Práce/pomoc v zahraničí

Kam emigrovat ted? :-)Leden 2013?

Empr

Zdravim vsechny,

Chci se vas zeptat jestli nemate nekdo nejaky typ kde se ted aktualne zije dobre?! Ja osobne jsem v Anglii, byl jsem nekolik let ve Spanelsku, Novem Zelandu a chci zkusit neco noveho. Neco, kde konecne muzu nastartovat maly „bussines“ a zacit planovat budoucnost-usadit se. Ja osobne jsem premyslel o Nove Kaledonii, Tahiti, jih Francie,ale taky treba o Argentine. Jestli nekdo mate nejake osobni zkusenosti z techto vise uvedenych mist, podelte se o ne se mnou prosim.At uz je to cokoliv, kazda rada je dobra o praci, lidech…cokoliv.

Kazdy dobre vi jak spatne je na tom Spanelsko, takze je dost tezke se tam vratit-nechci vybirat kontejnery, Anglie je „zavod krys“ a jelikoz jsem „pes“, tak dam max 1rok navic v tomto „prestiznim zavode“. Hledam spis takova mista, kde „domorodci“ jsou v pohode.

Tak doufam ze se nekdo ozve s nejakou dobrou radou.

🙂 piste na: [email protected]

Zkušenosti čtenářů

Jiri

Zkus ostrov Roatan , tam se buduje Ceska vesnicka , krasny ostrov v karibiku , pobliz Hondurasu.

pepa
Jiri:

ahoj,máš nějaké bližší informace o tomto projektu a ostrovu?Dík Pepa

pepa
Jiri:

zapoměl jsem na email–[email protected],budu rád za jakékoliv info,dík

majkl
Jiri:

to zni moc zajimave, ja bych chtel nekam odject pryc, ale vusde uz je hodne cechu polaku atd no

Empr
majkl:

Ceska vesnice?? hahaah to zni crazy, mam na mysli vypadnout nekam, kde to bude v pohode, vydelaj se penize..nekde kde to poroste a bude prosperovat, abych moch v budoucnu neco otevrit. Evropa je dobra na to neco se naucit a pak vypadnout.
PS: Majkl: to mas fuk, polaci, cesi, slovaci,madari. Vsude narazazis na osla, nemusi byt ani cech nebo polak.

ttt
Empr:

nejvetsi demneti jsou frantici a americani

losllanos1

Skus venezuelu tam je clkom ok ak vies po spanielsky a mas trochu penez neni problemb si tam spravit vlastny biznis
keby si chcel viac info ozvy sa na na moj email
zil som tam 8 mesiacov

Empr

preferuju bezpecnejsi zeme, Venezuela neni zrovna stabilni s Chavezem v cele. Mel jsem na mysli treba Indonesii, otevrit tam naky hostel-backpacker. Nova Kaledonie me laka taky… nevim nevim… premyslim! kazdopadne dik za radu. 🙂

Zapletal

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Renda

Ahoj,čtu tady vaše příspěvky a rady kam emigrovat,taky nás to láká někam emigrovat s manželkou a dětmi,ale dneska je to už problém když už jsme v EU,ale moc o tom nevím.Zajímalo by mně,zda se dá pro členy EU zažádat o emigraci v jiných zemích jako je třeba Nová Kaledonie a podobné ostrovy,hledám to na internetu,ale nedaří se mi najít nějaké informace a podmínky o emigraci,tak kdybyste někdo věděl budu vám vděčnej za radu

Erča
Renda:

Ahojky,pokud chce Renda emigrovat s dětma,tak určitě ne do Mexika,kde kradou děti a je obrovská kriminalita.Já se též porozhlížím mimo EU a s dětmi,ale přesně mám stejný problém jako R. Dominikánská republika byla ok před 10ti lety,teď už ko,tak hledejte jiný cíl.Teď se rozjíždí bussines v Africe,ale kdo stojí o ty infekční nemoci..Stále zajímavá je prý Astrálie,co vy na to?Když přežijete obtížný hmyz,žraloky..A pozor děti jsou povinni plnit českou školní docházku pokud se někdy máte v plánu vrátit, musíte dělat min.pololet.zkoušky aby vám uznali 9letou škol.docházku pro střední školu.

Renda
Erča:

Ahoj Erčo, omlouvám se TI,že Ti odpovídám až teď, ale nějak jsem na to zapomněl.Jak jsi psala o tom Mexiku,tak to bych vážně neriskoval ani sám nacož s dětmi.No hodně jsem projížděl internet a dají se vyhledat destinace kam by to šlo emigrovat,ale je dobrý mít místo kam by jsi chtěla a pak si najít emigrační úřady a podmínky pro přijetí a neuškodí ani blog,je to na dlouho než najdeš to co hledáš,ale stojí to za to.Mi bychom chtěli oceánii což patří k Austrálii což jsem se dozvěděl.Za tu dobu jsi na něco přišla nebo už jsi vzala do zaječích.

Petr

Ahoj,

Taky bych rad nekam zmizel, premyslel jsem o Jizni Americe , nejvice me laka Mexico a Brazilie, ale nevim jestli by to vyslo a nejak sam asi nevyrazim 🙂

[email protected]

Renda
Petr:

To jsi nevybral zrovna nejlepší zemi,je tam dost nebezpečno

Renda:

Ano vim, ale Mecico me laka i preszo riziko, byl jsem tam na dovolene a jen si to mohu pochvalovat.

Renda

Jo tak to ti věřím,taky jsem koukal jak to tam vipadá,když jedeš na dovču,ale já preferuju spíš Kajmany,Kaledonii a podobný,hledal jsem o tom info,ale nějak nevím jak to stou migrací tam je.

Zuzana
Petr:

V Mexiku je priemerny zarobok 3 eura na tyžden

Martin
Zuzana:

A to jsi vycetla kde? 😀

empr

@ttt Frantici jsou fakt borci, aspon maji smysl pro humor…a americani..no budiz ; )

tom masek

dobrý den
sháním nějaké info o emigraci do dominikánské republiky.cokoliv
děkuji

Petra
tom masek:

Ahoj, taky oremyslim nad Dominikanskou rep, neznam ale nikoho, jen vsude slycham jak je to jednoduche tam emigrovat, mas nejake info? Jen vim o te agenture na internetu, co to snad zaridi za necelych 100tis, zkousela jsem najit nejake onformace o nich… nevim. O jakem business premyslis? Ja jsem zila skoro 5let v Irsku a mela tam coffe shop/bistro. Tak mozna neco takoveho znova. Kdyztak se ozvy. Petra

Petra
tom masek:

Muj mail [email protected]

Petra
tom masek:

Muj mail [email protected]

Marty

Chile?? Tam povolují trvalý pobyt po vyplnění několikastránkové žádosti skoro každému. Jak říká jejich velvyslanec zde: Chile je země imigrantů, žádosti většinou vyhovíme… Nejrozvinutější země Jižní Ameriky

moře,teplo,mini farma
Marty:

Zdar
Máte někdo představu při emigraci do Venezuely?Či do Argentiny?
Chci teplo a moře?
Takže Venezuela..kde získat nějaké info?
Chci v podstatě koupit něco poblíž pláže a s pozemkem kde budu mít něco jako mikro farmu a pár apartmá uvnitř.
Nevíte s kým pokecat?

Díky
Helmut

Pavel
moře,teplo,mini farma:

Dobrý den, byl jsem 4 měsíce v Caracasu,počasí vinikající 1 hod autem k moři vedro,1 hod autem Colonie Tovar(založili jí Němci)chladno,vynikající džusy,na Sabana Grande,se sežené čerstvé vánoční cukroví,sehnal jsem i jitrnice a průvody mladých děvčat až do rána zábava

Pavel
moře,teplo,mini farma:

Dobrý den, byl jsem 4 měsíce v Caracasu,počasí vinikající 1 hod autem k moři vedro,1 hod autem Colonie Tovar(založili jí Němci)chladno,vynikající džusy,na Sabana Grande,se sežené čerstvé vánoční cukroví,sehnal jsem i jitrnice a průvody mladých děvčat až do rána zábava

Marty

Chile?? Tam povolují trvalý pobyt po vyplnění několikastránkové žádosti skoro každému. Jak říká jejich velvyslanec zde: Chile je země imigrantů, žádosti většinou vyhovíme… Nejrozvinutější země Jižní Ameriky

Dež-ik

Zdravím, když jsem si rozklikl tuto diskuzi, tak jsem doufal, že tu najdu dobrou radu kam zmizet, ale jak tak koukám, tak se tu skoro nikdo neshodne na podobné destinaci. Myslíte, že dáme do kupy nějaké místo, kam emigrovat? Osobně chci jet někam na rok, za teplem a prací a zdokonalením angličtiny. Víza na Zéland zmizela po měsíci, takže jsem si nestihl ani obnovit pas a proto sháním nějakou eventualitu 🙂 za rady děkuji

Pokud by jste byl někdo opravdu ochotný, uvítám, když mi napíšete meil ([email protected]) nebo na FB: Tomáš Teslík

Vladim

Projekt české vesnice na Roatanu mne hodně zaujal. Je možné poskytnout nějaké informace a zapojení se do tohoto projektu?
V.

Jovanaa
Vladim:

Ahoj, mě tento projekt taky hodně nadchnul. Jestli sezes nejake informace, mohl bys mi je prosím poslat..? Díky, J.
[email protected]

Jirka Cerny
Vladim:

Ahoj, dostal jsem se nahodou na stranky vasi diskuse o Roatanu. Projekt si myslím že funguje velmi dobře, ale jako všude na světě to chce mít nejake peníze. Na Roatanu je fajn, da se i podnikat, ale je nedostatek práce, pokud se chcete nechat jen někde zaměstnat. Také nízké mzdy. Je to o tom jak se kdo umí otáčet, prosadit a co kdo umí. Nakonec jako všude na světě. J.C. Roatan

Pepe

Cao,

ano koho by tehle projekt na Roatanu nezaujal, ze jo? Zapomente ale ze si tu nechame pustit kazdeho blbce, ktereho tenhle projekt zaujal. To opravdu nestaci! Pokud mate opravdovy zajem musite pricestovat sem! Kazdopadne i na internetu je docela dost informaci a po delsim hledani by jste nasli i kontaktni osoby i na me! Pokud ale jste schopni tu pouze zanechat mail a to je veskera snaha, tak s tim opravdu nepochodite a radsi zustante doma!

cheers

Pepe L.

dony
Pepe:

Potreboval bych pryc.jak to tam vypada moc penez nemam.kolik sebou

dony
Pepe:

A kde to je a jak je to s praci

Ondra

Ahoj věřte mi Novy Zéland není uz to co bývalo byl jem tam 2x naposled v roce 2011 emigroval jsem vrátil jsem se spet do Cech špatně podminky pro emigraci proste nedoporučuji ,také přemýšlím o o Kaledonii také žiji v Angliji ale chce někam za teplem a na stalo kdo ma zájem a chuť ozvě se Cus Ondra

Eliška
Ondra:

To Ondra: Proč nedoporučuješ NZ, můžeš to rozvést? Dík

Martin
Ondra:

Ondro napis mi ci mas este zaujem o Novu Kaledoniu.Dik [email protected]

Helča

prosím poradi někdo kam emigrovat s dětma aby sme tam měli práci a bydleni ?

Reny
Helča:

Ahoj taky bychom chtěli,ale záleží jakou máš představu o místě, a pak si zjistit informaci přímo na stránkách daného státu jaké jsou podmínky migrace tam.My přemýšlíme o Oceánii.

Janet

Ahoj chtěla by jsem z 2 detmi a přítelem jet do Anglie – liverpool .. Muže té mi dat někdo nejaké info jak to tam probíhá kdyz tam priletim? Děkuji

Ilona

Ahojky chtěla bych z manželem jet do Španělska- Barcelona.Může mi dát někdo nejaké info jak to tam probíhá když přiletím.děkují

Terka

čao lidi. Mám dotaz. Máte někdo zkušenosti s tím, zda-li a kde je možné pracovat (mimo EU) třeba půl nebo třičtvrtě roku, našetřit si slušné peníze a po zbytek roku z nich žít zpátky v ČR? Vím, že jsou země, kde se dá vydělat opravdu hodně i za minimální plat, takže by to mohlo být reálné, akorát nemám zkušenosti s pracovníma vízama nebo s tím, kde se snadno shání práce atd… někde jsem už četla, že v dnešní době takhle žije čím dál více lidí, jako půl roku někde a půl roku tady. Teda s tím, že toho půl roku tu ani nemusí pracoat, páč našetří dost v zahraničí. Jestli o tom někdo víte víc nebo mi budete schopní poradit, budu ráda za jakýkoliv info, díky

Lukas
Terka:

Ja jezdim vydelavat do Indie prekvapive, ale chce to mit minimalne vejsku a kontakty tady v evrope.. Jinak nekolik cizincu z eu co tam pracovalo se mnou (Bangalore) mi rikalo ze je taky super cina – v sanghaji se da s dobrym vzdelanim vydelat stejne penize jako v evrope.. Jinak jeste drobna poznamka – znam par lidi co ted delaji na projektech v malajsii a ma to svoje mouchy jako napriklad jeden tyden dovolene etc.. Do Indie jsem mel normalne work permit vydany tady v praze, ale praci sem mel pres mezinarodni firmu a domluvil jsem si to vsechno tady v cr..

Milan

Ahoj Terko,

klidne mi napis na email. Take uvazuji s vycestovanim z CR. Me uchvatila Kanada. Bud na cas ci na na porad. Zkusenosti nemam, pokud neco zjistit ci budes chtit jen pokecat napis.

jindriska

dobry vecer pripojuji se do debaty zila jsem 12 let v anglii , ted jsem v irsku nemuzu si stezovat takovy baraky jako jsou tady jsem jeste nevidela krasna zeme

Steve

Zdravim! J e to zajimave cist o Cesich kteri chreji
emigrovat ted kdyz je pro ne cela Evropa otevrena.A nekteri maji vymyslenou emigraci na 1 rok to je nesmysl.
My kteri jsme emigrovali 68 jsme emigrovali vetsinou na vzdy.Ja jsem zil 2roky v Mexicu bez problemu.Dnes do mest jako TIJUANA kde i projet autem bylo nebezpecne
jezdi Kanadani a Americani k zubarum.Zapadni pobrezi na
Atlantiku ma spoustu malych i velkych resortu kde pro
nekoho kdo zna jazyky sehnat praci neni problem.Samozrejme opatrnost je dulezita vsude.V Mexiku
jsou problem hlavne drogy a proto daleko od nich kdekoliv
i tady v Kanade kde ziji je nebezpecno kdyz se nekdo do toho zaplete.Zil jsem 5let v Costarice.Krasna zeme a totez jako Mexiko.Kazdou zimu jsem v USA a nechapu tu
kritiku nekterych o Americanech.Znam je duverne 45let a
vim ze to jsou z vetsiny lidi kteri kdyz nepomuzou tak neublizi. V USA je hodne Cechu na cerno.Viza vyprsela a
oni tam zustali.Maji praci plati si zdravotni pojistku
a hlavne nedelaj problemy.Za cas se nekteri vdaji nebo
ozeni vyjedou ven a z jine zeme zazadaji o green card a
protoze je manzel nebo manzelka American je to pomerne snadne. V Kanade to pracuje take, ale je to tezsi.Tady
je v podstate 6mesicu zima a zakony emigrace jsou jine a prisnejsi.Nejdulezitejsi jsou jazyky.Bez komunikace
neni legrace. Stredni Amerika Spanelstina a AJ,USA AJ
a na jihu vsede take Spanelstina.V Kanade na vychde AJ a Francouzstina jinak AJ. Pokud se tyka Karibske oblasti vsechny tri jazyky-zalezi kde jsi.Do zacatku je nutne mit nejake penize a nebo zname.Vzit jakokoliv spatne placenou praci a dostat se do systemu.Praci je
snadne nechat horsi sehnat. Good luck

alex
Steve:

Ahoj Steve chcel by som s vámi porozprávať trochu súkromne,ak by vám to nerobilo problém napíšte mi na môj mail:[email protected] dik za odpoved.

yura

Ja obdivuju lidi co se neboji jezdit do casti světa kde to je fakt o hubu. Třeba prave to Mexiko a ta drogova valka co tam je, jak na internetu kazdej den pribude plno videi, kde v doprovodu mexicke hudby sekaji hlavy, stahuji z kuze za ziva, rezou motorou pilu, ubijeji palkama atd. atd.. Dále treba Brazilie, kde vas napred zastreli a az pak okradou. V Africe, kde se na nekoho zle podivate, ten zacne vykřikovat, ze jste znasilnil nejakou holcicku a zacne vas tam pul města lincovat atd. atd.. To me hlava nebere, ze tam někdo dobrovolne vycestuje. Například jak unesly ty 2 divky co jeli tusim přes Pakistan, nezlobte se na me, ale co si ty husy myslely? Ja na to muzu rict jen, ze dobře jim tak… I přes to všechno taky doufam, ze se mi podari zacit lepsi život nekde jinde. Nesmirim se s tim, ze budu do duchodu tretinu života v zamestnani které nenavidim a budu nadavat, jak mam malo penez, jak je to všechno naprd a vymlouvat se na „kdyby“ nekde v hospode. Doufam, ze se tomu za 10 let zasmeju, když si na to vzpomenu nekde při loveni ryb na rybarske lodi nebo staveni ohrady v krasne prirode. Mozna jsem naivni a mozna nakonec dopadnu spatne, ale furt je to pro me prijatelnejsi nez to nechat plavat a zustat tady a poslechnout rodice abych neodjizdel makat ven, však tady mam jistotu. Ja rikam jistotu ceho? Pomale a hodne nudne smrti…? 🙂

Steve
yura:

ta drogova valka jak se to prehnane nazyva je mezi Mexickymi kartely ktere bojuji o pasovani drog do USA a proto se tyka hlavne pohranicni oblasti mezi Mexikem a US. Ja tam projel autem za dne nekolikrat a nic se nedeje.
To je jako v parku u Hlavniho nadrazi v Praze.Ve dne fajn a v noci fetaci a pakaz. Proste zdravej rozum a nesahat na horky kamna. Jinak Mexiko je nadherne hlavne mimo turisticke oblasti ty ja nemusim.Nebo se a cestuj.
S.

Robert
yura:

Ahoj
Mám stejný názor na vycestování a žít někde jinde. Pokud jsi ještě nezmizel mohli bychom se spojit a vyrazit do světa.
Jsem na emailu: [email protected]

steve
Robert:

Roberte ja uz vycestoval pred 45 lety a prave jsem na lodi
(plachetnici) takze Ti preji hodne stesti.

Ala
steve:

ahoj Steve,nemohl by jsi mi poradit,jak emigrovat do Ameriky s dětmi a mužem,co vše potřebuju vyřídit atd…

Ala
Vladimir
Robert:

Zdravím, prosím pomůžete, poradíte?

Chtěl bych s rodinou pryč z ČR i z Evropy. Bohužel neumíme ani anglicky, ani jinou řečí. Nevíme ani kde a jak začít. Líbila by se mi Kanada, nebo Austrálie, když už si mohu vybrat 🙂
Pomůžete, poradíte? Děkuji

J.
Vladimir:

Zapomen….

pavel

Ahoj tak tedy vim presne o cem mluvis.Kam emigrovat nyni?
Prijet k nam na farmu do Modrych Hor.Vic snad az na osobnim Emailu.Je to dost specificka zalezitost pro ostatni cteni by to mohla byt urazka nebo reakce na neco cemu nerozumi.Takze [email protected]
Poradim ahoj

milan

mam zajem o praci v cizine muzu delat cokoli sem remesnik

moře,teplo,mini farma

Zdar
Máte někdo představu při emigraci do Venezuely?Či do Argentiny?
Chci teplo a moře?
Takže Venezuela..kde získat nějaké info?
Chci v podstatě koupit něco poblíž pláže a s pozemkem kde budu mít něco jako mikro farmu a pár apartmá uvnitř.
Nevíte s kým pokecat?

Díky
Helmut

moře,teplo,mini farma
moře,teplo,mini farma:

[email protected]

Reny
moře,teplo,mini farma:

Ahoj Helmute, není žádnej problém emigrovat kamkoliv,pokud si tam pořídíš nemovitost a podnikat.Zkus se podívat třeba sem :http://venezuelanalysis.com/news/6999

losllanos1

Ahojte vsetci
Helmut neviem ci stebou si pisem ale napadla ma jedna myslienka kedze cim dalej tym viac ludi chce odist z ciech a slovenska . co tak sa spojit a postavit si ceskoslovensku dedinku vo Venezuele . Viem velmi lacno zohnat 20 hektarovy pozemok .pripadny zaujemcovia sa mozu ozvat na moj email
[email protected]

losllanos1

Ahojte vsetci
Helmut neviem ci stebou si pisem ale napadla ma jedna myslienka kedze cim dalej tym viac ludi chce odist z ciech a slovenska . co tak sa spojit a postavit si ceskoslovensku dedinku vo Venezuele . Viem velmi lacno zohnat 20 hektarovy pozemok .pripadny zaujemcovia sa mozu ozvat na moj email
[email protected]

Peter

Ako sa ti podarilo nájsť pozemok vo Venezuele? Po čom to predavas?

klokan

lidi nejlepší je Singapur. nízké daně nejčistší město světa, plat 1,2 milionu korun ročně. zdvořilí a milí lidé. ovšm kdo preferuje Evropu jednoznačně Vídeň nebo zurich, bern. ti kterým nevadí dálka je dobrá austrálie. čisto nízká kriminalita a plat 800 000 korun ročně

Empr
klokan:

Tak Ja jsem nakonec na Novem Zelandu. Emigrovat a zustat legalne se tu urcite da, ale musite byt na „shortlistu“, jinak vam residenci nedaji. Bohuzel se tady moc nevydela, a pred 4 roky to tady bylo lepsi, ted to jde dolu, a to hlavne ve Wellingtonu.
Mozna asi zase zmenim misto pusobiste. muj email [email protected]

David

RENDA,ERČA-Jak to s Vámi vypadá.Už jste někde emigrovali nebo stále tady.Taky bych chtěl.Jsme rodina a tady se nedá.Ozvěte se.Děkuji

Empr

jj, australie vypada zajimave. ted jsem zrovna v melbourne.
[email protected]

Jan
Empr:

Rádi by jsme do Austrálie. A to nastalo. Jsme však velká rodina o šesti dětech. Poradí někdo jak co nejlepe na to a jaké jsou moznosti? Děkuji.

Jan
Empr:

Rádi by jsme do Austrálie. A to nastalo. Jsme však velká rodina o šesti dětech. Poradí někdo jak co nejlepe na to a jaké jsou moznosti? Děkuji.

jana

Zila jsem rok na novem zelande moc krasny ostrov a take prijeni lide mauri,

jana

Zila jsem rok na novem zelande moc krasny ostrov a take prijeni lide mauri,

sibiř

Ahoj chci se zeptat jestli někdo neuvažuje jet na Sibiř a žít tam.Založit tam vesnici.

sibiř:

Jdu do toho ale pod podminkou ze me zvolis serifem.

sibiř:

Jdu do toho ale pod podminkou ze me zvolis serifem.

elia0

Já hledám nějaký ostrov v Tichomoří. Co nejdále od EU a islámských teroristů, kteří sem teď houfně táhnou.

Lucka

Ahoj, taky teď pátrám po zemi, kde se přestěhovat. V EU se za chvilku nebude dát žít. Kdyby jste měli nějaký tip, dejte vědět!:-)

Makak

Tak pokud nevíte co vybrat zkuste tuhle FB skupinu jsou tam tisice fotek cechu a slovaku co cestujou po svete i s komentarema https://www.facebook.com/groups/nacestach/

Dobrý den,
jelikož situace v Evropě se v mým očích pro nás Evropany nevyvíjí dobře, přemýšlíme emigrovat do Venuzuely či Brazílie. Máme tři děti ve věku 8, 2,5 a 1 rok. Prosím o jakoukoliv radu nebo info.
Děkuji

Roman

Dobrý den, tak se přidávám a ptám se, jestli jste Váš plán již uskutečnili nebo stále ČR? Máte případně nějaké informace jak to uskutečnit?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: