Rusko

Ruské vízum POZOR

Hana

Ahoj všem, tento týden jsem zjistila velmi nepříjemnou skutečnost – došlo ke zpřísnění vízového režimu jako oplata za totéž ze strany EU. Již se víza nepodávají přes konzulát, ale jakési vízové centrum. Ceny se zvedly. To za prvé. Za druhé a co je horší – prý budou velmi přísně prověřovat turistické vauchery, budou volat do hotelů, které je vydaly, zda tam opravdu budete bydlet. Takže kdo chce jezdit po Rusku různě po známých, kteří vám nemohou z finančních důvodů udělat pozvání, musí si zaplatit velmi drahé bussines vízum!

Zkušenosti čtenářů

Yirina

Bohužel je to pravda:-(

Vážení obchodní přátelé,

dovolte mi, abych Vás informovala, že dne 22.07.2013 zahájila svou činnost 3 ruská vízová centra, a to v Praze, Brně a v Karlových Varech, která plně přebírají administrativu spojenou s vyřízením ruských víz.
Počínaje 01.08.2013 začne centrum fungovat v plném provozu (zatím pracují v testovém režimu) a žádosti již tedy nadále nebude možné podávat na konzulát, ale právě pouze na jedno z vízových center.

Jedná se o reciproční krok ruské strany, neboť země EU zavedly podobná vízová centra v Rusku již před nějakou dobou.

S touto administrativní změnou je spojeno několik výrazných změn:

1. Cena za vyřízení každého jednoho víza se navyšuje o 700 CZK (částka je včetně DPH) bez rozdílu, zda se jedná o standardní nebo expresní vyřízení.
2. Bude mnohem pečlivěji prověřován skutečný účel pobytu – doporučujeme tedy klienty předem řádně informovat, že pro služební cesty, zejména spojené s montáží, servisem atd. je nutné žádat o obchodní, nikoliv turistická víza.
3. Výrazně se zpřísnily požadavky na cestovní pojištění – každé potvrzení o pojištění(pojistná smlouva, potvrzení z banky o pojištění k platební kartě atd.) musí obsahovat:jméno a příjmení cestujícího, číslo pojistné smlouvy, platnost pojištění a územní platnost buď svět, případně výslovně zmiňovat, že je pojištění platné pro Ruskou Federaci, nebo její evropskou část. – POZOR – z prvních zkušeností již víme, že pokud jakýkoliv údaj chybí, je to důvod k okamžitému odmítnutí žádosti.
4. Termíny vyřízení standardních i expresních víz budou (minimálně zpočátku) o 1-2 dny delší (oficiálně je sice na webových stránkách vízového centra uvedeno expres 3 dny, standard 8 dnů, realita je ale aktuálně 5 pracovních dnů expres, 9 pracovních dnů standard – vše od přijetí žádosti vízovým centrem).
5. Velké změny se týkají i vyřizování víz pro občany třetích zemí, tedy s jiným než českým občanstvím, mnohé národnosti včetně např. občanů Velké Británie) budou muset dokládat kopii povolení k pobytu, aby jim bylo možné vízum vyřídit.
6. Fotografie musí být striktně na světlém pozadí, barevné, čelní pohled (zjednodušeně řečeno, musí být vidět obě uši klienta:), rozměr 3,5 x 4,5 cm, ne starší 6 měsíců – fotky vytištěné doma/v kanceláři na barevné tiskárně přijímány nebudou, pouze originální od fotografa.
7. K pracovním a studijním vízům (na mnoho vstupů) bude potřeba přikládat výsledky testu HIV
8. Obchodní vízum na 1 vstup s platností nad 30 dnů nebo na 2 vstupy bude možné získat jen v případě, že má klient v pase využité obchodní vízum z průběhu předchozího roku.
Vzhledem k nutnosti důkladné kontroly všech žádostí před jejich podáním na vízové centrum Vás prosíme o dodávání všech podkladů k vyřízení víz alespoň + den předem. Není technicky ani fyzicky možné žádosti prověřit a připravit v den jejich podání na vízové centrum.

globetrottel
Yirina:

No vyborne, dekuji za info. Takze nejdriv Cina, pak Indie, ted Rusko.

Na svem cestovatelskem seznamu si tedy kompletne skrtam Rusko (jsem na ten Bajkal mel jet loni…). Do zemi, kde jsou draha viza nebo je proces ziskani spojen s vysokym stupnem buzerace (napr. Cina posledni 2 roky) jezdit nebudu.

Tuhle v televizi zvatlala nejaka eurokomunistka (Catherine Ashtonova, tusim) z Bruselu, ze EU pracuje na postupnem zruseni viz mezi EU a Ruskem. Toto je asi prvni konkretni vysledek.

Libor
globetrottel:

Souhlas. Mě by Rusko odrazovalo už tou předchozí buzerací s pozváním, byl jsem tam ještě bez víz. Na cestování jeďte radši do Jižní Ameriky – téměř nikde víza ani poplatky.

globetrottel
Libor:

z hlediska minimalni vizove buzerace pro ceskeho obcana zustavaji 2 zony (Eurosojuz nepocitam) – JV Asie a prave Jizni Amerika (bohuzel drazsi letenky, ale staci pockat na nejakou akci a neni to tak strasne)

zaroven musim konstatovat, ze clenstvi v Schengenu (se slzou v oku vzpominam na Ivanka Langeru a Mirdu Topolanku z ODS, kterak pred 6 lety rezali hranicni zavory) je pro nas tezce nevyhodne. Tam, kde „stare“ clenske zeme maji vyhody bezvizoveho styku (napr. Spojene arabske emiraty nebo Senegal) se pro nas nic pozitivniho nezmenilo a skrze kroky eurokomunistu v Bruselu akorat mame nevyhody typu techto zmen u ruskeho viza. A na nemeckych hranicich jsme buzerovani snad vice nez kdy jindy (viz pravidelne kontroly nemecke policie v civilnich vozech, kteri vas kousek za carou zastavi a div se nemusite svliknout do naha).
Neni nad to mit vlastni hranice, vlastni vizovou politiku a nest si za to odpovednost.

Libor
globetrottel:

A ještě 1 zóna – střední Amerika je bez víz a poplatků.
Ta JV Asie ale není tak dobrá v tomto směru. Bez víz jsou tam většinou jen bohaté státy, které nejsou obvykle zas tak turisticky atraktivní. A jen 15 dní při pozemním vstupu do Thajska je trochu buzerace. Asi tam chtějí jen běžné turisty, kteří přiletí letadlem na řádnou dovolenou a těch 30 dní jim stačí. Nutnost víza předem vyřizovat je také nepříjemná. Třeba do Laosu lze aspoň v Bangkoku, ale do Vietnamu spíše v Praze. Když už chtějí dostat z turistů za víza prachy, měli by to dělat jako v Nepálu nebo některých afrických zemích, tedy za poplatek okamžitě na jakémkoliv hraničním přechodu. Cokoliv jiné je buzerace, i když menší než u Ruska, Číny a Indie.

globetrottel
Libor:

Souhlas s Vietnamem, je to vyjimka. Vizum je sice pomerne snadne ziskat (jedno lejstro tusim), ale je drahe. Jinak povazuji JV Asii za prakticky bezvizovou – Laos snad dava i viza on arrival, Malajsie, Indonesie, Filipiny, Thajsko…. bezvizove. Nevim jak Barma.

Kazdopadne ruske vizum nyni minimalne 990 + 700 + minimalne 500 za voucher koupeny pres net (ktery pravdepodbne stejne bude k nicemu). Celkem tedy 2200 a vizum znacne nejiste.

Libor
globetrottel:

Indonésie není pro nás bezvízová, i když 25 USD za 30-denní víza on arrival je O.K. Barma víza vyžaduje a nejsou on arrival.

muhehehe

vizove centrum nema se sprisnenim co delat, je to outsoursing jako kazdy jiny. A sprisneni je v poradku, EU ma podobne podminky davno.

Libor
muhehehe:

Přísná vízová politika je na místě vůči zemím, ze kterých hromadně utíkají občané, což je např. Rusko, ale Evropa zatím ne. Pokud se namyšlení Rusové cítí uraženi, můžou recipročně vybírat poplatky, jako to dělají mnohé jihoamerické země vůči USA, Kanadě, Austrálii a Japonsku. Vybírají poplatky ve stejné výši, jako platí za víza jejich občané v těchto zemích, ale kromě Brazílie víza nevyžadují.

kibic
Libor:

Nejsem zastancem Ruska, ale nemuzu uprit sympatie k jejich kroku, maji na to. To jen cela slavna EU si natahala domu vselijake multikulti. Nepopiram problemy Ruska, ale bordel delaji spise jejich autonomni republiky a naplava, nez samotni rusove. Me jako cestovatele take vadi, ze rus dostane po splneni podminek rocni vice vstupove vizum za 35 eur, ja dam vyssi castku jen za turisticke a o rocnim ani nemluvim. Ale to je politika. Zareagovali vcelku pruzne, snazi se s tim neco delat (nebrat doslovne).

tom
kibic:

Proc musim mit carnrt?

Pavel
tom:

Dobrý den. Měl bych otázku.
Mám v plánu jet do Ruska na podzim teď.
Jak je to s firmama jako tahle http://rusko-viza.cz/ kde Vám to vše zařídí.
Opravdu to stačí? a nepotřebuji nic jiného a běhat po úřadech?
Děkuji
Pavel

Milan

..tak to je síla s těma vízama…((

Janča

Vízum do Ruska jsem si vyzvedávala 22.7. v Praze a nikde o tom žádné info nebylo, tak se celkem divím, že to zavedli tak rychle.

Petr Daubner

Rovněž prakticky celá Oceánie je bezvízová! Klasické vízum je jen na Nauru a je ho obtížné získat, na Pitcairnu Vám ho vystaví na místě, Austrálie má elektronické vízum zdarma. Vše ostatní zdarma, pokud vím. Osobně do zemí, které dělají velké problémy s udělením víza, nejezdím. Pro mě jsou to cestovatelsky nepřátelské země – když nechtějí, aby tam jezdili turisti, ať si trhnou, pojedu jinam. Rusům se ale na druhou stranu tolik nedivím, my jsem pro ně zavedli víza první před vstupem do EU…

Jan
Petr Daubner:

Petře, v Oceánii ještě dělají problém s vízy Papua Nová Guinea, která nám ho stále nechce udělit po příletu. No a doplním, že Americká Samoa uznává americké vízum, ale ne ESTA, nebo si dopředu za 50 USD zařídíš povolení ke vstupu po telefonu či e-mailu. Platí se po příletu. Ostatní americká území uznávají ESTA a nebo vízum.

Jan
Jan:

Pro úplnost: ještě je potřeba v Apii si zařídit povolení ke vstupu na novozélandské Tokelau.

RUSSIAN EMBASSY

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

dalich
RUSSIAN EMBASSY:

Děláte z komára velblouda. S ruskými vízy se toho moc zásadně nezměnilo, rozdíl jej jen v tom, že od 1.8.2013 se o víza žádá přes ruské servisní vízové centrum ( http://www.vhs-czech.com), což znanená +700 Kč navíc za jakékoli vízum. A proč to udělali? Jednak si tím zjednodušili proces vydání víza a mají na ambasádě a konzulátu klid, protože tak nestojí fronty předbíhajících se žadatelů. Dále zaměstnali své vlastní lidi a tím, že je to povinný proces, mají příjem jistý 🙂 A konečně, odstřihli (resp. ztížili cestu) zprostředkovatelům, protože i ti musí dát +700 Kč navíc, takže to už můžete jít přímo do ruského vízového centra (pokud máte dokumenty v v pořádku).

O vízum jsem žádal začátkem srpna, už mě potkala tato nová verze a vše proběhlo hladce. Jen těch +700 štve (Brno).

Ostatní věci se pro Čechy nemění. Mimochodem, na vízovém centru mi poradili, že je blbost každoročně žádat o business vízum, když mohu dostat regulérní press vízum, na rok a zadarmo 🙂 No tak příští rok, teď už je to jedno.

jarda
dalich:

nic jsi nepochopil

bavime se tady o turistickych vizech (ne o tvem businessu vizu), ktera si vyrizuji backpackeri, kteri opravdu nebydli / neplati 4* hotely uvedene na voucheru, ale nekde na ubytovne/hostelu

a ted jim porad, jak to maji udelat ziskat voucher od hostelu (hostelu, ktere je v Rusku vydavaji je pet a pul)

pro backpackery se proces znacne ztizil a samozrejme prodrazil (to pro vsechny). nicmene zdrazeni neceho o 70 % je pro tebe zrejme komar

svetr
jarda:

Nijak, prostě budete dodržovat podmínky, na základě kterých jste dostali vízum. A když na to nemáš, zajeď si na mácháč.

a vida
svetr:

pan je komunista. pravdepodobne ti vyhovovala doba, kdy clovek musel zebrat, aby nekam mohl jet. v tom pripade se odstehuj do KLDR nebo na Kubu a neraduj se z toho, ze obcane CR maji tezsi podminky pro vycestovani smerem na vychod.

Rusové by zasloužili zvednutí poplatku tak na 100 eur. Možná to nevíte, ale oni zaplatí za vízum 35 eur a je na dlouho vystaráno. Mohou totiž žádat o víza která jsou na max dobu pobytu 90 dni z každých 180 a taková víza jim určité země Schengenu vydají i na 5 let!!!! Zkuste si žádat o 1 roční vízum do Ruska, ten porod nikomu nepřeji. Vezmete si například lidi z Běloruska , ti musejí ze svých skromných platu dat eur 60! To je i víc než plat některých tamních lidi. Naproti tomu zbohatlíci z Ruska si sem čistě teoreticky mohou zajet jak se jim zachce. Česko naštěstí schengen víza tak snadno nevydává, ale stejně by měli požadavky zpřísnit… Třeba o nutnost mít pozvání… To totiž po nich nikdo nechce. Rusko je krásná země, ale je plná tolika problémů, že bude trvat několik dekád, než se z něj stane normální stát. Snad se dočkáme…

Tomas Marny

Co jsem cetl, 35 EUR plati staty se kterymi ma EU dohodu, namatkou UKR, RUS, GEO, SRB a uz se nerozlisuje jestli jednorazove, vicevstupe rocni, dvou atd. Takze zvyseni by musela odsouhlasit cela EU a dovolim si tvrdit, ze to se nestane. Spis by mohl Brusel tlacit na Rusko at se poplatek snizi take na 35 EUR, ovsem v tom jsem take hodne skepticky.

K

Je to hrůza a čím dál horší. Dlouhodobá víza rusové opravdu běžně nedávají. Přitom rusové ho do Schengenu dostávají běžně. Navíc, pokud se rusákům na žádosti o vízum něco nelíbí, tak to nelze opravit na místě, musíte znova vytisknout opravený formulář a znovu žádat…

Veronika
K:

Nedávno jsem to porovnávala a vyšlo mi, že rusové jedou ve své linii a nemají potřebu něco měnit. Rusko EU nepotřebuje, EU potřebuje Rusko. A debaty vízové politiky EU versus Rusko je jednoznačně pro Rusko. Viz odkaz na ceskenoviny.cz, co je nahoře. Já při žádosti o roční vícevstupé vízum musela dokládát i lékařské potrvzení o HIV negativitě. Není to problém, vím že v této oblasti rusko selhalo, ale po přečtení zákona o pobytu cizinců u nás a dalších diskuzí, tak se pro ne EU vyžaduje jen na vyžádání, při podezření. Mimo pár afrických zemí, kde to musí cizinci směřující do EU dokládat povinně. Pokud pracují všichni úředníci v Bruselu jako náš Ransdorf, kterého si vážím pro to jaký je, ovšem když pípne účast a hned odejde a pak místo vysvětlení novináře ignoruje a ještě se chová nemístně, za to se stydím.

K

Informace o novém způsobu podání žádosti na vízovém centru navíc na www ruského konzulátu zcela chybí. … Není se čemu divit – to je prostě Rusko…

Pavel

Ja jsem se pred par dny odtud vratil a tak jsem rad ze mi to jeste vyslo. Nicmene i tam ne vyrizeni vyza vyslo pres 120e.

Marcel

Tak proč tam jezdit? Je tolik zajimavých zemí, které mají méně arogantní administrativu a často i bezvízový, nebo vízový styk s bezplatným promptním vyřízením. Např. skoro celá Jižní Amerika, hodně zemí v JV Asii, atd. Já navrhuji bojkot cest do Ruska. Je možné, že když tam nepřijede několik set Čechu, že si toho sice žádný aparátčik nevšimne, ale člověk z toho alespoň nebude mít špatný pocit.

Honza

Vzkaz pro Jardu a ostatní, co potřebují turistické vízum do Ruska. Sehnal jsem bezproblému a levně turistický voucher na http://www.viza-ruska-federace.cz. Navíc mi tam poradili, jak neudělat chybu v těch blbejch lejstrech, když si ho chci vyřídit sám a za minimum. Fakt dost dobrý.
Těch 700 navíc za vizové centrum od srpna prostě neobejdeš.
Jo a navíc jsou hned vedle na patře, takže ušetříš nohy, kdyby náhodou něco.

Jana
Honza:

S tím vízovým centrem píšete blbosti, rozhodně to bez něj jde. Podívejte se na http://www.cesty.in/rusko

Hana
Jana:

Reaguji na příspěvek Jany – CK mě prostě strašila, že už to tak snadno nepůjde (nakonec to šlo,ale připlatila jsem si asi 2000), teď chápu, že prostě chtějí vytřískat co nejvíc peněz. Nyní to zkusím přes Váš odkaz a jsem na to tedy zvědavá…

Ivan

Nebuď naivní. PR příspěvky tu admin v klidu nechá…. Mažou se jiné věci…

Dalik

duben 2014: V Karlových Varech přímo na konzulátu, bez vízového centra a objednání (na http://www.cesty.in/rusko je chybná informace ohledně nějakého objednávání přes web), za 990, do 10 kalendářních dní. Nenechat se poslat do vízového centra na Moskevskou 🙂 – na nástěnce konzulátu je výslovně uvedeno, že je možno žádat přímo na konzulátu, toto zmínit, až vás bude moloděc vyhánět. Konzulární úředníci příjemní.

Slavomír Horák
Dalik:

Tak jenom na vysvětlenou několik stereotypů, které zde v diskusi zazněly (problematikou víz, vízových dohod a jejich implementaci se už docela dlouho zabývám).
Stereotyp 1) Rusové mohou jenom zaplatit 35 EUR a podat si žádost.
Není to pravda, protože potřebují pozvání z české strany, voucher o ubytování (a případně i zpáteční letenku). Jednotlivé státy EU však jdou usnadnění vízového styku dále, zvláště pro některé skupiny obyvatel (Německo dává víza na 5 let obchodníkům, studentům či vědeckým pracovníkům, Česko například vydává po prvním úspěšném návratu roční turistická víza, Finské cestovní kanceláře, naopak, mohou vytvořit dokonce visa-free krátkodobou cestu do Ruska v příhraničí – Vyborg, St. Peterburg, osobně vyzkoušeno). Tyto úlevy jsou v souladu s dohodou EU-Rusko o usnadnění vízového styku (visa facilitation agreement – VFA, můžete si najít přes Google)

Stereotyp 2) Žádost musí být podána pouze přes vízové centrum za příplatek
Nemusí. Podle VFA musí státy EU i RF umožnit podání víz přes konzulární oddělení. Veškeré odchylky od této praxe je vhodné adresovat na naše (nebo jiné EU) ministerstvo zahraničí, konzulární odbor. Použití vízových center je favor ze strany EU (jinak by Rusové z Dálného východu museli třeba letět do Moskvy na příslušné konzuláty) a malá domů na Ruské straně.

Stereotyp 3) Špatně vyplněná žádost = nutno nové žádosti.

Podobně to funguje i na straně EU konzulátů (není taky čas se s tím moc mazat, protože třeba české konzulární oddělení zpracuje denně 1500-2000 žádostí o víza, což je tak 150-200 na jednoho pracovníka). Takže, pokud nepřesnost nenajde cestovní kancelář v Rusku nebo se na to náhodou nepřijde při přijetí žádosti, tak má Rus také smůlu.
Osobně jsem se setkal i s opačným přístupem, kdy mě v Praze v tom tehdejším frmolu upozornila na jednu chybu v žádosti, na místě jsme to opravili a nebylo co řešit (podotýkám, že o ruské vízum jsem žádal již mnohokrát).

Stereotyp 4) komplikace s pojištěním
Tyto komplikace byly vždy, nicméně údaje, které jste vyplňovali i v minulosti, se mnoho nezměnily. Pokud máte pojištění, máte i pojistnou smlouvu (případně potvrzení od banky) stejně s sebou a na obou dokumentech jsou všechny požadované údaje uvedeny.

Závěrem lze tedy říci, že vízová procedura do Ruska se od roku 2013 trochu změnila, nicméně rozhodně ne tak zásadně, ačkoliv uznávám, že pro backpackery, toulavce, milovníky hor se přístup do Ruska zkomplikoval (nikoliv však zavřel) o více než třeba pro obchodníky.

Na závěr ještě jedna perlička. EU nebyla schopna s ohledem na současnou krizi vypovědět ani smlouvu o bezvízovém styku mezi EU a Ruskem pro diplomatické pasy, což by asi měla být jedna z prvních reakcí, pokud chceme potrestat ruské politické elity.

hogy
Slavomír Horák:

Viete mi prosim poradit, ako mam ziskat Ruske turisticke vizum v Kirgisku? Budem asi potrebovat kontaktovat daku agenturu, ktora mi da pozvanie a nasledne navstivit ruske velvyslanectvo v Bishkeku/OSh – alebo aj tam treba ist cez dake vizove centrum? Neviem sa k tymto info dopatrat. Momentalne som v Cine a do Ruska by som sa chcel postupne dostat cez Kirgisko a Kazachstan v Auguste. Dakujem za pomoc

Josef
Dalik:

Naopak, na stránkách http://www.cesty.in/rusko je správně napsáno, že na konzulát v Karlových Varech se objednávat nemusíte, ale na ambasádě v Praze objednaní být musíte…

Vsem tem co chcete jet do Ruska a musite platit za viza – patri vam to, meli by jste platit desetkrat tolik za to ze je podporujete.

Kateřina

Prosím Vás… Pokud hledáte informaci k vyřízení víz do Ruska, doporučuji si vůbec nečíst tady tyhle poplašné nesmysly o b_zeraci, zpřísnění podmínek apod. Ve vízovém centru Vám poradí (mají na to na rozdíl od ambasády čas), případné chyby v dotazníku opraví, občas se dá i domluvit, že něco dopošlete emailem pokud chybí… (zkušenost z Brna). A kdo chce ušetřit 700, může jít vždycky do Prahy na ambasádu. Tak kde je problém? Trošku se mi tady zdá, že jde o to pěkně si v teplíčku zanadávat na Rusko a systém obecně a šířit zaručené rady. A nejvíc se to týká těch, kteří tuto diskuzi obohatili ještě předtím, než byla vízová centra vůbec otevřena.

Marian
Kateřina:

Trefné, Kateřino:) Plně s tebou souhlasím. Marian

Erik de Lacroix

Čerstvá informace z dnešního dne pro ty, kdo chtějí ušetřit 700,- a vyřídit si vízum napřímo v Praze na konzulátu. Zápis na konzulát přes stránky vízového centra na daný čas-OK. Bez fronty před konzulátem rovnou k přepážce.
Bohužel 990,- za vízum (a jak jsem si všiml, tak i všechny jiné poplatky konzulátu) už se neplatí u okénka na kase, ale je nutno použít v místnosti k tomu umístěný platební terminál tolik oblíbený v RUS. Provozuje ho Evropsko-Ruská banka a bere si za každou transakci poplatek (za vízum 50,-). Vízum vás tak vyjde na 1040,-. Snad jste si čecháčci nemysleli, že když nepoužijete vízové centrum a půjdete k nám přímo, že Nám nic nezaplatíte navíc…

Honza

Já nevím co tu kdo řeší? I kdyby jsem měl za to vízum vysolit 5000, tak bych do Ruska jel, pokud něco opravdu chci, tak pro to musím něco udělat a někdy i obětovat a Rusko, které je zážitkem na celý život za to stojí 🙂

karel
Honza:

Honzo, souhlasím s Vámi ! Karel

CESTOVATEL

ČÍST TYHLE NÁŘKY JE SRANDOVNÍ

Hanka

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně víza. Přečetla jsem tuto diskuzi, i info na webu cesty.in/rusko, není mně jasné, zda-li potřebuji pojištění při sedmihodinovém přestupu/přejezdu z jednoho letiště na druhé, totéž o dva týdny později. Tuším, že bude potřeba.

Další dotaz – potřebuji v takovém případě pozvání? V Moskvě nestrávím ani jednu noc.

Děkuji

Linda
Hanka:

Ahoj, vízum potřebuješ – tranzitní, u kterého není potřeba pozvání (to se dokládá jen u turistického). Všechny informace (jaké dokumenty potřebuješ) najdeš tady http://www.vhs-czech.com/main.php?id=transit&lang=cz, ale důležité je, že NEMUSÍŠ využívat služby Vízového centra,

Linda
Linda:

…můžet zažádat přímo na velvyslanectví a ušetříš 700 Kč.

Král

Věděl by tady někdo, jaká asi dlouho teď reálně trvá vyřízení klasického turistického víza? Na vízovém centru / na konzulátu?

Silvie

Muze mi prosim nekdo poradit kde najit tzv.kopii dohody o bezvizovem styku s cilovou zemi pokud chci zadat tranzitni vizum kvuli presunu z jednoho moskevskeho letiste na druhe?maji to uvedene v potrebnych dokumentech na konzulatu, ktere musim dolozit a letim do Thajska kde na tu dobu vizum nepotrebuji..

Michaela

Zdravím, má někdo zkušenosti s vydáním turistického víza, když se nacházím mimo ČR? Momentálně jsem v JV Asii a zpět do Evropy bych chtěla trans. z Pekingu do Moskvy, ale nemám vízum. Slyšela jsem, že možná Hong Kong by neměl být tak striktní s vydáváním.
Díky za každou radu!

Ondřej

Věděl by prosím někdo, kde si v Praze to vízum můžu vyřídit bez agentury? Z kazulárního oddělení na Korunovační 34 mě bohužel odkázali jinam.. a jelikož neumím rusky, tak si ani nevím rady..

martina Krausová
Ondřej:

Ondřeji,já měla vízum přes agenturu,zaplatíte víc,ale máte klid,jen nepodcente registraci,je opravdu NUTNÁ….vrátila jsem se z Ruska tuto středu….a pokud neumíte rusky a neznáte azbuku,není to tam jednoduché,tak hodně zdaru….já cestovala z Ulan-Ude směrem na Moskvu

Jirka
martina Krausová:

Takže vízum jde vyřídit i na ambasádě? Minulý týden mě z ní vyhodili (bylo po zavíračce). Nechce se my zbytečně platit někomu, kdo na vízech rejžuje.

Jaroslav
Jirka:

Ano, ale jen v tkz zvláštních případech ( na poslední chvíili a pod) , ten zvláštní případ vám ale ambasáda musí uznat, a vždy zaplatíte více než přes agentůru,
holt to mají velmi dobře vymyšlené …….

iva
martina Krausová:

Martino, kde po vás chtěli registraci?
 
Podle zákona, který platí posledních ca 5 let by ji už nikde chtít neměli – pokud nejste na jednom místě víc než tuším 5 dní, nebo v hotelu, tak se nedělá-
a po nás ji při zpáteční cestě nikdo nechtěl ani 2011 z Altaje, ani loni z Kavkazu (ruská část).

Jack31

Ahoj.Chci se zeptat,nezna nekto nejakou dobrou cestovku v BRNE,ktera zarizuje viza do Ruska?Rad bych tam letel pristi rok (kveten,na 2 tydny).Nevadi ze jsem obcanem Slovenske Republiky?Muzu si to zaridit i tady v CR v Brne? Dekuju

Daniel

Dějte si ještě pozor na to, že vizum bude platit pouze na tu dobu, vašeho pojištění. To je taky důležitý fakt, ale myslím, že nejlépe je vše popsáno zde

David Kompelík

Zdravím, vízum které se dělá tady, máte s tím někdo zkušenosti?

tomik
David Kompelík:

Vyřizoval jsem si přes ně vízum před 2 roky, na první návštěvu přineseš pas + potřebné doklady, zaplatíš, po týdnu vyzvedneš pas s vízem. Bez problémů, návštěva tak na 10min max.

terka

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Radka
terka:

Dobrý den, Terko. Vízové centrum (jsou v Praze, Brně a Karlových Varech) nám vízum vždy stihlo udělat za 8 dní (a určitě je možné připlatit i za nějaký expresní režim). Co se pamatuju, byla potřeba vyplněná žádost, zvací dopis (dělali jsme online cca za 10 eur), fotka, kopie pasu, doklad o pojištění na celou dobu pobytu. Vše je myslím vysvětleno v češtině na jejich stránkách a ve vízovém centru též všichni mluví česky. Není se čeho bát. Využití agentury se vyplatí, pokud sama nejste z města, kde se nachází vízové centrum, a nechce se Vám tam 2x jezdit. Jinak  levnější si to zařídit sám, agentura fakt není potřeba.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: