Rusko

autem z Ruska na Krym

MichalR2

Ahoj
Má někdo zkušenost s přejezdem autem na Krym? Mám v úmyslu na Krym vjet z ruského území z východu přes Kerch.

Zkušenosti čtenářů

Petr

Ahoj. Povedlo se ti to? Zajímalo by mě to, zda jsi na Krymu autem byl. Já bych tam rád v roce 2017 na letní dovolenou. I když počítám klasickou cestou z Ukrajinské strany. Pokud to tedy je možné a hranice je otevřená. Nevím. Netušíte někdo? Díky.
 
Petr

MichalR2

Petře ještě ne, předpokládám rok 2017 taky, i když zvažuju ještě cestu na motorkách

Emil

Ahojte, motal jsem se okolo letos v létě. Z ukrajinské strany to nelze, a jelikož se bez povolení nedostanete ani na východ Ukrajiny ( Doněck, Luhansk ), je nutné jet zhruba po trase Lvov – Kyjev – Voroněž – Rostov – Kerč ( je to tedy dál – 3350 místo 2000 km. ) Druhá věc je trajekt – byl jsem malým obytňákem, který ale má v papírech napsáno osobní auto, a tuto kategorii si podle google-překladače nedokázal chlapík identifikovat ( v zásadě mi nabídl, že převézt to lze, ale v podstatě za cenu nějakého speciálního automobilu ( 6000 Kč za obě cesty ), která sice není šílená, ale za 2 km je to docela dost a navíc jsem na Krymu měl v plánu strávit cca 1-3 dny, tak mi to úplně nedávalo smysl. Navíc je dobré koupit lístek online předem – dávám odkaz na kalkulačku ( http://www.parom24.ru/calc ) a doporučuji umět trochu rusky, jinak se člověk chytá hůře.
S osobákem, který vypadá jako osobák by to ale mělo být v pohodě. 🙂

Ondra

Potvrzuji, ze z UA na Krym te proste nepusti. Zkousel jsem to na obouch dvouch prechodech pred tremi tydny. I presto, ze situace na Krymu je OK -tak proste NELZE. Problem je na UA strane.

Alois Zwesper
Ondra:

Ondro zdravím, chystám se na Krym na moto a zajímalo by mě, z jakáho důvodu tě ukrajinci nepustili, pojedu tam teď začatkem června a budu se snažit za každou cenu překročit, museli to nějak přece vysvětlit moc děkuji za odpověď, [email protected]

Alois Zwesper:

Hodne stesti!!!

MichalR2

a co obráceně? Zkoušel někdo z Ruska přes Krym na Ukrajinu?

Bobo

Ukrajinci pouští na Krym jen svoje občany, cizince ne. Prostě proto, aby dělali problémy a co nejvíc blokovali poloostrov. Dokonce i Bělorusové musí celou Ukrajinu objíždět a pak si vzít trajekt na Kerč. Pak taky existuje trajekt z Turecka, ale ten bude určitě dražší.

Fedor
Bobo:

Me nepustili tak jsem to objel pres Moldavii, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Gruzii a Rusko. Trochu zajizka, ale jsem na Krymu.

Silvia
Fedor:

Zdravím, radi by sme navštívili Krym. Zvažujeme trasu cez Turecko. Aké nebezpečenstvo možno očakávať na Tureckej strane, keď ideme osobným autom, tri ženy, jeden muž. Prípadne máte nejaké skúsenosti s ubytovaním v Turecku? Aká je tam cestná premávka? Ďakujem

Mara
Silvia:

ahoj,
jeli jsme přes turecko loni auto musí být na majitele co sedí ve voze.Silnice dálnice bez problemu. Jen dalniční známku neřešte. Oni o ní nic nevědí,platí ji asi v daních, a  navícod Samsunu je to bez známky.Prostě neplatit. Trochu zdržení je na gruzínských hranicích.Maramamut

Michal
Fedor:

Potřebovali jste při vstupu ruské vízum?

Luckyn

http://xn—-ttbgfegd2g.xn--p1ai/parom-sevastopol-turciya/
Istambul-Sevastopol   autoparníkem
 

Fedor
Luckyn:

Nad autoparnikem jsem take uvazoval. Vzhledem k dosti neprehledne a nebezpecne situaci v Cernem mori jsem to nerisknul.

Luckyn
Fedor:

A jinak vše bezpečno ? jak na hranicích ?

Fedor
Luckyn:

Pohoda. Rychle odbaveni.

Elena

Ahojte, mam v plane cestovat z Nizneho pripadne z Moskvy na Krym…letel uz niekto z Ruska do tejto krajiny a hlavne ci na na letisku nerobili problemy,  dakujem

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: