Práce/pomoc v zahraničí

Pomoc na biofarmě – WWOOFing – Japonsko, německy, anglicky, španělsky mluvící země

Radek

Zdravím všechny,
 
rád bych omezil teoretické vzdělávání a začal od příštího roku poznávat cestováním. Mým cílem je poznávat tamější kulturu, zvyky a způsob života si přímo vyzkoušet na vlastní kůži. Nechci tedy jen cestovat, ale i pracovat. Jako milovník přírody a příznivec zdravého životního stylu mě zaujal projekt WWOOF – dobrovolnická práce na biofarmách, jídlo a ubytování zdarma, práce tak 6 hodin denně. Letos jsem navštívil na zkoušku dvě místa tady v Čechách. Moc dobré zkušenosti, nabídlo mi to tyto možnosti:

být uprostřed přírody v klidu daleko od přetechnizovaného světa
možnost zlepšit se v manuálních činnostech a odreagovat se od duševního zaměstnání
naučit se ručnímu řemeslu a organickému hospodářství
stát se naplno členem úplně jiné rodiny a poznat jejich zvyky a životní styl, účastnit se jejich akcí
poznat nové podobně laděné přátelské lidi

Možnosti samozřejmě záleží na zaměření daného místa. Rád bych od příštího roku v tomto způsobu cestování a poznávání pokračoval dál, v jiných zemích. Jako cestovatel bez zkušeností bych ale rád našel doprovod, který by si něco takového také rád zkusil a nechce se vydat do ciziny sám :-). Dobu pobytu si představuji tak dva až čtyři týdny, podle místa. Předně Japonsko a jakékoliv německy a anglicky mluvící země, případně jakékoliv jiné. Mé jazykové znalosti – němčina, japonština, angličtina, později možná španělština.
Rád poznám i lidi, kteří mají s tímto zkušenosti a třeba by doporučili i konkrétní místo :-).
Detaily projektu WWOOF:
http://wwoof.net

Zkušenosti čtenářů

Radek

Hezký den,
 
chystám svůj plán na příští rok – Japonsko, duben 2018, WWOOF. Procestovat oblast mezi Fukuokou a Tokiem, možná i více na jih. Na každém místě pobýt tak týden, ve volném čase se podívat po zajímavých přírodních místech. Kdo by se chtěl přidat, můžete dát vědět.

deni

ahoj Radku, ozvi se 🙂 [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: