Práce/pomoc v zahraničí

werk & IK czech

Petr

Nemáte někdo zkušenost s agenturou toho jména? Díky

Zkušenosti čtenářů

Pavla

Ahoj, taky jsem narazila na tuto agenturu a dost mě zaujala, můžu se Tě zeptat, jestli jsi našel nějaké info, případně, spolupracuješ s touto agenturou? Info prosím na [email protected] Děkuji Pavla

Jirka

take bych prosil o informace na [email protected] synovi na mobilu zacaly vykskovat nabidky na ktere jsme odpovedli ahned prisel universlani formular bezpecnostni proverku z pozadavkem fotokopii obcanky, to je na firmu ktera se prokazuje jen mobilem dost nezvykle a proto prosim o Vase zkusenosti. diky Jirka

Jirka

Pro zajimavost preposilam jeich standartni odpoved. nazor si udelatje sami. odpoved beu jemena adresa, pevne linky kancelare to mluvi za vse:
kancelář si pronajímáme pouze na konkrétní dny, čas od času zastupujeme
zahraniční firmy, když hledají zaměstnance, proto nemáme stálou kancelář,
pouze sídlo, pokud je toto z Vaši strany podmínka, nemohu Vám pomoci,

děkuji a mějte pěkný den, J

Jirka

vycerpavajici informace o teto firme najdete na strankach
http://www.nazkusenou.cz/je-lepsi-odjet-s-agenturou-nebo-na-vlastni-pest-a288.html
kde autor sdeluje:
Mám s nimi zkušenosti, byl jsem tam v létě 2010. Ve zkratce – Není to úplný podvod, agentura existuje, zajišťuje práci v Amsterdamu na Shipholu, takže se nemusíte bát, že vás tam unesou a prodaj, nebo z vás vytahají poplatky a pak zjistíte že žádná taková agentura neexistuje. Na druhou stranu, jednání s nimi není moc seriózní. Ano, pravda, bydlení zajištěné je a dokonce za něj opravdu nic nechtějí (a byty se dají, i když taky tam s tím byly menší problémy – můžou vyprávět ti, kteří zažili stěhování do campu, což já už jsem nezažil), ale jinak jednání s nima je někdy fakt na facku, nedá se na ně spolehnout. Slibovali, že mají zařízenou dopravu do Amstru a zpátky, nebo že jí proplatí (abych zase nelhal, je pravda, že Julián mi o tom dal vědět už před odjezdem, ale stejně..) jiná věc je už dopravování po Amstru. Do práce vás většinou ještě vezmou, protože na tom jim záleží. Z práce se už obvykle musíte dopravit sami (a to vězte, že dopravný stojí v Amstru fakt velký peníze – nejlevnější je 2,60€/lístek, a vlaky jsou ještě dražší, a lístky mezi sebou neplatí). Případně se s nimi domluvit, ale ti pokud slíbí že přijedou, tak se vám taky může stát že venku budete čekat do půlnoci a pak vám zavolají, že prostě nepřijedou. Směny se plánují večer předem, není výjímkou ani to, že vám ráno zazvoní mobil, ať vstáváte, že na vás čekají před domem, nebo že vám během 8 hod směny zavolají, že máte dělat další 8 hod a podobně. Smlouva je taková dost pochybná, nepodepisujete jí před odjezdem (vlastně ano, před odjezdem zpátky) a neplyne z ní nic, co by vám něco mohlo zaručit. A teď bonbónek na závěr. Podle všech výpočtů jsem tam měl za necelý měsíc práce vydělat asi 22000,- , z toho mi poslali asi takových 14000,- (s tím že je ještě posílali naprosto nepochopitelně po miniaturních částkách a na několikrát, takže jsem ještě další tak 1500,- ztratil na poplatcích + asi tak 10 000,- byly výdaje spojené s výletem – doprava do/z Amstru, doprava po Amstru, telefony, jídlo)..Zbylých 8 000,- se mi z nich nepodařilo vymámit ani po čtvrt roce, takže asi tak. Abych to shrnul – jako zkušenost výborná, práce sama o sobě (uklízecí práce na letišti) v pohodě a možnost navštívit Amsterdam a neplatit za bydlení je suprová, na druhou stranu jednání ze strany agentury je naprosto neseriózní, nezodpovědné a mají v tom strašný bordel. Navíc to, že mi neposlali přes 1/3 vydělaných peněz je teda opravdu šokující (jo, sice tam byli lidi kterým všechno chodilo v pohodě, ale stejně??)..Ale je to fakt škoda, kdyby se chovali trošku seriózněji a zodpovědněji, tak by to byla jedna z nejlepších brigád, co se dá najít. Ale takhle..Nevim nevim.. Jinak jakékoliv otázky klidně zodpovím na [email protected]

jirka

Zaverem musi dodat, ze mi odpovidali obratem a i v noci.
Uz nejsem nejmladsi tak si asi potrpim na formality, ze kdyz chce po me nekdo moji plnou oficialni funkcni adresu ja chi i o nem. Jako studaci jsem pracovali taky po nocich a byli neformalni a kdyz oni voli tento styl prace je to fakt jeich vec. Hlavne ze existuji a cinost provozuji viz ostatni prispevky jejich klientu. Psaval jsem dost do Hedvabne strezky z Asie a zarival staze studendu v zahranici tak jsem jen chtel na tomto vebu doplnit informace. diky Jirka

Adam

Pracovní agentura WERK & IK czech láká důvěřivé studenty na atraktivní práci

V logu této pracovní agentury stojí neurčité heslo- „práce jinak“. Po čtyřiadvaceti hodinách v autobuse jsem dorazil na místo určení, do holandského Amsterdamu, a všechno bylo od začátku skutečně jinak. Po hodinovém čekání na nádraží Zeeburg pro mě přijel Brazilec Gustávo a stěžoval si, že mu kvůli mě utíkají oslavy titulu fotbalového klubu Ajax Amsterdam. Pak mě dovezl na zcela jinou adresu, než kterou mi sdělil jednatel agentury WERK & IK czech Julián Jančík, loňský absolvent Mikulášského gymnázia v Plzni.
Facebooková skupina Brigády mi nabídla lákavou práci v Amsterdamu- od května jsem měl být pomocníkem provozu výletních loděk a vydělat si 1000 euro za měsíc. Zamlouvalo se mi to a firmě starající se o amsterdamské lodě LOVERS jsem do odpovědního formuláře napsal, že bych se rád zúčastnil, ač nemám žádné zkušenosti. K mému překvapení se mi neozvala holandská firma, ale právě Jančík. V hromadném e- mailu stálo mimo jiné: „Ubytování je zajištěno pro všech deset brigádníků v jednom dvoupatrovém domě, přesnou adresu pošleme potvrzeným brigádníkům předem. Samotná práce je v podstatě velmi nenáročná a jednoduchá. Jedná se o pomoc při provozu loďky, tedy pokud je nutný něco podržet, poklidit, vybrat lístky, usadit cestující atd.“

Realita byla trochu „jinak“

Přiznávám, že nejsem žádný milovník tvrdé dřiny, a proto jsem rád přislíbil účast. Na doplňující otázky jsem dostal odpověď: „Žádné poplatky za bydlení atd. Přesně Vám neřeknu (počet lidí na jednom pokoji- pozn. autora), je to nově pronajaté a ještě jsem tam od té doby nebyl. Cca 2 až 3 lidi na pokoji..“ Asi mě měla varovat odpověď na dotaz týkající se konkrétní pracovní doby: „Nejde to jednoznačně říct, ale řekněme od 10:00 do 22:00 ty lodě jezdí..“
Srdce se mi rozbušilo, když mě Gustávo vysadil na plácku mezi garážemi a na dveře jedné z nich, hned vedle autoopravny, zabušil. Otevřel nezdravě, ale sympaticky, vypadající sedmadvacetiletý kluk v kapuci a podal mi ruku. „Ahoj, já jsem Milan. Tys přijel taky na ty lodě?“ zasmál se trochu cynicky a postupně mě začal uvádět do reality. Z garážové místnosti jsme vystoupali po schodech nahoru a Milan mě v obývací místnosti seznámil s ostatními kluky.
I oni přijeli „brigádničit“ na lodě. Lodě se však nekonaly. „Dva kluci tam šli a úplně to podělali, teď už tam žádné Čechy nechcou,“ vysvětlil mi Milan.
„A to se stalo kdy?“ zajímalo mě.
„Před dvěma týdnama. S kýms mluvil, s Juliánem?“ zašklebil se.
Přikývl jsem. „Tak to je totální pako, které nic neví. Když byl v Amsterdamu, ani se sem nepřijel podívat.“

Ubytování s absencí soukromí

Zavedl mě do lůžkové místnosti, kde byly dřevěné dvouposchoďové postele oddělené od sebe přepážkami- žádné okno a žádný vzduch. „Můžeš spát třeba tady na tom, ale jsou tam ještě fleky po jedné dredaté lesbě,“ ukázal na nevábnou fialovou matraci. Přepážku vedle ní zdobily bizarní černobílé fotky nahých žen.
„Pořád tady kouřila páchnoucí levný tabák, a když jsem si zapálil jointa, tak nadávala, že to smrdí. Nebo si můžeš vzít tenhle molitan, na tom spal jeden maďarský cikán,“ pokračoval v prohlídce a počastoval mě několika historkami o dávných obyvatelích domu hrůzy. Zvolil jsem molitan.
Milan tam bydlel už od podzimu 2010, byl tam nejdéle, a tak měl jako jediný vlastní pokoj. Dříve v něm byla koupelna, ze sprchy ale zatékalo, což způsobovalo hnití zdi. Jeho pokoj nyní funguje jako domácí kino pro všechny, kteří chtějí v hustém namodralém dýmu relaxovat. Nic jiného příliš nezbývá, protože dům není připojený na internet.
Jinak byt obsahoval ještě rozlehlou společnou místnost s gauči, která byla stejně jako noclehárna bez oken. Vzhledem k tomu, že se uvnitř kouřilo, a do spací místnosti vedla jen díra ve zdi, nebyl spánek žádná slast- i proto, že lidé různě chodili na „šichty“ a různě se z nich vraceli. Milan proto používal špunty do uší. A to měl dveře. Vedle „obýváku“ byla kuchyně a za dveřmi koupelna se sprchou a oknem.
Ostatní kluci tam byli pár týdnů až dnů. Někteří ještě čekali na vyřízení tzv. „sofi number“ potřebného k legální práci v Holandsku. Holandský jednatel agentury zřejmě čekal, až se nahromadí více zájemců.

Dřina za pakatel

Milan začal vyprávět, jak je všechno jinak. Ubytování mělo být zdarma, ve skutečnosti se za něj strhává z výplaty. Čím víc člověk pracuje, tím víc za nuzné ubytování sice s tekoucí vodou, ale bez soukromí, platí. Ve výsledku jsou to stovky euro měsíčně. Aby člověk vydělal slibovaných 1000 euro měsíčně, musel by pracovat do úmoru, ale hlavně práci dostávat, což také není samozřejmostí. Ti, kteří přijedou, jsou často bez zkušeností a nekvalifikovaní na práce, které jim nabídne agentura. Angličtinu potřebují mnohem víc, než mysleli, což je další stresující faktor. Jedná se třeba o skládání dek do strojů v prádelně, práci v restauraci, kde dáváte nádobí do myčky, noční hlídače, uklízení letiště atd. Zdá se to jednoduché, ale mnozí na tom podle Milana byli tak, že to nezvládli.
Mzda nechodí ve čtvrtek, jak mi sdělil Jančík, ale v pondělí, ve čtvrtek se pouze odesílá. Tedy v lepším případě. Každý brigádník si odpracované hodiny zapisuje, a pak je odevzdává k vyplacení. Nezřídka se stává, že mu přibude další stres- musí svou mzdu vymáhat. Není- li dost asertivní, peněz se nedomůže, protože neexistuje žádný konkrétní záznam o tom, kolik odpracoval- to na klidu zrovna nepřidá. Přitom na svých webových stránkách http://www.werkczech.cz se agentura chlubí systémem on- line výplatních pásek a dvojitou kontrolou odpracovaných hodin. Varováním je odkaz na reference, který skýtá jen řadu prapodivných fotografií.
Co bude člověk dělat, se dozví den předtím- tamější vyřizovatel Patrick Krammer, který jezdí v Renaultu za 700 000 eur („z peněz, které jsme vydělali my,“ zlověstně se kření Milan) brigádníkovi s desetihodinovým předstihem napíše, že se pro něj staví druhý den v pět ráno a odveze ho na tu a tu práci, která bude trvat například jen 5 hodin. Zpátky do holobytu, který je od centra vzdálený asi dvě hodiny chůze, se musí vrátit městskou hromadnou dopravou. Mzda činí pět až šest euro za hodinu, protože český brigádník je levná síla z východu (holanďani berou minimálně dvakrát tolik), zbytek jde podle Milana do kapsy ctihodné agentury. Takže za zprostředkování na začátku nic neplatí, ale průběžně ano- je to podobné jako s ubytováním. Brigádník dá při návratu 2. 60 euro za jedinou jízdu tramvají, často však musí přesedat, takže to vyjde i na víc.

Marihuanový ráj

Cestou z práce se většina brigádníků staví v coffeeshopu a koupí si za deset euro marihuanu, která je v Holandsku legální, kvůli které tam přijeli a která celý humbuk činí snesitelným. Ve výsledku jim tedy zbude jen, jak se říká „vypálená palice“.
„To je to jediné, díky čemu jsem se ještě nezbláznil,“ svěřil se mi Milan a s gustem si zapálil marihuanový doutník. Při pohledu do nervózní mimiky jeho tváře jsem si však musel myslet opak.
„Někdy za ni dám i 400 eur měsíčně.“.
Na vedlejším gauči ležel dvacetiletý Robert, který po návratu z ranní šichty kouřil svého jointa (kluci si je neposílají jako v tuzemsku, každý má svého a relaxuje) a vzpomínal, co se mu to přihodilo předchozí noci, když si dal v tzv. smart shopu zakoupené halucinogenní houby. „Chvíli jsem si myslel, že si zavolám záchranku, ale nemám pojištění,“ usmál se ještě s lehkou v hrůzou v očích.
Pak mu zazvonil telefon od Patricka, který s chlapci komunikuje. Zjistil, že večer v sedm má celonoční šichtu „sekuriťáka“. Končí v sedm ráno.
„OK, OK, thank you,“ odpověděl a položil telefon. Je rád, že si vydělá.
Na rozdíl ode mě tam všichni podvedení zůstali- neměli peníze na cestu zpátky a nechtěli zklamat očekávání doma. S tím také agentura správně počítá. Při nestřídmé konzumaci marihuany také většina zapomene, co vlastně očekávali a zapadnou do koloběhu práce a „hulení“.

PEtra
Adam:

Hahaha No prosimte kontaktuj me mam pocit ze v tom co pises zminujes me …a milan se ve skutecnosti jmenoval Jindrich zejo..a tys to dobre sezral no jako kazdej

Ucastnice z garez
Adam:

No tak mám naprosto stejné zkušenosti…Agenturu sem oslovilla pred2lety.Oni nereagovali a najednou sem jela ze dne na den s touhle pomatenou grupou kterou pak ubytovali v technicke garazi do Nl.Mela sem stesti protoze sem tam znala lidi kteri v Nl zili takze sem prvni cast tehle trágy s touhle agency nemusela absolvovat na garazi.Na garazi bydlel jeden madarsky cikan,jedna slovenka jeho zena,sami..zbytek bydlel na byte.A ted dalsi zbytek sme byli mi.2česi kluci,já,a podivnej slovenskej parecek. Takze nas bylo najednou 6 ja bydlela jinde.Vydrzela sem to prvni dva mesice a pak odjela,nemuzu si stezovat na práci i kdyz nekterý ty dny byli doslova pekely uklizeli sme lecos krome letiste.Tam nas nechteli pustit kvuli screeningu.V podstate sme na nej cekali ale mezitim pracovali kazdej den po celej den vpodstate.
Ohledne vyplaceni vejplat to je uplne bez debat ta agentura dluzi kazdymu kdo tam byl nikdo z nich nedostal vsechno.Rozhodne to neni o tom si jet vydelat!!!! Spis pokud se chcete nechat podelat..5e na hodinu je tam vic nez nuzna castka neda se stim moc vyzit.
Zachazeni jednoduchy pro ne nejste nic nez robot,jednani podlidksé..chovaj se jak mafiani co si vydelavaj na naší blbosti.Já kráva se rozhodla jet dalsi rok zas s tim ze to preziji v tej garazi nemela sem ubytko..a to sem nemela delat.Atmosfera a chovani lidi tam se neda popsat nez jedna velka realityshow.Práce ojeb,jednani mnohem horsi nez predtim.Doslova sem si pripadala jak hadr.A dodnes nechapu ze sem to zvládla.Vyvrcholilo to problemem na garazi,prestala jit elektrina protoze to nikdo nazaplatit a v tom pripade prestalo jit uplne vsechno,komu se to zda jako pohadka tak mam materialni dukazy. Dodnes me mrzi ze sem si nevezla videokameru!O tom ze by se o vas nekdo v pripade problemu postaral nehrozilo,jim slo jen o to aby jste chodili vcas do práce a vydelavali.Mesicne sem si vydelala tak 300e nekdy vic proste ubohy.Ale vsechno zly bylo ve finale k necemu dobry..po mem odjezdu a ostatnich z garaze krome typka v kapuci kterej lezl vsem do prdele, jsem videla jine moznosti kontakty v praci pomohli jedne me spolybydlici k tomu aby mohla bydlet do vlastniho a ve finale dostala smlouvu od spolecnosti pro kterou tato firma pracovala.Dodnes bydli v centru mesta a vydelava pro uklizeci spol.kolem 1300e mesicne.Me pomohla a tez sem si to vyzkousela uz za sebe. Prosim vas nebudte blbci a nejezdete s touhle agenturou v nl to jde i lip

Tomáš
Ucastnice z garez:

Zdravím všechny, je tu někdo kdo uvažuje toto léto jet na tuto brigádu? Protože já docela ano tak bych chtěl zjistit jestli v tom nejsem sám. 🙂

Dušan
Tomáš:

Zdravim, mame v plane zucastnit sa tento rok brigady, momentalne zistujeme podrobnosti

pajasXS
Tomáš:

jop jop jedu na 100%

Anup

Nebudu popisovat všechny hrůzy (a doslova hrůzy), které jsme museli vytrpět. Krajně nedoporučuji. Práce byla v pořádku, ale jednání agentury – takhle se mnou nikdo nikdy nejednal. Za ty problémy to opravdu nestojí…

Kou
Anup:

Ahoj,můžeš to rozvést?Dík\

Anup
Kou:

Nedostal jsem zaplaceno s tím, že jsem prý naboural dodávku (nemám ani řidičák, když jsme už u toho), další komunikaci se mnou ignorovali. Bydleli jsme v něčem, co opravdu není pro člověka důstojné, a to nejsem žádná fajnovka. To, že byla všude plíseň a netekla tři dny z našeho pobytu teplá voda je jenom špička ledovce. A to, jak se Rewiesh ke všem choval… no, dám příklad – jeden náš spolupracovník ze slovenska se s ním bavil ohledně nesrovnalostí jeho výplaty a Rewiesh mu na to argumentoval slovy: Já čechy a slováky neobírám, nejsem žádný rarista, ošukal jsem víc češek než ty.
Nebo mám mluvit o tom, jak nás nebyli tři dny po sobě schopni odvézt na letiště?…
Budete pitomci, pokud s nima pojedete, to říkám rovnou.

markét
Anup:

ty musíš být jeden z mých spolubydlících! 😀

lidi, vážně, jestli nechcete přijít o nervy, radši zůstaňte doma. já nevěděla, jestli se smát, nebo brečet. ty situace, které tam člověk dennodenně zažíval, to byla vážně tragédie!

Werk&Ik je peklo
markét:

Ja som tam robil minulý rok cez leto(2021).
Výplaty pofidérne. Mal som dostať 2500€/na mesiac v hrubom, ale dostal som ledva 800€ za mesiac. Z toho 600€ išlo na bývanie,(agentúra si to sťahovala sama) niečo málo na dopravu (musel som potom chodiť na čierno), zbytok mi zostal na stravu, tabak, makak. Vrchol všetkého nastal, keď mi za september 2021 neposlali vôbec žiadnu výplatu+ chceli po mne, aby som im zaplatil 480€ za tréningy(žiadne som neabsolvoval). Pol roka som sa s osobou Jirka Beneš doťahoval o missing hours. Nie je že mi ich neposlal, ale prestal úplne reagovať na správy a telefonáty.

Nik
Anup:

Ty jsi asi hodně neschopný, když se nedokážeš sám dopravit na letiště.

Anup
Nik:

Domluva byla taková, že nás měla agentura zavést na letiště. Když jsme po hodině čekání na řidiče byli nervozní, do telefonu se nám ozvalo, že si máme koupit lístek na vlak a jet z Naardenu až do eindenhovenu. Na to jsme neměli ani peníze, ani čas. Chápu, že se werk a ik musí bránit i v komentářích, však je to každého věc, jestli tam pojede.

Tomáš

Ahoj tuto agenturu taky nedoporučuju. Byl jsem od nich pracovat na Trancefussion a nezaplatili mi.

Tomáš:

Julian je v celku ok,musis se mu ohlasit….=)

Ale Holandsko je zlé…

velmi naštvaný učastník zajezdu do Amsterdamu:)

Julián je taky gauner, nechal si za zprostředkování posílat peníze na účet, nasliboval to tolika lidem, že nebylo možné pro všechny najít práci, např. vím o lidech, kteří si koupili letenky a milý Werk&IK jim napsal, že nikam nejedou, že už není práce:D

Anup

Ó jak duchaplné.

Lu

Absolutně ve všem souhlasím s Adamem. Na brigádě jsem tam byla na podzim 2011. Stále mi nepřišly peníze, ikdyž to zoufale s Rewieshem řeším přes mail, on však jen lže a kamufluje.
Když nás z letiště dovezli mezi garáže, myslela jsem si, že jen někoho vyzvedáváme nebo tak, omyl, toto bylo naše bydlení na 9 dní.
Rozvrzané palandy odděleny přepážkou, žádne povlečení, žádné světlo, žádný vzduch. Internet nefungoval. Nejbližší wifi McDonald, 20 minut rychlochůzí (zdá se to jako nic, ale po 12ti hodinový noční na nohou to bylo kurva dilema).
Myslím, že o těchto několika dnech v Amsterdamu by se dala psát kniha hrůzy.
Uklízeli jsme výstaviště RAI. Vysávali jsme, vytírali a myli stoly. PRvní šichta byla od 17:00 do 6:00 ráno (s půl hodinou pauzy celkem) a to jsem patřila mezi štastlivce, někteří museli zůstat až do 11:00 dopoledne a nikdo se jich neptal.
Třetí noční jsem doslova padala na hubu, protože jsme si nesměli ani na chvilku sednout na blbej koberec, natož na nějakou židli. Když už jsem cítila, že to se mnou švihne (nezařídili ani pitný režim), vysávala jsem na čtyrech, byli asi 3 ráno a přišel za mnou přičmoudlý Ricardo a začal na mě řvát Co delám na tý zemi…
Kluci, kteří se mnou bydleli, museli třeba ještě na ranní hned po noční a pak několik hodin čekali na odvoz ke garáži.
Atmosféra houstla, všichni byli vyčerpaní, jen jsme seděli na gauči, kouřili a pili pivka. Nejedna slza mi ukápla běhěm tohodle pobytu. Na člověka to prostě padne, je unavenej, daleko od domova, děje se něco, co nečekal, bydlí někde, kde nechce, zachází se s ním jak s kusem hadru…
Smlouvu jsme podepisovali poslední den po šichtě, fakt vtipný a celý to vyřízení trvalo přes 5 hodin, protože jsme se furt někam vraceli, na něco čekali…a nevyspalí.Ano to je pro tuhle brigádu typický….čekat a čekat a nevědět pořádně na co. Při odjezdu na letiště nás ještě Rewiesh seřval, že tam máme bordel, třešnička na dort. Jedinou útěchou mi bylo, že dostanu 4000 a že jsem navštívila fakt bezva město. Peníze nepřišly, a to už je rok 2012:-) Tak mi aspon zbyly vzpomínky, fotky a teď snad už jen díky Jardo, díky Pavlíno (2 lidi, co už jsou tam pěkně dlouho a v garáži nám dělali hostitele), bez vás by to tam bylo k nepřežití.
Ale jinak hurá do Amsterdamu 🙂

Anup
Lu:

Taky jsem tam byl na podzim 2011 a taky mi neposlal výplatu. S tebou si píše? Mě odepsal na první dva maily a ted už mi tři měsíce nereaguje na žádný mail…

Anup:

jak by člověk řekl,jestli wer and ik znamená práce a já…tak si všichni asi domysleme,že to není o nás,ale jen o jedné osobě…

Lu:

Souhlasím s tebou Lu.

shtoh

souhlas hlavne necekejte ze vám neco poslou…jejich vyhoda je vzdy kdyz odjedete predtim nez maji zaplatit..lepsi pockat tam a resit to s urady mesta v nejhorsim sou organizace kteri vám pomohou dostat znich prachy ale musite bejt tam

Lucka
shtoh:

Přidávám se k Lůce,vše co napsala je bohužel pravda.

Smlouvu dostanete poslední den práce a opravdu to bude trvat nejméně 5 hodin.
To,že osazenstvo v kanclu werk & IK ani nevědělo, kdo má mít jaký plat, nehledě na to,že jsme měli mít všichni stejný, je absurdní.

Jo a kdyby Vám po celkově 4 hodinovém rozhovoru Raewish řekl,že si máte pro peníze dojet osobně do Amsterdamu,tak to asi také není vyjímkou…
Naše výplaty už asi v životě neuvidíme.

pajasXS
Lu:

Na garáži jsem bydlel 2x a nechápu co vám na tom vadí ste asi prostě citlivky! Jestli ste čekali, že vám tam vše přinesou pod nos tak ste blbý, přijeli ste tam pracovat a ne žít v hotelu…

Patrik

Slečno „noname from Czech“, proč neuvedete na pravou míru jak to vlastně bylo s tím jedním kámošem..? Myslím, že by určitě nebylo na škodu podotknout, že ten údajný kámoš, který si mimochodem dovolil ukrást kameru, byl vlastně Váš přítel. Rovněž jste se zapomněla zmínit, že by Vám Vašich těžce vydřených 140e poslali, kdyby Váš přítel odcizenou kameru vrátil, případně uhradil vzniklou škodu. Proto Vám bylo ve finále řečeno, aby jste si vzala penízky od svého milého…

btw ty housky Vám do chřtánu nikdo necpal a podezření na nemoc šílených krav mě opravdu pobavilo..:D To dodalo Vašemu příběhu správný sci-fi nádech…

Richard
Patrik:

Pokud vím, každý je zodpovědný sám za sebe, ne za své kamarády ani partnery. To jste si měli vyřešit s ním. Praktiky werk ik jsou opravdu neuvěřitelné a ještě si dovolujete tohle?

Richard
Patrik:

A vůbec kdo ví… Rewiesh zase tvrdí, že jsem poničil dodávku, ačkoliv nemám řidičák, takže kdo ví, jestli to zase není další výmysl bez důkazů, aby si rewish a slavný werk a ik mohl pořádně užívat…

Richard Halama
Patrik:

Mimochodem, Patriku, celkem čumím, že máš na tohle žaludek… Taky jsi jeden z těch, který mi na můj mail neodepsal.

Richard
Richard Halama:

Dělám manažera pro marketingovou firmu a za prací do Holandu naštěstí nemusím.

To jak se firma postavila k celému problému je absurdní. Toto udělat svým klientům tak mi žádní nezbydou. A ať pan „Patrik“ nebo další zástupci jmenované agentury přestanou vymýšlet tak nesmyslné a vysloveně šílené argumenty a raději stáhnou ocas a vůbec se neozývají pokud chtějí dále zneužívat lidi.

Jsem tak dojat šíleností organizátorů, že zvažuji oněch 50€ investovat, vše natočit skrytě a po cca dvou dnech práce (nevím, jestli více snesu 😀 ) bych jim kopl do řiti a šel to ukázat úřadům nebo bych z nich vytáhl peníze, které ukradli lidem.

Je to prostě úžasné toto!

Richard
Richard:

Jinak práce tohoto podvodu není dílem čechů, ale nějakého Holanďana, takže ti ňoumové, co se tady vydávají za manažery jednatele a tak jsou jenom blbé ovečky, které dostávají (snad slušně) napapat. No a až to položí, tak se nikdo nikoho nedovolá:

jméno: Ivan Marnix Karels, datum narození: 11.9.1969
funkce: jednatel
bydliště: Silodam 404, 1013 AW Amsterdam, Nizozemské království
ve funkci: od: 31.3.2011

jméno: Ivan Marnix Karels, datum narození: 11.9.1969
bydliště: Silodam 404, 1013 AW Amsterdam, Nizozemské království
vklad: 200 000 Kč
splaceno: 100 000 Kč
obchodní podíl 100 %

Shoth
Patrik:

Patriku, ty drz hubu sám tam všem čechům mazes med kolem huby a ve finale se jim vysmejes ty si za vodou dělal si Kramerovi jen poskoka..takovou špínu vyhulenou jako si ty sem dlouho nepotkala osobní setkání s tebou byla jen jedna velká komedie a finální jednání po mém odjezdu bylo pohrdavý plný nepochopení kdy si uveril tomu kdo ti dával vyhulovat zadara.Uzij si to tam, neboj na kazdýho jednou dojde..doufám že vám ta garáž lehne popelem-a neboj žádost na gemente amsterdam o prezkoumání prostoru k bydlení uz podalo nekolik lidí

Petr Driver

Lu, to, že to trvalo jen 5 hodin mi přijde jako lež, ale nějak si zapomněla zmínit, jak celé osazenstvo bylo totálně v píííči (opilí a zhulení), že jste mi ani na párty nedokázali odevzdat papíry, o tom, jak jste to tam zdemolovali, se taky nezmiňuješ, je to tady tvrdé, ale piště věci v souvislostech a ne jen to co Vám vyhovuje!!!

Richard
Petr Driver:

K nám přijel řidič pár dnů před odjezdem pro pasy, což je neuvěřitelné, chtít po někom, aby dal někomu cizímu své doklady a odjel s nimi do kanclu.
Řidič přijel v jednu hodinu ráno, nehledě na to, že se taky nejevil zdaleka v pořádku a nebyl schopen ani vysvětlit, co potřebuje. Nevím, jestli se bavíme o té samé události, ale jediný, po kom se potřebovaly doklady jsem byl já – tedy ten, co měl SOFI ale neměl ještě smlouvu, což jsem od začátku několikrát řidiči vysvětloval, že jsem to pouze já a nikdo jiný. Tedy tyhle polopravdy a mlžení mě opravdu dojímají.

Richard Halama
Petr Driver:

Vzhledem k tomu, jaké nesmysly tady píší zástupci werk a ik mohu na požádání komukoliv zaslat fotografie místa kde jsme bydleli, mou komunikaci s rewieshem po té, co se mi rozhodl nedat výplatu a smlouvu + sofi dokumenty, které dokazují, že jsme museli pracovat bez smlouvy (agentura zajištovala letenky zpět). Kdo chce opravdu o téhle agentuře vědět pravdu, stačí mi napsat na mail, milerád tohle všechno odešlu.

Markéta
Richard Halama:

s pár lidma jsme o téhle agentuře uvažovali ale po tom co teď čtu mě to doslova odradilo takže jsem zase na začátku v hledání pokud máte někdo nějaké fotky byla bych vám velice vděčná .

David
Richard Halama:

chtel jsem s touto agoenturou letos v lete jet ale podle vsech recenzi si to nejspise rozmyslim .. mohl byste mi prosim nekdo poslat nejake fotky ci ofocene dokumenty jako dukazy prosim? na [email protected] diky

Karolína
Richard Halama:

Dobrý den, chci vědět vše o té agentuře a brigádě v Amsterdamu. Děkuji

Karolína:

Byla jsem tam v létě 2011 dva mesice a musim rict ze zadny problemky nebyly , chvilku jsme cekali na letisti a odvezli nas na byt krasny byt,bylo nas tam sice vice ale to nebylo az tak hrozny, kousek od centra,me konkretne trvalo dele nez jsem nastoupila do prace protoze jsem mela chybny screening ale i tak mi nasli praci jinde nez na letisti a byla jsem z ni nadsena bylo to krasne placeny a jak me tak memu priteli a i ostatnim prichazela vyplata kazdy tyden,smlouvu jsem podepsala asi behem prvniho tydne a az na majitele bytu byli vsichni zprostredkovatele teto brigady v pohode,kdyz bych mela moznost asi bych jela hned ale podle jinych komentaru tady si myslim ze jsem byla asi uplne nekde jinde a s jinou firmou 😀

Richard Halama

Na takové úrovni s tebou mluvit nebudu.

Werk&IK = moderní otročina

Vidím tady opravdu hodně negativních příspěvků. Nemůžu odolat a musím sem taky jeden přihodit. V létě 2011 jsem jel také do Amsterdamu pracovat pro Werk&IK. Nejhorší zkušenost mého života.Po příjezdu jsem byl s dalšími asi 8 lidmi ubytován v garáži, kde bylo jen umyvadlo a záchod (který jsme však měli zákaz používat. Na práci jsem čekal necelé 4 týdny (před odjezdem do Amsterdamu mi bylo řečeno, že to bude do týdne), ale patřil jsem k těm šťastnějším, jelikož ostatní na tom byli hůř. Práce na letišti byla pohoda (u letounů), fakt úleva když někdo jedná s člověkem jako s člověkem a ne jak s hovnem jak to dělá Werk&IK. Samozřejmě peníze chodili se zpožděním (já patřil mezi ty, kterým výplata chodila relativně celá a ne s týdenními zpožděními. Naivní studenti, kteří přijeli v úmyslu užít si prázdniny v Amsterdamu byli uráženi (viz „koordinátoři“ Fatima a Dogen, kteří byli schopni Vám říct bitch apod. Bylo běžné, že v domě pro 5 člennou rodinu žilo 40 Čechů. Odvozy do práce fungovaly tím stylem, že jste byli v praci třeba už o 2 hodiny dřív a pak jste zase čekali na odvoz domů další dvě hodiny (ti šťastnější). Také tam funguje praxe, že Vám v 10 večer zavolají že v 1 ráno pro Vás přijede řidič a jedete makat:D…Mohl bych sem napsat tuny příspěvků, ale obávám se, že by se z toho i server zavařil…Werk&IK je jeden velký podvod, nemáte nikde dovolání a největší podraz vidím v tom, že se na tom podílel i Patrick Kiss, který jakožto Čech se ke svým krajanům choval opravdu přátelsky:D:D:D (to je ironie kdyby to někdo nepochopil. Patriku, Rawishi, Fatimo, Mozesi (nevím jak se píše to jeho jméno) zasloužíte si zavřít za mříže a koupat se do konce života v hovnech!!!

Shoth
Werk&IK = moderní otročina:

ty si napsal nejvystiznejsi pripevek

Jakub N.
Werk&IK = moderní otročina:

Situaci kterou zde popisujes musis uvest na pravou miru.Za vetsinu problemu s ubytovanim jsi muzeme jakosto cesi sami……Nikdo nema predstavu jak je tezke sehnat solidni ubytovani pro studenty s Ceske Republiky.Situace je uz tak zla ze jsme nuceni si pronajimat hotely.Byty ktere mame ve vlastnictvi nebo v dlouhodobem pronajmu jsou znicene prave od cechu,kteri vse ponicili.Urvane dvirka na skrinich a kuchynske lince…prkinka na wc…cmarance po zdech…..atd atd,rovnez vybaveni,ktere jsme na letosni leto nakoupili je znicene(kavomaty,sendvicovace).Nekde jsem cetl ze lidi jsou nuceni spat na zemi coz je absolutni nesmysl a jediny pripad kdy jsem vydel spat lidi na zemi byl jeden par ktery se nesmiril s patrovou posteli a chteli spat vedle sebe tak si dali matrace na zem…..

Siggy
Jakub N.:

Agentura, která uplatňuje kolektivní vinu stylem – můžete si za to jako češi sami, tímto dokazuje, co je zač. Budete ubytování ve špíně jenom proto, že někdo před váma, s kým nemáte nic společného, něco udělal a agentura to nebyla schopna řešit.
Nebo je to lež?
Tak či tak máte jistotu, že jako češi bude žrát hlínu. Pěkné.

Klara
Siggy:

Můžu se tě zeptat, jaké ubytování ve špíně myslíš? To, že si lidi, kteří na onom zmiňovaném místě byli před tebou neumí uklidit a jsou prasata svědčí(ano teď to řeknu)o nás češích, ne o agentuře… Tím tady werk neobhajuju a nehážu nás všechny do jednoho pytle, ale to, co tam po některých zůstalo to byl fakt humus, který jsem v životě neviděla.A jestli takhle někdo žije i doma nebo snad pomsta werku? Ubohost…

Siggy
Klara:

Plíseň kam se podíváš (včetně ledničky) asi nebude problém Čechů, ani to, že jsme byli ubytováni v bývalém bordelu ve velmi podezřelé uličce. Povlečení špinavé tak, že jsme raději spali pod vlastními svetry asi taky ne. Tři dny netekoucí teplá voda asi taky není český problém. A znovu, nerozumím tomu argumentu, proč já (nebo kdokoliv jiný), který jsem nic neprovedl a přijedu tam, mám žít jako kus hadru. Co je mi po tom, že někdo přede mnou něco udělal? To si má agentura vyřešit s dotyčnými, každá seriozní společnost tak jedná, to co dělá werk není ani náhodou normální jednání. Nemluvím o tom, jak mi nezaplatili, to je ještě jiný příběh…

pajasXS
Siggy:

jo taky jsme měli plísen v lednici… jo moment vyčištění nezabralo ani pul hodiny… a špinavé povlečení… taky je hroznej problém to vyprat co?

pajasXS
Siggy:

a co jako čekáš proboha že tam přijede parta a všichni se z ní poserou když tam lidi před tím dělají bordel a ničí věci?! Hlavně ty byty se nepronajímají těm čechům ale agentuře a když v té agentuře udělá nějakej čech průser není to na něm ale vezou se všichni…

pp

velmi bohaté ptej se

Veronika

Ahoj, měla jsem v plánu s touto agenturou vyrazit, ale po tom co tu čtu tak mě to odradilo. Nevíte někdo o nějaké spolehlivější agentuře?

Karolína
Veronika:

Veru, jsem na tom stejně. Nevíte někdo o něčemna léto, max na 6 týdnů?

xsomej
Karolína:

No teda…už jsme se s přítelkyní chystali vyplňovat formuláře, ale po přečtení téhle diskuze mi trochu spadla čelist…tak s touhle agenturou asi ne, sakra. Někdo ví o něčem lepším?

break
xsomej:

A sakra. Už jsem poslal všechny formuláře. Přišla mi odpověď s informací, že mě budou informovat o průběhu vyřizování screeningu a možném nástupu. Teprve teď čtu tyhle příspěvky a je mi z toho přístupu opravdu na blití… Okamžitě si hodím jejich email do ignoru.

Martin

Já a další dva mí kamarádi jsme chtěli jet toto léto do Amsterdamu. Přihlásili jsme se a čekali na odpověď. Ta přišla po pár měsících. Já jsem začátkem prosince odevzdával vyplněný sceering na pobočku v Plzni, ale bohužel ho nikdo nevyzvedl a já se vsadím, že tam stále je v tý schránce.. 😉 Pan Kiss nekomunikuje, přesně jako pan Jančik, kterému jsem 3x volal s tím, že potřebuji vědět, jak to s tím mým sceeringem je.. Vždy mi řekl, „pošlete mi mail a já se vám ozvu. Máme toho hodně“.
Už to se mi zdálo divné, že jsou absolutně nespolehliví a vůbec nekomunikují. Řekl jsem si, ale že budu čekat dál..
Mým kamarádům před týden došel mail s tím, že pokud mají stále zájem, ať se v brzké době ozvou, jinak místo uvolní jiným.. A tohle je podle mě lež. Jen typický tah, jak přimět člověka, aby jel.., Pánové totiž nemají dostatek lidí 😉 Jen chcou, ať se rozmyslíte rychle..
Kamrád se ho tedy ptal na něj, jak to, že mail nedošel i mě, když jsme přihlášeni jako skupina..?
Zatím neodepsal (překvapivě :-)), ale po tomhle co jsem si cca 1hodinu četl vaše zkušenosti, to vidím, že nejspíš nikam nepojedu.., nemíním si srát na hlavu..
A pak ještě pracovat třeba zadarmo..

Alena

Já vyrazila s touhle agenturou loni (léto 2011) na doporučení mého kamaráda a byla jsem naprosto spokojená. Ubytování bylo fajn, v hezkém bytečku nedaleko centra. Sice nás bylo ze začátku na bytě celkem hodně, ale jakmile jsme začali chodit do práce, tak jsme se tam střídali, tak to bylo v pohodě a i domluvit se dalo ;-).
Jinak pracovní doba taky fajn, vždy nám dali vědět den dopředu na kterou směnu a kam půjdeme. Ano stalo se, že někdy zavolali 3 hodiny před, že potřebují víc lidí, ale to se prostě stává, když někdo najednou vypadne a není dostatek lidí.
První výplata nám došla po prvních třech týdnech co jsme odpracovali. Já jsem s vyplácením výplat neměla žádné problémy a když se něco zpozdilo, tak jsem zvedla telefon a zeptala se, kde je problém a výplata po pár dnech došla. Nestalo se mi, že by mi agentura nějaké peníze dlužila z nesmyslného důvodu nebo podobně.
Co se týče dopravy z práce a do práce, tak ano někdy se na odvoz čekalo delší dobu, ale bylo to z toho důvodu, že bylo k vyzvednutí hodně lidí a prostě se muselo počkat… Řidiči jsou taky jen lidi a prostě to auto nemůžou nafouknout.
Jinak co se týče práce, tak pohodová, nijak těžká a pracovní doba taky super.
S touhle agenturou nemám nejmenší problém a jsem naprosto spokojená, to dosvědčuje i to, že jsem po tam po létě přijela ještě dvakrát na kratší dobu (10 dní) a chystám se i letos v létě.

siggy
Alena:

Tak tohle je nenápadné jak sáňky v létě…

siggy:

tak toto neni zadna reklama s touto slecnou alespon podle tohoto komentare co jsem tak poznala jsem ja osobne bydlala v byte az na majitele bytu kteri byli strasni to bylo presne tak jak to alca napsala

alca

Jo je to pravda, majitelé byli v té době fakt nepříjemní, ale potkala jsem se s nima před dvěma týdny znovu, když jsem tam byla pracovat na Rai a chování zlepšili, ani tohle léto (2012) nebyli tak hrozní.

pajasXS
siggy:

Tak na co tahle stránka pak je? Když tu nikdo nevěří těm pozitivním věcem? Já jsem s agenturou taky neměl žádný problém a to už jsem tam byl 3x, když si slušenej tak jde všechno…

R. Hess
Alena:

Tak to snad nemyslí vážně, tohle by prokouklo i malý dítě. :DDDDDDD Dobrá reklama….

J.P.H

Tato agentura je zlo. Absolutně nekorektní jednání. Doporučuji se jí obloukem vyhnout!

pracant z werku

Tato agentura je jen zlo v holandsku, pracoval jsem pro ne a uz nikdy vic, doma neni prace ale tohle je jeste horsi, ubytuji vas 10-20 lidi na jednom byte, jedna koupelna, jeden zachod.. lidi spi na zemi, vemes si treba 200E abys prezil nejaky zacatek tam protoze ti slibuji platby tydne ale ted se stalo ze 5 tydnu neprisla vyplata, takze ty penize utratis celkem rychle a uz nikoho nezajima ze zdechnes bez penez.. hlavne chod do prace o 2 hodiny driv protoze ridici nestihaji te vozit na cas a cekej 3 hodiny po praci protoze ridici zas jsou mimo amsterdam a vezou nejaky ugandany do prace taky.. REAL SHIT .. pokud porad chces jet, NEJEZDI!! lidi se tam porad hlasi protoze doma neni prace a oni toho vyuzivaji a neposilaji penize za prace protoze majitel chce na tom vyrizovat co nejvetsi love.. kokoti to byli, jsou a kokotama zustanou.. peace

Jakub Novak
pracant z werku:

Pracant z werku????Co to je?Nechces nam zdelit sve jmeno at se podivame kdo tu haze spinu na letosni rocnik Go Amsterdam 2012.

Michal K.
Jakub Novak:

„Haze spinu na letosni GoAmsterdam 2012“ Tak to je zabity.. :DDD

nikol
Jakub Novak:

Ty nepoznavas, kdo to psal? No prece Jakub ktery s nama bydlel na garazi! Tvuj rakamarad kteremu si dohazoval praci!

Siggy
Jakub Novak:

Werk ik si na sebe háže špínu sám. Jednejte seriózně a nikdo špatně psát nebude. Nikdo by to neměl zapotřebí.

geogina

chtela jsem jet s kamoskou a po tomhle cteni se mi tam faaaaakt uz nechce. jeste ze existuji recenze…uz jsem se tez nechala parkrat spalit a ted uz nemam odvahu v necem takovem zas riskovat…

Matej

Bol som tam a nieje to také zlé, mňa tie zlé veci akosi obišli a nemám sa načo sťažovať. Možno pôjdem aj o rok. Podrobné info na emaily. [email protected]

kuba

Jezdim kazdy den jenom 21 hodin, zaspavam za volantem, prace super, auto super, C1, dostavam 200€ mesicne, obcas si dam pokutku 275, protoze musim valit jak drak, delam jim tu devku, prijedte taky

Pavel S.

Jsem jeden z mála, či dokonce snad už jediný kdo jezdí už od tolik probíraného léta 2010, kdy ve vedení tohoto projektu stáli jiní lidé resp. člověk, Julian Jančík. Od té doby se toho mnohé změnilo, jezdí řidiči, i když občas se stane, že nestíhají, jelikož jak tady nahoře zmiňuje Kuba, práce řidiče pro Werk&Ik je obzvláště během letního projektu opravdu nepopsatelně náročná a psychicky vyčerpávající. Další změnou k lepšímu oproti 2010 je ubytování, jelikož i když nás v jednu chvíli bydlelo v 6 pokojovém bytokanclu s jednou sprchou a kuchyní (a to podotýkám bylo jedno z těch low end ubytování, které ovšem bylo kompenzováno vzdáleností od letiště cca 15 minut na kole přímo po cyklostezce), tak jakmile začnou lidé chodit do práce tak se na bytě často nepotkáte…stávalo se, že jsem došel na byt během dne a byl jsem tam i sám…Nejsem za tento komentář placený či něják jinak odměněn, musím ale určitě zmínit, že kdybych v prvním roce neměl i dávku štěstí, co se týče ubytování, také bych asi uvažoval o tomto projektu jako většina zde přispívajích. Závěrem bych pouze dodal jedno velké upozornění pro všechny zájemce o budoucí spolupráci s Werk&Ik při projektu GoAmsterdam…
I. JE POTŘEBA SE UMĚT PŘI PROBLÉMECH OZVAT A OBČAS ZATLAČIT NA NĚKTERÉ ZAMĚSTNANCE WERK&IKu (např. když dojde špatně výplata čehož se dotýká i bod II.)

II. JE VELICE ROZUMNÉ SI VÉST EVIDENCI ODPRACOVANÝCH HODIN ZAMĚSTNAVATELŮ U KTERÝCH JSTE NA LETIŠTI PRACOVALI

III. JE TŘEBA SI TAKÉ UVĚDOMIT, ŽE V PRÁCI JSTE NA ÚROVNI DĚLNÍKŮ-PŘISTĚHOVALCŮ (PO ČASE KDYŽ VÁS ZAMĚSTNANCI POZNAJÍ SE OVŠEM VZTAHY ČASTO UVOLNÍ) – ZDE JE NUTNÉ SI TÉŽ UVĚDOMIT ŽE PRÁCE NA LETIŠTI VYŽADUJE VĚTŠÍ DÁVKU POZORNOSTI A OPATRNOSTI A SKUTEČNĚ NEPODCEŇOVAT TAMNÍ BEZPEČNOSTNÍ KONTROLY A NEBRAT DO PRÁCE ZBYTEČNÉ VĚCI, KTERÉ BY MOHLI PŮSOBIT NA SECURITY ZBYTEČNÉ PROBLÉMY (zbytky marihuany či jiných substancí bych zde uvedl jako vhodný příklad)

IV. JE TAKÉ NUTNO POČÍTÁT S NEPRAVIDELNÝM ČASOVÝM PRACOVNÍM NASAZENÍM (vzhledem k hosp. krizi a dalším okolnostem jako poklesu počtu firem spolupracujících s Werk&Ik se málokdy letos a loni stalo, že by se dělaly 24hodinovky jako tomu bylo v prvním roce, v některých případech bohužel naopak někteří dělali až moc málo, především tedy ženy, které vzhledem k druhům zaměstnání byly letos v nevýhodě oproti mužům, vzhledem k jejich uplatnění i při práci se zavazadly)

V. ZNALOST CIZÍHO JAZYKA – je to dle mého názoru naprosto běžná věc, tím spíše, že věkové rozložení účastníků je takové, že prakticky všichni mají od základní školy minimálně výuku Angličtiny. Ovšem během posledních 3 let jsem se setkal i s případy kdy jedinci nebyli schopní poskládat ani jednoduchou větu, což v práci jako například při nakládání letadel, kde je zapotřebí komunikovat s ostatními působilo nemalé problémy. Obecně je to i pro ty zaměstnance lepší, když si s vámi v práci mohou jen tak i pokecat, což přispívá uvolněnější atmosféře na pracovišti.

Tohle je v kostce shrnutí toho co bych po 3 letech považoval za důležité zmínit, pokud máte dotazy klidně je napiště pod můj příspěvek.

Anna

Chtěla bych přispět ne jako člověk, který s nimi byl pracovat, ale jako člověk, který trochu nahlédl do fungování firmy. Samotná agentura Werk IK opravdu není příliš seriózní a spolehlivá. Naslibují hory doly a neplní to. Zase ale ne každý odjíždí z brigád nespokojen a pokud se něco dočtete, tak jen negativa, protože ti, kteří byli spokojení nemají potřebu to sdělovat dál. Ovšem musím se zastat pána se jménem P.Kiss, kteý je v podstatě jen takovým nástrojem, komunikovat se snaží, ale jakožto pomalu jediný pracovník tady v ČR toho má strašně moc a sám nemůže za to, kolik mu toho firma nakládá každý den. Nestíhá a to, jak s vámi Werk IK jedná pak v zahraničí, tak s tím bohužel už nic neudělá. O ostatních zaměstnancích žádné info nemám, tak nemohu říci. Pročtěte si příspěvek od pana Pavel S. Objektivní a asi na něco takového je třeba se připravit. Držím palce všem, kteří v budoucnu s touto agenturou pojedou.

Matěj Š. - řidič

Tak, pěkné odpoledne přeju. Jak začít… 😀 U Werku dělám už třičtvrtě roku. Zažil jsem práci jako uklízečka i jako řidič… Co se týče ale konkrétně léta, tak jsem řídil a bohužel nemám srovnání z předchozích ročníků. Co ale můžu s jistotou říct je to, že jsem vozil v mém černém Ferrari (Citroen C1) snad všechny lidi co makali na letišti a jiných pracích a průběžně jsem vyzvídal a ptal se, jak to můžou srovnat s minulými ročníky co se týče řidičů, práce, odvozů, peněz. Z 80% mi lidé říkali, že se všechno změnilo k lepšímu a to o hodně. Spousta lidí neměla problémy s výplatou, když uzž ano, tak se stačí ozvaat a agentura většinou dopošlě všechno, co chybí… Ale samozřejmě, že se najdou případy, kdy se něco po*ere a někdo si tu postěžuje… Nechci říkat že Werk and IK je agentura s nejlepší oraganizací, administrativou atd, ale rozhodně vím jak to tam chodí a spousta věcí prostě nejde jinak udělat, jako například zajistit všem 5ti hvězduičkový hotel s polopenzí. Co se týče řízení, tak každý kdo to začal dělat, tak věděl do čeho jde. 16 a víc hodin za volantem, to že si platíme pokuty my. Ale i přes tohle všechno se to dá přežít a nakonec když se ohlídnu zpětně, tak toho nelituji, že jsem dělal řidiče, a pro spolujezdce vepředu jsem měl pár čísel Maxima a Playboye ke spestření jízdy 😀 Tajemstvím také není že mi Werk dluží nějaké peníze ještě z doby před tímto létem, které ale mám položené tabulkou hodin v excelu, takže není problém to z nich vytřískat nazpátek 🙂 Jakékoliv dotazy pište klidně na mail. Zdar a sílu, najdeš v líhu. Mates

Jakub N. ridic
Matěj Š. - řidič:

S Matejem jsme ve werku stejnou dobu a oba jsme si prozili sve….Je to presne tak jak pise Matej.Situace se zlepsila o 100%………..vzplaty tento rok byly vycemene bez problemu.Svozy z a do prace take.Informace o smenach chodily min.12 hodin napred a kdyz byl extra shift tak se nekomu zavolalo zda ma nekdo zajem jit a nebyla nouze lide na extra shifty chodily radi…..Takze tady prosim prestante omyvat rok 2010 protoze dnes jsme uz nekde jinde.Navic pripravujeme informacni web kde najdete veskere fotky vsech nasich bytu a informace otom jak to probiha pokud se rozhodnete prijed……
Rad zodpovim veskere otazky……..

Werk
Jakub N. ridic:

Jakub pěkně kecá, že pohodová práce u werk-iku. Doplatky za práce nedošly, a ani svých 10 000Kč+ neočekávám. Prostě promrdaný čas tam. Silně nedoporučuju

Werk
Jakub N. ridic:

Jakub pěkně kecá, že pohodová práce u werk-iku. Doplatky za práce nedošly, a ani svých 10 000Kč+ neočekávám. Prostě promrdaný čas tam. Silně nedoporučuju

Klara
Werk:

10000 Kč ti dluží z tohoto roku z práce na letišti ? Jen tak nebo to obnáší i okolnosti, které tady nezmíníš?

Filip

Rozhodl jsem se také přispět do diskuze. Začnu tím, že Pavel S. má v mnoha věcech pravdu, takže pokud se chystáte na tuto brigádu, řiďte se tím, co píše. Práce těžká nebyla, ubytování bylo dobré, parta lidí taky fajn. Nicméně, někteří lidé zde už si na přístup a to, jak to ve firmě Werk & IK chodí, zvykli a plno věcí jim přijde naprosto normálních. Mně tedy ne. Řízení 16 a více hodin denně i přesto, že řidiči vědí, do čeho jdou, není nic normálního a už vůbec ne bezpečného! Směna minimálně 12 hodin napřed (a to rozhodně neplatí vždy) také není nic úplně skvělého (i když vzhledem k tomu, že jsem tam nebyl na dovolené, ale na brigádě, tak to nebyl ten největší problém). Už vůbec mi nepřijde normální si o výplatu volat a ještě skončit s chybějícími penězi i po každodenním urgování. Jsem ještě jeden z těch „šťastnějších“, kterým chybí „jen“ desítky, a ne stovky eur. Přestože jsem si nějaké peníze dovezl, tak už s touto agenturou nikdy spolupracovat nebudu, za ten přístup mi to nestojí. Jakékoli dotazy zodpovím na e-mailu.

Hanys KLM

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Hanys KLM
Hanys KLM:

Naštěstí kissák mi teď poradil. Jako jediný mi přijde ze všechn férový(jen můj pocit a názor). Takže snad všechny prachy dojdou jak maj.

Bývalý pracovníci

Tuto práci nedoporučejeme už jen z toho důvodu, že neplatí včas anebo vůbec. Odpracujete si svou práci a pak máte spoustu problémů s tím, jak si vymoci své peníze. Několika týdenní zpoždění je běžné a nikdo se vám ani neomluví. Naopak. Můžete být rádi pokud vůbec něco dostanete. Netvrdíme, že je to tak vždycky, ale bohužel jsou tyto případy docela časté. A při jednání s agenturou vám každý bude tvrdit, že jeho chyba to není.

xxx xxx xxx

Zdá se mi neuvěřitelné jak laxně firma werk&ik jedná

Dita

tak tedy nevím…chtěla jsem příští rok (2013) na brigádu, za prací s touto agentrurou, měla jsem radsot, že jsem konečně něco našla, ale když zde čtu všechny ty příspěvky… nějak mě radost přechází…

Ondra S.

Byl jsem s nimi letos (2012 – léto) v Amsterdamu. Když to vezmu globálně, tak jsem rád, že jsem nenarazil na tuhle stránku, než jsem odjel, protože to bych si to asi rozmyslel.
Co se týká mě, tak peníze většinou chodily, tak jak měly, jednou jsem teda čekal na výplatu týden (to vám na klidu fakt nepřidá, zvlášť když už jste zpět v čr). Celkově jsem za 50 dní v AMS (asi 6 týdnů práce) vydělal 1500 €, přibližně jak jsem si plánoval. Těch 1500 opravdu přišlo…
Co se týká bydlení, tak podle příspěvků výše se to od r. 2010 posunulo k lepšímu. Bydlel jsem na „Garáži“, zasvěcení vědí, co to znamená 😀 Pro ostatní: je to takové „svérázné“ bydlení, žádný luxus, ale všecko potřebné k důstojnému přebývání tam dostupno jest, tzn. budete se tam cítit trochu jako u babušky na chatě. Prostě na prázdniny v pohodě.
První týden jsem navíc měl příležitost okusit pohostinnost „garáže 2“, což je teda úplně nouzovka, když jsou plné kapacity. Naštěstí je garáž 2 hned vedle Garáže, protože trávit čas někde, kde tvoří základní vybavení vypimpovaná matrace značky SULTAN FLORVAG a plakát Ratatouille (©), je pomalu na jednosměrnou jízdenku do Bohnic. Ale na druhou stranu máte zážitky na celý život, což jedna z mála věcí, která je u werkeniku opravdu garantovaná :).
Další věc, na kterou se tady hodně naráží je přístup agentury,, který asi není úplně kosher, ale uvědomte si, že pro holanďany jsou pracovníci z ČSR něco jako pro nás ukrajinci nebo bulhaři. It’s not a holiday, man. Organizace infrastruktury, do toho jsem moc neviděl, ale připadalo mi, že by se něco dalo vylepšit. Ale když jde šéfovi jenom o to, aby mu to sypalo, tak se s tím asi moc dělat nedá. Odvozy do práce byly u mě v pohodě, občas někdo zaspal, ale s tím co ti řidiči jezdí by to byl zázrak kdyby ne.

Abych to shrnul, tak zaprvé penízky, o ty jde hlavně (1500 € za 7 týdnů je podle mě goed), bydlíte v ams zadarmo a dost možná poznáte fajn lidi (neplatí pro kokotky), procvičíte si AJ s bandou černých Uganďanů, takže se po návratu domů můžete rovnou dát na ganxta rap en mejk sam mony.
Na oplátku se musíte přizpůsobit režimu a spát podle potřeby zaměstnavatele + často žijete v nejistotě, jestli eura přijdou nebo ne, jestli konečně začnete dostávat víc práce než 3 hod/den, jestli po 20 hodinách na letišti náhodou nedostanete ještě extra shift, přičemž se nedostanete domů, páč řidiči jsou v zandvoortu.

Není to brigáda úplně pro každého, ale zážitky garantovány…

Ondrej S
Ondra S.:

1) nevim kdo tu mym jmenem hodnotil agenturu werk-ik.
Jelikoz v roce 2012 jsem byl ja ubytovany na garazi a uzil si s nema sve.
Na dotazy poslu i fotky garaze.
Mel jsem jet ve skupine lidi ale screening vyridili mi ( po prvnich dvou tydnech kdy jsem byl nezamestnany) se ozvali i zbyvajicim lidem ( fotky jsem jim zasilal a zkusenosti aby nejezdili.)

Praci jsem si po dvou tydnech sehnal sam ( nabehl jsem s ostatnimi brigadniky do firmy a rekl ze chci praci, jinak bych se niceho nedockal. Penize urcite v poradku nebyly – kdyz jsem si je chtel vydobit, pan Patrik me ignoroval, kdyz pote prijel aby me odvezl do prace ( na kterou me informoval treba 5 minut predem) velice vstricny ze ted uz o problemech vi a bude se vse resit ( dalsi dva tydny se neukazal telefony ignoroval ostatni jednatele agentury, tvrdili, ze to neni v jejich pravomoci atd).( dostal jsem nyni email s moznosti vyrovnani dluhu) to je i duvod proc jsem googlil informace o agenture. A docela jsem se zdesil kdyz nekdo mym jmenem zde uvadi vesmes pozitivni recenzi( v 2012 jsem byl jediny O.S. na garazi)

A nejlepsi podpis smlouvy , jel jsem tam v terminu s mladsim cca 15 letym slovakem, delal jsem mu pruvodce a spravce protoze skrze urady nemohl mit svuj bankovni ucet tak se vse psalo na me. Pracovni smlouvu prijel uzavit pan Kiss kolem jedne az druhe rano ( presny cas si jiz nepamatuji) Cesky nebyla, i kdyz byla slibovana to by zas tak nevadilo. Spis vadilo to jednani. Doslova vyhruzka ze nema cas ze specha at to podepisem a jedem. Kolega ze slovenska podlehl a podepsal. Ja se vic jak hodinu strankami smlouvy louskal, nedbal vyhruzek ze bez podpisu nedostanu zaplacene ani odpracovane hodiny, ze me vyhodi z ubytovani at se postaram sam a podobne. Smlouvu nepodepsal a druhy den prijel s novou na kterou mi dal cas.

Aneb co je to za jednani agentury kdyz chteji smlouvy podepisovat pod natlakem – vyhozeni z ubytovny a nezaplaceni vyplat ve dve hodiny v noci. Udelejte si obrazek sami.

Ondra S.
Ondrej S:

Zdar, zjevně jsi nebyl jediný O.S. na garáži. Můj komentář se vztahoval na konec července až začátek září 2012, kdy jsem tam taky bydlel. Stojím si za tím, co jsem napsal, ale chápu, že někteří budou nesouhlasit. Teď už je to stejně pasé, werk padl a de Poel zdá se jde trochu jinou cestou.

reakce

Celkem s článkem souhlasím. Akorát bydlení na garáži se rozhodně za důstojné označit nedá! asi jak pro koho no.

pajasXS
reakce:

co ti na garáži přijde nedůstojného? nejedeš tam na dovolenou ale makat, když tam máš ledničku, sporák, konvici, sprchu záchod a postel tak je to v pohodě…

Petr

Čau lidi prosím všechny co byly léto 2012 za vedení Patrika Kisse jestli by mohli napsat jestli by jeli znova, ano četl jsem ty recenze mnohé špatné ale zajímá mě jestli je nějaký posun od roku 2010.
Děkuji všem.

Re

Patrik to tady nevede. Jen zprostředkuje práci, pošle lidi a ty makaj. Co se děje v práci moc neví. A nestará se. To má na starosti Rewish a Jakub Novák.

Bulldog

Bol som na jeseň 2012 a NEODPORÚČAM!!!

Absolútne otrasná organizácia po mnohých stránkach. Jediné plus bolo ako tak ubytovanie, bolo to v Zandtvoorte, obstojný domček, blízko pri pláži v blízkosti obchodov etc. To sem píšem ako jediné pozitívum celého trvania brigády pre Werk & Shit.

No a čo sa týka tej podstatnej časti, pre ktorú práve neodporúčam prácu. Tak za prvé úplne otrasná organizácia prideľovania smien. Bežne nás budili ráno o štvrtej priamo šoféri s tým, že sadáme do auta a ideme robiť. Takže to vôbec nebolo tak úžasne prehľadné a smeny neboli ohlásené min 12 hodín dopredu ako písal Jakub N. Takisto sa pomerne často stávalo, že sme nemali prácu vôbec aj niekoľko dní a v podstate to čo sme zarobili za 2-3 práce sme minuli počas nasledujúcich 4-5 dní voľna.

Ďalším dosť veľkým problémom bol otrasný prístup k brigádnikom. Zastrašovanie, vyhrážky, nadávky a celkovo agresívne správanie boli na dennom poriadku. Ako brigádnik ste museli byť non-stop pripravený ísť pracovať avšak v prípade, že ste niečo potrebovali alebo s niečim mali problém nikto nemal čas. Bol som svedkom takého správania, kedy Rawiesh(človek zodpovedný za (ne)organizáciu smien, komunikáciu s brigádnikmi a pod.) odpovedal na otázku ohľadne smien: Ask me one more time and I will throw you down the fuckin stairs! Čo bol teda problém týkajúci sa hlavne jeho osoby, ale aj celkové zlyhanie agentúry keď na pozíciu kvázi manažéra ľudských zdrojov obsadia takého agresívneho a arogantného človeka.

Čo sa organizácie práce týka bola absolútne neprehľadná, stávali sa také veci, že som visel na iných ubytovniach kvôli neschopnosti zamestnancov Werku. Ráno som išiel na Rai a po 3,5 hodinovej smene bol vysadený na byte v Amsterdame, s tým, že mám čakať kým po mňa príde šofér a sedel som tam od 12:00 do 19:00, podobne ma vysadili po 10tke na kravíne kde som pre zmenu trčal od tej šiestej večer do jednej v noci spotený z celodennej roboty s tým, že na druhý deň som išiel makať zase.

No a zlatý klinec celej skúsenosti s Werk & Shit je, že som doposiaľ ani po nespočetnom množstve mailov a telefonátov NEDOSTAL ANI CENT!!!! Domov som prišiel koncom septembra 2012 a do dnešného dňa mi nezaplatili.

Erik

Ahojte, firma mi doposud nevyplatila od ledna a stále se vymlouvá skrze Patricka Kisse. Po ultimátu, které jsem dal jsem se rozhodl věc řešit. Pokud by se našlo více lidí, mohli bychom věc řešit soudně, momentálně jsem napsal dopis do TV. Pokud byste měli zájem o soudní spor, napište mi.

Bulldog

http://www.dutchnews.nl/news/archives/2013/10/praised_staffing_agency_accuse.php

NA KAŽDÚ SVIŇU SA VARÍ VODA!!!!!!!

LEN NECH ICH POZATVÁRAJÚ!!!DO JEDNÉHO!!

Lucka
Bulldog:

Doufám,že je pokuta 90mega E zruinovala. Snad je to jejich konec a už nebudou nikoho okrádat.

Dave

Zdravím,
Co myslíte ?Bude to stejně špatné jak předtím ?
Práce je pod agenturou De Poel

http://www.letovamsterdamu.cz

Ondra S.
Dave:

Taky jsem na to zvědavý, snad už si budou dávat větší pozor na účetnictví a další zákonem vyžadované záležitosti (viz přesné sazby mzdy podle věku). Jak to budou zvládat organizačně, to už je další věc, mezi „manažery“ budou beztak staronoví lidé z Werku…
Pokud to někdo zkusíte, tak pak dejte vědět 😉

Petra
Dave:

Ahoj ex zamestnanci werk ik..taky vám přišlo ze vám mají po letech vrátit ty peníze o co vás okradli asi k nim nabehl finančák, po me chteli (pracovala sem tam november12/2012) a pka jeste jednou.dneska emailem chteli muj ucet..ze mi maji neco doplatit , mozna to souvisi s tim ze loni dostlai tu pokutu..jak jsem se dneska od Vás dostala. De Poel je udajne pod vedením Jančíka..jak psali v článku..stále, je to mozna tím, ze museli od Werk ik ustoupit, tezko rict.

M

Nemáte někdo info, jak to probíhá teď?

Bsvk
M:

Byl jsem letos, tedy léto 2014, právě v Amstrdamu přes agenturu Léto v Amstrdamu.cz. Můj celkový pobyt byl 5 týdnů, od konce července do začátku září. Můj osobní pocit je pozitivní, žil jsem s dalšími Čechy v malém městečku na severu od Amstrdamu. Já byl osobně ubytován v moderním holobytě. Druhá polovina bydlela v domě nedaleko od nás. Tři dny po příjezdu jsem měl vyřízené sofi number, den potom jsem dostal svůj Schiphol pass a mohl jsem začít pracovat. Uklízel jsem letadla, směny probíhaly každý den, po 6 dnech práce si měl pauzu a mohl si jet třeba právě do Amstrdamu nebo se pořádně vyspat, to bylo na každém, jak se rozhodne. Týdně jsem odpracovával mezi 35-50 hodinami. Nikdy jsem osobně neměl problém s výplatami, vše chodilo jak mělo. Svoji pracovní dobu se každý dozvěděl den předem sms. Osobně uvažuji nad tím, že bych jel i příští léto, poznal jsem skvělé lidi a je to také příjemný přivýdělek v neznámém prostředí.

B.

Vito
Bsvk:

Hello mate, chtel jsem se zeptat jestli jeste exituje werk a jestli mas nejaky kontakt diky moc. Vito

Po přečtení negativních komentářů musím doplnit své zkušenosti. Brigádu v Amsterdamu jsem absolvoval letos, bydlel jsem v domě s dalšími Čechy v Městečku Landsmeer, kousek od Amstru. Na letiště i z letiště nás osobně vozil již několikrát zmiňovaný Julián. Týdně jsem pracoval 40-50 hodin týdně. Byl jsem tam 5 týdnů. Vždy po 6 dnech povinné volno. Výplaty přišli všechny jak měli a správně. Už to není jak to bývalo dříve, nyní je to dobře organizované a bydlení je na úrovni.

Viktor

Zdravím,
Odvážil se někdo jet toto léto 2015? Pokud ano prosím o jejich zkušenosti, vypadá to, že už vše funguje tak jak má

Pavel

Jsen tu asi měsíc a za 14 dní jedu domů. Katastrofa!!! Jednání agentury a samotného Juliána je na zvracení. Oberou vás i o to, co nemáte!!!

George

Byl jsem v Amstru jen par týdnu ale to stačilo agentura se snaží tvářit seriozně ale jediné o co jí jde je z vás vytahat co nejvice peněz. Ubytování sotjí za prd. Chtějí podespat nájemní smlouvo ještě před tím než uvidíte ubytování… proč asi .. velice špinavé a neudržované místo . A když nesouhlasíte jsou hnedle arogantní a mrzutí. Celou dobu se jen přetvařují. Nenech te se oblbnou  NEDOPORUČUJI!!

Peta

Za mě vše OK, člověk si musí zvyknout na snížené pohodlí oproti domovu, ale na kratší dobu v pohodě

Pietro

THIEVES! THIEVES! THIEVES! THEY DELETE MY REVIEW BECAUSE IM TELLING THE TRUTH!!!! The whole review could be just this word. They are the worst thieves on this earth. Normally the justice and the government services should take action against this corrupt agency. BE CAREFULL PEOPLE AND POSSIBLE EMPLOYES. This agency WERK EN IK will steal your money for sure. NEVER BUT NEVER CHOOSE this agency to work for. For people who come from another country they provide the worst housing options and they deduct – they steal from their salary every week huge amounts of money for rent for one room that you will share with other people. You will work TOO EXTREMELY Hard on the airport and the result will be stolen from the corrupt accountant that is at least illegal and thief. Nobody takes action against them from public services so employees need to take care of themselves and avoid working for this agency. They have stolen thousands of euros, maybe millions of workers from the airport. Under normal circumstances these people would be imprisoned. Employees have proved their stolen money. They steal every single week without any reason and excuse. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. Under normal circumstances these people would be imprisoned. Employees have proved their stolen money. They steal every single week without any reason and excuse. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. Under normal circumstances these people would be imprisoned. Employees have proved their stolen money. They steal every single week without any reason and excuse. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK.

Pietro

THIEVES! THIEVES! THIEVES! The whole review could be just this word. They are the worst thieves on this earth. Normally the justice and the government services should take action against this corrupt agency. BE CAREFULL PEOPLE AND POSSIBLE EMPLOYES. This agency WERK EN IK will steal your money for sure. NEVER BUT NEVER CHOOSE this agency to work for. For people who come from another country they provide the worst housing options and they deduct – they steal from their salary every week huge amounts of money for rent for one room that you will share with other people. You will work TOO EXTREMELY Hard on the airport and the result will be stolen from the corrupt accountant that is at least illegal and thief. Nobody takes action against them from public services so employees need to take care of themselves and avoid working for this agency. They have stolen thousands of euros, maybe millions of workers from the airport. Under normal circumstances these people would be imprisoned. Employees have proved their stolen money. They steal every single week without any reason and excuse. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. Under normal circumstances these people would be imprisoned. Employees have proved their stolen money. They steal every single week without any reason and excuse. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. Under normal circumstances these people would be imprisoned. Employees have proved their stolen money. They steal every single week without any reason and excuse. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. I really can not figure out how serious companies of the airport are coorporating with this corrupt full of illegal thieves – agency. One star is too much for them. Hundreds of people have contacted the Juridishe Loket and other services but nothing has happened. PROTECT YOURSELF AND STAY AWAY FROM WERK EN IK. Choose another employer. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK. In any case, report them to the justice if you have the proof that they have stolen you too. THIEVES THIEVES. ILLEGAL ECONOMICAL CRIMINALS. THIEVES WERK EN IK.

Pietro

WERK & IK ARE THE BIGGEST ILLEGAL THIEVES IN EUROPE.Why do you delete my review if I am telling the truth.? You can offend yourself by answering and explain your side. Why are you afraid of the truth? You exploit people the worst way. You dont pay employees salaries. WERK & IK ARE THE BIGGEST ILLEGAL THIEVES IN EUROPE. There are proves in emails . Trigger people to go to the Jurideshe Loket and justice.

listpad - prosinec
Glm

Někdo nějáký zkušenosti z posledního roku cca?

Kantor

Nemam zadny ani nějáký zkušenosti. cca

Adam

Zdravím Vás přátelé,

pokud to někomu pomůže přikládám moje vlastní zkušenosti z pobytu v Holandsku přes Werk@IK respektive brigadyvzahranici.cz.

Na začátku roku 2021 jsem si potřeboval vyčistit hlavu, vypadnout někam do neznáma. Ideální by bylo jenom si tak cestovat, ale v situaci s covidem a s tím, že přeci jenom by to chtělo zajistit si nějaké příjmy, jsem se omezil pouze na Evropu. Navíc mě lákalo vzít si s sebou auto a danou zemi co nejvíce procestovat. Procházel jsem internet až jsem narazil na stránky brigadyvzahranici.cz. Hmm.. práce na letišti? Dobře placená a v Holandsku, kde jsem nikdy předtím nebyl? Zajímavé říkám si… „Zkusím na dva měsíce a potom se uvidí co dál.“ Tak tedy moje postřehy alespoň v pár bodech:

Práce… Primárně je tato práce určena spíše pro studenty, ať už na krátkodobý (2 až 3 měsíce během letních prázdnin) nebo pro lidi, kteří zrovna dostudovali a chtějí se podívat někam do světa. Nás kteří jsme sem vyrazili po určitých pracovních zkušenostech je zde opravdu méně, ale určitě to ničemu nevadí. Ze začátku Vám organizace bude připadat taková chaotická, je potřeba rychle zařídit všechny formality, projít školení a testy. Následně se nastupuje do práce na letiště nebo do jeho okolí. Ti co mají vyřešenou bezpečnostní prověrku jsou po zvládnutí testů posláni na letiště. Ale ani pokud nemáte prozatím prověrku vystavenou nemusíte se bát, je zde možnost pracovat například ve skladech v okolí letiště. Jinak je to docela dobrodružství, dostat se poprvé na konkrétní místo a vyznat se v činnostech, které máte dělat. Ale na to si celkem rychle zvyknete a potom už Vás bude bavit dívat se na ostatní nováčky, jak zmateně zjišťují co se po nich chce. Jinak téměř každý den potkáte v práci Čechy, takže se ani ze začátku nestresujte pokud si nejste jistí svojí angličtinou. Co je na práci v Holandsku nejlepší, je jejich pracovní morálka. Holanďani se řídí heslem: „Hlavně se nestresuj, take it easy, chill out man atd.“ Jediné co musíte dodržovat: Přijít včas, v normálním pohodovém tempu splnit co Vám zadají a odejít až po skončení pracovní doby. Ano možná to pro nás Čechy (hlavně pro ty, kteří už předtím někde pracovali) zní divně. Ale tak to prostě je. Když navíc občas nabídnete někomu pomoc, protože prostě nemáte co dělat a nudíte se. Mají Vás potom za dříče a nemáte žádné starosti a problém s kýmkoli vycházet. Směny jsou různé a můžete se domlouvat s českým koordinátorem, jaká práce a v jaký čas Vám nejvíce vyhovuje. Sice ne vždy jde všechno zařídit, ale při slušném jednání se určitě nějak dohodnete.

Počasí… Mně osobně přijde, že v Holandsku je asi tak 8 měsíců v roce duben. Počasí se neustále během dne mění. Téměř každý den počítejte s tím, že zmoknete, že bude svítit slunce, chvíli bude jenom zataženo a rozhodně si buďte jistí, že bude pořád foukat vítr.

Cestování… Holandsko je nádherná země, krásná čistá upravená města se svojí typickou architekturou, dlouhé písečné pláže a mezitím nikde nekončící pastviny oddělené doslova miliony vodních kanálů. Amsterdam ani nebudu popisovat jeho návštěvě se určitě nevyhnete, ale co byste rozhodně měli navštívit dále je město Naarden, spojené s Českou historií a jménem Jana Amose Komenského. Jinak z měst mě ještě napadá: Delft, Hoorn, Alkmaar a samozřejmě Rotterdam (včetně přístavu) a Den Haag (a určitě pláž Scheveningen). Jinak kromě měst doporučuji ještě hrad Kastel de Haar u Utrechtu, největší zábavní park Walibi, vyhlídku Noordpier Wijk Aan Zee, kde lodě vplouvají do Amsterdamu, mlýny v Kinderdijku a také v Zaanse .. a pro mě největší zážitek, zajděte si na bungy jumping na pláži v Den Haagu. A spoustu dalších míst. Najezdil jsem tam přes 5 tis. km. Vzhledem k tomu, jaká je země placka a jaké mají povolené rychlosti (překračovat je nebudete, protože prostě nechcete platit ty pokuty) nevadilo mi ani to, jak drahou naftu mají. Jinak ještě za zmínku stojí jejich dálnice, které jsou naprosto úžasné, bez nerovností, čtyř a více proudé a v noci osvětlené. Kam se na ně hrabe Německo.

Covid… To bylo pro mě asi největší překvapení. Nakoupil jsem si spoustu respirátorů a očekával, jak přísně nás budou na letišti hlídat. A ono nic. Po celou dobu co jsem tam byl, byla jediná povinnost, nosit roušku v MHD (respirátor v Holandsku vůbec neznají). V ostatních situací, jako kdyby nic takového ani neexistovalo a na hranicích samozřejmě žádné kontroly.

Ubytování… Buď si člověk může najít vlastní, ale to se mi na tak krátkou dobu nechtělo. A nebo Vám ho zajistí agentura. Nám zajistili ubytování v hotelu hned vedle letiště, takže dojezd do práce během chvíle a hlavně zdarma. Hotel byl sice dražší a bydleli jsme v apartmánu ve 4, ale měli jsme kuchyňku, hotel měl bazén se saunou a posilovnou a výbornou restaurací. Takže se to dá bez problému zvládnout.

Pokud jste to dočetli až sem a stále váháte, řeknu Vám: „Život se má žít, tak to zkuste a udělejte si vlastní obrázek!“. Já osobně jsem jel původně na dva měsíce, ale následně si to prodloužil o další dva. Sice byly situace kdy je člověk unavený a některé práce ho nebaví, ale kdybych byl mladší a nechyběla mi rodina, přátelé a hory, určitě bych neměl problém zůstat mnohem déle. Poznal jsem zde spoustu skvělých lidí a přátel, objevil nespočet zajímavých míst, vyčistil si hlavu, protože tam se stresovat snad ani nedá a v neposlední řadě si ještě odvezl docela dost peněz (a to jsem se ani moc nesnažil). Jo a protože miluji mořské plody, tak možnost zajet si po práci k moři a dát si něco skvělého, tak to mi bude hodně chybět. Jsem rád, že jsem do toho šel a určitě toho nelituji a třeba někdy příště…

Adam

František

Ahoj,

na internetu lze najít mnoho negativních, ale i pozitivních recenzí. První důvod je to co vy sami vyhledáváte.
Ohledně zprostředkování práce a agentuře samotné, mohu pouze kladně hodnotit. Zajistí Vám vše od a až po z. Pakliže se obáváte neznáma, neměli byste mít důvod se bát, je to vstup mimo komfortní zónu.
Problém nastává pouze u lidí, kteří mají velké očekávání a očekávájí, že jim budou servírovat zlaté jídlo na podnose. Zažil jsem fakt zajímavé exempláře, kdy lidi očekávali modré z nebe a pak nadávali.

Například spolubydlící odjel z důvodu toho, že odmítal jezdit na kole 15 minut do práce nebo, že není služka na ubytování, která by se o něj starala jako vlastní máma.

Od ubytování nelze čekat mnoho, záleží podle lokace. Agentura nabízí mnoho ubytování, od rodinných domů a ubytoven až po hoteli. Samozřejmě se liší cena a taktéž stupeň vybavení. Ti kteří odmítají sdílet pokoj s nějakým čechem, tak budou mít problém. Na domech bývá standardně okolo 12 lidí, tam kde jsem bydlel já nás bylo 12, a pokojů celkem 5. Hotel je hotel samozřejmě ale dům vám dá více holandský přístup k životu. Nejedete přece na dovolenou ale žít a pracovat tam několik let.

Ti, kteří se obávají, měli by se zamyslet co je pro ně priorita. Zda pohodlí a nebo zda si chtějí vydělat peníze, které opravdu jsou reálné jak agentura zmiňuje. Neměl jsem problém mít každý týden 550 euro, při odpracovaných 6 dnech (cca 48hodin), Jednou za čas můžete vzít přesčas a odmakat 60hodin, vše je o domluvě. A to výplata může být okolo 650-700 euro. Beze srandy

Ti kteří píšou nesmysli typu že agentura lže a nedá vám to co slibuje jsou pouze trosky, které byli buď vyhozeni a nebo sami zdrhli z důvodu své vlastní hlouposti.

Na letišti pracuje několik set čechů a slováků skrze tuto agenturu a je opravdu vtipné jak lidská hloupost je v češích zakořeněná.

František

Martin Jilecek

Dobrý den
Musím říct, že to byla zkušenost k nezaplacení, potkal jsem nespočet úžasných, nových lidí a udělal si vzpomínku na celý život. Začátek byl sice složitý, ale ke konci jsem si to zamiloval a s radostí se určitě někdy vrátím.
Děkuji za tu možnost.
Jilecek

Katty

Ahoj, bola som cez nich 2 letá v Amsterdame. Prvé leto super, práce v podstate koľko si chcel aj zaujímavá skúsenosť na letisku, dalo sa zarobiť.
Druhý rok (2023) však úplne iná skúsenoť. Viacerí ľudia čo sme sa tam stretli z minulého roku sme sa zhodli že sa hrozne pokazili. Ľudí bolo viac ako práce, po týždni sme ešte nemali prácu napriek tomu že všetky potrebné papiere už sme mali vybavené. Boli tam ľudia, ktorým prišla prvá výplata po 3 týždňoch menej ako 100€. Ubytko extrémne drahé (180€/ týždeň) na poľskej ubytovni ďaleko od civilizácie. Odišli sme, no kamaráti čo tam ostali povedali že od nich pýtali nájom do konca mesiaca po ich odchode pričom sa platí po týždňoch a nájomnú zmluvu vypovedali v rámci výpovednej lehoty. Nikto z nás sa tam už po tejto skúsenosti nevráti. Viacerí sme boli nútení vyhľadať právnickú pomoc aby sme nemuseli platiť pokuty a poplatky šikovne zakomponované do zmluvy.
Naozaj neodporúčam.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: