Rusko

Seremetevo – mezipristani – vizum

Martin Nemec

Dobry den, prosim nevim nekdo zda je potreba tranzitni vizum, pokud mam 1 mezipristani v Moscwe (SVO) cestou do Vietnamu, koukal jsem, ze priletim na terminal E a odletim z F, budu se muset znovu odbavit, letim dvouma spolecnostmi..
 
Dekuji!

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Ne, není potřeba.  Alespoň to tak nebylo když jsem letěl přes SVO před 2 lety.  Jen mi orazítkovali pas, a kontrolovali při vstupu do letadla jestli mám právo letět dál.
 
Terminal E a F jsou hned vedle sebe.
 
Jak je to se zavazdly nevím, ale normálně jestli jsis koupil jednu letenku (t.j. máš stejné 13-místní číslo letenky na všech letech), tak by jsi měl dostat své zavazadlo až ve Vietnamu.

Martin Nemec

dik, mezitim jsem volal nejake autorite co vydava Ruska viza a tam jsem se dotazal a pry by to melo byt jak pises ty, je to tranzintni zona a neni to potreba pokud nechci v Rusku odletat z jineho letiste..
 
Jak mam letenky tak to moc netusim, mam elektronickou podobu ne moc konkretni, jsou to jakoby dve letenky (nejspis) koupene v jeden ten stejny cas, pres kiwi.com, ale kazda je jina spolecnost, tak nevim, zda budou mit mezi sebou nejakou vazbu, kiwi.com mi nezveda telefon +  u letenky mam napsasano od systemu, ze potrebuji vizum i do Ruska..tak asi system na baterky 🙂

Karolína
Martin Nemec:

Pane Martine, máte pravdu, Kiwi je celé na baterky:-) nabízejí negarantovaná spojení. Pokud máte letenky od nich, tak je možné že to máte koupené na dvě samostatné letenky, i když to kiwi nikde nezmíní. A potom se budete muset znovu odbavit v Moskvě, tedy opustit tranzit a to už je vízum do Ruska potřeba.

Martin Nemec

Karolino, mate stim nejake zkusenosti z nedavne doby? I kdyz jsem se ted dovolal na kiwi podporu, tak zbytecne, oni nic nevi, ty me odkazuji na ambasadu a ambasada na prodejce letenek. Opravdu se opousti tranzitni prostor pri odbavovani? Jestli ano, tak me zitra vykopnou z letiste bez viza 😀 Pani mi trvdila, ze kdyz jsem na tom samem letisty, ze to nepotrebuji..to je 50 na 50..

Karolína
Martin Nemec:

50 na 50? To je nejaka odpoved? Bez viza budete mit velky problem.

Martin Nemec

Jedina pani s ruskovym prizvukem, ktera komercne poskytuje viza, si byla jista, ze nepotrebuji vizum i kdyz jsem ji rikal, ze letim vice spolecnostmi, budu se odbavovat atd..zitra to risknu, oni me kdyztak vyhodi hned z letiste v Praze..

Martin Nemec

ruskym* 🙂

Karolína
Martin Nemec:

Tak by byla nejlepsi varianta byt vyhozen jeste v Praze.

Martin Nemec

Hlasim se z Vietnamu, tak pro nekoho kdo bude hledat ty same informace to dopadlo tak, ze jsem nechal velke zavazadlo v cesku a to bylo dobre, bez toho bych se pres Rusko nedostal a potreboval bych tranzitni vizum, letenky od kiwi.com jsou totalne na hovno, letenky nenavazovali na sebe, v Praze videli pouze, ze letim do Moskvy, ale ne, ze do Vietnamu, coz byl problem, nevedeli, zda me muzou pustit, tak po 30 min. telefovani me pustili do letadla, dalsi problem byl pak v Moskve, tak se to take resilo, ale take me pustili, je to dost na hrane, ale bez velkeho zavazadla k odbaveni, se to da projit, ale ne lehce, pripravte se na problemy 😀

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: