar uz jsem si myslel ze do Ruska se v zimě nikomu nechce:)) 18.2 vyrazim do Moskvy,chtel bych se podivat taky do Omsku na hokejovy zapas:) Bajkal,Vladivostok a prechod hranice s Cinou planuji na 10.3 me tel.cislo je 775089412 volejte a domluvime se.Byl bych rad i za jednoho:)

janica

Ahojky,hledam partaka na transsibirsku magistralu,srpen 2011, letecky CR-Moskva,pak transsibirskou magistralou-Peking,letecky Peking-CR..kdo se prida??

Miroslav Rezek
janica:

Ahoj, plánuji podobnou cestu, z CR vlakem k Bajkalu a tam bych se rozhodl kam dál Sachalin nebo Chabarovsk, zpět letadlem

janica

ahojky,mas i nejakou partu lidi?jinak v pripade zajmu piste na [email protected]

Ljudvik

Info pro všechny:

ruské jízdenky lze zjistit a koupit nejlépe přímo na stránkách ruských železnic – http://rzd.ru/

jen musíte ovládat základy azbuky, a města k vyhledávání zadávat taky v azbuce (stačí si je připravit třeba z google translatoru, nebo si nainstalovat ruskou klávesnici)

jízdenky koupené přes anglické a jiné cestovky jsou NEHORÁZNĚ předražené

Markoff

kupovat listky na ruske zeleznice na webe RZD sice mozne je, ale je to maximalna hlupost lebo su to predrazene ceny BEZ ZLIAV, jednosmerny listok na webe ruskych zeleznic vyjde drahsie nez kupovany na Slovensku s europskou zlavou City star, vid moj starsi clanok, aktualizacia v komentari ako kupovat listok na rusky vlak so zlavou
http://www.markoff.biz/pivot/entry.php?id=1263

listky do ruska sa daju kupit v rakusku, slovensku i madarsku za lespie ceny nez v rusku samotnom (!) pochopitelne u dlhych vlakov, na krate vzdialenosti to moze byt OK, Slovensko ma mat jedny z najnizsich cien

Markoff

Ljudvik
Markoff:

To Markoff:

Díky za připomínku, toto je skutečně možné, zapomněl jsem dodat že mnou navrhovaný způsob je pro lidi co cestují po Rusku a potřebují cestu rozkouskovat na několik částí a kupují třeba až v Rusku.

Co se týče celých úseků třeba UB-Moskva, tak jsme slyšeli, že skutečně třeba kupé vycházely na Slovensku levněji než z Mongolska kupovaný plackartnyj.

Markoff
Ljudvik:

v mojom prispevku mi vypadlo, ze SPIATOCNY listok so zlavou City Star na Slovensku vyjde lacnejsie ako JEDNOSMERNY v Rusku, tyka sa to pochopitelne dlhych vlakov, u kratkych ktore spominas na rozkuskovanie len na jednu noc je vyhodnejsie kupovat listky priamo v Rusku na mieste co by nemal byt problem s vypredanostou ako u dlhych vlakov na celych 7 dni, obzvalst v lete, ja som nakoniec transsibirsku v kuse vzdal a dam radsej neskor samotne Rusko prave s tym kuskovanim po nociach

pokial ma niekto problem kupit listok z moskvy priamo do pekingu lebo su napriklad vypredane listky resp. sa neda, tak je riesenim kupit si ho bud po cinsku hranicu, kde ma clovek cas busom prejst hranicu a na druhej strane nasadnut do rovnakeho vlaku, kedze prechod a vymena podvozkov trva docela dlho a tymto sa ma dat vraj odrbat nedostupnost listkov priamo do pekingu (obecne to plati vsade na svete ze sa cezhranicne listky neoplatia a lepsie je to kuskovat na hranice a tam pouzit alternativne sposoby prepravy kedze castokrat maju prihranicne oblasti dotovane rozdielne ceny ako dlhy vlak ktory tade len prechadza)

Markoff

Olina
Ljudvik:

Hele, nevím, na kolik vyjde vlak UB-Moskva na Slovensku, ale my si kupovali jízdenky přímo v UB u mongolských drah a první třída přišla na tak směšný peníze, že se mi nechce věřit, že by to na Slovensku šlo ještě levněji (a že by se tam prodávaly jízdenky mongloský drah…). Pro srovnání – UB-Moskva na plackartě s ruskými drahami v té době (r. 2007) stálo přes 6 tis. Rub, zatímco první třída u mongoslkých drah 2 tis. Rub!

Markoff
Olina:

nic proti, ale cely cas sa bavime o ruskych listkoch, ruskych zelezniciach a webe RZD.ru (teda aspon ja), ze by sa na slovensku dali kupit listky z mongolska sa mi velmi nechce verit ked nepredavaju ani listky z moskvy do ciny ale len vnutrostatne a inak to treba riesit sprostredkovane cez cestovku

Markoff
http://www.markoff.biz

Krupp

Zdarec, predbezne planuju vydat se v srpnu po magistrale, ale z Vladivostoku do Petrohradu. Ne naraz, ale presuny od mesta k mestu, na den se zastavit, projit a jet dale. Moskvu a Petrohrad bych videl na dele, a u Bajkalu mensi trek. Pokud mozno levne (stan), ale zadne skudleni 🙂 Nekdo s podobnymi umysly?

Nela Wurmová

Ahoj,
studuju žurnalistiku a píšu stránku o levném cestování (https://www.facebook.com/pages/Cestou-necestou/278004782227241). Hledám někoho, kdo má za sebou Transsibiřskou magistrálu a by byl ochotný se mnou o tom tento týden udělat rozhovor, klidně jen po ICQ, mailu, Skypu nebo po čemkoliv jiném 🙂 A nebo nabízím v Brně pozvání na kafe 🙂 Našel by se nějaký dobroděj a dobrodruh? Zaprvé pro ty stránky, zadruhé protože se sama možná někdy vypravím… Moc díky! 🙂

Renata

Srdečně zdravím , tento rok chci absolvovat cestu transsibiřskou magistrálou a hledám někoho kdo už tuto cestu absolvoval a rád by se se mnou podělil o rady a zážitky. Předem děkuji a už se těším. Všem přeji jenom hezké dny. Renata

Hanka
Renata:

Ahoj Renato, taky plánuju transsib konec srpna/září, pak do číny pres mongolsko a na jih. kdybys chtěla popovídat, společně plánovat, případně část cesty podniknout společně, ozvi se. Hanka.

Jirka
Hanka:

Koukám že transib bude vyprodaný pro letošek? No nic, chtěl bych si to také projet, nejlépe až do Pekingu, ale nejsem nijak vázán, zatím vymýšlým varianty. Mohu se přidat nebo někdo ke mně, možností je mnoho.Můžete psátpřímo na můj mail. Jirka

Roman
Jirka:

Rád bych se přidal ke skupině či jednotlivci na trase pha-moskvatřeba i tibet vlakem,čas bych měl

Mísa
Hanka:

Ahoj, plánujeme s přítelem cestovat v srpnu do Asie a uvažujeme o Transsibiřské mag. do Číny a pak dál na jih. Nevíte někdo, kolik stojí jízdenka, kde je možné rezervovat apod? Na netu jsem našla jen info v azbuce. :-/

Tamara
Hanka:

Uvažuju o tom taky.Vyžadují při žádosti o vízum do Číny a Mongolska už koupenou jízdenku a letenku zpátky, i rezervace ubytování?

Mezek Franta
Renata:

Kdo nechce vidět Moskvu,letadlem Praha-Jekaterinburg přímým letem ušetříte pět dnů proti jízdě vlakem z Prahy.Dále pak z Uralu na východ Transsibem začíná pravá nefalšovanná příroda.Já jezdím do Tajšetu,pak po BAMu do Vanina a trajektem na Sachalin-jedna z možností.Radím kdo chce na Bajkal jet z Tajšetu do Severobajkalska,dále po jezeru lodí-raketou na jih do Port Bajkal,dále pěšky nebo výletním vláčkem do Sljudjanky-90 nádherných km po Krugobajkalce.Dále dvodenní pochod na pik Čerského s výhledem na Bajkal.Zpět Sljudjanka,vlakem do Irkutska,Maršrutkou na ostrov Olchon,zpět Irkutsk a vlak do Jekatěrinburgu,letadlo Praha.Nádherný měsíc v nádherný přírodě.Dotazy zodpovím.Franta.

Mezek Franta:

Zajimalo by mne, na kolik vyjde cesta, jak je to nejlepsi, zda je moznost stopem, neo jezdi treba kamiony. Nebo vlakem, z CZ do Vladivostoku a pak do Japonska. Na kolik to prijde pro dva lidi i s jidlem, zajima mne vsechno chci to podniknout. Jake oblecni je v hodne a tak, mam v planu na konci cervna vyrazit. Diky moc za info

XpavelX

Jeli jsme to vloni, co bys chtěla vědět?

pavel
XpavelX:

Ahoj všem.Malá skupina „cestovatelů amatérů“,a to věku pod 50 až nad 60 vyráží v červnu z Moskvy Transsibiřkou magistrálou k Bajkalu.Budeme rádi,pokud se někdo přiblížného věku přidá.Děkujeme za odpověd.pavel

Lída
pavel:

Moc zdravím a přeji šťastnou cestu. Ráda bych Transsibiřskou magistrálu projela se svou dcerou Maruškou, která je na vozíku. Asi to zní bláznivě, ale zvládly jsme Thajsko, Irsko, Brazílii, Indii, USA i Norsko, tlačila jsem vozík 300 km na Svatojakubské pouti ve Španělsku, tak už by to chtělo nějaké další dobrodružství. Jak tak pojedete, všímejte si, prosím, a dejte mi pak vědět, jak je to ve vlaku a při výstupech a vůbec všude kolem přístupné pro vozík. Nejsme vůbec rozmazlené, jen jestli nejsou nějaké zásadní a dramatické překážky. Užijte si cestu a díky!
Lída a Maruška

XpavelX

To vypadá na čekou invazi letos 😀

Roman
XpavelX:

Ono to tak zlé nebude 1918-20 tam bylo našich legionářů o něco víc…

Transsibiřská magistrála – informace, jízdenky, jízdní řády, ceny, fotogalerie, mapa, video:
http://www.transsibirskamagistrala.cz

Jarda

Připravoval jsem si cestu po Transsibu na loňské jaro, ale nikdo to se mnou nechtěl apsolvovat. Rád bych dal s někým hlavy dohromady a vyrazil letos. Koukám, že zájem je. Ozvěte se. Zdar! J.

Rasťo
Jarda:

Také to dlouho plánuji. Zatím jsme byl nejdál na Uralu, ale láká mě projet celou Transsibiřskou se zastávkou na Bajkalu. Průvodce Bajkal mám. Kdy chceš jet ?

víťa
Jarda:

Ahoj Jardo,
chystám se absolvovat Trans-Sib. mag. letos v červenci,dnes jsem si byl akorát podat žádost o víza. Zatím jedu sám ale klidně se můžes ty nebo klidně i další lidi přidat, už jsi se s někým dohodl?
Jinak z ČR budu vyjíždět už v červnu a s největší pravděpodobností pjedu přez Litv.,Lotyš.,Est.,pak Petrohrad a pak hurá do Mostkvy a na vlak.
Ještě nevím jestli pojedu přez Mongolsko nebo si to protáhnu až do Vladivostoku.Ještě uvidím, nechávám to otevřené…
Dej vědět
V.

Jirka

Nápadů plno, já uvažuji protáhnout cestu vlakem až do Tibetu, takže se mohu o část cesty podělit.
J.

hanka

Ahoj vsichni, v polovine zari mame s pritelem v planu cestu z prahy do ciny pres rusko, mongolsko a zpatky letet v polovine rijna. pomer cena jednosmerna letenka a zpatecni letenka neni moc velky rozdil. takze kdyby chtel jet nekdo transsib proti srsti, muzem se dohodnout na letence do pekingu/sanghaje.

Karol

Ahoj, hledám někoho kdo má za sebou cestu a podělil by se o zkušenosti.

V létě se chystáme z Moskvy Transsibem do Mongolska – k Bajkalu. Cestu bychom rádi rozdělili a našli dvě až tři zajímavé zastávky na trati – tak na den (pěkné město, zajímavou vesnici, kostel na kopci nad nádražím….), cokoli zajímavého.

Možností je spousta, zastávek nekonečné množství, proto máte-li zkušenost, poraďte, doporučte, dobré i špatné zkušenosti uvítáme.

Díky,

Karolína

Diskuze

Někdo nové fotky z cesty???

tibor

Na jar by som sa chcel vydat na cestu vlakom do pekingu a mozno aj do thajska,ale cestou vlakom aj spat.Nasiel by sa este nejaky dobrodruh?Mam 45 som z Bratislavy.Viac info na mail [email protected]

Transsibiřská magistrála

Transsibiřská magistrála na Facebooku:
http://www.facebook.com/Transsibirskazeleznice

Jarda

Ahoj lidi, plánujete někdo Transku se zastávkou na Bajkale? Hledám parťáka, nemám nic přesně staneveného.
Jestli by se dojelo až do Vladivostoku, na tom netrvám.
Je to ale plán na letos. Rád fotím.
Ahoj Jarda

Slávek
Jarda:

Ahoj Jardo,já chci jet na Bajkal. Pokud máš zájem jet, tak mě napiš na [email protected]. Jinak mrkni na Bajkal 2013. Zatím čau.

Jarda
Slávek:

Ahoj Slávku, jdu ti poslat e-mail, ale dávám sem ještě kontakt na mě:) Třeba se dohodneme a vyrazíme.
Zatím aho J.
[email protected]
734302969

kolda
Jarda:

Ahoj Jardo,mám naplánováno srávit na bajkale dva až tři týdny a to od 11.6.-14.7.Na tyhle datum mám letenku do Irkutska,odsud pojedu na pár dní magistrálou do Jakutska,ale v jakém pořadí je mě celkem [email protected]

Mezek Franta

Ahoj,já jedu Transsibem k Bajkalu opět v srpnu,ale z Jekaterinburgu.Tam se vyplatí doletět z Prahy přímým letem,tak se dá ušetřit pět dní.Zajímavá příroda okolo železnice stejně začíná až za Uralem.Na Bajkalu převážně pěšky se stanem a spacákem,např:95 km po trati Krugobajkalky,přeprava maršrutkou na o.Olchon apěšky po západním břehu na samý sever ostrova.Přeprava do Sljudjanky,odtud do pohoří Chamar-Daban zkusit těžko přístupný pik Čerského-posledně jsem jej nezvládl z bezpečnostních důvodů.Pak dva dny odpočinek na turbáze pod pikem,kterou jsem před lety pomáhal budovat.Transsib do Jekaterinburgu,letadlo Praha.Vše na jeden měsíc.
[email protected]
605 894 252
Franta.

a co je tam krasne ne

Roman Valášek

Ahoj,
chystá se někdo „vážně“ letos na cestu po Transsibu ?
Rád bych se přidal ještě s jedním parťákem. Cestu jsem absolvoval v roce 2010 (Moskva – Irkutsk – Moskva)
Takže nějaké zkušenosti mám a rád bych byl i nápomocen.
V případě se ozvěte na [email protected]

díky, Roman

Jirka K.

Ahoj jsem pracovně v Číně a tak jsem přemýšlel to dát z Pekingu (nebo Vladivostoku) Nemá někdo zkušenosti směrem z Číny? Nebo nemá to někdo v plánu? Jak to je když si koupím jízdenku na celou trasu musím to projet celé v jednom vlaku nebo můžu přestupovat? Nebo takhle pokud chci jet se zastávkami musím si pokaždé koupit nový lístek? Dík za odpovědi.

lajka

Já TM projel zatím dvaatřicetkrát. Info zde.

Tomáš Teplý
lajka:

Ahoj

Pokud by jsi mi mohl pomoci s informacemi stran TM, tak bych byl moc rád. Tohle bych rád zorganizoval. Můžeš pomoci? Nejlépe z Jekatěrinburgu do Vladivostoku.

díky za odpověď

Tomáš Teplý

mezek franta
lajka:

Ahoj
Tomáši co bys potřeboval o Transsibu vědět.Já nastupuji vždy v Jekaterinburgu,tam se dá totiž z Prahy doletět pohodlně přímým letem.
Franta

Rejpal

Máš namisli tohle stránku nebo tam měl být odkaz ??? Dík

Pavel 1250

Zdravím všechny cestovatele a musím vyseknout poklonu všem kdo se vydá na takovou cestu, já osobně jsem v letech 1993-95 brázdil cesty Ruska,Kazachstánu a pod.,po těchto skušenostech by mě tam už asi nikdo nedostal proto max.opatrnost cestovatele přeje Pavel1250

Slávek

hledáme společníka na červnovou cestu na TSM. Vlakem na Bajkal, týden na Bajkale, pak Mongolsko a letecky přes Moskvu do Phy. Chceme jet tři až čtyři. Kolega nám „odpadl“

Eva

Ahoj,
nechystá se někdo příští rok v červnu na TM ?
Jsme zatím dva a sháníme další zájemce. Plán je letecky Praha – Moskva, pak k Bajkalu a odtud do Mongolska a letecky zpět do Moskvy a do Prahy.
Pokud byste se někdo chtěl přidat, ozvěte se.
Eva.

Robert
Eva:

Ahoj,

ja nad tym uvazujem, mozes prosim Ta napisat na kolko to planujete, resp. nejake blizsie informacie?

Vdaka.

Robert

Eva
Robert:

Ahoj,
ještě pořád to plánješ ? Pokud ano, dej mi prosím vědět.
Díky.
Eva.

Zuzka
Eva:

Ahoj Evo,
my ano! A chcem se s někým spojit a vyrazit společně 🙂
Ještě pořád to plánujete? Dej vědět!

Pepan

Ahoj ahoj, letos cca kveten cerven bych chtel vyrazit z prahy smer moskva nebo jekaterinburg.Zalezi na cene.Jedu maximal lowcost. Zastavka na bajkalu, nejlepe s nejakym trekem. Dale bud pres mongolsko do ciny, nebo z vladivostoku do ciny..Tady bych rad kus ciny projel,nejlepe se potkal s nekym kdo tam zije o ukazal by tak kraj 😉 a pak dle financnich moznosti bud cestu jeste protahnout na jih nebo preletet do indonesie kde mam finalni stanici.. Pokud je zde nekdo kdo podobnou trasu nebo alespon nejakou cast projel a ma nejake rady, moc bych to ocenil.. Jedu sam..Je mi 28let, sportovec, optimista, pacifista, velice kladny vztah k prirode. Pokud by mel nekdo zajem o spolujizdu, neni problem. Diky za kazdou pomoc a radu..Stastne klidne cestovani 😉

Monika
Pepan:

Ahoj Pepane, chystame se s bratrem v dubnu na stejnou trasu: Moskva – Peking a pak trochu pocestovat po Cine. Moc rad nemam pojedu poprve. Ted chci vse zacit zarizovat, viza, jizednky a tak. Tak pokud bys chtel jet driv tak se muzes pridat.

eva
Monika:

Ahoj,
ještě pořád to plánuješ ?
dej mi prosím vědět na mail, máme podobný plán.
Díky.
eva.

barbara
Pepan:

neposunujete to třeba na září po monzunech? já jen, že máme podobný plán, mužem to zkombinovat, pokud teda opravdu nemáte plán na jaro 😉 [email protected]

Zuzka
Pepan:

Ahoj všem,

my (kluk a dvě holky) chceme vyrážet v půlce června z Moskvy k Bajkalu a pak přes Mongolsko do Číny a hledáme parťáky! 🙂
Jak jste na tom momentálně vy?

Dan

Ahoj,
hledam nekoho kdo se letos chystá projet transsibirskou magistralu, termín léto-podzim-zima. Hezky poctivě-z Moskvy až na konec s možnými zastávkami.
Dan

Jarek
Dan:

Ahoj, z Tvého příspěvku není jasné na jak dlouho cestu plánuješ, já ji plánuji na 5 – 6 týdnů v létě od poloviny července do konce srpna, a to z toho důvodu že je možno po cestě shlédnout více věcí než mimo sezonu, na druhou stranu je více lidí a vše je dražší. Plán je takový, že projet TSM Moskva Vladivostok v kuse, a následně se vracet přes velká města, plus samozřejmě nějakou dobu u Bajkalského jezera. Jarek

Dan
Jarek:

Ahoj, jeste jsem to nijak podrobne neplanoval. Pracuju ted v Narve coz je na hranicich s Ruskem a mam do konce roku viza tak bych to chtel vyuzit. Taky jsem si rikal kdyz do Ruska a na Sibir tak v zime at to stoji za to, protoze za létem se asi jezdi na opačnou stranu ne?

Eva
Dan:

Ahoj,
my to mme v plánu od poloviny května do poloviny června. Jedem y Moskvy k Bajkalu a pak do Mongoslska, kde chceme cestovat. Odtud se už pak vracíme domů. Kdyby ses chtěl na tuto část cesty přidat, dej vědět.
Eva.

Jindřich
Eva:

Ahoj Evo,
plánujete pořád cestu na Bajkal-Mongolsko? Rád bych se přidal. Pošli mi nějaké info – [email protected]. Díky

Zuzka
Jindřich:

Ahoj,

kdyby nevyhovoval termín, my jedeme Bajkal- Mongolsko v první půlce července letošního léta 😉 Klidně se ozvi!

Irena
Eva:

Ahoj, transib jsem projela v roce 2010 s přestávkou v Jekatěrinburgu a 10 dní u Bajkalu a Ulan Ude.Z Vladivostoku do Moskvy letecky. Byla to paráda a tiše Vám závidím, jela bych zase. Absolutně žádný problém, jen na Sibiř děsné vedro. Přeju šťastnou cestu!!

veronika
Jarek:

Moc prosím o info, jak cesta probíhala,protože totéž máme v plánu v létě 2015!
Moooooc děkuji a přeju krásnou cestu.

Milan
veronika:

V létě bych chtěl projet Transsib, nepřibral by mě někdo do party? Milan 48 let rusky se jakž takž domluvím.

dita
Milan:

ahoj,
také mám v plánu v na léto 2015 TM.
dita (39)

milan
dita:

Ahoj Dito, až dnes jsem si všimnul odpovědi. Povedla se Tě letos ta TM? Já jsem nejel, ale už mě to zase bere. Kdyžtak dej vědet do mailu [email protected].

barbara

Hoj, nechci se opakovat, po všech, kor když už k tomu ta stránka vybízí..jedem srpen, září transsib.pak přestup na transmongol. magistrálu do Pekingu a dál..vše o domluvě 😉 jsem na fb (barbara koreňová) pište.

Alena

Alena
napíše někdo konkrétně,kolik stojí cesta z Prahy (letecky někam) a pak Transsib.do Vladivostoku a zpět letecky do Prahy?

Marie
Alena:

Ahoj, před třemi lety jsem se informovala na Hlavním nádraží v Praze a z Prahy do Moskvy vycházela cena na 4 tisíce CZK jednosměrná jízdenka a z Moskvy do Vladivostoku na 8 tisíc CZK jednosměrná… je to možné ?

Jaroslav
Marie:

Ono je to složitější, člověk nesmí spoléhat na české dopravce kteří jsou nejdražší, hlavně ČD. Do Moskvy se dá dojet za v přepočtu za 2000 ,- Kč. Já jel z Brna do Košic Slovenským autobusem,a z Košic do Užgorodu také.
Následně Užgorod Kyjev vlakem a Kyjev Moskva také vlakem. V přepočtu dohromady něco málo přes dva tisíce.
Transsibem z Moskvy do Vladivostoku jsem zatím nejel, ale co jsem zjištoval na netu tak se to pohybuje mezi
4000 – 8000. (jízdenku hlavně nekupovat přes české dopravce, čest výjimkám) Ta cena na transsibu je rodílná pro cizince a místní, také záleží v kterém období člověk jede – v sezoně červenec srpen září nejdražší. Také záleží jakou vlakovou třídou jedete.

klara

Ahoj, poradí někdo s nákupem jízdenek na Transsib? Zdárně jsme se proklikali azbukou na http://www.rzd.ru až po nákup, bohužel nám nejde zaplatit českou kartou. Zkoušeli jsme dvě, ověřovali u našich bank, u nich problém není, prý se ruský obchodník ani nepokusil o autorizaci operace.. nic 🙁 Budeme vděční za každý tip, potřebujeme jízdenky co nejdříve koupit. Díky.

klara
klara:

Tak si odpovím sama 🙂 Třeba to někomu pomůže. Platba na rzd.ru se nám nezadařila ani po x pokusech s asi 5 platebními kartami. Problém je v sankcích uvalených na Rusko, od 24.5.tohoto roku nelze na ruských webe zjevně platit kartami VISA a MASTER CARD a nejspíš bude i problém s výběrem hotovosti z ruskcýh bankomatů. Tak pozor na to. Nakonec jsme museli jízdenky koupit přes travel agenta s nemalou přirážkou..

makyjanka
klara:

Ahoj Klaro,
ja byla na transibiri 2010 a my jsme si kupovali listky v kazdy zemi. V rusku, v mongolsku a do ciny. Musim rict, ze pri prodeji jsme narazili na dost neprijemny lidi, co nam listky nechteli prodat, takze sme museli ujet dalsich tisic km a koupit si listky jinde…ale da se..urcite nevynechejte mongolsko, nadherny….uzijte si to je to pecka…nejdyl sme ve vlaku stravili 3 dny…chodili v pyzamech po avgonu:)) bylo to jak doma a my sme meli skvely „sprevodnice“ pozvali nas k sobe do kupe na jidlo a vlak na nas pockal i presto ze sme se vratili o 5 min pozdejc…jinak dorazil do ciny na cas ani minutu zpozdeni:)))) je to super trip:)

marketa

Hanka
makyjanka:

Ahoj Markét, myslíš, že by ses chtěla podělit o svoje zážitky a užitečné informace z cesty? Ráda bych absolvovala to samé. Můj mail je kdyžtak [email protected]. Budu moc ráda, když se ozveš. H.

Marian
klara:

Ahoj, řešil jsem stejný problém s platbou u rzd. Platba se povedla až po x pokusech s kartama jiných bank obyč.el.plat.kartou Visa ČSOB. Marian

Alex
klara:

Aktuální stav k 10.2015: Nákup jízdenky na TSM na moskevském nádraží zaplacen kartou z FIO banky (cena 4900Rb, asi 1970 Kč), nákup zpáteční přes http://www.rzd.ru nešlo zaplatit FIO, kartou od UniCerdit bank bez problémů zaplaceno (cena 4600 Rb, a ku podivu v Kč zase necelých 1980). Na nádraží mi nutila jejich pojištění za 350 Rb, na http://www.rzd.ru lze to pojištění odkliknout a nezaplatit. Zajímavé je, že obě transakce přišly v Kč na stejné peníze. Asi si UniCredit přiráží nějakou provizi. Nejlevnější jízdenka je do obyčejného dálkového vlaku (ne firměnnyj), do plackartního vagónu na horní lůžko podél uličky (to je nejhorší místo, zvláště, pokud je u WC, kuřáci vyfukují poslední šluk přímo do obličeje spáče).

Radim

Ahoj Kláro, já byl s partou na Transsibiřské loni, lístky dopředu přes net je zbytečné kupovat a přes cestovku nebo nějakou agenturu , která si na tobě namastí kapsu už teprve ne. Na každém nádraží se dají sehnat, dokonce lze koupit i z jiného města na pár dní dopředu. My to tak dělali vždy, když jsme věděli kde a jak dlouho se zdržíme. Stačí umět trochu rusky, na lístek napíšeš datum, odkud kam a za chvílí mám před sebou od prodavačky na kase nabídku kdy a za kolik. Cena je různá, doporučuji druhou třídu, která není o moc horší jak jednička, ale výrazně levnější… kdyby něco klině napiš 🙂

Radim

Doporučuji zkusit město Krasnojask a nedaleké hory Stolby (cca10km odtud) a poté taktéž odbočku z Transsibu na Bajkalsko-Amurskou magistrálu a jet do Severobajkalsku a odtud lodí po Bajkale pak na jih do Port Bajkalu nebo Irkutsku, skvělý zářitek. Sibiř a Bajkal, to je prostě nádhera!!

Adel

Ahoj vsem,
nachazim se v Asii a v unoru bych chtela vyrazit do CR prave magistralou (start v Pekingu). Nevite prosim nekdo, jak je to s vizama do (Cina, Mongolsko, Rusko), kde a za kolik o ne mohu v Asii zadat? Diky moc za rady.

Ondra
Adel:

Ahoj, o vízu a transsibu najdeš něco tady:

http://www.cestovanidoruska.mzf.cz/tag/vizum-do-ruska-2/

Jinak nevím jestli nebude trochu problém dostat vízum do Ruska, když jsi v zahraničí a nebudeš to dělat přes zastupitelství v Praze. Když kontaktuješ vízový centrum, tak by ti měli poradit.

Michaela
Adel:

Já bych chtěla vyrážet plus minus v květnu z Pekingu do Moskvy taktéž.. a taky budu řešit ruská víza „po cestě“, mimo ČR.
Adel, pokud zjistíš nějaký info ohledně víz, dej mi prosím vědět!

AGLTravel

Pokud máte zájem o profesionální zajištění cesty Transibiřskou magistrálou, kontaktujte nás 😉
Díky,
Váš tým AGL travel

AGLTravel:

Zapomněl jsi napsat, že ti neřádi z AGL za tu 16. denní cestu chtějí 139 900 Kč !!!! Kdo si to dnes z mladých ale i starších může dovolit ??? Je to sice přes Mongolsko až do Číny, ale když pojedu „sám“ nebo s jinými cestovateli, tak utratím „jen“ 30 – 40 tisíc, a za tyhle prachy můžu být v Rusku dvounásobně dýl.
Píšou že minimální počet na tuto výpravu je 10 lidí,
což znamená, že z jedné cesty mají zisk kolem 1 milionu korun. Ta chamtivost dnešních podnikatelů nezná meze !!!!

Tomáš

ahojte, idem transs v maji alebo juny 2015 z moskvy do pekingu… dakto na pridanie ? 🙂

karlos

zdravim,já jedu na konci Února transsibiřskou magistrálou z moskvy do Irkutsku,cca 4 dny,jede v tu dobu někdo?jinak v Irkutsk jdu trampovat na sibiř 🙂

Helča
karlos:

Byla jsem tam v roce 2007. Cesta z Moskvy do Irkutska trvá 3 a půl dne. Do Irkutska jsme dorazili ještě s náskokem. Vlak jede dobře. Měli jsme 4 lůžkové kabinky a ve vlaku polopenzi. Ta byla součástí lůžkového lístku. Jídlo přinesli až do kupé. Ve vlaku bylo možné se i osprchovat, na wc byla ruční sprcha. Ve voze bylo čisto, děžurná během dne min.3x vytírala. V každém voze samovar s horkou vodou, je možné udělat si polévku, kávu a tak pod. Jinak na každé zastávce na trase je na nádraží možno koupit úplně všechno. Několik nocí jsme spali v hostelu v Irkutsku, 4 noci na ostrově Olchon v soukromí. Doporučuji taky projet se Krugobajkalskou magistrálou. Je to výletní trasa kolem Bajkalu. Vlak jede tu trasu cca 4 hodiny, zastavuje na turisticky zajímavých místech. Nádherné jsou taky Aršanské vodopády v Aršanu /lázně/. Na všechno si hned nevzpomenu, musela bych kouknout do fotek. Já jsem tam byla na přelomu června a července, voda v Bajkalu byla 9 stupňů teplá /spíš studená/ a je nádherně čistá. Pít se dá bez úpravy. Teplota vzduchu byla asi 25 st. Bajkal je prostě nádherný, stále z těchto vzpomínek žiju. Helča

Tomáš
karlos:

ahoj karlos, ako ides kupovat listok? je mozne ze cez internet to nepojde kvoli embargu na rusko, visa mastercard…. a pri pokladni v moskve sa bojim ze bude vsetko plne … dakujem za odpoved

klokan

také plánuji a to Belogorsk někde Únor Březen. s lístky nemám také jasno, nějaké čerstvé info? 🙂

Hana

Ahoj,
plánujeme na srpen/září projet Transibiřskou magistrálu, buď Moskva – Mongolsko – Čína a zpět, nebo Moskva – Vladivostok. Je tu někdo, kdo by se chtěl přidat? Zatím jsme jen dvě. Taky budu moc ráda, kdyby se chtěl někdo podělit o zážitky a užitečné informace! 🙂 Cestování zdar.

Standa
Hana:

Ahoj,
na tohle období to mám v plánu taky. Buď sám nebo s kamarádem…to se uvidí podle práce. Pokud máte zájem…ozvěte se. minimálně na výměnu informací 🙂

Richard
Hana:

Ahoj,je mi 33, někdy v půlce léta (srpen ideal) 2015 bych vyrazil… dokonce jsem uvažoval o šílenější variantě… vlakem skrz Sibiř do Vladivostoku, omrknout pak Japonsko a nějak přes Čínu – Singapur – Emiráty – Turecko zpět do Evropy… Resp. tento prostor mě zajímá. (kdyžtak písněte [email protected]) Richard

Jára
Hana:

Ahoj,
před časem jsem trasu absolvoval a doporučuji si zajistit pobyt v KLDR (odlet z Pekingu). Nebudeš litovat. J.

Petr

Ahoj všem, taky bych se přidal k nějaké partě, která se chystá na Transsib a třeba i dál do Mongolska. Zatím jsem byl v Rusku na vlastní pěst jen v Moskvě. Jsem omezen termínem 1. 7. – 23. 8. 2015. Ani o den dříve ani později. Díky za každou odpověď i info. Petr

Petr:

Takže chceš, aby se nějaká parta přidala k tobě a respektovala tvůj termín. Asi jsi omezený nejen termínem.

Petr

Anonyme, kdyby ses trochu zamyslel místo urážek, došlo by ti, že cesta musí začít a skončit kdykoli mezi stanovenými daty. Myslím, že se najde určitě pár výprav, které se do Ruska během této doby vydají…

Jede jeden vlak z Moskvy az do Beijingu bez prestupovani ?
Diky za info..
Michael

Radio R - VLÁKání divočiny

AHOJ,
HLEDÁM CESTOVATELE, KTERÝ BY TENTO PÁTEK PŘIŠEL K NÁM DO RÁDIA R V BRNĚ DO POŘADU VLÁKÁNÍ DIVOČINY POVYKLÁDAT NĚCO MÁLO O TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLE – KDO MÁ NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI A CHTĚL BY SE PODĚLIT S POSLUCHAČI VZHŮRU DO TOHO ZN. DOCELA TO SPĚCHÁ:) PIŠTĚ ČI VOLEJTE KDYKOLI [email protected], 739323005

Karel

Zdravím, jaká částka by teoreticky měla být připravena, při pokusu o nejlevnější cestování Transsibiřskou magistrálou, bez agentury a na vlastní pěst ? 🙂 Nějak, se nemůžu dopočítat reálných čísel, protože nevím jak se pohybují ceny lístků v Rusku 🙂

Katka

Tady je trip report z cesty Irkutsk-Vladivostok i s cenami, z roku 2013:
http://www.yirina.net/fotky_cesty/2013_Rusko/2013_Rusko.htm

Jack

Nazdar.V january (leden) budem mat kopu volna kedze sa mi konci praca v Anglii a tak by som toho rad vyuzil a konecne sa vydal do Ruska,do Moskvy a nasledne Transibirskou Magistralou do Vladivostoku…len by ma zauimalo…Myslite si ze sa oplati cestovat zaciatkom Januara?Mam moznost ostat u kamarata v Moskve ktory mi vravel ze tam je v zime dost zima ale snehu tam (myslel asi centrum) moc nieje kedze tam vsetko vsade solia kvoly turistom.Myslite si ze sa fakt oplati pockat na tu jar a vycestovat az potom?Dakujem za odpovede,pripadne by som bol neskutocne moc vdacny keby mi niekto i napisal na mail a podelil sa s tym ake to tam je a celkovo kolo toho 🙂
[email protected]

Rozmýšlame, že by sme si spravili autom expedíciu na Cestu kostí až do vzdialeného Magadanu. Odtiaľ by sme ale potrebovali poslať naše expedičné auto späť domov. Nemá niekto skúsenosť ako to funguje, koľko to stojí atď.
Páči sa nám myšlienka naložiť auto na vlak a poslať trasibírskou z Ulan – Ude alebpo skôr z mesta Skovorodino (napríklad) do Moskvy. My by sme si spravili tiež výlet vlakom (samozrejme už normálnym nie nákladným) a auto si vyzdvihli v Moskve odkial by sme pokracovali na Slovensko. Máte niekto skúsenosť alebo predstavu či je takéto niečo vôbec možné a ako by sa to dalo uskutočniť?

[email protected]

Pavel

Nechystá se zde někdo letos v červnu/červenci 2016 transsibem na Bajkal? Rád bych se tam podíval, bohužel není s kým, všichni známí a kamarádi jen leží u moře, nebo USA (:

Pavle, prosím o kontakt.

Pavel

Ahoj, zde je můj mail  [email protected]

Lucie

Ahoj, ráda bych jela z Moskvy do Pekingu srpen-září (je mi celkem jedno kdy). Z Pekingu bych se ráda letecky podívala ještě někam (ale netuším kam (Filipíny možná?)) a pak do ČR. V Rusku jsem už byla, zkušenosti s vlaky a ruštinou mám 🙂 Ráda bych ale našla parťáka 🙂 Samozřejmě zastávky na cestě plánuju 🙂

Ahoj Lucie, konečně se někdo ozval… Já bych dal asi „jen“ to Rusko, třeba až do Vladivostoku. Samozřejmě, že bych rád viděl Peking, nebo třeba Manilu, ale z časových důvodů by to asi nevyšlo. I když, nikdy neříkej nikdy… Můj mail je výše, tak napiš.

Ivca

Ahojky, klidne bych se pridala k Lucii a jela s ni az do Pekingu, Uz jste neco naplanovali?

Pavel
Ivca:

Ahoj Ivčo, zatím se mi nikdo neozval…

Vojta
Pavel:

Ahoj Pavle,rád bych se k někomu na této cestě připojil.Ozvi se na e-mail [email protected]  Když dáš tel.zavolám.  Vojta

Macek

Tak jeli jste tou magistralou? Nejake zazitky? 🙂 Diky za info

Macek:

Jeli bychom rádi, ale až v létě… Takže zážitky až potom:)

Pavel

Ivčo, Lucie! Tak co je s vámi??

Cestovatel

Ahoj, v létě bych rád procestoval magistrálu. Bohužel, kamarádi nemají zájem a sám se na to necítím! Neovládám Ruštinu nejlépe.. 🙂 Pokud by se někdo našel, můžeme o tom pokecat!

Vojta

Ahoj,dej na sebe kontakt na e-mail [email protected]  ozvu se

Honza

Ahoj,
taky nad tim uvazuji v lete. Nemate lepsi info kdy je potreba shanet letenky? Jak moc dopredu? A stejne tak listky na vlak?
 
Diky

Vojta
Honza:

Zatím dáváme dohromady partu.Mám tu e-mail,máš-li zájem,ozvi se

Mirek
Vojta:

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda přijímáte do party. Bohužel v mém okolí nikdo není na cestování.

Vojta
Mirek:

pošli na sebe tel.kontakt,zavolám [email protected]

Pavel

Někdy koncem února bychom se měli sejít s Ivčou v Humpolci. S Vojtou jsem předběžně domluven, bude-li mít někdo další zájem, může napsat.

schamann

Ahoj, plánujeme magistrálu na 30 dní z druhé strany tj peking – moskva. Celý červen 2016. Kdyby měl někdo zájem jet s námi mužem dat řeč…
[email protected]

Franta
schamann:

Ahoj, červen je dobrý termín na Transsib, nejsou ještě prázdniny. Já jezdívám o prázdninách, to už bývá ve vlacích husto. Mohu-li a budu-li znát, mohu podat info.Franta.
[email protected]

Vlado

Ahoj chcel by som sa spytat ohladom cien a urcitych veci o zastavkach. Chceme s partiou cestovat tsbm ale chceme vystupit niekde pri Bajkalu a byt tam aspon 2 dni a potom nastupit naspät na vlak a pokracovat do Vladivostoku, da sa to vobec?….potom cestovat do Pekingu čeknut cinsky mur a priletiezt na Sk alebo CZ…kto ma v tom nejaky prehlad alebo sa chce pridat nech sa ozve na [email protected]

Štěpán

Zdravím, nelákal by někoho výlet transsibiřskou a transmongolskou magistrálou? Já (21 let) a moje kámoška (taky 21 let) hledáme další parťáky na cestu. Chceme koncem června letět do Pekingu a pokračovat do pouště Gobi, Ulanbataaru a blízkého národního parku Terelj, Bajkal, vybrané města na trase transsibiřské magistrále s koncem v Moskvě nebo Petrohradě. Toto je jenom hrubý návrh cesty, detaily ještě doladíme a vzájemně se domluvíme. Dobu výletu odhadujeme na 3 týdny až měsíc. Pokud máš zájem, tak mě neváhej kontaktovat na e-mail: [email protected]

Honza

Ahoj,
v druhé polovině června (cca 15-25) se budeme tři kamarádi (26 let) potulovat v okolí Bajkalu…tak kdyby se chtěl někdo přidat, nebo třebo jenom potkat někde po cestě…dejte vědět.
Letíme 15.6. z Budapešti do Irkutsku a 25.6. zpět. Letenky už máme koupené.
 
[email protected]

Jirka

S mou holkou jedeme koncem června (asi 27.6. odlet z Prahy) na 1 měsíc z Moskvy do Pekingu, pak možná ještě na skok do Lhasy.
Máte někdo zkušenosti se zvacími dopisy přes:
http://www.travelrussia.su/en/visa.tourist.php ?
[email protected]

Ahoj,mám velké prolémy s vyžízením víza. Bohužel nikoho v Rusku neznáme a s cestovkou jet nechceme. Dokázal by nám někdo poradit kde se dá sehnat zvací dopis? 🙂 Díky Verča a Kája

Např. zde www.ruskaviza.cz/sluzby/viza-do-ruska nebo i dalších agenturách.Lze si tam zakoupit pouze zvací dopis a vízum si zařídit sám, nebo si rovnou objednat celé vízum.

http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/rusko/transsibirska-magistrala-7-8-2016/?page=1#post-278373

Jak získat vízum jsem popsal podrobně zde:

Nestuj a pojd

Transsib jsme jely s kamaradkou loni v lete – clanek o tom vysel i zde na hedvabne stezce, popripade se muzete kouknout k nam na stranky. S rezervaci jizdenek jsme trochu bojovaly, ale nakonec jsme se s tim popraly. Kdybyste chtely nekdo poradit, klidne nam napiste na email [email protected]
http://www.nestujapojd.cz/cs/

Roman

Čau jsme 2 cestovatelé a hledáme někoho třetího na trasu Moskva-Vladivostok. Plánujeme jet někdy v říjnu. Cca 2 dny v Moskvě, pak den u Bajkalu a pak 2 dny ve Vladivostoku. Termín ještě nemáme přesně daný. [email protected]

Axlik
Roman:

Ahoj , já hledám také někoho , abych necestoval sám…

Roman

Super, tak mně zkus napsat na ten mail, který je tam uvedený, abychom se zkusili nějak domluvit, ať to neřešíme tady..

Mario

Zdravim Vas ludia chcem sa opytat ci sa nekto nechysta na Bajkal v mesiacoch 5,6,7/2017
chcel by som to absolvovat ale sam asi nie tak sa tesim ak sa niekto najde

Metloš
Mario:

Ahoj, původně jsem chtěl až do Vladivostoku. Ale jel bych sám. (jako vždy) Takže byl bych rád kdyby jsi mi načrtnul plán tvojí cesty. A nějak se určitě domluvíme.
 
Metloš [email protected]

Jozef
Mario:

Ahoj ,chcel by som tak isto prejst celu  BAM ,tak ak chces mozme sa  dohodnut

Jana
Mario:

Ahoj Mario, už ses někoho chytl na ten Bajkal? Mluvila jsem s Jardou (Metloš) a říkal, že nakonc pojedou v červnu. Mně by se ideálně hodil až srpen, či nějak přelom se zářím. Ráda bych ale byla v Rusku déle a projela ideálně celou Transsibiřskou (samozřejmě s tím Bajkalem, případně i dalšími pauzami). Jak jsi na tom nakonec Ty? Ozvi se případně na [email protected]

Berberka
Mario:

Ahoj …přemýšlím o Rusku v létě …Bajkal a celkově příroda a vesničky ideální …volno od 22.7. na 3 týdny …Dáme to nějak do kupy???

Berberka
Berberka:

Kdyžtak e-mail: [email protected]

Dan

Ahojte,
radi by sme so synom (13) pozreli cca VII/2017 Cinu a cestu naspat z Pekingu do Moskvy presli vlakom. Ak by niekto mal chut na podobne dobrodruzstvo, je vitany – „d.sladek @ gmail . com“.

Marek

Ahoj, jestli mohu přidal bych se do diskuse 🙂 magistralou do Vladivostoku :-). Marek

Marek:

Ahoj Marku, chceš se jen přidat do diskuse, nebo chceš na magistrálu vyrazit? Pokud ano, hlásím se. Dej mi prosím vědět. Jen vážně. Jana z Brna 🙂 [email protected]

Petr

Ahoj .Chceme jet Praha Moskva ,Ulambatar .Pekink bereme rady porady i nadčence ,pravděpodobně léto 2017

Jana

Ahoj všem. Ráda bych si letos splnila sen – projet Transsibiřskou. Zájezdy jsou nehorázně drahé, tak to nepřichází v úvahu. 🙂 Byl by tu někdo, kdy by chtěl trasu s různými zastávkami projet komplet? Ráda bych se na pár dní zastavila na Bajkalu (hodně bych chtěla projet Krugobajkalku). Jiné zastávky by byly na domluvě – potěšily by mě štolby v Krasnojarsku, Pár dní v Moskvě, den dva i ve Vladivostoku. Pokud je někdo sám a chtěl by si také splnit sen a cestu projet, nechť se mi ozve na mail: [email protected]    Časově by mi vyhovovalo nejvíce odjet v druhé půlce srpna,  i v září. Časovou dotaci bych viděla na maximálně 18 pracovních dní. Těším se na případné spolucestovatele.

Michal
Jana:

Ahoj,hledam pratele na cestu k Bajkalskemu jezeru,mam trochu skusenosti s cestovanim v teto zemi,byl jsem v Petrohrade a na Sibiri v Jakutsku.Bydlim Rakousku,letadlo Viden-Irkutsk a spet stoji 430 Eur,cesta se da zvladnout bez stresu za 10-12dnu,bude me tesit,kdyz navazeme kontakt.

Berberka
Jana:

Mně by to vyhovovalo, ale dovolenou mám už od 22.7. na 3 týdny …
[email protected]
 

Zdeněk Zuna
Jana:

Ahoj Jano, právě jsem na Bajkalu – 27.8.  3.9. , pak pokračuji dál, Chabarovsk – let. Soul a Vencouver. Pokud jses na netu ozvi se plánuji nějaké cesty kolem Bajkalu.

[email protected]
Jana:

Ahoj,splnila sis svůj sen?Já bych to taky moc chtěla,ale už jsem starší,a nevím,jestli bych to zvládla .A rozhodně nechci jet sama.Můžeš mi napsat svoje poznatky?Eva

Libor

Ahoj. Jsem tak trošku internetový barbar. Prosím o nějaké info. Chtěl bych jet magistrálou z Moskvy do Pekingu. Ale nikde jsem nenašel info o tom, jak koupit lístek až do Pekingu. Nemá někdo nějakou zkušenost? Díky. Pochopitelně každá dobrá informace o cestě vítána. pls na email. [email protected]

Jano,
 
ja jsem pro, jak jsi starsi, popovidame o tom, ja taky starsi….
 
Michael

Jsem v RU

Ahoj Micheali,
je na Tebe nějaký mail?

Stanislav

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na to jak si zarizujete vizum.
Mám v plánu jet na cestu do Ruska na čtvrt roku.
Jáká si delate víza a kde. Našel jsem ze jdou delat i pres internet tady https://vhs-czech.com/
znáte to nekdo? udelaj mi pres to vse potrebne? Díky

Jana

Ahoj, ráda bych také vyrazila, ale nemůžu se dopátrat ceny. Můžete někdo, kdo jste tam byl, napsat  jak, kde a za kolik se dají koupit lístky z Moskvy k Bajkalu? Děkuji.

Vláďa
Jana:

Ahoj, lístky se dají koupi přes stránku ruských drah: http://www.rzd.ru, jsou tam i ceny. Cena záleží také na tom, jakou třídu vagónu si vybereš.

Karel
Jana:

Ahoj Jano, jel jsem to letos, v září, s CK a trochu jsem se na to ptal, mělo by to být asi nějak takhle :
Myslím, že jsme jeli jejich 2. třídou a cena lístku Moskva – Irkutsk byla 11 700 rublů /cca 3 726 Kč – horní lůžko a 14 588 rublů /cca 4 646 Kč/ – dolní lůžko.
P.S. Jinak přeji hodně štěstí. Byl to velmi zajímavý zážitek, pěkně jsme si s mnoha lidmi pokecali, většina byla fajn. I průměrní Rusové mají, oproti většině „zápaďáků, nebo Amíků“, neskutečný celkový přehled !!! Je vidět, že úroveň tamního vzdělání, je opravdu velmi dobrá a nám se tady, na tuhle zemi, úmyslně „cpou“, jen sama negativa !!!

Karel
Jana:

Ahoj Jani, dnes se ke mně ještě docela náhodou dostaly přesnější informace, k Transsib. magistrále. Ve vlacích tam jsou 3 třídy. Nejnižší je „obščij vagon“ – na lůžku sedí 3 lidé, pak tzv. 2. třída – „plackartnyj vagon“ – v jednom oddělení je 6 lůžek, ale oddělení nemá dveře, takže je to jako velká společná ubytovna a nejlepší je „kupejnyj vagon“ /takže ten, jsme např. měli loni, v září, i My, NE 2, jak jsem původně myslel/, jenž vypadá, jako náš lůžkový vlak. Ta „plackarta“ vagon je asi, o polovinu levnější, než „kupejnyj“. Více např. na http://www.rzd.ru a http://www.transsib.ru.
Jinak tyhle info jsem načerpal, z docela pěkného článku, o cestě po Transsibiřské magistrále, v časopise Regio Jet /neboli Student Agency/ čísla 01/2019.
 

Irca28

Ahoj,
jak je to během jízdy vlakem s jídlem? Budu cestovat z Novosibirsku do Ulan Ude v prosinci. Pojedu cca 2 dny a nevím jestli si mám něco nakoupit do vlaku. Jídelní vůz tam bude, ale koukala jsem, že ve stanicích to moc dlouho nestaví, tak moc času na nákup na zastávkách asi nebude. Jak jste to řešili a co si případně koupit? Díky

Lukas

Ahoj, jeli jsme vlakem moskva irkutsk v červenci. Rozhodně doporučuji 3. nejlevněší katergorii – platzkart…je to parada a jeden z top zážitků z ruska. A tady rozhodně vybrat vlak 002 Russija (připadně 001 z irkutska do moskvy) je to nejnovější vlak a nabízí lepší komfort. klimatizace, zásuvky u postele atd. To rozhodně zpříjemní cestování. Jinak jídlo jsme měli koupený rovnou k jízdence, snídaně a obědy, vyšlo to na pár korun…Ale porce hrozně malé a chodili jak se jim zachtělo. Jídelní vůz je možný navštívit taky, ale ten byl většinou plný. Jinak na stanicích se přímo dá koupit nějaký drobnosti, docela předražený, ale v některých městech se dá dojít do nějakýho normální supermarketu a pořádně se vybavit (například se nám líbilo nakupování v Omsku, za 35 minut jsme toho stihnli docela dost 😉

Lukas

případně můžu dát další info…[email protected]

Irca28

Díky Lukáši. Kdyby něco, tak ti napíšu.

Petr

Ještě doplním k příspěvku výše, že mimo vlaku 1/2 Rossija je na výběr z celkem slušného počtu kvalitních spojů kategorie firmennyj, např. Jenisej, Tomič a další. většinou mají nízká čísla. Ale já jsem jel několikrát i ve 3. velkoprostorové třídě vlaku s vysokým číslem a šlo to. Jak píše Lukáš, tak jídelní vozy nic moc a celkem drahý a ty porce a kvalitu. lepší je nakoupit si v supermarketu do velké krabice před cestou a v zastávkách dokupovat drobnosti. A je fakt, že čím blíž k Moskvě, tím byly ceny v obchůdcích na nástupištích vyšší a vyšší. Tady jsem kdyžtak sepsal pár tipů na cestování po Transsibiřské magistrále https://www.pasapusu.cz/cestovani-vlakem-po-transsibirske-magistrale Jo a doporučuju zvážit jet zimu. Jel jsem obojí a v zimě je sice fakt kosa, ale má to úplně jinou atmosféru.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: