Rusko

povolení do oblasti s omezeným přístupem pro cizince

Pavel

Zdravím, netušíte někdo jak získat povolení pro vstup do Jamalsko-Něněské oblasti? Je to reálné?
děkuji

Zkušenosti čtenářů

Kolda

Zdravím,tuto oblast neznám a tak nevím proč by tam mělo být povolení.Po Rusku se dá celkem svobodně cestovat s vyjímkou zakázaných vojenských oblastí.Nijak zvlášt je však nehlídají,jen se nemůžeš nikde ubytovat na hotelu a též kdyby tě kontrolovali policajti byl by problém.Do vojenských oblastí dávají cizincům povolení pouze pokud pro ně v dané oblasti pracují.Turistické povolení do těchto oblastí bývá problém.

Pavel
Kolda:

to povoleni třeba je, to mám ověřené. Jamalsko-Něnecká oblast je přístupná oficiálně pro cizince pouze s povolením. Jedeme na motorkách a na každém kroku každý pozná že jsme cizinci, nemůžeme se schovat v davu. Trest za vstup bez povolení je vyhoštění z oblasti, možné krátké vězení anebo úplatek :-), jenže, budeme platit úplatek každému sokolovi, který uvidí českou značku? Asi to riskneme i bez toho povolení, ale byl bych radši, kdybych ho měl. Proto sháním a hledám informace jak na to

Pavel
Kolda:

ještě jedna citace pro ilustraci:
Omezení vstupu.
Do některých oblastí RF mohou cizinci vstupovat pouze na základě zvláštního povolení, o které je třeba zažádat u místní pobočky Federální migrační služby s dostatečným předstihem. Oblastí s omezením vstupu je například Jamaloněnecký autonomní okruh. Žádost o vstup do této oblasti prověřuje FSB a celý proces povolení ke vstupu může trvat přibližně tři měsíce.

kolda

já do těchto oblastí povolení mám,ale sám ho nevyřizuji.Dělá to za mě závod a trvá to přibližně 40dní.Jezdíme tam pouze pracovně a s pracovním vízem.V ruce ale žádný papír nemáme.Jsem ted v Rusku,tak až se vrátím zeptám se na podrobnosti a dám ti pak vědět

Pavel

díky moc, vypadá to, že jsem našel někoho kdo to umí vyřídit, ale každá informace pro mě bude dobrá. Znáš trochu okolí Salechardu a Vorkuty?

koloda
Pavel:

bohužel v této oblasti jsem nikdy nebyl

Kolda

Tak tě bohužel nepomůžu,za nás všechny povolení vždycky vyřizuje zákazník,takže ani u nás na závodě s tím nemá nikdo zkušenosti.Pokud se ti podaří sehnat kontakt,na nějakou instituci,kde se to dá vyřídit,tak dej prosím vědět,mě by to docela zajímalo.

Pavel

takže mám odpověď ze Salechardu, že na trasu, kterou jsme jim poslali povolení nepotřebujeme.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: