Práce/pomoc v zahraničí

Hledame praci na Zelandu

Jana

Nemate nahou nekdo kontakt na sber ovoce … nebo jinou praci?
dekuji

Zkušenosti čtenářů

Vlasta

Ahoj,
kontakt primo na zamestnavatele nemam, ale vim, ze v motorkempu v Kerikri (vice o nem na http://www.vlasta.org/cz/cestovani/oceanie/novy-zeland/ost/aranga.htm), praci zarizovali. Snad ti to pomuze. Hodne stesti. Vlasta

modrovoko

Potuloval jsem se na NZ 3 měsíce a práci jsem sehnal až po 5 týdnech putování na jižním ostrově v okolí Blenheim, když mi už docházely prašulky a byl jsem nucen si trochu přivydělat. Na práci načerno rovnou zapomeňte,mají přísné předpisy a domácí se bojí pod vysokou pokutou zaměstnávat cizince. Prvním předpokladem je vyřízení tzv. „tax number“ tj daňového čísla. Vyřizuje se to celkem bez problému na úřadě „Inland Revenue“ který je v každem větším městě. Pro udělení je nutné uvést do žádosti místo pobytu, kde jsme uváděli adresu hostelu(zvaného tady „backpackers“).Kartička kterou obdržíte do tří dnů na adresu uvedenou v žádosti vás opravňuje pouze k provádění sezonních prací v zemědělství a z platu vám bude stáhnutá daň.V okolí Blenheim je mnoho jabloňových sadů, vinic (vyrábějí velmi kvalitní víno), třešňových sadů a různých zelinářských farem. Sezona sběru začíná u třešní kolem 15 prosince a jablka vždy 15 února. Farmáři najímají turisty na sběr pomocí agentů-sprostředkovatelů kteří často přijíždějí do backpackersu a verbují.Často jsou vývěsky s nabídkou přímo ve městě a taky mezi spolubydlicími se dá dovědět o dobré práci.Práce je většinou úkolová a záleží jenom na vás kolik toho chcete udělat. Pro výplatu je nutné založit si účet v některé bance nejlépe poprosit farmáře o pomoc při vyřizování(celé to trvalo 25 min. a hned jsem dostal kreditku, stálo to 2 NZdolarů)Výplata je týdně.Práce není zaručená po celý týden, občas pro déšť je volno, často ale při dobrém počasí volají do práce i sobotu a neděli.Další oblasti jsou nedaleko města Nelson a Motueka které jsou nedaleko severně od města Blenheim. V Motuece jsou i tabákové plantáže.Na jih od Blenheim jsou velké vinice Montana,kde se dá rovněž zaměstnat.Velké sady jsou o hodně dále na jih v oblasti Central Otago. Na severním ostrově je spousta plantáží banánových, kiwi a citrusových. O těchto plantážích a termínech sběru nemám informace. V sezoně vychází noviny pro studenty a turisty právě s informacemi o sezonních pracich.Dobrý sběrač může vydělat až 100NZdolarů denně před zdaněním. Náklady na skromné denní živobytí jsou cca 10 NZdolarů bez cigaret! (jsou dost drahé-kolem 6-8 dolarů)V každem případě je to pouze na přilepšení pro turisty provozujíci „work and travel“, na zbohatnutí to rozhodně není. Pro více informací na můj mail. Přeji zdar, Honza.

Ev.)
modrovoko:

ahoj ,,modroočko,, je fajn, že jsi sem napsal dlouhý příspěvek. I já se chystám na Nz a něčí zkušenosti usnadnuji práci. Takže Díky.) za všecky. ps: mysliš,že je lepší pro vídělek a vůbec vyrazit tam na vlastní pěst nebo se odevzat českým agentůrám…?:) snad odpšeš

kpt Grape
Ev.):

Smarja zapomen na agenty!!! Od nasich lidi tady jsem na ne neslysel nic, protoze snad nikdo dneska uz neni tak hloupej (bez urazky kohokoliv), aby si hledal praci pres nejaky agenty s teplou vodou! Par negativnich reakci na ony „zprostredkovatele“ jsem ale slysel primo od Kiwaku.

Secteno a podtrzeno: AGENTY NEBRAT!

Prace se tu da sehnat opravdu v pohode i bez nich. Jak uz tu nekdo psal, na praci „na cerno“ ale radeji zapomente. Za 1. je to dost „o drzku“ a za 2. jenom minimum zamestnavatelu na to pristoupi. Takze jestli tu chce nekdo pracovat, tak doporucuju jako prvni si vyridit ucet v bance a IRD number (danove cislo) a pak si muzete vesele cestovat a nechat se zamestnat kdekoliv bude prilezitost.

To vsechno je pochopitelne podmineno pracovnim povolenim. Ve vetsine pripadu sem stejne jezdi mladi, co maj vyrizeny WHS, takze tam neni co resit.

Kdyby nekdo potreboval blizsi info, pisnite. Preju prijemnej pobyt!

Jana
kpt Grape:

Ahoj,
všem Vám děkuji za výborné příspěvky.
Chtěla bych se zeptat, mám 1. června odlítat na Nový Zéland. Má otázka je, jestli nemáš třeba zkušenosti s tím, že tam někdo odletí i bez znalosti jazyka, což bude můj problém. Já se domluvím německy, ale angličtinu mám jen na slabé ůrovni, jestli tomu tak mohu říkat, spíše nemumím vůbec. Mám strach, že nebude možnost tam práci sehnat, když neumím mluvit.
Děkuji moc za odpověď, Janča.

Helena Apj
kpt Grape:

Ahoj, ráda bych jela na pracovat na Nový Zéland, cca v listopadu 2010. Budu vděčná za případné rady na cestu a před cestou, plus kdyby někdo měl podobné úmysli odjet společně? Budu se těšit. Helena.

Zuzka
Helena Apj:

Ahoj Heleno,
chystám se taky v listopadu na NZ.
Zatím začínám zjišťovat informace a ráda bych co nejdříve koupila letenku. Raději bych ale také jela s někým.
Dej vědět, jak jsi na tom a můžem se zkusti domluvit 🙂
Zuzka
[email protected]

Tomáš
Zuzka:

Ahoj, my taky odjíždíme na nový zéland a to 30.10 v sobotu večer z vídně. nevím jestli už máš koupenou letenku. letíme dva, já tam budu na 3 týdny spíše cestovat akamarád bude 3 týdny cestovat se mnou a pak tam zůstává achtěl by tam někde pracovat. takže pokd získáš informace třeba ohledně vyřizování účtu pro kamaráda, budu moc rád, když se podělíš o tom s náma, chtěli bychom vědět přesný postup co říct a co si má vzít. Jinak ti přeju šťastnou cestu, třeba se tam potkáme :).

Prema
Tomáš:

Nazdar Tome, a nejedete tam náhodou za někým? kdo už tam pracuje? 🙂 tak toho svého kamaráda pozdravuj a že se može přidat jo a už jsem koupil auto 🙂 sice malé ale jede to.

Karel
Helena Apj:

Ahoj, tak už jste na NZ? Já se k tomu teprve odhodlávám, uvítám jakékoli rady, info, ohledně víz /nejsem už student, a to dlouho:-) Díky. Karel

Aleš Sítek
kpt Grape:

ZDravím, chystám se na NZ začátkem Dubna 2014, chtěl bych se zeptatzda kdybych měl nějaký problém je možná vám napsat o radu co a jak a třebas navést na určité věci apod ? Děkuji za odpověď

milan Dobeš
Aleš Sítek:

Ahoj, taky přemýšlim o NZ za prací. Ale nechce se mi tam jet samotnému. Chtěl jsem se zeptat jestli by jsi třeba nechtěl jet ve dvou?

modrovoko

zapoměl jsem přiložit ten mail:[email protected]

Ludvik

Ahoj,
pracovali jsme v Motuece letos v kvetnu a cervnu. Shaneli jsme vselijakou praci – lze snadno sehnat praci recepcniho v ubytovne, sberac ovoce a baleni ovoce.
Shanet praci z Cech je myslim si zbytecne a komplikovane. Predpokladam ze si nejedete na Zeland jen vydelat, ale spis cestovat a privydelat. Protoze jet tam jen vydelavat penize nema moc smysl a sehnat kvalifikovanou praci je slozite (uspech hlavne remesla). Shanejte praci az na miste a tam kde se vam bude libit, neshanejte pres nejake dohazovaci lidi nebo agentury, na to jsme slyseli jen to nejhorsi.
Jinak plati co psal Honza, sberem se vydela vic, ale je to fyzicky narocne, baleni je o neco mene narocne fyzicky a je jistota prace (nezavisla na pocasi).
Bydleni je nejlepe sehnat v podnajmu, kterych se okolo techto mest nabizi docela dost, je to vyrazne pohodlnejsi a mnohdy levnejsi nez ubytovny – i kdyz treba je to 10km od prace a musite dojizdet (koupenym autem nebo treba na kole).
Na nasich strankach je i clanek s nejakymi zazitky a pokud mate nejake dotazy, napiste nam pres formular na strankach.
Ludvik
http://www.cestajecil.cz

Jana
Ludvik:

Dekuji vam moc …fakt jste mi pomohli

Zdenda Benda
Jana:

Ahoj zkuste Queenstown, da se tam sehnat prace na pockani. Z osvedcenych agentur muzu doporucit TRADESTAFF (je po celem NZ). Staci ale obejit hotely, restaurace, outdoor spolecnosti a pak uz jen chodit na interview. Sam jsem za sveho pobytu v Queenstownu vystridal 5 praci. A mestecko…..parada!!!!

maru

Díky za rady. Chceme vyjet koncem ledna na Zéland taky. Kdyby jste se tak nějak taky někdo chystal tak se ozvěte. Rády to s Marťou spojíme. Cestování (autem) a práce. Chtěly bychom zůstat do konce června, ale je možné se domluvit i jinak, když se to dobře promyslí … maru

Veru
maru:

ahoj.. uz jste na zelandu? rada bych se pripojila. ale mohla bych az od brezna.

Marie Vránová
Veru:

Ahoj veru, děs – nepustili mne ze školy, tak to musím přesunout až na konec června…. jenže to je na Zéland pravděpodobně blbost jeszdit – tak hledáme něco jiného, s tím, že bychom tam pak mířili před koncem roku na zimu – to by tam bylo už teplo a sběr by byl v plném proudu…

Petra
Veru:

Ahoj Veru, uz jsi na NZ nebo jsi jeste ve fazi priprav?P

Nina

Ahoj všichni cestovatelé. Měla bych na Vás dotaz a doufám, že mi někdo odpoví. S přítelem bychom se rádi vydali za prací na Nový Zéland, ale zatím se setkáváme pouze s nabídkami prací na farmách. Momentálně jsme v Kanadě, kde přítel pracuje jako delivery guy a já jako barmanka, je možné uplatnit se i na Novém Zélandu ve službách??

EMK

Cau vsem priznivcum NZ. Jen jsme vas vsechny chteli varovat pred firmou Prolawine, kterou v Blenheimu na jiznim ostrove vedou dva bratri z Ostravy. Tvari se jako hodni kluci a budou vam slibovat hory doly, ale spousta lidi, vcetne nas splakala nad vejdelkem a jenou jsme se sedreli. Navic jsme v jednani s tamnimi urady, kvuliu jejich podvodum. Radeji spolupracujte s mistnimi farmari, ti jsou poctivi a uprimnost v jednani je u nich naprosto normalni…ne jak vychcani cechacci!! Zdar EMK

weu
EMK:

ahoj,chtěla bych se zeptat jestli náhodou nemáš kontakty na „spolehlivé a důvěryhodné“ farmáře, moc ráda bych odjela na léto pracovat pryč. Díky

Barci
EMK:

Takže k problému naše zkušenost. Pro Aleše s Lukášem jsme dělali měsíc.Dostali jsme se na ně náhodou, když jsme hledali práci a odpověděli na inzerát na netu. to že jsou češi jsme se dozvěděli až první den. Nabídka byla nejvyšší a vydělali jsme si asi nejvíc za našeho působení na NZ(kromě jobu pro našeho známého :-)). Navíc když se dojíždělo někam opravdu daleko, tak dávali příspěvek na benzín pro řidiče, kteří brali svá auta. Výplata vždy včas na účtě a byli to první zaměstnavatelé (z asi 6ti) od kterých jsme dostali výplatní pásku a né jen cár papíru. Neděláme tu klukům reklamu, ale známí co se chystají na NZ, tak na tyto příspěvky narazili a ptali se nás na naši zkušenost. Na závěr zažili jsme situaci kdy na vyrazili jednoho kluka z německa, ale naprosto zaslouženě, protože se fakt flákal….tak si udělejte vlastní názor….. Zdar Ondra

L.V.
EMK:

Rád bych k tomuhe příspěvku taky řekl pár slov jelikož sem pro “ firmu“ ProLaWine taky pracoval a musím upřímě říci že jejich metody jsou při nejmenším nevybíravé.
Vyhodit někoho v noci na ulici,vybírat peníze za benzín jak od pracovníků tak i od farmářů nebo si dokonce nechat platit od farmáře neexistujícího supervisora, je jen několik příkladů toho jakým způsobem „bráškové z Blenhejmu“ zaměstnávají lidi. Samozřejmě to uzavírají skvěle sepsanou smlouvou kterou se ovšem oni sami nikdy neřídily. Říká se že na každého jednou dojde a nad Blenhejmem se už začínají stahovat mračna. Jen doufám že si z tohohle i mnoha dalších příspěvků vezmete nějaké ponaučení a NIKDY se nenecháte zaměstnat u podobných rádoby podnikatelů.

Lucka

Ahoj lidi, ctu si tady vase radky a musim se pridat k ostatnim, momentalne jsme na NZ a to uz par mesicu, prace se tady daji sehnat bez problemu,teda my jsme problem nikdy nemeli.Jsme ted v Blenheimu a jsme spokojeni, prace na vinicich je sice obcas drina, ale prace venku je proste super.Jine je to v zime, to uz je asi lepsi sehnat praci pod strechou, protoze pocasi je obcas drsne a vydelky mizerne..Jinak jsme tu stastni, takze pokud vahate, nevahejte, v Cechach vam nic neutece..Verte mi..Drzim pesti!L.

tomas

ahoj tak koncem zari bych rad odcestoval na zeland ale nevim co na to urady da se to v poho zaridit???je to i mozne pobivat tam delsi dobu??.dekuji za odpovedi.

Pavel
tomas:

Na září máš blbej termín na odlet, lepší je říjen. Jestli se chceš přidat, letíme 24.10. a jsme zatím 4.
Napiš na mejl [email protected] pracovní povolení máme vyřízený a práci jsme si taky zajistili.
Pavel

Víla
Pavel:

Ahoj Pavle,
jaké máte pracovní povolení? Je mi přes 30 a na WHS už jsem tam byla. Hledala jsem na govt.nz zemědělská víza, ale letos tam nejsou. Jak na to? Dá se to vyřídit i na místě? Díky za radu.

Martina

Ahoj vsem kdo jste nebo se chystate v neblizsi dobe na Zeland. My odjizdime a prodavame auto (Motueka/Nelson Bays, pripadne dovezeme i do Aucklandu) – Subaru Legacy, 1994, 180,000km – cena 2,200 NZD nebo nejblizsi nabidka. Pokud mate zajem, ozvete se na NZ mobil 0064 211802077.

Tomas

Chtel bych vsem doporucit praci na vinicich v Blenheimu. Ja jsem delal u ceskych kontraktoru kteri maji firmu Prolawine a musim rict ze jsem byl dost spokojeny. Pracoval jsem tam mesic a pul a hned na zacatku jsem dostal $14.00 na hodinu. Vetsinou jsme odstrihavali hrozny kvuli kvalite vina. Sem tam jsme to delali na kontrakt a to jsem si vydelal i $19.00 na hodinu. Byl tam jeden par Honza s Radkou a ti delali i pres $20.00 na hodku. Ti cesti kontrakori plati vzdycky presne ve ctvrtek ale musite mit bankovni ucet. Takze praci u nich doporucuji, protoze jsem delal i u jinych kontraktoru v Blenheimu a vetsina z nich nam davala jen minimalni mzdu. Hlavne nepracujte u indicky kontraktoru.

Hanka a Vasek

ahoj,
jako praci na Zelandu jsme pracovali v Blenheimu pro ceske kontraktory u firmy ProLawine. Pracovali jsme pro ne jako pruneri a ted jsme prostrihavali vino. Jako kontraktory muzeme vrele doporucit. Penize vyplacene na cas. Plateji vice nez jen minimalni mzdu. Jednani prijemne. Kluci nam dohodili praci uz 2 x krat kdyz sme nemohli najit neco jineho. Pokud chcete pracovat venku a v Blenheimu, nevahejte!!!

Tom

Tak koukam jak tu lidi chvalej firmu PROlaWINE z Blenu, nemuzu nic jinyho nez souhlasit s predeslima prizpevkama. Ja u kluku makam uz trosku dyl, prvne to bylo nekdy pred dvouma rokama a ted je to cca 11 mesicu po tom co sem se znovu vratil na Zeland. Duvodu je dost, ferovej pristup, dobry ceny, zadna cernota jak u Indulaku, vejplaty na cas, fura prace, proste bez problemu.

Luca
Tom:

ahoj Tome,prosim te,da se sehnat nejakej kontakt na tu praci, kde delas? nebo je to zbytecny a prace se líp hleda až na míste? Stejne ti asi nikdo nezaruci nejaky podminky tak na dalku,vid?kdyztak pisni na mail.diky moc

Míra

Míra
Ahon všichni kdo byli nebo jsou na NZ.Rád bych odcestoval na NZ začátkem dubna /na 3měsíce(/. Chci cestovat na jihu ostrova,určitě navštívit Queenstown a dále na jih. Také bych si rád během těch 3 měsíců něco přivydělal. Chci se zeptat, zda i toto období je dobré na cestování a práci na jihu ostrova, nebo mám raději počkat na září?

Komár

Tak by mě zajímalo jak to je. Napřed varování, pak chvála. Chce nekdo klukům z Prolawine pokazit reputaci, nebo je varování pravda a kluci se sami přihlásili pod fiktivní přezdívkou aby si napravili méno? Každopádně rači pozor, ne?

emk
Komár:

Ahoj, s Prolawine se to ma tak, ted jim za jejich cernoty pohrozily urady a tak chvili delaj, ze jsou to hodni kluci (proto ty dobre prispevky, pokud to rovnou nepisou sami!!) Rozhodne to nikomu nedoporucujeme!! Z asi 40, lidi co s nimi loni meli smlouvy, tak jich mozna 30 skoncilo (byli vyhozeni?! ci odeseli radsi preventivne sami a zacali pracovat pro farmare za uplne jinych, mnohem lepsich podminek) Ti co sem ted pisou, jsou ti co jim zobou z ruky, ze Tome?!? Kdyz maknete u jinych vydelate vic, mozna krome indu, ale do tydne mate praci v pohode a farmari vas berou vsemi deseti. Cesti pracovnici maji dobre jmeno, nikoli cesti kontraktori!! Za ty se spis muzeme stydet!! Kdekoho podvadi a to treba i jen kvuli centu! Tech co je nemaji radi je hodne a dokonce se k nam ted dostal mail, kde nabadali byvale pracovniky at o nich napisou neco hezkeho na net, protoze se mnozi spatne,ale pravdive, prispevky. Tak pozor na ne! Chcete taky prece na NZ zlepsovat AJ, tak to u Prolawine rozhodne necekejte. Spis sami Cesi a podrazy od zamestanvatelu!
Hodne zdaru na NZ, je to krasna zeme a tak si ji nenechte zkazit u neverohodnych firem…

Víla
Komár:

Ahoj,
hádej. Českých konkurentů tam moc nemají a Zélanďan by to neudělal, navíc neumí česky. Chci jen pomoci krajanům a potrestat zloděje. A jak vidím, je nás víc. Je ostuda, jak se česká povaha projevuje i v tak férové zemi, jako je Zéland. Důvěrou v místní farmáře opravdučlověk nic nezkazí.

Michal

taky jsem zvědavý…

jana

Ahojky,dá se sehnat na Zélandu i jiná práce než na farmě? Chtěli bysme jet na konci srpna… A jak to vychází finančně, pokryje to náklady i s letenkou? Díky

Tom

zdravim vsechny,
chtel jsem se zeptat,jestli nekdo nema zkusenosti se spolecnosti RTW New Zealand Ltd.? Tvari se jako solidni spolecnost a kamos co odjel pred dvema mesicema pod touhle firmou, rika ze je vsechno luxus a zadny komplikace. Prace se jim meni, takze zadnej stereotyp.vydela si +-2700NZD mesicne (vyplata je tydne).Kdyz tak prochazim fora, zjistuju ze vsichni maji negativni zkusenosti s agentama…tak nevim teda….kdyby nekdo vedel neco blizsiho o tehle spolecnosti dejte vedet.predem dik
http://www.rtwnewzealand.com/novy-zeland/

Janek

Ahoj lidičky mám fičet v průběhu května za přítelkyní na NZ a chci vědět jestli se tam v tomhle období dá sehnat práce. Když tak co. Diky.

Ales Mojzisek

PROLAWINE-jeden ze zakladatelu
Tak ohledne prispevku k Prolawine.Tak abych to rad uvedl na spravnou miru. Prispevek pod EMK napsal Marek Winter, ktery pro nas pracoval mesic a pul. Jednou par lidi presvedcil at jdou pracovat pro farmare u ktereho jsme meli zakazku. Podrazem za nasimi zady se s nim domluvili a presli k nemu i kdyz s nami meli podepsany kontrakt. A syn od farmare mladoch ktery byl na vinice ani ne jeden rok si myslel ze usetri a vzal to. My jsme jim za ten podvod pekne nakopali prdel a napalili jsme jim peknou pokutu primo z jejich vyplaty ktera byla ve smlouve a o ktere vedeli. Ten samy den co nas podrazil jsem ho vyrazil na ulici, protoze ten potkan bydlel primo u me v baraku. Marek Winter se taky nepochlubil ze ma ZAZNAM na mistni Policie v Blenheimu pod cislem 081120/7152 Ukradl nam naradi za $150 a proto take nedostal zpatky zalohu. Muzete se informovat na Blenheim police na +61 3 5785279 Protoze se mu ta pokuta nelibila napsal na Department of Labour. Ti po sesbirani vypovedi a dukazu nam dali zapravdu, ze jsme postupovali podle kontraktu spravne a ze za tu svinarnu bude muset pykat. A ze nedostane zpatky ani ten jeden cent. A tak se taky stalo. A proto pise tu spinu, ale o detailech se mu psat moc nechce jak jsem si cetl. Dobre ze jsme ho hnali holi. „Mame hole ruce“ (Kaiser a Labus by mu to dali.)
Ohledne prace. Zhruba 25% co u nas pracuje jsou cesi. Tady v Blenheimu je nekoli desitek cechu co pracuji primo pro farmare ale nemaji praci po cely rok. U nas si clovek vydela $14.00 ale farmaru mame vice a praci mame temer po cely rok. A i tech par lidi co dela u farmaru u nas pres rok taky pracuje kdyz zrovna nemaji praci. Jako treba David, Honza nebo Daniel.
Takze Marku zkus ze sebe ze sebe tu spinu vyzvracet vsechnu at muzu vzit metlu a poradne to po tobe pozametat a utrit. A uz mi vicekrat necurej na podlahu.

Barci
Ales Mojzisek:

Takže k problému naše zkušenost. Pro Aleše s Lukášem jsme dělali měsíc.Dostali jsme se na ně náhodou, když jsme hledali práci a odpověděli na inzerát na netu. to že jsou češi jsme se dozvěděli až první den. Nabídka byla nejvyšší a vydělali jsme si asi nejvíc za našeho působení na NZ(kromě jobu pro našeho známého :-)). Navíc když se dojíždělo někam opravdu daleko, tak dávali příspěvek na benzín pro řidiče, kteří brali svá auta. Výplata vždy včas na účtě a byli to první zaměstnavatelé (z asi 6ti) od kterých jsme dostali výplatní pásku a né jen cár papíru. Neděláme tu klukům reklamu, ale známí co se chystají na NZ, tak na tyto příspěvky narazili a ptali se nás na naši zkušenost. Na závěr zažili jsme situaci kdy na vyrazili jednoho kluka z německa, ale naprosto zaslouženě, protože se fakt flákal….tak si udělejte vlastní názor….. Zdar Ondra

Irena
Ales Mojzisek:

Aleši, to tady už přeháníš. V práci se můžeme účastnit soutěže „Tell me your story“, přihlásím Tě, Tvá fantazie je sice ubohá, ale na vymýšlení pohádek a překrucování skutečnosti stačí. Psaním by ses neuživil, ale pobavíš okolí. Aspoň ti, kteří zažili skutečnost se nestačí divit Tvé snaze pošpinit jednoho člověka. A to všechno jen proto, že si nenechal líbit vaše nefér jednání. Sám víš dobře jak to bylo a lhát sám sobě je hrozný. Ale je pravda, že ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. S úsměvem, Irena Bodejčková
Všem přeju krásnými zážitky nabitý pobyt na NZ.

L.V.
Irena:

Už sem to tu jednou psal ale opakování matka moudrosti
a bylo to pod jiným nadpisem tak at je to jasný!

Rád bych k tomuhe příspěvku taky řekl pár slov jelikož sem pro “ firmu“ ProLaWine taky pracoval a musím upřímě říci že jejich metody jsou při nejmenším nevybíravé.
Vyhodit někoho v noci na ulici,vybírat peníze za benzín jak od pracovníků tak i od farmářů nebo si dokonce nechat platit od farmáře neexistujícího supervisora, je jen několik příkladů toho jakým způsobem „bráškové z Blenhejmu“ zaměstnávají lidi. Samozřejmě to uzavírají skvěle sepsanou smlouvou kterou se ovšem oni sami nikdy neřídily. Říká se že na každého jednou dojde a nad Blenhejmem se už začínají stahovat mračna. Jen doufám že si z tohohle i mnoha dalších příspěvků vezmete nějaké ponaučení a NIKDY se nenecháte zaměstnat u podobných rádoby podnikatelů.

Pepa
Ales Mojzisek:

Dobrý den Alesi,
muzete mi, prosim, neco prozradit o praci na vinici na Novem Zelandu? Eventualne poradit, jakym zpusobem si zajistit vizum, pracovni povoleni, atd…?

Jan
Ales Mojzisek:

Dobrý den , chtěl bych se zeptat zda má někdo kontakt na ty dva kluky co domouvají práci na zelandu , myslim že Aleš a ještě někdo …… prosím na email : [email protected] nebo FB Jan Grufík . Děkuji

EMK

Ahoj Alesi, chyba lavky brachu, to nepsal Marek. Mimochodem sis asi posledni dobou cetl chytry knizky ne? Pac tohle nemas ze sebe… Marek nic neukradl, naopak vy okradli jeho, vsichni to vime!!!! Navic ani nemusel potkan nikoho presvedcovat, stacilo se divat, ted si hrajete s braskou na hodny pac mate strach… ja to vim a nebudu si nic nalhavat, kdyz napisu ze to zase jednou rozjedete, az se vody uklidni a pak o vas slavne firme Prolawine uslysime… Takze Ali nedelaj tu machra, ti co se te zastavaji te zazivaji v klidne chvili nebo ne???
Ty si totiz myslis ze jsi velky podnikatel za velkou louzi… no spis zlodejicek z male zeme! Na NZ jsou jsou lidi totiz moc hodny a duverivy, nez by prohledli ty vase podvratarny….

EMK

A jeste jednu vec, nepomlouvej tu farmare, ktery je opravdovy chlap co drzi slovo a nepotrebuje k tomu ani smlouvu…kterou vy sice davate, ale nedodrzujete…
A navic odeslo vic lidi i pres 500NZD pokutu
Jo a ta policie, to je pravda, asi jedina, ale trochu se vam vysmala ne? Nechapu ze to jeste zminujete…
Stacilo by vic koukat lidem do oci a neposilat srabacky SMSky
PS.: Chystame se znova na NZ a klidne zaplatime 70NZD za Authority, tohle jen tak nenechame!!!

Ales

Tak vidim ze prezdivka EMK se rozhodla psat i dal ANONYMNE jako kdysi lide za odbodi totality. Ale na tokove anonymy my uz akorat PLIVEME a pod svoje veci se radeji podepisujeme. A Ta policie se nam nevysmala.Berou to dale jako cokoliv co bylo ukradeno a nevraceno. O to je to horsi ze Marek Winter to naradi nakonec prodal aby se financne obohatil a to same udeli i ti ostatni. To jsme zjistili od uradu co jeho stiznost projednavali. Takze to proste ukradl a prodal. Pozadame policii aby to tu zpravu predali imigracnimu. At tady zlodeje ani nepousteji.

Hana

Ahoj vsichni cestovatele,
pokud nekdo jste nebo jedete na Zeland, prave prodavame auto. Je to van a muzete najit veskere info
http://www.trademe.co.nz/Trade-Me-Motors/Cars/Nissan/Vanette/auction-213026011.htm

bylo nam hodne uzitecne a muze poslouzit dal.

Budeme na Zelande do 19/05/2009 tak jestli mate nekdo zajem ozvete se na +642102372016

Hezky den

EMK Klara K.

No to jsem si mohla myslet, ze te nenapadlo, ze bych to mohla psat ja… trosku dost jsi me ignoroval, asi proto ze jsem holka ne?
1.kdyz se za neco zaplati, tak to neni okradeni a ty moc dobre vis, zes dostal 3 sance nam zalohu vratit!!! Navic depozit snad pokryva danou vec pro pripad ztraty.
2.imigracni bude opravdu naradi zajimat, stejne tak my muzeme dat k dispozici oficialne prelozene smsky od tebe, kde nam rikas, at si naradi nechame…aj. Nebo zfalsovane timesheety…
3. takze se tu prestan ztrapnovat!
S pozdravem pani potkanova :-]

P.S.: jestli ze je z vasi strany vse v poradku, tak proc se bojis toho, ze na NZ znovu prijedem…neni to divny?!

Radek

Prolawine, pracovali jsme pro ně cca měsíc, odešli jsme, protože se nám tam nelíbilo, clovek si nepripadal uplne svobodne, na Zelandu jsme pak pracovali jeste 2x a tohle byla nejhorsi zkusenost. Jako člověk mě Ales Mojzisek celkem zklamal, za kamaráda bych ho nechtěl.
Nicméně nelze jim upřít, že peníze posílali pravidelně a platili to, co slíbili.
Druha vec je to, ze farmarum zrejme tvrdili, ze nam plati vice nez byla skutecnost, ale to se uz asi nikdy nedozvime. Taky je pravda, ze kdyz se podivam zpetne, tak nejnizsi dane (v procentech) jsme odvadeli v dobe, kdy jsme pracovali u Prolawine, takze mozna bude neco pravdy o tech zfalsovanych timesheetech, ale danova politika na zelandu mi je dost cizi, mohlo to byt ciste.

Ona afera o které se tu píše, se stala asi půl roku potom, co jsme pro ně pracovali. Podle informací, co se ke mne dostali, na tom zrejme neco shnileho bylo, nebot jsem ji dostal od lidi, kteri se drive prolawine dost zastavali.

Osobne Prolawine nedoporucuji svym pratelum.

Ales

Tak tohle je souhrn od člověka s právnickým vzděláním.
„Marek Winter byl zaměstnancem novozélandské firmy Prolawine Ltd. Měl řádnou pracovní smlouvu, kterou nedodržel a byl proto sankcionován srážkou platu ze mzdy. Sankce byla obsahem pracovní smlouvy, takže o její existenci věděl. Typicky českým způsobem se chtěl společně s ostatními sankci vyhnout tak, že jako kompenzaci zvolil krádež nářadí v hodnotě 900 NZ dolarů ke škody firmy. Nářadí pak prodal a peníze použil ke svému obohacení. Případ na základě trestního oznámení řešila novozélandská policie, která jednání Marka Wintera právně okvalifikovala jako trestný čin krádeže. Spis je na policii v Blenheimu evidován pod spisovou značkou 081120/7152. Z pracovně právního hlediska věc posuzoval i úřad Department of Labour NZ zabývající se pracovně právními vztahy a i ten postup firmy z hlediska uložení sankce uzavřel jako zákonný.
Na základě těchto zjištění firma Prolawine navrhne žalobu za pomluvy Markovi Winterovi a Kláře Kunicové.“

Marketa Speldova
Ales:

Vsechny zdravim,
tak se take musim pridat k debate „Prolawine“, protoze to se fakt neda vydrzet. Alesi cti si po sobe ty zvasty co pises a trochu se zamysli.Je to ostuda a stydim se ze v tak krasne zemi jako je NZ, pracuji a delaji ostudu Ales s Lukasem. Klara s Markem maji ve vsem pravdu, zname je vice nez rok a jsou to pohodovi lidi,kteri si uzivaji cestovani a jen jim to obcas kazi Alesek svym negramotnym chovanim. My jsme od nich take utekli, vadilo nam jejich chovani k ostatnim zamestnancum, kazdodeni zmatky a hlavne sobotni nucene predelavani poli, ktere nam nezaplatili… a rada dalsich veci, viz zalohy za naradi.
Mam plno kontaktu na perfektni farmare, pro ktere jsme pracovali a je hezke od nich slyset, jak maji radi Cechy. Tak nam tu povest Alesi nekaz.

Kdo by chtel kontakt na praci (letni i zimni sezona)staci napsat.Pro ferove lidi!
Hezky den Marketa

Janek
Marketa Speldova:

Ahoj market začátkem června se na nz chystám a práce mě zajímá. Takže pokud budeš tak hodná napiš. Díky

Petr
Marketa Speldova:

Ahoj Marketo.
Stejně jako Janek, tak i já bych uvítal kontakty na dobrou práci, kde se mnou nevyběhnou.
Na Zéland se chystám v červenci.Zrovna nejlepší období na práci to není, vím.
Předem dík za tvou pomoc.
Petr

marketa
Petr:

Ahoj Janku a Petre
napiste mi sem vase emaily a ja vam ty odkazy na praci poslu.
Marketa

Petr
marketa:

Ahoj Marketo ,
tak mail je [email protected]
Dík.Petr

Janek
marketa:

Ahoj Market tak tady je [email protected] Díky.

mgw
marketa:

Ahoj, ja bych taky mel zajem o kontakty na farmare diky moc. mail : [email protected]

Pavel
marketa:

Ahoj Marketo
Posli mi prosim taky ty kontakty na farmare, zni to o moc lip pracovat primo pro konkretniho cloveka nez pro nejake kontraktory.
Dik moc.

Pavel

[email protected]

Eva
Pavel:

Ahoj Marketo,
dalsi zajemce o nejaky kontakt 😉 Diky. [email protected]

Hana
Eva:

Ahojdy Market,
taky bych rada kontakty pro konkretni farmare.
Moooc dekuji.
[email protected]

Martin
marketa:

Ahoj Markéto pošli mi prosím taky kontakty na farmáře. diky moc [email protected]

Klara a Martin
marketa:

Ahoj Marketo, mas jeste nejake kontakty na farmare? Mohla by jsi mi je prosim poslat na mail [email protected]. Jsme ted s pritelem v Te Puke a praci nemuzeme sehnat. Premyslime, ze vyrazime do Hawkes Bay nebo na jizni ostrov, ale bojime se, aby to nebylo stejne. Diky moc

Jan
marketa:

Ahoj , taky bych uvítal nějaké slušné kontakty , když tu ot té firmě čtu takové neblahosti . děkuji grufí[email protected]

franta
Marketa Speldova:

Ahoj Markéto,chystám se na Zéland.Poslala bys mi nějaký ten kontakt na farmáře.Taky bych se rád vyhnul nervům s českým vychcandírou z nějaké rádobyagentury.Dík předem.Franta([email protected])

Michal
Marketa Speldova:

ahoj, mohl bych taky poprosit o kontakty? na farmaře ? [email protected] diky

Jana
Marketa Speldova:

Ahojky, přidávím se, také bych nějaký kontakt potřebovala:)…děkuji..

Saša
Marketa Speldova:

Taky máme zájem o kontakt na práci, máme v plánu s kámoškou vyjet v půlce července až do konce září. Za každou nabídku budeme vděční, díky.

[email protected]

Vladyn
Marketa Speldova:

Ahoj Markét,
vím že to už pro Tebe možná není aktuální, ale chystám se na NZ koncem května, tedy na zimní sezónu a moc bych ocenil kdyby jsi mi poslala nějaké kontakty na spolehlivé a solidní farmáře. Vím co taková práce obnáší, nemusíš mít strach že bych tam pošpinil českou pověst.
Díky moc, tady je můj emajl: [email protected]
Honza

Eva
Marketa Speldova:

Ahoj, chystám se s přítelem na NZ v červenci. Chtěla bych se zeptat, jestli se dá v tomto období dobře najít práce, popřípadě kdyby si mi poslala nějaké kontakty na solidní zaměstnavatele, kteří v tomto období hledají poctivé české ručičky? 🙂 Budu velice vděčná. Děkuji
[email protected]

marketa
Eva:

oprava WHS nepripada v uvahu…

Přema
Marketa Speldova:

čao můžeš mi tak yposlat něco na mejl dík Přema.

Standa
Marketa Speldova:

Ahoj, chystam se na NZ a chtel bych spise specializovanou praci v oboru IT. Nemate prosim nejake kontakty? Dekuji.

Alusa
Marketa Speldova:

Ahoj Market,
mohla by si prosim te poslat kontakty na praci i me? S pritelem se tam chystamae v pulce rijna.
Dekuji

Andy
Marketa Speldova:

Ahoj Markéto, zdravíme Tě a prosíme o kontakty na farmáře na mail: [email protected], děkujeme, Andy a Marie

Martin
Ales:

Ahoj Market, docetl jsem se, ze zde nabizis kontakty na praci na NZ, kdyby jsi me je poslala byl by jsem velice rad… [email protected]

Marek Winter

Ahoj, vsechny moc zdarvim.
Kdyz uz je tady o mne rec, tak bych k tomu take rad neco napsal…
Alex, jak si nechava Ales Mojzisek na NZ rikat (a ktery si myslim, ze pan tvorstva je muz), trpi psychyckymi poruchami prehnane Aspirace (prilis vysoke ocekavani, ktere se dlouhodobe nenaplnuje) a Kauzalni atribuci (pricinne prisuzovani- clovek hleda chybu vzdy ve svem okoli a nikdy v sobe).
Pracoval jsem a bydlel u Alese Mojziska pres tri mesice. To je dost dlouha doba na to poznat co a jak. Alex ma konkretni problem, nemuze prenest pres srdce, ze nebylo po jeho, ale jinak. Vadilo mu na nas postupne vsechno to co on nema…nas harmonicky vztah, svoboda, touha po cestovani, hodne kamaradu, vzdelani…Ale protoze z nas mel penize za najem (kde jsme bydleli na cerno), tak nas tam trpel. Proto taky je tad hlavne utok na me, presto, ze vsichni ostatni (20-30lidi)odeslo kvuli stejnym problemum. Nefer jednani, nedodrzovani smlouvy, zbabelost, neorganizovanost, pretvarky, falsovani dokumentu. Vetsima z nas odesla z duvodu celkoveho zklamani nad jednanim obou bratru. Na pozici sefu nemaji charakterove vlastnosti a tak to na tom take stale troskota. Prijedete makat ve dvou, jeden jim nevyhovuje a tak vyhodi oba, zpravidla tak, ze vam poslou smsku. Smlouva nesmlouva!
Mlady farmar, o kterem se tu zminuje byl do nedavna jejich kamarad, ale kdyz zjistil jak s nim zametaj a nedodrzujou co se dohodli, tak je poslal do pr…a proto ho tady ted spini.
Jak si tady ctu, ze mi nakopali prdel…! Ve skutecnosti to probehlo tak, ze jsem Lukase (jeho bratra) poslal do prdele, ten me vyhodil z prace, ale bratrickovi nakecal, ze jsem dal vypoved, aby mi mohli z posledni vyplaty strhnout 500NZD podle smlouvy. Ales mi jen poslal smsku at se okamzite vystehujem a naradi v hodnote 150NZD, za ktere jsme pred tim zaplatili deposit, at si nechame. (do ted mam smsku ulozenou). Hrdina si pak jen kousal nehty za pocitacem a nerekl ani slovo, posilal za nami manzelku se slzami v ocich… Tak takto nas hnali…A proc u jinych to naradi tak nevadilo? Proc zrovna to naradi, ktere je za par supu? Rozhodne ne za 900NZD, ale prave za tech 150!! A proc jini vubec neplatili pokutu…?
Ted si tady leci komlex, protoze vi, ze jsme z NZ odjeli a v nasi nepritomnosti se neda nic dalsiho resit. To neni, ze by jim urady daly za pravdu a uznaly jejich dukazy. To jen, ze se cela vec tahla a my uz museli odjet. Proto se tolik boji, ze prijedeme zpet a bude se to resit dal. U nas by s tim nepochodili, ale na NZ lide prijedou a zase odjedou a pripady se nedoresi a proto jejich firma stale funguje. My se procesu nebojime, na vse mame dukazy.
Meli jsme byt obezretnejsi, kdyz nas uz na zacatku pred nimi nekteri varovali, tak neudelejte stejnou chybu a radeji se tehle firme vyhnete a reknete to vsem kamaradum.
A ty Alesi prestan tady delat saska a rozsevat zlo kolem sebe. Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva! A nezapomne napsat podobne prispevky na dalsi debaty na netu, kde jsme pred vami varovali ostatni…Tohle nanazyvej pomluvami, je to jen pravda a proto necekej, ze se tve zaloby zalekneme. Co si asi vymyslis na Craiga, Robbieho, Sharmane…??

Jo a jen tak pro upresneni k prispevku za banzin, jak to tady nekteri pochvalujete…Farmari plati Prolawine na kazdou hlavu kazdy den cca 12NZD na transport na a z vinice!! A chlapci pak si jeste s klidnym svedomim reknou at jim vsichni za transport zaplati denne 3 dolary!!! Tak si to propocitejte…

S pozdravem Mgr. Marek Winter

A dekujeme za podporu od Radka a Markety

Iva

Ahoj, byla jsem taky jedna ze zamestnancu Prolawine. Pracovala jsem pro ne sest mesicu a docela jsem se jich zastavala, mela jsem stale praci, penize, na tohle si stezovat nemohu. Verila jsem jim, ale pak prislo obrovske zklamani, co se tyce jejich chovani a povahy, nikoho takoveho jsem do te doby nepotkala. Bylo toho hodne, ale mne osobne prislo nejubozejsi a srabske vyhozeni Marka a Klarky vecer primo na ulici sdelene po sms, k tomu neni co dodat… Myslim si, ze napsano bylo dost, kazdy at si udela obrazek… Preji vsem co nejprijemnejsi pobyt na Zelandu!

Marek a Klara
Iva:

Dekujeme Ive za podporu a moc te Ivo zdravime z cest…radi vzpominame na NZ a nese nedelni horke cokolady a kvalitni vinecka od Craiga a rodicu. Tesime se na setkani doma…EMK

Iva

Alesi, uz se nejak nevyjadrujes k tomu, co piseme. Dosla ti tvoje vulgarni slova? Muzes nam laskave sdelit o co ti jde, o pomstu za to, ze se nekdo vzeprel tvymu jednani, ze jsme poukazali na tvoje praktiky…? Nevim, proc vsechno hazis na Marka, bylo nas pet! Neomylej porad dokola neco o kradezi, zaplatili jsme ti vsichni zalohu v PLNE HODNOTE naradi, ktera ti zustala, tak co resi??? Nepripravili jsme te ani o DOLAR! Spis se zamysli nad tim, ze ty jsi ten, ktery dluzi Markovi 3-denni vyplatu, protoze neodesel on, ale pred nasima ocima byl Lukasem VYHOZEN, byli jsme svedky, ale bratr ti to vylozil jinak, ze? Tudiz v tom pripade se na nej nevztahuje sankce v pripade drivejsiho odchodu.
A jaky podraz s farmarem? Kazdy zamestnanec ma pravo na odchod, uz se nam nelibilo vase jednani, tak jsme odesli a za to jsme zaplatili dle smlouvy tim, ze jsi nam nedal poslední vyplatu. Nebyli jsme prvni ani posledni. Na druhou stranu ty jsi mel pravo lidi vyhazovat, coz jsi delal vsemoznymi zpusoby…
Prekvapuje me, jak se tady verejne priznavas k tomu, ze jsi Marka a Klarku vyhodil na ulici. To je fakt „hrdinsky“ cin, kterym je dobre se chlubit. Z toho si muzeme udelat obrazek o tvem charakteru…

Petr

Zdravím.
Nechystá se někdo první týden v červenci na Zéland za prací a poznáním ??
Předem dík za reakce.Petr

Tereza

Drahý Aleši, Iva celou tu situaci popsala naprosto dokonale. Jenom upřímně odpověz – o co ti jde? Každý snad má nárok změnit zaměstnavatele, aniž by pak musel číst výhružný sms a kdovíco ještě. Za to, že jsme odešli, jsme draze zaplatili – a jak řekla Iva – nedlužíme ti ani dolar!!! Takovým způsobem vyjadřování, jaký tady předvádíš, si reputaci asi nenapravíš. Spíš naopak.

A všem ostatním – Alešovi ani Lukášovi se nedá věřit. Asi za to chudáčci nemůžou, ale mají prostě takovou povahu, že se nestydí ani za nejpodlejší jednání a nad sebou se nikdy nezamyslí. Nad charakterem obou bratrů přestává rozum stát (pokud se ovšem v jejich případě o nějakém charakteru dá vůbec uvažovat).

Tereza (jedna z těch 5, co odešli s Markem)

Zdeňka a Pepa

I my máme zkušenost se společností Prolawine – naštěstí jen krátkou. Protože jsme nemohli pracovat celou sezonu, podepsali jsme smlouvu na kratší dobu. Netušili jsme, že jakmile se Alešovi objeví lidi, kteří se mu budou víc hodit, budeme muset jít. Ani jsme mu nestály zato, aby nám zavolal. Oznámil nám to ve dvou smskách, ať už příští pracovní den nechodíme. Ale musíme říct, že nám tím Aleš prokázal velkou laskavost. Našli jsme si výbornou práci u férového farmáře a už jen občas zaslechli, co se v Prolawine děje. A opravdu jsme byli rádi, že se toho nemusíme účastnit. Kdybychom se vrátili na Zéland, k Prolawine určitě o práci žádat nepůjdeme..

Tichta

zdravíčko, touto cestou hledám dívku, co by ráda za oceán a líbil by se jí Nový Zéland…….popřípadě Austrálie……je mi 23…a nikoho k sobě nemám…. Plánovaný únik z ČR začátek července…… 🙂 …jo a co se neštití sběrů a tak……..na všem se domluvíme. Přes žádnou agenturu nejedu, ale přece jen jsem něco našla na netu… PLS škrábni mi na mejl…, když budeš mít zájem……..adios

Pavel

Jako bývalý zaměstnanec bych se tady rád vyjádřil k debatě o společnosti Prolawine. Už se totiž nedájí dál číst lži od Aleše Mojžíška (zakladatel Prolawine). Nechápu jak muže obvinit Marka Wintera z krádeže nářadí, když vím, že jsme platili za nářadí plnohodnotnou zálohu. Tudíž ikyby si to nářadí chtěl nechat (což není pravdou, protože se několikrát snažil půjčené nářadí vratit), tak by to majiteli mohlo být jedno protože měl pořád v ruce zálohu!
Když si tu debatu čtu, je mi z příspěvků Aleše Mojžíška špatně, protože vím jak celý konflikt probíhal a těch lží je z jeho strany MOC.

PS: vyvarujte se Prolawine a pracujte přímo pro farmáře, vyděláte si víc a hlavně to bude v klidu a bez podrazů. Přeju hodně štěstí Pavel

Mark

Ahoj vsem, krasne prispekvky o Prolawine. Ziju na NZ delsi dobu a docela by me zajimalo jak vas muze drzet prolawine smlouvou pod pokutou ci nezaplacenim, protoze to neni na NZ legalni. Muzete mi nekdo poslat kopii na email [email protected] diky

Dada

Ahoj vsem, chtela bych varovat pred bratrama mojžiškovýma z blenu – prolavine. Pracovala jsem pro ne, jsou s nima jen problemy a to co pisou na tomto diskusním foru jsou LŽI. Marek s Kalarou nikoho neokradli, jsou to surer lidi – cestovatele a nemaji to za potrebi. Ten kdo je okradl byl Ales z Prolavine a jeste k tomu LŽE. Doporučuju nepracovat pro ně, ja jsem s nimi mela take problemy, nasla jsem si mistniho farmare u ktereho jsem pracovala celou zimni sezonu a parada, nemuzu si na nic stezovat.

michal

Zdravim, rádi bychom s přítelkyní vyrazili směr NZ, nebo Vancouver. Pořád nemáme jasno. Trošku sem zklamanej jak si češi dokážou občas pomoct, asi máme zatim růžový brejle….

Vítek

ahoj,dělám za týden státnice v čechách na vys.škole,je mi 25 a chtěl bych na Zéland,někdy koncem října až tam bude jaro.Ted přes prázdniny nějak dát dohromady peníze a s někým se domluvit,kdo by jel taky,chtěl bych tam tak na půl roku.Hlavně cestovat,ale jak tu píšete,že není problém pracovat v sadě či někde,tak pracovat dle možností.tak nazdár,kdo plánuje taky něco podobnýho napište Vítek
[email protected]

tom

Ahoj, chceme zacit behem par dnu makat na Zelandu na vinici na zimni sezonu, nejlepe Blenheim ci sirsi okoli. Nema nekdo kontakt nebo tip, kde by mohli jeste potrebovat lidi? Info pripadne na mejl. diky

Iris

Ahoj chystame se na Novy Zeland zacatkem roku 2010, nechceme jet pres agentury, ale vetsi problem je ubytovani, to bychom meli radi zajistene predem. Nema nekdo nejake rady zkusenosti?? predem dekuji za odpovedi Iris

Iva
Iris:

ahoj, ubytovani na Zelandu je v pohode. Kdyz nekam dojedete, tak prvni tyden muzete bydlet v hostelu, coz je sice drazsi, ale pro zacatek idealni. Behem teto doby projdete inzeraty v supermarketech, napr. Countdown, New World, kde mistni Kiwici nabizi podnajmy, cena se pohybuje 80-100 dolaru za tyden, zalezi na oblasti. Nebo na Zelandu funguje system, ze jeden clovek si pronajme cely dum a nabizi pokoje k bydleni, inzeraty jsou opet v obchodech, v novinach. Bydleni je ten posledni problem 🙂 Hodne stesti. Kdybyste meli jeste nejake otazky, tak se ptejte.

Iris
Iva:

Ahoj Ivo, dekuji za odpoved, hodne lidi me rikalo ze se neni ceho bat ze je to snadne jak s ubytovanim tak praci. Jake mesto by jsi nam doporucila? Chteli bychom si najit nekou praci treba v hospode, kavarne, obchode, tak nejak cokoliv v meste jen nehledame praci na farme sber ovoce a pod. Myslis ze se se mame proste jen sbalit koupit letenky zaridit viza a jet? Ze jako cizinci budeme mit sanci pracovat jinak nez jako sberaci ovoce na farmach?? Dekuji za odpoved. I.

Iva
Iris:

Ahoj Iris,s ubytkem to neni vubec zadny problem. S praci uz je to horsi, ale kdo chce, tak praci najde.Nekdy neni treba zbyti a musis vzit na zacatek i tu praci na farmach, ale casem se da najit i dobra prace. Zalezi take na vasich profesich, pokud mate dobro aj, lze najit i ve svem oboru. Kdyz mas working holiday visa, tak te muze kdokoliv zamestnant. Osobne jsem celou dobu pracovala na vinici v Blenheimu, prace je tam skoro cely rok. Pokud chcete spise ve sluzbach, tak znami si moc chvalili Taupo a oblast sopek u Tongarira, jsou tam hotely fungujici v lete i zime. Neradim Auckland, tam je spousta cizincu a prace malo, ani to tam neni hezky, to vubec neni Zeland. Zkusim se doma podivat, jestli mam jeste webovky, na kterych se hleda prace. Kdyz mi napises svuj mail a najdu je, tak ti je poslu.A presne jak pises, sbalte se, kupte letenky a jedte. Stoji to za to!!!

Iris
Iva:

Ahoj Ivo, dekuji moc to by jsi byla moc kdyby jsi mi to poslala ty kontakty. My jsme v Anglii uz pres ctyri roky, domluvime se bez problemu takze to je snad v poho. Ted jsme tu dokonce potkali par ze Zelandu co cestuji po Anglii a rikali ze se neni ceho bat, ze kdyz clovek zvladne prezit v UK tak Zeland je prochazka ruzovou zahradou 🙂 Muj mail je [email protected] Jo a jeste jeden dotaz – jak hodne predem zarizovat viza a jak na to. dekuji moc za vse!!!!

Martina
Iva:

Ahoj, taky se chystáme s přítelem odcestovat, už koncem listopadu… Mohla bych poprosit Ivu, jestli by mi taky poslala ten odkaz na webovky jako slečně Iris? děkuju moc předem – [email protected]

Lida
Iva:

Ahoj, mohla by jsi mi taky poslat odkaz na ty webovky. diky moc email [email protected]

Veronika

Ahoj,
jsme s pritelem na NZ a pracujeme na vinici v Blenheimu, pres kontraktora, ale radi bychom zkusili pracovat primo pro farmare. Muzu poprosit o zaslani kontaktu? Pokud nekdo mate a jste ochotni poslat, zde je mejl: [email protected]. Predem dekujeme

Aleš

Ahoj, chci se zeptat, jak je to s možností práce v období od listopadu do března – je nějaká v zemědělství?

díky, Aleš
[email protected]

Iva
Aleš:

Ahoj Alesi,od listopadu do brezna je urcite prace na vinici,nejvice v oblasti Marlborough – Blenheim. V lednu je hlavni sezona pro stresne, pak merunky, broskve – jih Jizniho ostrova, okoli Otaga, dale kiwi, hrusky, jablka v ruznych mistech Zelandu, spise v breznu. Listopad az unor je nejlepsi obdobi pro cestovani, takze se da najit prace v cestovnim ruchu, gastronomii, doporucuji Taupo, okoli Tongarira, kde je hodne turistu, samozrejme i v jinych mistech.

Ivana

Ahojte, vy co už jste na Zélandu byli případně tam pobýváte co si myslíte o našem ‚případu‘:-)? Chceme s přítelem v říjnu asi také vyrazit, bez agentury ‚na blind’…Moje angličtina je plynulá, myslím že bych neměla problém se domluvit, byla jsem dlouho v zahraničí..jde mi ale o přítele, který se anglicky nikdy neučil-myslíte že by ho někde na farmě zaměstnali ikdyž v podstatě nemluví a nerozumí…už jsem se s ním začala učit a snad bude do odjezdu něco málo bude umět ale i tak-má to cenu?

Iva
Ivana:

Ahoj,neznalost aj neni vubec na Zelandu zadny problem. Jezdi tam spousta lidi, kteri jazyk neumi a praci najdou. Pokud jedete dva a jeden z vas umi, tak se s farmarem domluvite a pak jde jen o to, jak pracujete bez ohledu na jazykove znalosti. Jine by to bylo, kdybyste hledali praci v oblasti cestovniho ruchu, tam uz se jazyk vyzaduje.Hodne stesti!

Pete
Ivana:

jasne, pokud mas odvahu, tak se neboj. Na Zeland jsem odletel sam na blint s mizernou anglictinou..tapal jsem hrabal jsem se…vzdycky narazis na nekoho. Hodne mi pomohli Cesi,ktery jsem na vinici potkal. Cesi jsou vzdycky zdroj cennych informaci- prace, bydleni, tak se neboj. Nektery maji ale blby kecy – tady je precechovani a chteji jinam,kde neni tolik Cechu- ale to je blbost a trapna ceska zalezitost. Odjet na NZ a Cechum se nevyhybej.

tom

zdravim vsechny co jsou ted na zelandu, nemel by nekdo cisla na farmare v okoli blenheimu?jsem na severnim ostrove a nemuzu tu sehnat praci.kdyztak odepiste na mail.predem diky [email protected]

Ivana

Ahojte, ještě bych měla jeden dotaz a to ohledně ‚výletu‘ do Austrálie – podnikl jste nekdo? myslíte že by to bylo možné si ze Zélandu ‚odskočit‘ třeba na měsíc do Austrálie jako turista?Jde o to že zpatecni letenka je s odletem z Nového Zélandu ale bojím se aby nás imigrační úředníci v rámci Working Holiday Visa pustili zpět…A taky jaka je financi narocnost takoveho vyletu…Díky moc za případné rady!

Iva
Ivana:

Ahoj, osobne jsem do Australie nejela,ale kamaradi ano.Pokud mas working holiday visa,tak jakekoliv vycestovani z NZ a navrat zpet jsou v pohode.Staci si jen vyridit viza.Z doslechu vim,ze Australie je financne hodne narocna.

Ivana
Iva:

Ivo, díky za odpovědi na moje dotazy!Ještě by mě zajímalo kolik se dá na NZ tak PRŮMĚRNĚ vydělat za měsíc!?Ja vim že to zalezi na více faktorech ale aspon tak nejak priblizne..!?A na kolik tvoje kamarady prisla ta Australie(cca)

A dál-myslím ze ma anglictina je dobra, je zde sance ziskat praci i mimo zemedelstvi napr. restaurace, recepce atd.?(pripadne neco jineho, doporuc prosim:)
Díky moc za ochotu:)

Iva
Ivana:

Ahoj, muzes mi napsat svuj mail? Odpovim ti na vsechny otazky.

Pepa
Iva:

Ahoj Ivo,
koukam, ze jsi na tomto foru opravdu nepostradatelna. Kdybych ti i ja poslal svuj e-mail, myslis, ze bys mi take preposlala nejake informace ohledne Noveho Zelandu a prace na vinici? Jen pokud by te to neobtezovalo. Rad bych totiz vyrazil na Zeland, ale jsem sam a nemam zadne zkusenosti, tak je pro mne draha kazda rada. A jak vidim, tak u tebe by se mi ji mohlo dostat :-)!
Jeste tedy ten muj mail: [email protected]
Pepa

Jirka
Pepa:

Ahoj Ivo, mam stejny problem jako Pepa. Odjizdim v zari na NZ na farmu, kde budu pracovat 1 mesic za ubytko a jidlo. Mezi tim jsem se chtel pokusit sehnat nejakou, uz placenou, praci. Prosim, byl bych vdecny za jakykoliv kontakt, ci radu, kde praci v rijnu hledat. Dekuju moc. Muj email je [email protected].

Alusa
Iva:

Ahoj Ivo,
byla by jsi tak hodna a mohla by jsi odpovedet na par otazek i me?

Iva
Ivana:

Ahoj, muzes mi napsat svuj mail? Odpovim ti na vsechny otazky.

Ivana
Iva:

OK, můj mail je [email protected]…díky moc!!

Lída

Lidičky, asi stupidní otázka ale žádá se nejdřív o vízum a pak se kupuje letenka nebo si musím koupit letenku a až pak žádat o Working Holiday Visa(tak to bylo když jsem jela do Indie totiž)..A taky, kde se o to vízum žádá-jen přes net nebo budu muset až do LDN?A jaký je poplatek?Díky

Iva
Lída:

Ahoj,na Zeland si prvne vyrid viza. Kazdy rok je omezeny pocet mist (1000) a nekdy se stane, ze v rijnu nejsou, tak se musi cekat do ledna. Kdyz vizum dostanes, muzes vycestovat do roka. Jeho rocni platnost se zacne pocitat ode dne vstupnu na uzemi NZ. Po vyplneni formulare a zaplaceni poplatku, byl zhruba 2000 Kc pred dvema roky, ted nevim, bys mela dostat odpoved do 3 dnu. Vizum ziskas za dalsi poplatek pres agenturu nebo on-line na https://www.immigration.govt.nz/secure/default.htm

Pepa
Iva:

Ahoj Ivo,
koukam, ze jsi na tomto foru opravdu nepostradatelna. Kdybych ti i ja poslal svuj e-mail, myslis, ze bys mi take preposlala nejake informace ohledne Noveho Zelandu a prace na vinici? Jen pokud by te to neobtezovalo. Rad bych totiz vyrazil na Zeland, ale jsem sam a nemam zadne zkusenosti, tak je pro mne draha kazda rada. A jak vidim, tak u tebe by se mi ji mohlo dostat :-)!
Jeste tedy ten muj mail: [email protected]
Pepa

Irus
Pepa:

Ahoj, s kamarádkou jedeme v půlce ledna na NZ a uvítaly by jsme jakékoli rady do začátku. Kontakty na férové zaměstnavatele, rady ohledně koupi či pronajmutí auta, co je dobré vidět a zkusit a v průvodcích o tom nejsou zmínky atd. Mockrát díky za reakce. Můžete se mi ozvat i na mail – [email protected]

petr
Iva:

Ahoj Ivo.
Tady posílám mail a pokud bys věděla jak je to se získáním prac.povolení pro někoho komu je už 32 let,tak budu moc rád.Vím jen že bych měl mít příslib práce od zaměstnavatele,ale kdo mi ho dá když mě pořádně nezná a jsem cizinec?
[email protected]

Dík Petr

Veronika
Iva:

Ahoj Ivo,

vidim, ze mas o novem zelandu hodne informaci. Myslis, ze by jsi mi mohla poslat nejake kontakty na farmare ci prace na muj email? [email protected]…….dekuju moc

David

Dobrý den chci žádat o working holiday vizum a zajímalo by mě zda ten výpis z účtu, který zasílám v online žádosti musí být přeložený do AJ. Na jednou webu jsem našel tohle: prokázat dostatečné finanční prostředky na její pořízení (formou výpisu z účtu v AJ – což bohužel banky v ČR ne vždy vydají a tak je třeba sehnat si úředně ověřený překlad. A jestě by mě zajímalo jak je to s platností pasu. Je to tak že stačí mít pas platný 1 rok a 3 měsíce ? Děkuji za info

Kvetka
David:

Ahoj lidicky…vratili jsme se s pritelem z centralni ameriky..jsme v CZ 2 tydny a uz zase spradame plany nekam vycestovat,protoze se nam zdejsi system moc nezamlouva…urcite bychom byli radi od kohokoliv z vas za nektery z kontaktu na dobre mistni farmare…chceme odcestovat nekdy v listopadu…avsak zda se,ze mame jeden problem..a to je,ze pritelovi je 32 let a tudis nemuze vyuzit program working holiday…mate nekdo tuseni,jak pro neho ziskat permit…nejde nam o vydelani,ale pouze o privydelani na cestu po NZ..jsme pouze backpackeri…predem diky za vasi snahu nam pomoci..preji hezky den…Kvetka…mail [email protected]

Monika

Jedu na Zeland začátkem října a chtěla bych se zeptat na pár podrobností. Příjde mi na Zeland na moje české tel. číslo SMS? Který mobilní operátor je na NZ nejlepší, který byste doporučili? Bude v mém mobilu fungovat jejich simka nebo si musím koupit nový mobil tam? U jaké banky jste si zřizovali účet? Existuje nějaká bez poplatků? A jak dlouho trvá zřízení účtu? A kde pořídím to daňové číslo, nemáte na ně odkaz?
Předem moc děkuji za odpovědi.

Iva
Monika:

Ahoj,tady jsou odpoved:Na NZ funguje ceska simka,takze ti prijdou sms.Nejrozsirenejsi operator je Vodafone,koupeni cisla stalo asi 50 NZD.Pokud mas mobil odblokovany,tak ti jejich simka bude v tvem telefonu fungovat.Mela jsem ucet u Kiwibanky,ktery patri pod postu,maji nejvetsi pokryti,protoze posta je vsude.Poplatky za vedeni uctu zadne,jen za vyber,ale byly to male castky.Zrizeni uctu trva asi 10 minut a staci ti k tomu jen pas.Danove cislo si muzes vyridit uz z CR, info je na http://www.ird.govt.nz/, ale pise se tam adresa, kam chces poslat karticku. Nevim, zda by ti ji poslali i do CR.Tam jsme ji meli do tydne, nechali jsme si ji poslat do hostelu.Hodne stesti.

Kacaba
Iva:

Ahoj, muzu se zeptat, jak vis, ze IRD jde vyřídit i z Česka? Máš s tim nejaké zkusenosti, nebo si to jen tak vytusila?

Já jim psala, jestli jim staci naskenovat doklady a žádost, ale nejak se jim nechce mi odepsat. :o) Adresu neresim, máme tam znamou, tak bych to nechala poslat jim. Jen se bojim, že jim to poslu naskenovane a oni si toho nebudou vsimat.

Díky za odpoved

Libor

Nechysta se nekdo koncem rijna na N. Zeland??

Monika

Ahoj Ivo, děkuji za odpovědi. Ještě mám ale další otázky 🙂 Kontrolujou na imigračním, jestli mám cestovní pojištění a musím ho mít na celou dobu pobytu nebo stačí jen na pár měsíců a pak si ho online prodloužit? Případně jestli musím mít cestovní pojištění z domu nebo si ho můžu zařídit až na NZ. Kolik takové pojištění stojí? Není levnější si to zřídit doma? Opět předem děkuji za odpovědi.

Iva
Monika:

Ahoj Moniko,na imigracnim nas nekontrolovali, zda mame pojisteni.Je to kazdeho vec, zda si zaplati pojisteni nebo bude riskovat, ze pri urazu si bude platit vse ze sveho. Na Zelandu te v pripade prvni pomoci sice osetri zdarma,ale vse ostatni si musi pacient platit sam, je to tam hodne drahe jako vsude v zahranici.Samozrejme si muzes koupit pojisteni jen treba na tri mesice a pak si pres net uzavrit nove (napr. http://www.top-pojisteni.cz/,ale je spousta dalsich webu). Mela jsem pojisteni od Allianz, ktere patri k drazsim, na rok asi 16000, ale maji vysoke kryti a i zuby do 10tis. Kc. Zalezi na kazdem, jak se k tomu postavi. Asi vis informaci, ze v CR si muzes odhlasit pojisteni, kdyz odjizdis minimalne na sest mesicu. Pokud si ho odhlasis, tak si musis platit alespon cestovni pojisteni, coz pak dokladas na pojistovne, jinak bys zpetne musela platit pojisteni v CR.

Jirka
Iva:

Ahoj Ivo, mam stejny problem jako Pepa. Odjizdim v zari na NZ na farmu, kde budu pracovat 1 mesic za ubytko a jidlo. Mezi tim jsem se chtel pokusit sehnat nejakou, uz placenou, praci. Prosim, byl bych vdecny za jakykoliv kontakt, ci radu, kde praci v rijnu hledat. Dekuju moc. Muj email je [email protected].

tom

ahoj lidi,
jsem ted na zelandu a nemuzu za boha najit praci, vsude je bud plno, nebo se mi nikdo neozve. mohl by mi nekdo pomoct? mohl by se se mnou nekdo spojit, kdo vi o nejakem volnem pracovnim miste?predem dekuji
muj mail: [email protected]

tom

ten mail je [email protected]

Monika

Opět moc děkuji za odpovědi. Ještě mám dotaz ohledně IRD. Četla jsem na jejich stránkách, že k žádosti musím dát dva dokumenty – jeden je pas s working holiday visa a druhý je např. mezinárodní řidičák. Ovšem já řidičák nemám a další možnost jiného dokumentu pro zahraniční osoby tam nepíšou. Stačila by občanka či rodný list? A nemáte někdo zkušenost s vracením daně? Jak to probíhá? Díky za rady.

Iva
Monika:

Kdyz jsem si o IRD zadala, tak stacil pas.Birokracie se meni vsude, tak maji asi ted prisnejsi pravidla.Rodny list byva v cestine,tak ten nepomuze,ale pokud jsou na obcance anglicke popisky,tak by to mohlo stacit.
Vraceni dani je docela slozity proces.O dane lze zadat za dva roky zpetne.Danovy rok maji od 1.4. do 31.3.Pokud se jim posle dukaz, ze jsi NZ opustila – letenka,tak vraci vice. Proto je lepsi zazadat si najednou pri odjezdu z NZ na nekterem uradu IRD nebo i po navratu domu jim posles prislusne dokumenty. Zazadala jsem si o dane z CR s tim, ze jsem si nechala poslat penize na novozelandsky ucet, ktery jsem nezrusila, penize jsem si vybrala z bankomatu v CR. Je dobre si zjistit, zda se na tu kartu da vybirat v cizine. Nebo dane vraci sekem.

Adela

Ahoj! nemate nekdo koupeny na 30. zari let s Royal Brunei pre Londyn?? prestup v Brunei, kde se ceka 10 hodin na dalsi let smer Auckland? ja takovy let totiz mam a nechci ho absolvovat sama 🙁 diky

Monika

Ahoj, omlouvám se, že se furt ptám, ale fakt mi to není vůbec jasný, ani po přečtení těhle stránek http://www.customs.govt.nz/. Takže léky si dovézt můžu nebo ne? Jako asi klasiku – ibalgin, paralen, atd. asi jo, ale co takové antibiotika? A pro mě víc důležitější antikoncepce? Psali tam, že léky na předpis můžou být na max. 3 měsíce (což já bych si vzala na celý rok). A musím teda tyhle léky uvádět v tom prohlášení co se vyplňuje už v letadle? Pak to taky nechápu s tím clem. Musím dát proclít i spacák, který si povezu s sebou z domova? A pak jsem četla, že jídlo raději nevozit. Bere se jako jídlo třeba čaj či káva v pytlíku? Musím to taky přiznat, že si to vezu? Moc prosím někoho o vysvětlení a nejlépe o podělení se s vlastní zkušenosti jak to probíhalo. Děkuji.

Iva
Monika:

Ahoj, my jsme si leky vezly a bylo jich docela dost,mezi nimi i antibiotika a problem nebyl.Hlavni je, at jsou zabaleny v originalnim baleni.Pro nekoho to muze byt jasny,ale znam pripady,kdy v ramci uspory mista nekdo leky vyndal z tech platu a dal do lahvicky,takze pak byl ten kluk zadrzen a zjistovali,co je to za leky,byl to obycejny brufen.Nevim,jake mnozstvi leku mas na mysli,ale celou lekarnu snad neberes:) S prohlasenim ti neporadim,to uz si nepamatuji.Proclivat nic nemusis, beres si prece svoje osobni veci.S jidlem mas pravdu,opet je dobre vzit si spise suche potraviny zabalene v originalu.Treba salam,ovoce,maso by ti hned vyhodili.Kafe,caj jsou v pohode, ale to se da na NZ koupit:)Probiha to vsechno tak,ze prvne projdes kontrolou pasu,viza.Kdyz mas working holiday,tak nemej strach,jeste nevim o nikom,koho by nepustili.Pak si vezmes obe zavazadla a jdes do fronty, kde obe projedou rentgenem a tam odevzdas listek, ktery jsi vyplnila v letadle.Pokud si s sebou beres pohory, stan, tak mej vsechno ciste. Je mozne, ze ti tyhle veci nejakym zpusobem vydezinfikujou, to je normalni.Hlavne se toho neboj!

Ivana

Ahoj,můžete mi někdo doporučit/nejlepe vlastni zkusenost:-)/ hostel/hotel v Aucklandu?Přiletime s přítelem 23.října a chtěly bychom tak cca 3 dny odpočinout a omrknout krásy města než se presuneme nekam za praci..Díky

patej

cus vsichni lidi..vite neco jak je to s praci na severu a zapade australie touhle dobou? nacerno sbirat ovoce a tak..nebo je lepsi jet na farmy teda jako legalne na zeland?

David

Keri keri RUUULES
tam se po ubytovani dozvite vic z nastenky a samozrejme zamestnanci vas na moznost prace upozorni sami..na Cuketach si znicite zada a padnete horkem ,na citronech se bude te vracet jak dyby vas pokousal medved, no a kiwi je taky tezky, ale da se to -mesic a pul mi vydelal na mesic a pul cestovani takze sem se domu vratil na nule s vybornejma zazitkama po 3 mesicich

mgw

Ahoj Ivo, mohla bys mi prosimte napsat – jestli mas – nejaky kontakty na praci, jsem momentalne na jiznim ostrove a veskera prace zacne az za tri tydny vsichni rikaji a ja bych uz nejaky penize potreboval driv:-)

moc diky za odpoved

Iva
mgw:

Ahoj,s timhle ti bohuzel nepomuzu.Prijely jsem na Zeland v pulce rijna a mely jsme stejny problem.Rikali nam,ze zrovna skoncila zimni sezona na vinicich a asi do konce rijna bude mrtve obdobi,nez zacnou rostlinky rust.Je sance v Blenheimu na novych vinicich,ktere ted nekdo zaklada.Pak me napadaji jeste jabka,ted se delaji prorezavky,to by mohlo byt v oblasti Motueka na severu Jizniho ostrova nebo Otago v jizni casti.Konkretni kontakty nemam.Hodne stesti!

Tom

Ahoj,chci si koupit novozélandskou SIMku, doporučte jaký operátor má nejvýhodnější ceny!?Dík

Veronika

Ahoj,

18.1. odletam na NZ, Praha- Auckland s Cathay Pacific. Nema nekdo stejny let? Diky

Marcela

Lidičky, chci se zeptat-v listopadu vyrážíme na NZ a docela by mě zajímalo jak jste to řešili s ubytováním?Kde jste bydleli, dá se najít nějaký podnájem(nic luxusního) a kolik to stojí?(cca) V autě se me moc bydlet nechce..

V+K
Marcela:

Ahoj Marce,
uz vam nekdo odpovedel?
My s pritelem priletime na Zeland v pulce listopadu, chceme zustat na severnim ostrove nejaky cas….ale zalezi podle prace. Rada bych se taky poptala na nejakou moznost levnejsiho ubytka. Mohl by sem nekdo, prosim, hodit nejaky provereny a spolehlivy link pro hledani prace a ubytovani?…pokud teda vsichni nehledaji az na miste. Nam zatim nenapsal nikdo, ze by nam praci podrzel az do te doby, nez priletime.

Martina

Ahoj, taky se chystáme s přítelem odcestovat, už koncem listopadu… Mohla bych poprosit Ivu, jestli by mi taky poslala ten odkaz na webovky jako slečně Iris? děkuju moc předem – [email protected]

Iva
Martina:

mrkni na odkaz ze 16. 06. 2009

Martin

Ahoj všem, 23.11 letím s Korean air z Prahy do Aucklandu. Kdyby jste měl někdo stejný let, dejte vědět. Díky Martin [email protected]

Jarus

Ahoj, nemáte někdo typ na ubytování v Auklandu?

Jára

Ahoj,vyřizoval si někdo z vás členství v YHA, pokud ano kde se dá sehnat?Díky předem za informaci.

Martina

ještě jsem se chtěla zeptat, kolik kg může vážit naše zavazadlo – 25kg? a můžeme mít jen jedno? a kdyby někoho náhododou napadlo něco důležitého, co je potřeba přibalit, pisněte to sem..

Jarus
Martina:

Ahoj Marti, záleží s kterou společností poletís. Ja poletím s Korean Air a ti stejně jako většina mají 20kg + 5kg příruční.

Martina
Jarus:

Ahoj Jaru, jo jo letím taky s Korean Air – 20 kg, teda to je docela málo:-(

Jarus
Martina:

No mě to taky zprvu hodně vyděsilo, ale ony i velké věci se tváří jako hodně těžké a nakonec jsou valstně malé :o). No každopádně známý tam jel se 14kg, tak mě to docela uklidnilo :o)

Richard

Ahojky Ivo myslím že by stálo za to ti poděkovat co pro ty lidičky tady děláš info je víc než peníze. Ahojky zdravím Richard

tonda

Ahoj, jedeme 22.10. na Zéland a nejspíše se přesuneme na jižní ostrov okolí Christchurch. Jsme 2 cestovatele. Měl bych dotaz jestli nevíte o nějakým jobu, máme visa work and travel a jsme v pohodě. Za případnou radu předem děkuji a již se moc těším.. God blees New Zealand. [email protected]

dawwe

Zdravím, koukam ze Iva tu je taková matka moudrosti:)..Ivo také bych se tě chtěl zeptat na pár kontaktů na dobré farmaře.Nejdříve jsme měly v plánu tam jet zacatkem ledna s ProLaWine ale co sem se tu docetl tak z toho mam trosku strach. Předem mockrát děkuju
[email protected]

Jarus

Ahojky, včera sem dorazila do Auklandu a potrebuji nutne nejaky typ na koupy auta!Známi mi rekl,ze at nekupuju vic jak za 1000NZD, ale tu mi rekli, ze i za 2000 je stesti neco najit. Nevite kde hledat???

mysicko
Jarus:

Ahoj.zalezi na tom co chces za auto.Jestli osobni,tak 1000NZ$ je malo,za to koupis sunku,kterou musis porad vozit do opravny a budes rad kdyz se to nerozpadne nekde cestou…
1500-2000NZ$,zalezi na kvalite,ale v Aucklendu je vsechno to drazsi,protoze tam chce kazdy koupit auto…Muzes mit ale stesti kdyz si obejdes ubytovny a pozeptas se,protoze hodne lidi proda pod cenou,protoze se toho rychle potrebujou zbavit kvuli odletu…
Jestli chces neco vetsiho,kde muzes spat,tak za 3000NZ$ se raduj
myska

Iveta

Ahoj,můžete nám někdo dát kontakt nebo tip na oblast na sběr třešní na Jižním Ostrově? Dá se na třešních vydělat aspoň 100NZD/den? Díky

martin

prace jsou tu hromdy,hlavne v dire zvane blenheim,

martin

Kdyby jste se nekdo chystaly na NZ a potrebovaly jste poradit do zacatku.tak uz tu 6let bydlim v Pictonu a za dovezeni slivovice nebo lahve tuzemaka vas necham u me prespat a rad poradim. muj email. je [email protected]
icq425822559

měl jsem tu čest
martin:

Tohoto chlapce jsem měl osobně možnost poznat a kontakt s ním příliš nedoporučuji.Lstivý a hamižný človíček s typicky českou povahou,kterou 6 let na Zélandu vůbec neovlivnilo.Slivovicí to pouze začíná..

Martin a Klara

Ahoj s přítelkyní se nacházíme na severním ostrově, jsme tu 10dní a čekáme na IRD number. Poté si chceme hledat někde práci, farma sběr ovoce atd. V plánu máme Bay of Plenty nebo Hawkes Bay. Kdybyste někdo o nějaké práci věděli tak prosím písnětě nebo o nějakém levném ubytování, může to být kdekoliv máme auto. Předem děkujeme
e-mail [email protected]

Zuzu

Ahojky,
zdravim vsechny Cechy na NZ… necestujete nekdo sam a neni vam smutno po spolecnosti, pripadne sdileni nakladu? Ja jsem priletela s 2 kamarady-pareckem- ale nechci jim celou dobu zaclanet… Zatim jsem v Aucklandu,s plany presunovat se postupne na jih, nejaka prace taky bude potreba. Kdyztak piste na mejl [email protected]
Diky a krasny pobyt!

martin

Kdyby se nekdo chtel pridat do potapeciho kurzu z vystroji tak jste vitani,vypukne to lednu Blenheim ,Picton [email protected]
icq425822559

martin

A taky kdyby tu byly nejaci cesi co tu ziji uz delsi dobu jako rezidenti nz,tak se ozvete podnikam porad neco, od pig huntingu,paraglajdingu,chytani pstruhu na rakachach a jezerech,rybareni na mori ma i vlastni lod.a ridim se heslem „nic neni nemozne jen se to musi zkusit“ [email protected]
icq425822559

Jana

Ahojte, jak je to na NZ s prací, když už je nám 40let.

martin
Jana:

zalezi co tim myslis??

J
Jana:

Muzes pracovat, ale pouze v zemedelstvi a v oblastech s vyhlasenym nedostatkem pracovnich sil. Jina situace je, kdyz mas anglicky papiry na job, ktery oni potrebujou… ale v tomto pripade proc pracovat na NZ, ktery je relativne chuda zeme….

risa

ahojky martine,chtel jsem te prosim te poprosit jsi uz tam nejaky patek ,ja zil pres deset let v usa a pak v anglii ,tady v cechach to neni zrovna ruzovy tak bych chtel zkuit zeland ,anglicky mluvim pisu a ctu plynule da se tam ze zacatku na odpich zehnat prace jakakoliv?a prosim te co tam stoji ubytovani ?dekuji ti muzu ti dovezt i demizon slivky jsem totiz z moravy dik risa

martin
risa:

prace tu je hromada ale,sezoni prace bych nejak nedoporucoval je to otrocina,zvlaste kdyz delas pro nejaky ty proslaveny cesky kontraktory co tu dolujou zlato,nebo indy,pakistance,asijaty, to je vsechno stejna verbes.ale da se delat rovnou pro majitele coz je dobry protoze neplatis vydriduchy co si rikaji (kontraktori)ti te dovezou do prace a chcou penize uplne za vse!!,nebo tu je tu sousta praci na hotelech a resoltech.zalezi co mas za predstavu,a co umis delat nebo co te bavi.??

martin

nechapu vsechny cesky turisty,co sem leti za praci a prvni vec co udelaji ze zacnou delat pro cechy???to je stejny jak kdyby delali v cesku pro ukrajince

juraj

Ahojte.Za par dni odchadzam do Australie a po novom roku na Novy Zeland.Samozrejme,ze ako kazdy by som chcel ostrovy najskor precestovat a potom si najst nejaku pracu.Moze mi niekto poradit,kde je najviac roboty a kde sa da najlepsie zarobit?Chcel by som totiz v Juli pokracovat v cestovani po ostrovoch v Tichomori a na to budem potrebovat dost penazi.Dakujem.

juraj

chcem sa este spytat,aku telefonnu kartu by som si mal na novom zelande kupit,hlavne koli lacnym hovorom domov.dakujem.

martin
juraj:

mame tu vodafone,nebo O2 spolecnost neni spatna.

juraj

Martin,ty si taka dobra dusa,pomahas tu ludom.diki.

martin
juraj:

zamalo kazda rada se hodi,kazdopadne dojedes v dobry cas na trhani ovoce

Iveta

Ahoj vsem. Chtela bych se zeptat kde jste si kupovali letenky na Novy Zeland? Pres jakou spolecnost a taky jake cestovni pojisteni byste kdo doporucil. Diky moc!!

martin
Iveta:

pojistoven je hodne zalezi na cene http://www.orbitprotect.com/ tahle je dobra celkem levna a popularni mezi ceskymi turisty,ale ja mam http://southerncross.org.nz/travel-insurance-new-zealand.htm ta je popularni mezi nz studenty

jan

Zkus tento link.

Olda Ther….http://letenky-levne.sletenkou.cz/

Iveta

ahoj dekuju moc za odpovedi!! Ja jsem prave na ty stranky te agentury Oldy Thera uz koukala, vypada to dost dobre – nabidli me uplne nejlevnejsi letenky co jsem kde sehnala, jen mam strach jestli to nejsou nejaci podvodnici.. Takze ty uz jsi pres ne neco kupoval?? Nebo nekdo jiny z vas??

Michal
Iveta:

Ahoj, s Oldou jsem 2 roky pracoval v Hospodarskych novinach. Pokud u nej nedoslo k nejakemu zasadnimu posunu v moralce :), tak je to v pohode…

jan
Iveta:

Presne tak.
Letel jsem pres neho uz predtim do Australie a bez problemu.Takze bych tez veril

Pavla

Ahojky, premyslim o vycestovani nekam za praci.je tady par lidi, co umi skvele poradit, a tak bych byla moc rada za nejake info,pokud bych v unoru chtela prijet na praci,dalo by se neco sehnat?je jedno jestli ze zacatku na nejake farme.pokud by mel nekdo prosim kontakt na nejake farmare,treba v tom Blenheimu, byla bych rada kdyby bylo mozne zaslat na muj email – [email protected]. taky by mezajimalo kolik se da vydelat,kazdopadne je to vsude jine,ale treba na tech farmach, od oka.. tezka prace mi nevadi,v zahranici jsem delala uz i ve stavebnictvi:-)anglicky umim,i kdyz kamaradka co jede se mnou ne,ale jak tak ctu tak s tim by moc problemy nebyly? dekuju moc za info..

Veronika

Ahojky,
chtela jsem se zeptat, zda uz ma nekdo zkusenost se zadosti o IRD cislo zasilanou z CR. Nekde jsem cetla, ze stacilo uvest CR adresu, tak nevim, zda je to pravda. Diky Veronika

Klára

Ahojky,

nemáte někdo náhodou zkušenost se získáním pracovního povolení pro lidi nad 30 let a s jeho prodloužením?
Ráda bych se na NZ vydala na podzim 2010 a chtěla bych tam zůstat celý rok. Mám nějakou šanci :-))?

Budu vděčná za každou radu a poznatek :-)). Klára

kenry
Klára:

Ahoj Klárko vím že je to už delší dobu ale na tyto stránky sem narazil až teď, zajímalo by mě jak jsi dopadla se svým dotazem nad 30 let.Díky

Případně kdyby někdo věděl nebo měl info tak ho uvítám Díky.Pepa

Víla
kenry:

Ahoj, taky to řeším, navíc jsem už přes WHS byla. Jela bych na 6 měsíců. Poraďte prosím.

Iveta

Ahoj, chtela bych se zeptat kdo by mohl poradit nejake nejvyhodnejsi cestovni rocni pojisteni na Novy Zeland? Mela jsem uz vyhlednute neco u CSOB. Kdyz si tam clovek zalozil ucet a zazadal o dve platebni karty tak mel k tomu cestovni pojisteni na rok cca za tri tisice. (jedna karta byla na pul roku)no ale ted to u CSOB zmenili, ted sice pojisteni k karte je ale s tim ze max. delka jednoho pobytu v kuse je 90 dni. Takze mame smulu… Nasla jsem na netu stranky http://www.orbitprotect.com/WorkingHoliday_Dec08.asp a zda se mi to docela dobra nabidka. Pojisteni primo od novozelandske pojistovni, dost levne, a jak site pro cizince s WHS vizama. Nemate nekdo zkusenosti s timto pojistenim?? Nebo nejaky jiny typ?? Dekuji moc za odpovedi. Veroniko take jsem o te zadosti slysela ale zatim se o to podrobneji nezajimala, pokud neco zjistim tak to sem napisu.

martin
Iveta:

http://www.ird.govt.nz/ je vebova stranka kde se o ird cislo zazadat,trva to do 14dni da se to ale i pres lidi co se tim zabivaji stoji to kolem 10-20$ a je to za 3dny, pojistovny i zelandske pojistuji cizince bez problemu ja uz leta mam http://southerncross.org.nz/travel-insurance-new-zealand.htm podle meho nazoru je duben az kveten hodne dobrec cas ale tezko rict jakej koliv mesic je dobrej jet na nz

Lukáš

Ahoj, právě jsme na Zélandu a 2.5. se chystáme zpátky do ČR. Budeme mít na prodej auto zn. Nissan Avenir v kombiku, rok výroby 1992, diesel 2.0, vzadu spací po sklopení sedaček možnost spaní, nyní najeto 189 250 km v dobrém stavu s automatickou převodovkou. Cena 1800 NZD (23.000 CZK).
Kontakt: [email protected], sms 720 565556

martin
Lukáš:

Kdy na tom byl naposledy udelanej servis v kolikati km byl vymenenej naposledy rozvodovej remen??? p.s je ten motor suchej ze spodu nebo z toho kape olej?? kde jsi na nz??

Iveta

Ahoj diky moc za odpovedi. Chtela bych se zeptat, kde je nejlepsi smenit penize za NZD. Ja bych si vezla britske libry / jestli to neni problem smenit na NZ a jaky je tak poplatek, zda je dobre jit do banky nebo nejake smenarny?
A dalsi vec, stale zvazuji zda si brat s sebou notebook. Nevim jak to tam chodi jestli mate nekdo zkusenosti.. nechce se mi s nim tahat vsude mozne kdyz budem cestovat a na treky atd.. Jestli je moznost zajit nekde do knihovny nebo internetove kavarny…nebo jak to tam mate vy ostatni co uz tam jste nebo jste tam byli? diky moc za odpovedi. Myslim ze kazda rada dobra pro vsechny kdo se na Zeland chystaji.. dekuji moc za odpovedi.

martin
Iveta:

cau iveto,
k tvym otazkam, penize se daji smenit dvema zpusoby o kterych zarucene vim,1. v bance kde zaplatis poplatek na kurz se podivej na netu
2. v kasinu a tam je to bez poplatku ale musis mit pevnou vuli a nehrat 😉

k tomu notebooku,kavarny tu jsou ale cena zalezi na miste kde budes,dokazou byt i pekne drahy cena je od cca $3-10$ na hodinku.

Ondřej

Ahoj, potřeboval bych rady: do formuláře při on-line žádosti o w+t víza po mě chtěj adresu. Na tu mi něco přijde? jde mi o to, jestli můžu o tydle víza žádat během cestování, budu putovat půl roku, spát ve stanu, nikde nebudu dýl než 2 až 3 dny, takže mi nemá kam co poštou přijít. A druhá: i když má člověk tohle vízum vyřízený, tak musí na místě žádat o to IRD číslo? A třetí (modelová situace): vydělam si 2500 dolaru za mesic – kolik z toho schramstnou dane?
Dik moc za odpovedi

martin
Ondřej:

cau Ondro, tak tvoji prvni otazce nevim presne co myslis w+t viza nemas na mysli whs? o tyto viza musis pozadat predtim nez dorazis na NZ,na novem zealandu tyto viza imigracni urad udeluje jen vyjimecne na zaklade partnership atd.
2.IRD je danove cislo ktere zamesnavatel potrebuje k placeni dane a potrbujes ho k jakemu koliv working vizu.
3.tady na nz jsou vyplaty vetsinou tydne a dan je 22%
a zvisuje se kdyz se dostanes pres 1300$hrubeho coz vydelat sezonima pracema pro cloveka bez zkusenosti je takrka nemozne.

eda
Ondřej:

Ahoj Ondro,
vse ti uz v podstate rekl Martin, jen bych podotknul ze pokud mas v planu jen cestovat tak IRD nepotrebujes. Pouze pokud budes chtit pracovat tak ho budes potrebovat a dokonce ho pry ani nepotrebujes mit pred prijetim do zamestnani, ale zamestnavatel ti ho vyridi. Kazdopadne si myslim ze je lepsi ho mit predem:)
Jinak ohledne cestovani (stan atd) mam podobne plany jako ty, tak se mi kdyztak ozvi na email a muzem se domluvit na nejakym spolecnym tripu;)

pepa

ahoj,
chtel bych se zeptat zkusenejsich zelandaku, co si mysli o tom, jet na NZ v dubnu? jde mi o to, jak je to tam s praci(zemedelstvi) touto dobou.jelikoz tam zacina zima tak asi nic moc? a jestli je tedy dobre zacit rocni vizovi cyklus v tuto dobu, protoze vetsina tam jezdi v rijnu.

diky

martin
pepa:

cau pepo,jsu na nz uz sestym rokem a jsem nz rezident,,,duben je na praci slabsi protoze zacina zima,takze jabka uz jsou dotrhany,ale zacina se trhat kiwi pak nasleduje kiwi pruning ,a hlavne v kvetnu zacina pruning na vinicich(podle mych zkusenosti ta nejlepsi sezoni prace co tu je) doufam ze jsem ti pomohl a kdyby neco tak se ozvi rad ti poradim v ramci mych moznosti

michal
pepa:

cau .. nevite nekdo, zda jde v CR vybrat z bankomatu urcity obnos(3k NZD zakladni zelenou kartou s logem Cyrrus od KIWIBANK?? dekuji moc

Hana

ahoj nasla jsem agenturu RTW New Zealand Limited, nemate s ni nekdo zkusenosti? I kdyz se mi pres agentury nechce jezdit, ale jako pojistka… Dekuji predem za odpovedi.

martin
Hana:

z 10 cechu co pro ne delalo nebo jeste dela je chvali jen dva…… tak si stoho udelej zaver jakej chces

Jana
Hana:

Ahoj,
tuto agenturu jsem našla také, po prohledání internetu jsem ale zjistila,že velké chvály na ní nejsou.
Zajímá mě, kdy chceš na Nový Zéland odjet, a jestli tam chceš pracovat či se jedeš jen podívat a procestovat.
Já bych tam chtěla odjet první týden v červnu, zatím sháním agenturu, ale najít nemohu. Pokud nenajdu, pojedu na vlastní pěst, ale bohužel mám velmi slabou angličtinu, takže mám ještě větší strach.
Pokud budeš mít zájem, napiš..a pokud jsi našla solidní agenturu, také budu ráda za podání informace:).
S pozdravem Janča:)..

Martina

Ahoj, chtěla jsem moc požádat o informace ohledně vracení daní na Zélandu. Kolik procent se zhruba vrací (doufám, že vše 🙂 ), kde, kdy a jak se o to žádá (abych dostala co nejvíc 🙂 ). V práci mi strhávají zhruba 20 procent, pracuju od začátku prosince. Moc děkuju za případnou ochotu, mějte se krásně.

Michal

Ahoj, chtel bych poslat ze Zelandu balik domu. Jednalo by se tak o 10 kilogramu. Je jeste nejaka jina moznost nez posta? Ta je dosti draha… Dekuju moc za zajem :-). PS: Mam nejake zkusenosti s posilanim mensich zasilek, mate vzdy dve moznosti: 1) balik dojde do 1-5 tydnu 2) balik dojde do 4-10 pracovnich dnu. Pri prvni moznosti se plati cca. 15 NZD za 0,5kg, druha moznost je jen asi o 1,5 dolaru drazsi (osobne ale mam zkusenost, ze to ze dvou pokusu ani jednou nedorazilo vcas… :-(, tak o tyden pozdeji…)). Mejte se, enjoy Your Zealand

Martin

Ahoj lidičky, pročítám celé forum a oko jsem zapíchl na NZ, na úvod bych chtěl poděkovat Martinovi za jeho účast na foru (hodně mi to pomohlo). Mám pár otázek. Za 1. Jak je to na NZ s řemeslem, konkrétně jak jsou na tom malíři pokojů?? Dělal jsem to v ČR a loni 3 měsíce ve Vancouver. Za 2. co vše potřebuji k vycestování a práci na NZ. Díky moc za odpovědi, bud sem, nebo e-mail: [email protected].

martin
Martin:

pokud ses malir tak se da najit job s trochou hledani bez problemu ale anj je na prvnim miste.jinak viza bych doporucil WHS veskery info je na http://www.immigration.co.nz

Míša

Ahoj cestovatelé, chystáme se na Zéland někdy okolo června až července a jelikož s sebou určitě nepovezeme balík peněz, budeme co nevidět shánět práci..Jak je to na NZ s prací v zimní sezóně?? (co se sklízí v zimě??:)Díky za pomoc!

Jan
Míša:

Miso v zime bych to tak vydel akorat na vinice.
A mozna balicky.
Ale celkove je tu smutna situace okolo prace.

martin
Míša:

zadar no tak honza ma pravdu v zime jedne vinice nebo jeste kiwi se taky prunuje v zime(sezoni prace).jinak potom zalezi jen na anglictine ale da se delat v podstate cokoliv.

Monika
Míša:

dle vlastni zkusenosti vrele doporucuji delat cokoliv pod strechou, ja osobne prezila celou zimu na pruningu, ale na non-stop dest nekolik tydnu musi byt clovek opravdu vytrvaly…:-)

martin
Monika:

s tim pocasim mas pravdu,ale je rozdil jestli si vydelas na hodinovce od $12.5 – do $17 na hodinu nebo kdyz se hecnes a delas pruning (treba i v desti)rovnou pro MAJITELE a vydelas od $1500 tydne a vice.(muj rekord je $2238 za 6dni pruningu……

Renata
martin:

Ahoj, nemas kontakt na toho majitele, pro ktereho jsi delal pruning?Bylo to na Jiznim nebo Severnim ostrove?Dik.R.

Petr

Ahoj kamarádi cestovatelé, prosím poraďte jak je to s pracovním povolením na NZ? Pokud vyřídím „tax number“ a účet v bance, kde a kdy žádám o prac. povolení? Díky

martin
Petr:

http://www.immigation.co.nz tam najdes odpoved na vsechny otazky

martin
Míra

Ahoj neznáte náhodou někdo nejakou slušnou agenturu co by zprostředkovala praci a bydlení na zélandu?

martin
Míra:

nevim co si predstavujes pod slovy (slusnou agenturu)???

Míra
martin:

Cokoliv co funguje:)

martin
Míra:

tady na nz se agenturam rika kontratori,a pokud se me tyce NEZNAM jedinou spolecnost co je solidni.vsechno jsou to zlodeji. delej sam na sebe udelas nejlip

Jana
Míra:

Ahoj,
chci se tě zeptat, kdy bys chtěl na NZ odjet? Já také sháním agentury, ale bohužel nemůžu najít a čím více se o tom zajímám, tím více lidí mi říká: ,,Jeď na vlastní pěst,,!
Já hledám agentury jen proto, že neumím jazyk, takže bych velice přivítala, kdyby jel někdo semnou, určitě bych se toho tak nebála.
Pokud budeš chtít, určitě se ozvi..budu velice ráda.
[email protected]

Robert

Ahoj hledám někoho kdo mi poradí jak sehnat kontakty na práci v Austrálii jako truck driver.V případě že by někdo měl nějaké info tak prosím dejte vědět. Díky

adam

zdravim,
chtel sem se zeptat kdy je podle Vas idelani doba na prilet skrz praci a tak.. Listopad ci az po novem roce..
Jo a musim mit jiz zalozeny ucet s penezi kdyz si zadam o vizum??
dekuji

martin
adam:

anytime bro. hlavne nezapomen slivovicu

petr
adam:

ja jsem pri zadosti o vizum ucet nepotreboval. ohledne prace zalezi na miste a stesti.

Silva

Martine,
nemáš nějaký tipy na vinice na zimu? Předpokládám že takhle asi neplatí všude ne? My jsme se tady zatím teda setkali akorát s tím, že ikdyž člověk maká jak černej tak si vydělá tak max 100 dolarů denně čistýho nebo minimálku:( Dělali jsme zatím apple thinning a cherry picking, teď se chystáme sbírat jabka no tak jsem zvědavá..díky

pavel
Silva:

to co pises je takova cestovatelska klasika, vic si vydela snad jen martin,ktery bude trhat minimalne 30 binu jablek za den 🙂

martin
pavel:

kamo 30 binu natrha jen superman,ten bin ma kolem 700kg jablek,udelal jsem max 7 binu ale musel jsem orvat i sousedovi spodky:-)

pavel
martin:

superman a ty

martin
pavel:

superman je lepsi,ja jsem po nekolika letech krute driny prisel na to ze to nema smysl honit se za slavou a udrit se k smrti.

Iveta

Kia Ora lidi, neodskočil jste si někdo ze Zélandu do Thajska nebo Fiji?Co je lepší?nějak se nemůžeme rozhodnout..My bychom chtěli tak na 3 týdny až měsíc a docela bysme uvítali nějaký tipy a rady-např. s kterou společností jste letěli?A jaký jste měli zhruba rozpočet s sebou?A co víza, očkování?My jsme zatím jen ve fázi shánění informací tak bych byla ráda kdybyste někdo poradil..díky

Pepa2
Iveta:

určitě jeďte do Oceánie (jižní Pacifik), do Thajska se z Čech dostanete klidně za cca 10-15 tis. CZK (chce to viset na netu), letenky jsou levné, zato do Oceánie je to z Čech už dost nákladné a hledat cenově příjemné letenky je víc o náhodě. Oceánie je jiné kafe, co čtu tak z NZ a Austrálie to lítá za pěkné peníze a kdo je tam má výhodu – Fiji, Tahiti (možnost si odskočit na Velikonoční ostrovy let.společností LAN), Cookovy ostrovy, Markézy, Maršálovy ostrovy …. spousta ostrovů na výběr.

Martina

Ahoj, prodavam na Jiznim ostrove – v Motuece – auto (takze pokud by byl zajem, zde jsou informace: Subaru Legacy station wagon (kombik), 1992, 2.0l automat, WOF 03/10 REG 03/10 (pokud se neproda do brezna, budu delat novou WOF a kupovat REG), nové: všechny brz.desticky, novy vzduch.filtr, novy olej a filtr, rozvod.remen, predni loziska, udelano vyvazeni kol. Najeto ma 156.000km. Prodavam i s vybavenim (matrace – spali jsme v aute 2, varic, chladak, atd.) za 2.600 NZD, dohoda mozna. Prodavame za ucelem koupe terenaka (stehujeme se na farmu), Subaru jsme meli pres rok a vcelku jsme si ho vymazlili, takze staci naskocit a cestovat – idealni auto i pro holky, nemusite se temer absolutne o nic starat, vse je tak rikajic v cajku 🙂 Jo a je to ctyrkolka (4WD se da vypnout), takze urcite nikde nezapadnete!
Kontakt: 021 157 32 17 (NZ), email: [email protected]

Emil

Chtěl bych se zeptat jak je to na NZ s bydlením, jestli je lepší si pronajmout nějde byt než bát v hostelech apod….Dále se ptám kolik stojí tak prumer podnajem bytu,hostelu apod…samozrejme zadny prepych ale zase zadna špína….pokud by nekdo o něcem vedel tak dej te vedet, treba na email…díky

martin
Emil:

cau tak k ubytku zalezi kde se budes chtet ubytovat. ale prumerne ceny za noc jsou backpacker 15-40$
hotel 40-nahoru
nebo podnajem celeho pokoje prijde ve workerskem dome od 80$tydne tak do 150$ ale mozna i vice ale vetinou jsou 2 lidi na pokoji.
nebo pres leto se da spat v aute nebo vanu free

Saša

Ahoj jsme dvě kamarádky a sháníme k sobě ještě alespoň dva človíčky na Zéland, nechce se nám jen ve dvou. Odjezd v půlce července až do konce září, náplň hlavně práce a tak 3 – 4 týdny cestování. Přidá se někdo? Kdyžtak se ozvěte na mejl.

Jana
Saša:

Ahojky,
já bych měla zájem se k Vám přidat.
Plánuji taky odjezd začátekm června, chtěla bych na NZ pracovat. Mám ale velký problém, a proto také sháním někoho, s kým bych jela, páč neumím jazyk. Hrozně bych na NZ chtěla, pracovat a pak cestovat.
Budu ráda když se ozvete, Janča.
[email protected]

Jana
Saša:

Omlouvám se, napsala jsem špatný mejl, zde je správně:
[email protected]

Radka

Ahoj, děkuji všem za cenné informace na tomto foru:)
Taky se chystáme v březnu na Zeland za prací a cestováním. Chtěla bych se zeptat, jestli se zde nenajde někdo, kdo by měl jakékoli kontakty na práci kdekoli na NZ, kde by byla možnost se kdykoli připojit na internet.
Notes budeme mít s sebou.
Díky moc, Radka

Jirka
Radka:

tak ono hlavne od dubna do listopadu je to tezke sehnat praci ve vinarstvi,ovoce apod..je tam totiz zima

martin
Jirka:

kravina pres zimu se tu da delat na vinicich pruning a prace je tu vic nez dost.

Jirka
martin:

Fakt,jo ….to jako, že tam jsi?…počítam ale, že v lete je to stejne lepsi..

martin
Jirka:

Co mas jako na mysli ze je v lete lepsi??? dychas vsechny ty postriky co na to strikaji+ je horko.a vetsinou delas na hodinovce coz je sux.

martin
Radka:

nevejde se ti do baglu slivovice??

bohous
martin:

misto mozku ze slivovice kostku, prober se tady lidi chtej poradit a ne cist o tvych problemech s alkoholem.

martin
bohous:

bohusu ty dovez hned 2litry.nebo to posli expres

Fijalka
Radka:

Aho cestovatelé, kdyby měl někdo zájem o aktuální info z NZ, mrkněte na nový rozhovor s kamarádem, který na NZ právě pracuje a cestuje  http://fijalka.cz/jak-se-zije-pracuje-na-novem-zelandu/

JIrka

Ahoj,
sháním někoho kdo je nyní v Christchurch nebo Queenstown. CHystám se v dubnu ne NZ a rád bych si pokecal s krajany. Díky Jirka

martin
JIrka:

cau ja jsu v Pictonu,a v Q-town mam znamy,tak jestli budes mit cestu kolem tak se zastav na kafe nebo na sanprlu:-) kdyz uz me tu nejaci dezolati nazivaji alkoholikem 😉

Mirek

ahoj…někdo kolem 16.3. v Aucklandu kdo by se chtěl přidat…zatím sem sám…

Erik
Mirek:

Cau-Taky se chystam do NZ,ale zatim jsem sam,nemuzu se pripojit? Dej vedet= [email protected]=

jmeno

zdravim martine, by me zajimalo pro jakou spolecnost si delal ten prunning? kamos delal minulej rok prunning pro Montanu v Blenu a podle nej ti nejlepsi pracanti (obvykle typci z Vanuatu) udelali cca 1000dolaru tydne cista ruka.Cesi kolem 600-700.

Jinak ja tady nejvic udelal nedavno na leafpluggingu 229dolaru hrubyho za den, ale byla to silena otrocina. Lidi necekejte zadny zavratny a hlavne snadny penize 🙂

Ted od pulky brezna par tydnu bude harvest na vinicich v Marlborough, v okoli Napier se sbiraj jabka.Rekl bych, ze nejhorsi doba je zari rijen, to je na vinicich pauza.

hodne stesti vsem

martin
jmeno:

montana ma vetsinou praci na vinicich organizovanou pres nejakyho kontraktora,,takze jedne cerni nebo sikmooci zarobijou,protoze tihle lide dokazou delat jako roboti.
ja uz na vinici delam jen pruning pres zimu,protoze se vinice nesprejuji,jen tak pro zajimavost, tady se porad jeste pouzivaji postriky a ruzne pestycidy co jsou v evrope a jinych zemich zakazane.
jinak nebudu zverejnovat jmeno mojeho sefa protoze nemam zapotrebi aby ho otravovali nenazrani cesi z praci..
navic misto kde ja delam ma jen kolem 90000 rostlin,a na pruning na to stacime dva, ja a muj kamos.
ja tuhle praci ziskal pred peti lety kdy se tu jeste pracovni sily cenily.
ted uz se resi svetova krize,levnou pracovni silou z vanuatu atd….

adam

zdar vsem,
na NZ se chystam s pritelkyni na prelomu rijen/listopad. Do zeme se chcem dostat na WHS, ale ja bych pak chtel sehnat praci jako programator (java) a ziskat regulerni work permit jako skilled migrant. Nema nekdo zkusenost jak to pak probiha, kdyz chce clovek zazadat o work permit, aby mohl na NZ zustat dele nez 1 rok respektive dele nez je doba platnosti WHS S PRITELKYNI? Moje predstava je takova, ze kdyz uz bych mel to stesti a praci (nemluvim o seasonal jobs) nasel, tak work permit dostanu. Rad bych ale, aby pritelka mohla zustat se mnou, a to je oc tu bezi:) Dik za pripadne info.

PS: Dobra rada budiz ocenena rusavskou slivovici, kterou zaslu po dojezdu:)

adam

cau,
a jeste dodatek k memu predchozimu prispevku.
Nemate nekdo informace o tom, jestli je v soucasnosti (krize a tyhle sracky kolem) realne sehnat v Aucklandu nejaky job v aucklandu na nekterou z pozic jako: bar staff/waitress/kitchen staff/reception staff, ale na WHS vizum? Uvitam samozrejme i info netykajici se primo aucklandu:)

dikycau,
adam

martin
adam:

VHS viza ti umoznuji pracovat pro jakeho koliv zamestnavatele tady na nz ale jen po dobu max 3 mesicu.pak musis zazadat o work permit nebo zmenit praci.
pokud se ti zadari a dostanes work permit na rok nebo dele,tvoje pritelkyne muze zazadat o partner viza coz ji umozni zustat s tebou.
vsechny tyto veci se resi pres immigration NZ,a vyzaduji super ovladani anj…
staff/waitress/kitchen staff/reception staff, ale na WHS vizum… neni problem techto praci je tu hromada.

adam
martin:

…prima, diky za odpoved. Anj by nemel byt problem, doufejme. zatim hoj. adam

Vladyn

Zdravím všechny,
chystám se koncem května na NZ přes zimu pracovat a jaro/léto procestovat. O WHS jsem již zažádal, bylo schváleno, ale nevíte kdy budu muset prokazát obnos 4200$ na účtě a pojištění léčebných výloh?
Mám ještě jednu otázku, neposlal by jste mi prosím někdo kontakty na solidní farmáře? Co jsem zatím načetl, v zimě je aktuální hlavně pruningová sezóna. Nejde mi zas tak o maximální výdělek jako spíš o rovný lidi a přátelský prostředí.
Pokud se taky někdo chystáte na přelomu května/června na NZ, dejte vědět, přece jen víc hlav víc ví 🙂
Díky moc za rady

[email protected]

adam
Vladyn:

Cau,

melo by to byt tak, ze ty prachy prokazujes pri priletu do NZ. Staci vypis z uctu…na nz.immigration strankach taky pisou, ze to staci mit na uctu a ze si to overi z platebni karty. No ja si do jistoty pred odletem zaridim i ten vypis z uctu:)

hoj, adam

Pauli

Ahoj lidi, nevíte někdo práci v okolí blenheim, malborough, popřípadě nějaké kontakty nebo info kde hledat. Díky moc za každou radu, můj mail je [email protected]

honza

zdravim,

mam dotaz asi predevsim na martina 🙂
jaky jsou zkusenosti s SSE vizem? davaji to i na pruning? vim, ze je to celkem novinka po TRSE, ale setkal jsi se uz s tim? chtel bych se na NZ vratit koncem dubna, jenze WHS uz je vycerpany, takze bud SSE nebo work permit coz je tezky, Variation of conditions moc asi nepomuze.
diky za rady.

martin
honza:

nevim co ty tvoje zkatky znamenaji.rozepis to

honza
martin:

TRSE = Transitioning to Recognised Seasonal Employer – tohle uz nefunguje a bylo nahrazeny prave SSE = Supplementary Seasonal Employment Policy, to spustili v minulem roce.
SSE se dava se to na 6 mesicu a jen pro „approved employer“ a jen pokud imigracka rozhodne, ze je to potreba, viz. web imigracky.
Jen jsem chtel vedet jestli jsi se s tim setkal nebo o tom slysel a jestli mas nejake informace jak to v praxi funguje.
V tuto chvili pisou, ze mista jsou, ale nic konkretnejsiho ne, jako napr. kde a na jakou praci.
Ocenim kazdou informaci.

martin
honza:

tak jestli je to na immigracnich web strankach tak to fungovat bude muset.no jak to funguje,vyplnis formular zaplatis poplatek a pak cekas az se na to nejakej indak na immigracni podiva a rozhodne jestli ti to da nebo ne.. no a jedna se o praci sezoni co do ktere se moc lidi nehrne tak to daji snad kazdymu.

aneta

Ahoj,chtela bych se zeptat,jestli si musim zadat o whs visa uz tedka v breznu,kdyz se na zeland chystam az v zari/rijnu ?? nebo staci o visa pozadat tesne pred odletem?? Diky za info 🙂

Roman
aneta:

Ahoj Aneto, vzhledem k tomu že je omezeny počet Whs víz pro čr na rok a většinou se vyčerpají už v zaří nebo v řijnu, tak stačí vyřídit si vízum v srpnu a schvalení trvá několik dní, ale je dobré si pohlídat aktuální stav a případně to uspišit.Roman

Vladyn
aneta:

Ahoj Aneto,

můžeš si ho zřídit jak teď tak i pár dní před odletem samozřejmě ale teď budeš mít jistotu že ho dostaneš. Zažádal jsem si o WHS minulý týden ve čtvrtek a včera přišlo potvrzení že bylo schváleno. Máš pak vlastně rok na to si WHS vybrat, tedy odletět musíš nejdýl do roka od podání žádosti a platit začíná příletem na NZ (1 rok). Stačí takhle?

Radka

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s vyřízením IRD number z ČR před odjezdem na NZ. Nejde o toto číslo zažádat online? Případně do adresy, kam má být zasláno uvést adresu hostelu?

Dívala jsem se na jejich stránky a tuto možnost jsem tam nenašla, ale někde jinde na netu jsem četla, že by to snad mělo jít.

Děkuji moc za pomoc, krásný den:) Radka

Lenka

ahoj všem :),
mám takový malilinkatý dotaz,nevím zda nejsem už naprostý blázen,ale když jsem chtěla zaplatit poplatek za WHS svojí kartou VISA, tak v kolonkách na vyplnění čísla karty je jen 19 písmen, kdežto moje IBAN číslo na kartě jich má 24..?

Luc
Lenka:

IBAN je číslo bankovního účtu v mezinárodním formátu pro převod, to nemá s platební kartou nic společného 🙂

Platební karta VISA nebo MASTERCARD má 16 čísel a těch 19 míst je tam kvůli kartě AMEX, která je v naprosté většině záležitostí anglosaského světa…

Jirka

Ahoj, chceme v Květnu odletě s přítelkyní na NZ. Vydělat si na pobyt a následné cestování.
Bohužel nemáme WHS, SSE ani nic podobnýho.
Bude to velký problém sehnat práci bez těchto formalit, nebo je to dokonce nemožné se sem vůbec dostat?
Díky

hv

Ahoj vsichni… tak si procitam vase prispevky a kdyz jsem narazila na agenturu RTW NZ, myslim ze bych mohla prispet svou troskou do mlyna:)treba se mi vas podari odradit.. Ne Zelnadu jsem byla a lidi z teto agentury, respektive samotneho velkeho sefa jsem poznala osobne, nastesti jsem tam ale prez nej nebyla..znala jsem par lidi co bohuzel ano, prisli kvuli nemu o penize ktere meli do zavatku ale nic za to nedostali..jen uplne blbosti ktere zvladne kazdy (s prominutim )idiot, pripadne mu pomuzou Cesi kterych je tam jako maku:-) mnohe z techto lapenych obeti na tom byly dost spatne..nebyla prace, byly bez penez, musely platit najem a musely taky neco jist…Jidlo je na Zelandu docela drahe,,takze rozhodne zadna slava..Zdrama dostanete to same a mnohdy jeste vic;-)

martin
hv:

plne souhlasim.neni zadny rozdil delat pro nejakyho inda nebo RTW… bohatnou na lidske neznalosti a hlouposti.
jeste jednou podotykam proc by nekdo chtel delat na druhym konci sveta pro cechy????????

Pavel

Ahoj všem:))
Chci se tu zeptat jakou mám šanci si najít práci na NZ sám jako řemeslník ve stavebnictví či do začátku jakoukoli jinou??Díky za odpovědi Pavel.

martin
Pavel:

jak si na tom z anj?? zil jsi nekde jinde nez v cr????

Práce na NZ
martin:

Ahoj Martine…
Jasný už jsem byl cca 5 let mimo ČR a to v Norsku a Švédsku.NZ mne vždy lákal.Jak koukám máš to tam vychytané.Hele nemám pracovní povolení ale dalo by se vyřídit až na místě??díky P.

Jirka

Ahoj,

Martine, otázka na tebe jakož to asi nejzkušenjšího člena diskuze…Mám šanci se na NZ chytit na farmě bez WHS?
Chtěl bych v květnu vyrazit, mít kvůli WHS ještě na účtu 4200 NZD je pro mě dost (ještě k tomu sme dva, já a moje přítelkně. Samozřejmě Musim sehnat peníze na cestu a vše okolo já, tzn. x2..proto ten dotaz 🙂 )
Neby by byla ta možnost dělat tam na černo a např 4-5 měsíců a pak cestovat?

Děkuju za odpověď

martin
Jirka:

bez work permitu bych sem urcite nejel!

Petra

ahoj, jsem na NZ a prave jsem konecne dostala WHV..chci si uz konecne najit praci..kdybyste nekdo o necem vedel, a nebo se chtel ke me nekdo pripojit tak se pls ozvete [email protected]..diky

petra
Petra:

oprava: [email protected]

Saša

Hoj,

mám dotaz? Kdy je nejlepší si koupit letenky na Zéland? Máme v plánu odjet v půlce července…tak se chci zeptat, je lepší to koupit teď nebo nějakou chvíli ještě počkat? Koukala jsem třeba ke Student Agency…ale když si tam zadám třeba přesný den odletu a návratu, tak mi to sice let najde, ale po rozkliknutí si vybraný den nemůžu zaškrtnout…nemáte někdo zkušenosti? Prosím o jakékoliv info, díky:)

Jirka
Saša:

Ahoj,
zkus tohle. Celkem si to idi chválí

http://novy-zeland.sletenkou.cz/

Saša

Neví někdo, jak dlouho trvá vyřízení víza? Mám ho už podané…:)

Mirek
Saša:

ahoj…vízum trvá většinou do tří pracovních dnů…píšou že déle, ale málokdy se to stane:)

Saša
Mirek:

Jj, díky za info.

Evka
Saša:

Ahoj Sašo můžu se prosím zeptat kde jsi žádala o vízum?Byla bych ti moc vděčná.

Michal

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s prodloužením práce u jednoho zaměstnavatele v době trvání Working Holiday víza. Dle víza máme možnost být jen 3 měsíce u zaměstnavatele, ale chtěli bysme ještě tak o 3 víc. Je to možný, nebo musíme zažádat o Work Permit? Díky
Jinak co se týče začátků, účet jsme si zařídili v Kiwi Bank (je součástí všech pošt v zemi), je zadarmo, internet banking zadarmo, výběr z jejich bankomatů (je jich dost) taky zadarmo. Musí se složit 20 dolarů při založení účtu, ale to si můžete hned vybrat na přepážce. Pomohli nám i s IRD number, no problem. Vyplnili s nama formular a IRD number se pak posle (pokud nemate jinou adresu) na tu samou postu, kde jste žádali (cca. 2 týdny). Dostanete ale papír, kde je telefonní číslo na Inland Revenue na oddělení IRD a už třeba za 3-4 dny tam můžete zkusit zavolat (velmi basic angličtina, nebojte se), řeknete číslo pasu a nějaký další věci a oni vám to číslo nadiktujou (takže teoreticky ani nepotřebujete to IRD number nikdy z pošty vyzvednout…ale nevím 🙂 ). Jinak telefonní číslo zařízeno taktéž na počkání, Vodafone, 20 dolarů za simku a 20 dolarů minimální kredit. Stejně tak možný internet u Vodafone, cca. 50 dolarů USB tyčka do notebooku a pak různý sazby (my máme 512 MB za 30 dolarů na měsíc, tzv. BBSurfer, lze to kdykoliv zrušit, na emaily a občasný surfování ok 🙂 ). No tož asi tak, auto koupeno přes inzerát v supermarketu, vše se zařizuje na poště, přepis cca. 50-90 dolarů (benzín nebo nafta), když nafta ještě nutný koupit kilometry atd. No prostě to okouknete (auto potřebuje registraci (přepis), technickou a kilometry (diesel). Musím končit (přítelkyně už chce jít na oběd, prej sou lazaně) a díky za případnou odpověď. Mějte se.

Michal

Jo a pokud si zaridite vodafone mobil, tak si pak muzete skoro kdekoliv v papirnictvi, obchodaku apod. koupit telefonni kartu V8 (je mozny ji pouzit jen z mobilu, kde mate Vodafone kartu, nevim, jestli staci ceska, spis myslim, ze ne) a muzete volat do Cech na pevnou linku cca. za 1,-Kč na minutu a nebo na mobil cca. 7,- Kč na minutu. Zdar a silu 🙂

Michal

Jo a na tu kartu si muzete dat libovolnej kredit, pocinaje 5 dolary a vic. A jeste se teda plati za spojeni asi 30 centu. Uff, kdyby neco dulezityho prislo do me krasne mlade hlavy, tak jeste napisu. PS: Jsou to jen me zkusenosti, mozna ma nekdo jeste lepsi, ale takovej je hold zivot 🙂

Zuzka
Michal:

Ahoj, taky přispěju jednou informací týkající se volání do ČR. Kdo má NZ simku od Vodafone, tak může volat do ČR (+ asi dalších 30 zemí) z mobilu na pevnou za 2 dolary za hodinu. Já teda většinou volám aspoň 2 hoďky :), ale stejně mi strhnou jenom 2 dolary. Mají tu akci zatím časově neomezenou a opravdu to funguje, už jsem tak volala aspoň 6x. Druhá strana samozřejmě neplatí nic. Co se týče ale volání z mobilu na mobil, to je jiná.

Saša

DOtaz number two:)
Prosím, vízum mám schválené, ale co teď? Vytisknout, nebo to ani není potřeba? Předpokládám, že si to ověří třeba podle čísla pasu…resp. můžete poradit někdo, jak dál postupovat ?

Martin
Saša:

kdyz mas vizum schvalene prijde ti mail a tam vsechny podstatne info tudiz nechapu na co se ptas 🙂
Please print your electronic Work and keep it with your passport.

a dale tam pisou jak sehnat praci co mas pro to udelat atd.

Saša

Aha, mail jo? No ja koukala primo na ty stranky a tam uz mam vizum schvalene…ale mejl mi zatim neprisel, no asi jeste prijde, tak diky za info.

Martin
Saša:

http://pastebay.com/90021

zde mas co prislo me snad ti to pomuze 😉

Saša
Martin:

Sice mi to neprislo, zatim, ale kdyz na to koukam, tak jsem co nasla co potrebuji, proste si to to vizum vytisknu:) A ten mejl treba neprijde, no uvidime:) ale mam approved, takze fajn:)

Ray

We offer orchard work pncking different types of fruit thru the year and accommadation at seaside lodge.
We can also assist you with seasonal work visa and tax number if required contact me on email for information

Honza P.

Zdravim, chtěl bych se kouknout na NZ, ale až v říjnu, jenomže si musim zažádat o vízum už teď ale nemam ty peníze cca. 70 000, stačí když se prokážu těma penězma až na podzim… nebo je musim mít už při žádosti. Protože si myslim, že na podzim už žádný vízu nedostanu. nebo se plete? prej jich je jenom 1200

Martin
Honza P.:

penize prokazujes az pri priletu na NZ tudiz si zaridit vizum muzes uz ted 😉 ..btw ale o otmdle pisou na offic strankach zbytecnej dotaz 😉

Evinka
Martin:

O víza jsem žádala den před odletem a odlétala jsem 20. října a v pohodě jsem je dostala.) (ale spoléhat se na to sebo samou nedá Mohu psát jen o tom co jsem zažila takže – měla jsem working holiday do pasu jsem dostala štepl na roční povolení, zda mám prachy na rok se mnou nikdo neřešil páč jsem ukázala zpáteční letenku za měsíc, kterou jsem si pak prostě změnila. V zemi jsem byla legálně bo jsem měla víza a jestli mám prachy už nikdo nejišťoval. Potkala jsem tu Němce kterej tu byl na turistický, který si prodloužil (lze to až na devět měsíců) a ten s sebou na imigrační vzal jednoho Maora, kterej se zaručil jakože jeho sponzor a prodloužili mu to bez kontrolování účtu.

Saša

Můžu se zeptat jaké máte například sjednané pojištění? a popřípadě za kolik a co všechno obsahuje? Vítám, jákékoliv tipy..nejlevnější jsem našla u Generali.

aanastasy
Saša:

Ja jsem se vzdycky nechala pojistit u CSOB pojistovny za cca 8400 Kc na rok.

Saša

Je k IRD číslu potřeba řidičák, resp. dá se žádat o číslo bez řidičáku?? Já ho totiž bohužel nevlastním:(
„You now need photocopies of 2 supporting documents such as your passport and international drivers licence – see the form for a list of suitable documents.“

Iveta

Ahoj, máte někdo zkušenost se sbíráním kiwi ovoce?chceme se příští týden přesunout do Bay of Plenty, jablek v Hastings už máme plný zuby a chtěli bychom zkusit kiwi.Jak je to placené?Zkoušeli jsme obvolávat i packhousy ale už je to všechno plné:( Díky moc za všechny rady a info.

pepa
Iveta:

myslim, ze je jedno jestli trhas jabka, hrusky, merunky, zuby, listky nebo kiwi, zalezi jakyho najdes zamestnavatele nebo kontraktora tzn.: preju hodne stesti

martin
pepa:

moje slova…lip se to ani rict neda.ses porad nekde na zelandu pepo?

Martin

Vsechny vas zdravim, v cervnu by jsem chtel odletet na novy zeland a shanim nekoho sebou, muj partak odpadl. Chtel by jsem pracovat a cestovat aspon pul roku. Pokud mate zajem tak se prosim ozvete.
[email protected]

martin
Martin:

ozvi se jestli pojedes pres picton.zajdem na pivo nebo spis to cemu se tu pivo rika ale do piva daleko 😉

martin
martin:

jo a dovez nejakou slivovici.

martin
martin:

vidim ze se tu zase nejakej ceskej trotl podepisuje mojim jmenem,,ta slivka neni podminkou

martin
martin:

kdo ma zajem o praci v severni casti jizniho ostrova at se ozve. na nasem sadu a balirne jsou jeste nejaky volny mista.

Pavla

Ahoj, v listopadu nebo zacatkem prosince bych chtela odjet na sezonu na Zeland, neni nekdo kdo by se pridal? Nerada cestuju sama,chci hlavne pracovat a samozrejme se i nekam podivat. Nerada cestuju sama tak kdyby se nekdo ozval..

Lenka
Pavla:

Ahoj Pavli,
s kamarádkou máme naprosto stejný plán. Konec listopadu, max začátek prosince. Visa už máme, a ty? Každopádně chceme hned po příletu koupit auto, takže by se nám další parťák moooc hodil 😉 Tak pokud bys měla zájem, určitě se ozvi. Náš plán, práce-cestování, práce-cestování.
Lenka

Pavla
Lenka:

Ahoj Leni, tak to je uplne nejvic super, s tim autem je to nejlepsi. Vizum jeste nemam, v kvetnu letim prave do rijna asi do skotska tak jeste nez poletim chci si je vyridit.Plan mam stejny akorat bych nechtela procestovat uplne vse co si vydelam..ozves se kdyztak na mail? [email protected], diky 😉

Michal

Ahojte, chtel jsem moc poprosit o radu ohledne sberu KIWI. Chystame se do Bay of Plenty, akorat vubec nemam predstavu, kolik se da vydelat za den a co znamena dobrej zamestnavatel ci kontraktor (jaky podminky jsou dobry a co je uplne na hovno 🙂 ). Dekuju, praci a cestovani zdar.
PS: Ze by hlavne Martin? Dekuju.. 🙂

martin
Michal:

kiwi jsem trhal jenom 3tydny ale nejak me to nenadchlo,trha se to vetsinou na group kontrakt coz znamena ze se trha kolem 10lidi a natrhane mnozstvi se rozpocita me zi ne na konci dne.takze kdyz mas v v gangu pomaly lidi dres na ne.
no poro me dobrej zamesnavatel nebo kontraktor znamena vydelat aspon 200$ za den.

kvido
Michal:

dobry zamestnavatel muze byt treba to, ze te neokrada o holiday pay, plati ti alespon min mzdu, ma dostatek ovoce, porad te nebuzeruje a tak podobne.

martin
kvido:

no za minimalni mzdu delji snad jen asiati a borci z vauatu atd. na zbirani kiwi zalezi na pocasi takze kdyz prsi tak se nezbira.
napr.minimalni mzda je 12.75$na hodinu + 8% holiday pay takze kdyz 3dny prsi coz je tu normalni tak si nevydelas ani pomalu na najem…
sezoni prace nedoporucuju

Michal

Ahoj. Chtěl bych veřejně poděkovat Martinovy který tady hodně lidem pomáhá a radí. Mě našel práci a tedka mi našle druhou. neumím anglicky takže jsem byl celkem rad že mi ze začatku pomohl. nerikam o sobe ze jsem nejaky hrdina a taky ze nejsem takže jsem rad ze mi ze začatku pomohl. a jenom bych chtěl řict tem lidem co tady pisou ze za litr slivovice…at si nase.ou protože když mi nekdo pomuže tak to že po me chce litr slivovice je opravdu minimum. takže martine dik.

Pavel

Ahoj Martine,docela ctu Tve prispevky.Muzes mi zavolat na 02102503280,jsem ted v Aucklandu ale chystam se na jizni ostrov diky P.

Jhn

Zdravim, koncem cervna s kamaradem budeme na NZ na severnim ostrove. Muzete me prosim dat nejake typy, kontakty, rady na nejakou praci na severnim ostrove? 🙂

Klara

ahoj, nekdo v Nelsonu? pokecam rada cesky po dlouhy dobe u piva.

martin
Klara:

co tak pokec v pictonu u piva??kdybys mela cestu tak se ozvi 😉

Rici
martin:

Ahoj, nema z Blenheimu nekdo kontakt na farmare a nebo nabidku prace. Hlavne ne na Prolawine, tam me stacilo „bezplatne skoleni“ :D. Diky za nabidky

Max

Ahoj nebo dobrý den všem! Jsem třicátník, který toho už hodně v životě zameškal a teď to všechno dohání. Moc rád bych jel ven, mimo Českou Republiku. Cestovat poznávat a pracovat. Protože mám velký problém s AJ, mám zájem hlavně o anglicky mluvící země. Jako je Irsko, Anglie, Nový Zéland, Austrálie, Jihovýchodní Africká Republika nebo nějaké ostrovy v Karibiku nebo někde jinde kde se mluví anglicky a kde se dá tento jazyk taky naučit. Popřípadě španělsky mluvící země, protože to je druhý jazyk, který bych chtěl umět. Zatím umím česky, slovensky a Indonésky. Rozumím rusky a polsky. Prosím pomožte mi… Budu moc rád za každou informaci, za každou radu, za každou pomoc. Rád se k někomu přidám. K někomu kdo vyráží někam ven za prací a má nějaké zkušenosti, k nějakým dobrodruhům. Chci žít naplno, cestovat a poznávat svět. Děkuji všem za pomoc a informace. S pozdravem a přáním krásných dnů a taky šťastných cest a návratů…
Marcel Max Janek. [email protected]

Jirka

Ahoj, mam problém se zaplacením WHS. Už asi měsíc se pokouším zaplatit kartou přez ten jejich system a pokaždé mi to napíše DECLINED….už fakt nevim co s tim. Mam v plánu odjet už za měsíc a pořád nemam víza.
Nemá někdo stejný problém?

Díky za každou radu

Saša
Jirka:

To to pořád nejde? Zkus jim napsat na Online help https://immigration.custhelp.com/cgi-bin/immigration.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_sid=z26GxXZj …my se tam taky na něco ptaly a odpověď bylo do dvou dnů.

Pavel

Ahoj Martine,chtěl jsem se jen zeptat,chtěl bych na Zéland,ale jak je to,kdybych chtěl trvalý pobyt,jak ho získám,nikde mi to pořádně neřeknou.Akorát prý,že tam musím být 3 roky,ale,když dostanu např.WHS na rok a to je snad nejdelší vízum,tak jak bych to mohl vyřešit.Předem moc dík:-)

Martin Karban
Pavel:

Nazdar Pavle.Nejsem asi ten Martin,ktereho mas na mysli.
Ale malinka informace.Na NZ jsem byl 6 mesicu-Pracoval a
co hlavne Cestoval!!.Nadherna zeme- cestovani,krajina.Po p
racovni strance dost slozity zivot-male mzdy a celkem vel
ke naklady.Pozor coz tvrdi i samotni Kiwi.Dost schopnych p
roto jde za zamestnanim do AUS nebo USA atd.Ja sice nemel
WHS nebot mi je 33let.ALE I TAK JSEM SI UZIL TU NADHERNOU ZEMI S KLIDNOU A POHODOVOU MENTALITOU LIDI-KIWI.URCITE VY
CESTUJ DOBRA ZIVOTNI ZKUSENOST,A HLAVNE SPOUSTA NADHERNYCH MIST!!!!!..DRZIM TI PALCE AT SE TI ZADARI….A POKUD VSE VYJDE PODEJ KDYZ TAK MALE INFORMACE-DIKY…..JINAK PIVO SE
CELKEM OK,A HLADY NEUMRES..ZDAR ZDRAVI Martin,momentalne v Sydney.

Pavel
Martin Karban:

Ahoj Martine,diky moc :).Přemýšlel jsem i o AUS,ale všechno info,co jsem si zjišťoval bylo zatím,jen o N.Z.Tak kdyby si měl nějaké info o praci a podmínkách,co se týče AUS,tak,dej klidně vědět :),budu moc rád,třeba nějaký odkaz.Už nechci jenom závidět,lidem co tam jsou :).A jak je to s jazykem,to by byl u mě jiný problém,celý život jsem se učil jiný.Ale jak se říka,zvládnout se dá vše :).Jinak,ať se ti daří v Sydney,třeba se tam někdy potkáme :-).Zdar Pavel

Martin Karban
Pavel:

AhojPavle..Jazyk?V klidu,take nemam nejak extra angl.Ale 6 mesicu bylo OK s VELICE DOBROU PARTOU CECHU 4 CLENA SKUPINA A NAPROSTO OK!!!..Ten trvaly pobyt,proc onej zadas ,jak se ptal Martin2.To nehodnotim to je tva vec.Ale je to DOST TEZKE,ALE UVIDIS TREBA SE ZADARI.Jak uz jsem ti psal URCITE POCESTOVAT+PRACE PO FARMACH–JA BYL VELICE SPOKOJENY!!!Nevim jak si stary,ale urcite si to uz slysel..CHLEBA JE VSUDE O 2 KURKACH!!!…TIM TE NECHCI ODRADIT VYCESTUJ NA NZ ZA KRASAMI A POHODOU VZDALENE ZEME. Tak HODNE STESTI A VELKOU POHODU..Zdar Martin…SLOVICKO VYDELAT TO NA NZ NEVOZ-PROSTE POHODA!!ZDE MUJ Email……. [email protected]

martin
Pavel:

kamarade z trvalym pobytem to neni lehky,musis met nejakej duvod proc o trvaly pobyt zadas.kazdopadne zadost si podat muzes,ale jestli nemas poradnej duvod odpoved bude DECLINED..treba me vsechny naklady staly skoro 2000$nevim z jakyho duvodu ty chces zadat o trvaly pobyt????
Jinak martin karban ma pravdu ta doba kdy se na zelandu dalo vydelat je davno pryc..ted uz musis znat lidi nebo neco umet co se da zpeneznit…

Giovanni
martin:

ahoj, s tim trvalym pobytrm to neni zas tak slozite staci umet profesi kterou zealand potrebuje tu najdete na http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/skilledmigrant/overview/ pak si najit praci v teto profesi zazadat o work permit pres zamesnavatele a pracovat za 2 roky novej work permit a zase pracovat a pak zazadat o residenci a doufat ze to vyjde. pokud o vas zamesnavatel stoji tak to vyjde.Je to zdlouhava cesta, ale me se vyplatila jsem tu uz 10 let a do Evropy (concrete jungle) jak ji tady nazyvaji uz jezdim jen na dovcu.Jde o to co chcete a jak za tim pujdete zacatky jsou hrozny, ale po par letech zjistite ze tahle zemne vam da vic nez CZ za cely zivot.

Giovanni
Giovanni:

http://www.immigration.govt.nz/templates/custom/SearchskillshortagesPopup.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID={17CCA408-8572-4E07-80EB-26FAC203D4F7}&NRORIGINALURL=%2fmigrant%2fstream%2fwork%2fskilledmigrant%2fLinkAdministration%2fToolboxLinks%2fessentialskills.htm%3flevel%3d1&NRCACHEHINT=Guest&level=1

Ivo

Zdravime vsechny,
nevedel by nekdo o ubytovani pro par od konce kvetna, mirime do Aucklandu. Mame zkusenosti z anglii. Hledame double bed v sharehousu nebo neco podobne. Pokud o necem vite nebo mate nejaky kontakt nebo aspon nejaka dobra rade v ktere ctvrti ubytovani hledat, prosim kontaktujte nas [email protected]

Martin a Klara

Ahoj odlétáme ze Zélandu a prodáváme auto je to
Ford Telstar 2,0 12V,rok výroby 1994, najeto 170000Km, spotřeba do 10 litrů, ve velmi dobrém stavu, nová WOF(technická) do konce října, Registrace 1 měsíc. Auto je po kompletním servisu -nový olej, filtr, brzdy atd. V autě je možné spaní pro dva lidi. K autu je kompletní kempingová výbava viz fotky + 2 spacáky a peřina. Auto bude k dispozici v Christchurch a okolí od cca 17.května do 24.května nebo po dohodě jinak.
Náš kontakt: [email protected]
tel.: 0211553653
Fotky na http://www.rajce.net/a3385537

CENA 1300$

Jirka

Ahoj vsem. Jsem ve meste Christchurch a kdyby nekdo potreboval s necim pomoci a nebo poradit at se ozve… 0220255790, dale poradim jaky byl let a co udelat pred pristanim a u imigracniho, taktez rad pokecam s lidma co maji working holiday visa…

Jirka M.

Ahoj, 28.5. dorazim do Aucklandu a potřeboval bych si najít práci hned po příletu. Neni náhodu někdo kolem kdo by mi mohl pomoct? Uvítam každou dobrou duši…

Díky moc

Jirka M.
Jirka M.:

Nebo aspoň kdo je poblíž mě vyzvednul na letišti a řek: támhle se zeptej a podobně….zadarmo to nechci 😉

Ještě jednou díky

martin
Jirka M.:

dojed do pictonu,poradim ti z ubytkem i praci

spasitel
Jirka M.:

Jestlihledas pomoc tak musis ric na emigracnim tam ti pomuzou.

Nikki

Ahoj všichni, konečně jsem našla blog kde jsou příspěvky z tohoto roku:-) Mám velkou prosbu, chystáme se s kamarádkou do střední ameriky .. nejlépe Mexiko, Venezuela, karibské ostrovy. Chtěly bychom tam zkusit pracovat a tak bych moc ocenila kdyby se mi mohl někdo ozvat ohledně toho jak to ve střední americe běží, jestli je šance se uchytit… umíme anglicky, španělsky se pilně učíme… za každou radu nebo připomínku moc díky .. klidně pište na mail [email protected] nebo mě najdete na FCB Nikol Göllová … mějte se

pája & kačka

Všechny Vás zdravíme, rády bychom koncem roku vyrazily na NZ. Celá diskuse k tématu práce na NZ jsou super moc nám pomohly a udělaly jsme si celkem dobrý obrázek, ale zatím jsme nikde nevypátraly, jaké jsou náklady na život na ostvech. Tzn. kolik se tak pohybuje cena nájmu a náklady na strávování za měsíc. Předem moc děkujeme za informaci. P&K

Zuzka
pája & kačka:

Ahoj, takže snad něco málo k vašim otázkám. S přítelem jsme na NZ už přes rok, ale info jsou samozřejmě jenom orientační, každý to bude mít kapku jinak. Záleží taky na oblasti, kde se budete vynacházet. Jo, výplaty jsou tu týdně :), takže všechno jsme si zvykli přepočítávat na náklady za týden na osobu. Obecně nejlevnější ubytování jsme měli, když jsme bydleli přímo u zaměstnavatele na sadě nebo v packhousu. To se pohybovalo mezi 40 – 60 dolary. Sdílené ubytování v domě s dalšíma pracovníkama nebo s kiwi či jinou rodinou 80 – 100, ale to proto, že jsme byli pár, tedy 2 v jednom pokoji, pro jednoho člověka je to tak o 30 babek víc. Nejdražší ubytování je v hostelech, kde se za noc platí 18 – 28 ve vícelůžkovém pokoji, ale v případě dlouhodobého ubytka dávají slevu, ale stejně to bývá přes 100 dolarů za týden. A samozřejmě ubytko zdarma je při spaní v autě nebo ve stanu na vytipovaných místech :). Ne všude se tu totiž dá parkovat, na spoustě míst najdete upozornění, že se tam nesmí stanovat nebo dokonce no overnight parking. Mají tu prostě svoje zkušenosti. Ale když člověk hledá, dá se najít spousta místeček na přespání zdarma nebo DOC (department of conservation) vydává brožurky (zdarma) pro oba ostrovy se seznamem míst, kde můžete stanovat, kempovat za určitý poplatek, většinou je to kolem 7 dolarů za osobu/noc, záleží na vybavení (chemický záchod vždy, občas ohniště, výjimečně sprcha). Některé basic jsou i zdarma.
Další možností jsou samozřejmě motely, hostely, atd., ale předpokládám, že se budete snažit šetřit rozpočet.
Teď, co se týká jídla, to bude kapku obtížnější. Ceny jsou tady obecně o trošku vyšší, ale zase jak co, jak kde. Nejlevněji se nakupuje v supermarketech typu Countdown, Woolworth, Pak´nSave, New world, menší markety nebo kamenné obchůdky jsou obecně dražší. Většinou dělají i různé akce, slevové karty a tak, je dobré si to obhlídnout. Vyplatí se i kupovat větší balení, třeba 1 kg sýra, 1 kg jogurtu, apod. Co mě zklamalo, je vysoká cena ryb a mořských plodů, řekla bych, že mnohem vyšší než u nás a taky zelenina, u ovoce záleží jestli je zrovna jeho sezóna nebo ne. Na ovoce a zeleninu jsou dobré městské trhy, pořádají se většinou všude v sobotu nebo v neděli dopoledne – chodí sem místní farmáři. Nedá se to říct přesně, ale za jídlo utrácíme asi 100 babek týdně (dohromady) s tím, že maso kupujeme výjimečně, ale jinak se zase moc nešetříme :). Samozřejmě si vaříme sami, jídlo venku, v restauraci, apod. docela drahé, mimo teda klasického fish and chips, které je tu všude.
Snad to takhle stačí, kdyby ještě něco, tak písněte :).

Pavel
pája & kačka:

Ahoj holky,
je mi 23 nedávno me s odstupným propustili s práce a stejně jako vy chci odletet ke konci roku na Nový Zéland planuju work holiday visa takze chci pracovat ale hlavně cestovat a naučit se jazyk a byt tam co nejdele. Moc me nebaví cestovat sám takže bych se rád připojil. Pavel
[email protected]

Martin Ch,

zdravim,
priletim do aucklandu 7jun tak kdyby byl nekdo kdo by mi byl ochotnej poradit nebudu se branit 🙂

martin
Martin Ch,:

jaky rady mas namysli???

Martin Ch,
martin:

sem nasprtanej dost…ale taky vim jak to chodi kdyz nekam prijedes 🙂 vsechno mas vzhuru nohama..muj spolucestovatel nemuze ject semnou tudiz tam budu celkem sam 😀 … a praci mam domluvenou az na 3cervence ve wanace

martin
Martin Ch,:

Budes kupovat v aucklandu auto? v okoli blenheim zacal pruning tak to mozes skusit.jestli chces zanam tu par lidi tak ti muzu poradit

Martin Ch,
martin:

to by bylo asi to nejlepsi co se mi muze stat 🙂

martin
Martin Ch,:

kamo nezapomen slivovicu nebo nejaky cesky pitivo,becher,rum,fernet,borovicka,merunkovica,rezna, cokoliv.plnim si domaci bar a pocekym pitim nepohrdnu

Martin Ch,
martin:

tak kdybys byl ochotnej mi pomoct napis mail 🙂

Pavel G.

Ahoj Martine,koukám,že ty si tu takové docela velké Info :).Většinu informací co tu dáš,nenajdeš nikde na netu-tak ti díky :).Ale chtěl jsem se zeptat,moc bych chtěl na NZ,ale pořád přemýšlým,jestli jako na dovolenou od nějaké cestovky nebo jen,tak sam?Myslel jsem,že bych to tam nejdřív okoukl a tak a třeba příští rok bych tam letěl už sám za sebe.NZ,byl pro mě vždy ten největší sen:).Tak bych se tě chtěl zeptat,co by si mi doporučil?Přeci jenom,ty už si tam koukám,jak doma :).Díky moc

Pepa
Pavel G.:

Ahoj Pavle. Koukám, že zrovna zažíváš to co já před rokem. Doporučil bych ti jet na vlastní pěst, půjčit auto nebo koupit, záleží na jak dlouho se chystáš, pokud dýl než měsíc, vyplatí se koupit. V Aucklandu je skvělá burza každou sobotu. Cestování po NZ je úžasné, zvyknou si na levou stranu trvá pár km a pak už pohoda. GPS není nutná, ale hodí se. Bylo mě 19 a všecko šlo jako po másle. Pokud chceš nějaké info ozvi se na mail 🙂

Pavel G.
Pepa:

Ahoj Pepo.Tak ta levá strana,to by bylo určitě zajímavé :).Ale spíš mě trápí jazyk.Ve škole jsem neměl AJ a přesně to co píšeš.Přeci jenom to je hodně neznámá země,kde jsem nikdy nebyl a jezdit tam sam,nebo s někým,to by bylo určitě ale dobrodrůžo :o).Ale přesně GPS se určitě hodí.Je mi 24 a konečně tam už musím letět.Jen je škoda,že kvůli práci to bude tak max na 3 týdny,ale,když budou finance,tak bych třeba letěl další rok znovu.Všichni víme,tedy většina,že tahle cesta je hodně o penězích…Jinak díky za info:)

Martin Ch,

pokud bude nekdo v aucklandu 7jun a chtel by pokecat popripade se pridat…nebo ja se pridat…budu tam 🙂

david a andrejka
Martin Ch,:

ahoj vsichni 7.7 priletime bleinheimu s pritelkyni pokud by ste vedeli o naky dobry praci nebo ubytobani budem moc vdecny za info jinak privitame kazdou radu.moc diky predem.kdyz tak napiste na tel 00420 773 137 344 budem moc vdecny za kazdou radu sme 20 leti a pratelsti.

jakub

nema nekdo zusenosti s kontraktorama v blenhaimu.napr.s HAPPY.prokousavame se tu ruznyma indama,jeden pomlouva druheho a zadny poradne nerekne kolik ve skutecnosti ma byt za pruning jednoho kere.dik

Tomas Z.
jakub:

Cau Jakube. Taky jsem zrovna v Blenheimu a shanim nejakou praci na vinicich. Nicmene co ctu, tak vsem tehle kontraktorum je lepsi se vyhnout. Na nejaky konkretni farmare, u kterych to zkusit, jsem ale nikde nenarazil. A aktualni pocasi zrovna cyklistice moc nesvedci, takze jsem jeste nikde mimo mesto nezkusil objizdet vinice / farmy.

A konkretne o panu Happy tady pisou docela nehappy veci: http://bit.ly/bqJAqR

Mirek

Ahoj…mam dotaz ohledně víza…já už vízum mám, ale přítelkyně si ho vyřizovala před týdnem a poslali jí automatický mail, že chtějí x-ray…ale nechápu to, vše sme vyplnili „snad“ stejně jak u mého víza a za dva dni sem ho měl vyřízené…ale co ted…zda-li sme se opravdu utukli při té jedné hodně blbě formulované otázky, tak nevím zda jim napsat a oni to uznají??

martina
Mirek:

X ray se většinou vyžaduje ( to je normální) když žádáš o pracovní víza či pracovní povolení ne u working holiday víza, tam to nechtěj…takže jestli nebyla chyba tam.. když ne, tak je jak už jsem psala normální – podmínka.. moc neuznávajžádný vysvětlování, budou to chtít…ale je to běžná věc, don´t worry.

Eva
Mirek:

A nemá náhodou slovenské nebo polské občanství??? Ti mají trochu jiný režim a u nich zélanďani xray požadují. Ale je to jen formalita navíc, nic zásadního 😉

Pavel G.

Ahoj lidi,moc by mě zajímalo,jak se pohybuje cena za Shotover Jet?Díky moc a mějte se

martin
Pavel G.
martin:

Díky moc :).Tak to jde,čekal jsem víc.Levné to není,ale za tu jízdu to určitě stojí :o)

mirek

ahoj…jak je to s ird number, když nevlastníte řidičský průkaz…vyřídí vám ho vůbec?

Pavel G.
Irena

Ahoj vsem, jsem na NZ pres tri mesice, zatim jsme meli stesti na praci a jeste mesic mame praci jistou. Chtela bych se zeptat vas, co uz tu nejakou dobu zijete, nebo mate nejake typy na praci v zimnim obdobi.. Budu rada za kazde info. Dekuji moc!!

Igor

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s prací v golf resortech na novém zélandu? Jestli se tam dá práce na WH vůbec sehnat. Koukal jsem, že jich je tam opravdu HODNĚ a práce by to mohla být taky zajímvá…

J
Igor:

Prace se tam sehnat da…. Bydlel jsem na baraku s klukem, ktery tam delal, ale vyzadujou zkusennosti a doporuceni z jinych hrist..

Roba
Igor:

Ahoj
Maš (máte) nejaky info o praci v golf resortech ??
taky s tam chystame ..diky

J.
Roba:

Co takhle si vygooglit resorty na NZ, poslat jim CV samozrejme s praxi a anglictinou a pul je hotovo….

Kačaba

Zdravím cestovatele,

jak procitam, vsichni se vydavate nejdrív koncem října či po novem rocem do NZ. Je to moooc velka prkotina vyjet tam v pulce srpna? Do té doby mam este nejaké závazky a zas cekat pak az do konce srpna doma se mi moc nechce. Tak potrebuju utesit, ze snad nejakou praci najdu.

Napadla me i alternativa – farmy, kde pracujete za jidlo a ubytko. To by v případě, kdybych zprvu nenasla placenou praci, nemuselo byt az tak spatne. Co myslite? Děkuju za reakce 🙂

martina
Kačaba:

já jsem dojela koncem lisotpadu a to bylo tak myslíim nejlepší, krásný počasí, dva mesíce jsem makala a pak cestovala..ted se dokončují práce v baličkách a trhání a začne pruning…sháním práci a je tu dost mrtvo.. zima..prunning je spíš pro chlapy, težká práce.. takže srpen, moc nedoporučuju.. práce na farmách za jídlo a ubytko, dobrý, ale taky tam toho moc mít nebudou. je proste zima, tak nejsou příležitosti.. možná v lyžařských resortech, ale to už v srpnu budou mít obsazeno..zvážila bych to a pokud to netlačí,, vyjela bych až v říjnu.. můj názor a zkušenost..

kuba
Kačaba:

pravda je,ze v srpnu konci prace ve vinicich a pak uz to chce asi vic stesti nez rozumu.asi bych na toto obdobi doporucil spis severni ostrov.oblast Bay of Plenty treba.alespon co se sezonich praci tyce.tak good luck

Zuzana

Ahojte,
nevite nahodou nekdo o nejake praci v Blenheimu nebo v okoli? Kontaktovala sem par kontraktoru, ale vsude je ted plno a nemam auto, abych mohla zajet zeptat se primo na vinohrad 🙁 Dva tydny sem delala wrapping u indu, ale dal uz to neslo, problemy s placenim, prace byla jak kdy kvuli desnymu chaosu atd. Tak shanim neco jinyho, budu vdecna za nejakej tip! Dikec.

marcelin
Zuzana:

Ahoj, s praci v Blenu je to ted mizerie.. kamaradi shaneji praci, ale nemuzou uz sehnat.. Navic kdyz uz, tak primo vinari radeji vezmou kluka nebo par, protoze je pro ne ted hlavni pruning..wrapovat muze kazdy.. doporucuji pockat nez zacnou lidi odchazet a nebyt vybirava 🙂 i kdyz – z vlastni zkusenosti – radsi nic nez Pro LaWine (aneb bratri Mojziskove, o kterych tu toho uz padlo dost..)

Rici
Zuzana:

Cau Zuzko, zavolej me ohledne prace 🙂 sef v praci se me ptal esi nekoho neznam kdo chce delat na vinici „Blenheim“.Je to super tipek, dobra domluva, penize v cas na ucet, vyplatni pasky k tomu a 8% holiday.
Ne jak PROLAWINE 😀 tam je zmatek,chaos,podrazy, njn pani velkopodnikatele z cech za velkou louzi

LÍBA
Rici:

Ahoj všichni,v lednu 2011 se chystám na N.Z.Chci se zeptat jestli najdu práci na farmě, když jsem v AJ začátečník.Jsem pracovitý,spolehlivý,flexibilní.Láká mě oblast BLANHEIM,je tam hodně práce.Potřebuji nutně auto nebo mi bude stačit i kolo.Dá se najít práce i ve městě např.Auckland.Díky za rady,tipy a případné nabídky práce v Blanheim.Líba

Filip
Zuzana:

Nazdar cestovatelé, dorazil jsem zpět do hotelu do Marlborough sounds a budu tu až do konce, takže už auto nepotřebuju. Je to Mazda 323, teď bez spojky, ale tu nechám opravit. Jinak funguje všechno dobře. Prodám ji za 150 NZD+ cenu opravu spojky. Koupil jsem to za 900 od zrzavý němky, tak bych se toho rád zbavil a aspoň pár dolcků navrátil na účet. Čest práci. Jinak od srpna by tu měla byt nějaká práce (kuchyň, čišníci nebo housekeeping, kdyžtak dám kontakt).

Lada
Filip:

Ahoj Filipe,

koukam tu na Tvuj prispevek ze sprna. Myslis, ze bys mi moh dat ten kontakt na housekeeping. Vratila jsem se zrovna z Kanady a premyslim o presunu na NZ. Diky Lada ([email protected])

petr

čau,nevíte někdo jak je to se sehnáním práce na NZ ve stavebnictví, ať už jako stavební dělník nebo nějaký řemeslný obor(elektrikář,instalatér).díky za odpověď.

Mája

Ahoj, plně souhlasím! Firmě ProLawine v Blenheimu na jižním ostrově se zdaleka vyhněte. Jsou to čeští kontraktoři bratři Aleš a Lukáš Mojžíškovi. Hodně lidí s nimi bylo nespokojených včetně nás a taky tomu napovídá debata z 15.2.2009 viz: výše. Zbytečně někomu nenalítněte a užíjte si Zéland, je to nádherná země a vychutnejte si svobodu cetovaní, třeba to už potom nikdy nezažijete…Mája

Pave

Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte o nějaké slušné a levnějsší cestovce,která nabízí N.Z.?Díky moc

Eva

ahoj, 26. 7. odjíždím sama na NZ. Nevíte někdo o nějakém levnějším ubytování v Aucklandu, nebo někde poblíž? Budu ráda za jakoukoli radu, nebo pokud budete někdo poblíž ke komu bych se mohla přidat,ocenila bych to. díky E.

Jhn

Ahoj, jsem v Aucklandu a shanim nejakou praci na severnim ostrove… jakoukoli, muzete dat nekdo nejaky tip na oblast kam se nejlepe vydat, nebo pripadne nejaky kontakt? 🙂

Martin Ch.
Jhn:

bay of planty (tauranga)pruning kiwi

Rici
Martin Ch.:

Jasne, zkus se zeptat v Taurange a nebo jet do mestecka Te Puke, ktere je cca 10km od Taurangy a tam se zajdi zeptat do Satary a nebo Seeky na prunning.

Jhn
Rici:

Diky za tipy, zrovna jsem v taurange a v te puke jsem tez byl, jsem tu odvcera a zatim vsude plno ale snad se neco najde.

Eva

Zdravím vechny zkušené a moc posím o radu.Vím že musím prokázat určitý finanční obnos když chci na NZ,a proto se chci zeptat jestli stačí ukázat třeba výpis ze spoření nebo z životní pojistky?Díky moc všem za odpověď

Martin
Eva:

Ahoj Evčo, težko říct, jestli to bude stačit. Já mel výpis z učtu, ale stejne ho po me nechteli, chteli jen pas, nic víc. Myslím že, výpis ze spoření nebo životní pojistky by mohl být problém, protože těma penězma nemužeš disponovat, ale to je jen muj názor, nevím to jistě. Ale určitě bych to neriskoval, protože v krajním případě tě mužou poslat zpět a to už jen kvuli ceně letenky nestojí za to. Plno lidí to dělá tak, že si nechají ty peníze poslat třeba od rodiču, udělají si výpis a pak je vrátí. Znám i lidi co ty peníze neměli a všechno proběhlo fajn, ale já se toho bál, protože jsem utratil za letenku a pojištění 30 000 a nechtěl jsem, aby mě poslali zpět. Nechci tě strašit, jen ti píšu, jak jsem to měl já. Pokud bys potřebovala ještě něco vědět o Zélandu, dej vědět, rád ti pomužu. Byl jsem tam pul roku, před měsícem jsem se vrátil. Hezký den Martin

Eva
Martin:

Ahojky Marťo,díky moc za radu ještě bych pár dotazů určitě měla.Jedním z nich je jak jsi to v čechách udělal s placením zdravotního a sociálního?Na NZ bych chtěla jet v lednu,mám vyřízené i vízum ale nejsem si jistá jestli je to vhodná doba.A zatím poslední dotaz jak dobře se dá sehnat ubytování a kolik je průměrná cena,chtěla bych si sice vzít stan ale nejsem si jistá jestli je tam na to vhodné počasí:-)Díky za odpovědi
Eva

premysl
Eva:

zdravotni i socialni si odhlas, ja to udelal, ale jde to tusim jen kdyz si z republiky dyl nez pul roku, jinak ho musis platit …. ja platil za ubytovani v pokoji pro jednoho na byte kolem 100, vetsinou 90-115, kdyz ste dva, tak je cena za pokoj 150-180.v hostelech platis kolem 20 za sdileny pokoje s dalsima lidma, single tak za 50 na na noc.stan?nechci ti kazit iluze, ale tady se neda moc spat v prirode, drtiva vetsina pozemku je oplocena a na spouste mist je to primo zakazany pod pokutou.

Vojtech

Ahoj,
byl jsem na jahodach v Anglii, velke teplo a casto
jen uklidove prace za minimalni mzdu.
Nevi nekdo o jakekoli praci kdekoli v Evrope, pokud
mozno bez dikokych agentur jenz uz nevi co by chtely
za poplatky ? Ze zakona /CR/ maji zakazano tyto
penize pozadovat. Informace z EURESu.

Diky Vojta. W. [email protected]

Saša

Potřebovala bych od někoho pomoc!, kdo je momentálně na NZ.

Nevlastním ŘP a k tomu abych mohla žádat o IRD na NZ potřebuji dva dokumenty, pas a ten druhý je řidičák (bohužel zatím nevlastním), napadlo mě, jestli by mi byl někdo schopný zajistit „Dopis potvrzující nabídku zaměstnání na Novém Zélandu (alternativní dokument k mezinárodnímu řidičskému průkazu)“ – potřebuji jen ten papír (sice by tam bylo uvedeno, že mám nabídku práce atd, blablabla…) – jedná se mi opravdu jen o ten papír, který bude na mé jméno.

(na odměně se domluvíme!)

Potřebovala bych to nejpozději do 7.7., protože 8.7. odletám do Aucklandu.

Nebo má někdo zkušenost druhého dokumentu např. občanky?
Piště na mejl, nebo sem díky!

premysl
Saša:

mne stacila obcanka, kamos si emailem vyridil ten dopis, napsal na nejakou vinici maila a asi za tejden mu prisel dopis, lidi jsou tady dost napomocni, zadnej strach

vyrizeni irdcka stalo 10dolaru a cislo mi prislo tusim druhej treti den na mobil smskou a po tejdnu v dopise

Jhn

Ahoj, shanim nejaky telefoni kontakt, email, odkaz na web atd. na strihani ovci na novem zelandu na severnim ostrove. Budu vdecny i za jakekoli informace a tipy ohledne teto prace.

Zuzka

Ahoj, někdy v půlce září chci odjet na Nový Zéland na jazykový kurz a zároveň pracovat. Je tu někdo, kdo má taky v plánu odjet v září a jede sám? Uvítala bych spřízněnou duší. ICQ 319-022-992

premysl
Zuzka:

a kde chces pracovat v zari? jestli v zemedelstvi tak zapomen, to zacalo letos na prelomu rijna a listopadu, ja taky priletel v srpnu a prvni mesice jsem jen cestoval a potkaval lidi zoufale hledajic praci na obou ostrovech … ale jasne nekde v hotelu, restauraci apod je to jedno 🙂

Kačaba

Ahojte,

k WHS je nutne pojistit se v ČR? Raději bych využila služeb novozélandské pojištovny. Bojím se, že kdyz se mi na zélandu neco prihodi, tak kdybych se pojistila v cr, platim to ze sveho a az po navratu bych mohla s pojistovnou resit, zda to proplati. Za to, kdyz se pojistim na zelandu, tak tam mi to automaticky budou platit oni (novozelandksá pojistovna), ni?

Prosim poradte mi. Děkuju

Fífa
Kačaba:

mrkni na Orbit Protect na googlu, můžeš se pojistit až tady, já si udělal od VZP jen na cestu a pak jsem to vyřídil tady, ale dá se to zmáknout i z Čech

Macek

Ahoj lidi, ja vim, ze bych se s mym dotazem neměla plést zrovna sem,ale zrovna tady se mi zda, ze komunikujou chytry lidi:) ..Dotaz: predstavte si, ze nemam dostatek penez na pulrok na NZ (1000 dolaru/mesic), takze si koupim zpatecni letenku, se kterou bych se do 3 mesicu mela teoreticky vratit..a tim padem by moji finanční situaci na hranicich vubec neresili a ja bych si po probehnuti hranic letenku proste prodlouzila.. Dik za reakci, Marcelina

Jhn
Macek:

Ahoj, takhle se to bezne dela. Takze zadny problem 🙂

Víla
Jhn:

Ahoj, byla jsem na Zélandu rok na WHS, je mi přes 30 a chtěla bych jet znovu na 6 měsíců. JAK získám prodloužení turistického víza a pracovní povolení? Díky za radu.

Jhn
Macek:

S nejvetsi pravdepodobnosti po tobe stejne nebudou chtit, aby jsi se castkou prokazala.

jirka

Ahoj všem, jsem ve městě Blenheim na severu jižního ostrova
a máli někdo zájem tak poradím s prací vízy ubytováním apod….
časem se chystám cestovat a tak hledám někoho, kdo se mnou chce sdílet náklady
mám auto ve kterém se dá bydlet. Modelky mají přednost 🙂 kontakt

Míša
jirka:

Ahojky Jirko,

když jsi stále v Blenheim, nevíš náhdou něco o sběru jahod? Bo případně o nějaké práci na severu jižního ostrova..
Dík moc

martin
Míša:

jahody jsou tak v listopadu,jinak prace je tu kotel

Michal

Zdravíme, zrovna pobýváme v Christchurch a prodáváme auto Mitsubischi Magna glx kombi,ideální na delší cestování< auto bude k mání koncem měsíce srpna – do 10. září (záleží na domluvě možno i dříve či později). Neměl by být problém případně někde vyzvednout, poradit a auto vyzkoušet.
Cena a více info na mailu: [email protected].

Kačaba

Zdravícko cestovatelé,

možná stupidní otázka, ale pro lepší představu a klid v duši. Jak si na NZ perete? 😀 Jsou v kempech k dispozici pračky, nebo všechno hezky pěkně v ruce? Budeme cestovat karavanem, tak si ani nedokazu predstavit, kde to susit 😀

Díky moc :o)

vita

Zdravim vsechny cestovatele
Vidim tady par dotazu,tak zkusim pomoct.
1.pojisteni
VZP nabizi vsem darcum krve mesicni pojisteni do sveta zdarma.Pro zacatek super-zbytek se poresi tady.Je tu pry automaticke pojisteni http://www.acc.co.nz a kdyz tak orbit protect(jednou jsme byli v nemocnici a nechteli videt ani doklad o pojisteni).
2.stan/ubytovani
urcite se bude hodit(oplocene tu jsou mista jen kolem hlavnich tahu,kde je nejvic turistu.Kdyz vypadnes do prirody,tak plot nepotkas…ale najit misto na stan neni zadna sranda v tom vresu a pralesu co tu je;-)-backpacker je asi za25$/noc coz se case pekne prodrazi.Nekdy se da sice v lete spat pod sirakem,ale co kdyby zacalo prset.Da se koupit backcountry hut pass,ktery plati na vsechny chaty(a ze jich je),krome great walks a stoji 60/90$ – pulrok/rok – urcite doporucuju,bo tam se daji i susit veci narozdil od stanu.A vevnitr byva sranda se vsema trempama,co tam byvaji.
Vice info na http://www.doc.govt.nz
Dalsi VYBORNA alternativa je http://www.couchsurfing.org
skvele nejen na Zelande.Chystam se to vyzkouset taky cestou zpet na Borneu;-)
3.prace
Pravda-moc ji ted neni.
http://www.backpackerboard.co.nz
woofingu je taky dost a hlavne sikovne ruce si vzdycky neco najdou.Cesi tu maji vetsinou dobrou povest.
4.prani
semtam za par drobnych v backpackeru,semtam na zachode na benzince.V prirode potok a biodegradeble mydlo pro ty co nevydrzi do civilizace,nebo trempujou dlouhodobe.
5.ucet
nikdo to na letisti neresil,ale jak uz tu bylo receno-radeji to tam mit a treba i pujcene…i na imigracnim muzete potkat blbce urednika 🙂
fotky a info na
http://vitisfcb.blog.cz
http://vitifcb.galerie.cz

Momentalne jsem v horske ‚vesnici‘ Whakapapa v Tongariro NP,tak kdyby nekdo jel kolem tak se klidne stavte.Rad uslysim rodny jazyk:-)
Asi za tyden se chystam do Aucklandu na otocku,kdyby tam nekdo byl kolem 5.srpna.
Zdar Vita

Martina
vita:

Čau Víťo, tak já momentálně v Mt. Maunganui..Whakapapa village znám–dělala jsem v Chateatu..no, ted zrovna s prací blede..náhodou tam nemáš nebo nevíš o nějakém volném místečku..můžu se zbalit a odjet..nebo kdybys jel kolem se můžeš zastavit..já jsem tu sama a už mi z toho hrabe.nebo se prostě můžem nák potkat..taky bych uvítala české slovo..Martina ([email protected])

michal

ahoj všem,
sou tu super rady. chystáme se začátkem září letět na NZ tak se nám hodí každá rada, tady je toho opravdu spoustu.
Přesto mě nějaký dotazy napadají.
Chtěl jsem se zeptat na takovou drobnost/hloupost :-), každý z vás tam cestuje, ať už jen tak kvůli poznání nebo kvůli práci. Jaké zavazadlo máte. Jde mi o to jestli se dá nějak cestovat s kufrem či taškou, nebo na NZ jedině s krosnou na zádech ve všech případech.
někdo si poklepe na čelo a řekne si co je to za blbou otázku, ale já si to fakt neumím představit jak to tam chodí, takže děkuji za odpověď.
A když jsem si tak četl některý dotazy a odpovědi tak mě napadl spacák. Najde uplatnění spacák?
Děkuji za odpovědi 🙂

R
michal:

ahoj Michale:)
podle toho jak se chystas cestovat a jaky mas financni rozpocet, tak by ses mel rozhodovat s jakou sem prijedes. Pokud hned na letisti na Tebe bude cekat zakoupene vybavene auto, ktere Te odveze rovnou do Hostelu a po celou dobu pobytu budes platit za ubytovani a za benzin (pripadne budes spat v aute, coz taky resi mnohe), tak krosnu a ani spacak potrebovat nejspis nebudes…
Pokud budes mit rozpocet nizsi, tzn. budes chtit usetrit nejakou tu korunu na ubytovani a cestovat treba stopem, nebo mistnimi autobusy, tak by ses asi s kufrem zbytecne trapil.
Je to na Tobe s jakou sem prijedes, ale jak se zde budes pohybovat a zit by ses mel mozna zamyslet uz pred odjezdem. Porizovaci ceny jsou srovnatelne s CR.

michal
R:

jo, dobře, tak představu si pomalu začínám dělat, takže už sem si objednal krosnu :-))
vím ale jistě, že si moc nedokážu představic co budu dělat po příletu. jako jednoduchý schéma si představuju že si najdu první bus co pojede do aucklandu jako do centra a tam se ubytuju v prvním backpackeru kterej najdu. a pak si začnu hledat práci a vyřizovat další věci. funguje to tak nějak? nebo je potřeba ještě něco zařídit?
a díky za odpověď. tu předešlou a i tu následující :-))

R
michal:

Ahoj Michale,
funguje to tak nejak:) pred hledanim prace si budes muset jeste vydridit IRD cislo a bankovni ucet, jinak dal uz je vse na Tobe
Hodne stesti:)

Pavel

Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli by někdo nechtěl příští rok na dovolenou,na N.Z.,tak na 14 dní.Kvuli praci to nebude mozne na delsi dobu,ale,kdyz by to tam bylo fajn,tak treba dalsi rok,uz se tam muze letet,na delsi dobu.bylo by to od cestovky-poznavacka a nebo,po vlastni ose.zatim se mejte.:)

Irena

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nekdo nema zkusenosti s pujcenim auta, popripade radu, kde nejlepe a za kolik pujcit.. Znamy z CR prijedou do Aucklandu a chteji procestovat jak Severni, tak Jizni ostrov za tri tydny, takze koupe auta se jim nevyplati.. Predem Vam dekuji za kazde info.

Džon

Zdravim vas, nevite nekdo o nejake praci okolo ledna az cervna v nekterych surfarskych lokalitach jak na severnim tak i jiznim ostrove? Pripadne nejaky kontakt. 🙂

Eva

Ahoj lidi, mam dilema. Vzit si s sebou notebook, nebo nevzit. Co byste doporucili? Jde o to ze se bojim ne jen o kradez (neplanujeme spat v 5 star hotelu ale dorm atd.) a potom, maji backpackery nejaky uschovny? Nechce se nam ho tahat s sebou na tury..a vlastne vsude s sebou.. Nebo myslite ze nebrat vubec, ze jsou kavarny s PC, i na backpackeru, ze vystacime bez nej? Diky vam predem moc za odpoved!!! A kolik je tak cena za internet tam? Ahoj Eva

martin
Eva:

cusek,zalezi jak casto ho puzivas,jestli kazdej den tak si ho vem.
jesli se bojis o ztratu tak si zarid pojisku a problem je vyresen

Tomáš
Eva:

já měl na Zealandu notebook a kolikrát jsem byl rád že ho mám, je to spojení se světem, maily jsem psal v Outlooku a v internetových kavárnách pouze odesílal a příjmal zprávy. Skvělá věc po delší době mimo domov jsou český filmy, nebo spíš česky dabovaný , takže na noťas chodili koukat všichny češi z okolí i když jsme měli velkou televizi. Když jsme cestovali a pršelo, tak v autě jsme koukali na filmy a pouštěli písničky. Na druhou stranu, se o něj člověk pořád bojí…

Lulu

Zdravím všechny cestovatele, v září odlítám s přítelem na NZ a máme zarezervovaný dva lety a nemůžem se rozhodnout. Ideální by to pro nás bylo přes Soul, ale max hmotnost hlavního zavazadla může být 20kg! Přes Dubaj se nám to moc nelíbí, ale tam můžem mít max 30kg. Jedem na rok a nemám absolutně představu kolik může vážit ten můj aktuální majetek :). Díky za odpověďi.

stepan vodicka

Cus
mate nekdo zkusenosti s mojziskama tuhle sezonu?
Me nezaplatili celou posledni vyplatu.Nejdriv to mely byt jen posledni 3 dny ale kdyz jsem jim napsal, ze prinesu potvrzeni od doktora, ze jsem pracovat nemohl uz se neozvali a nahlasili na policii, ze jsem jim naradi ukradl. Myslim, ze se to hodne podoba tomu co se tady pise uz nekdy pred rokem. Takze jestli jste nekdo meli stejny problem a jste porad v Blenu tak se ozvete a muzem to nejak zacit resit.

p.s. Pokud by toto cetl pan mojzisek tak at se prosim nesnazi reagovat. Z predchozich prizpevku je zcela zrejme, ze mate problemy s vnimanim reality.

Víla
stepan vodicka:

Ahoj človíčku,
my jsme těm exotům naletěli loni. Doufala jsem, že přišli o podnikatelské povolení, protože je žalovalo asi 50 lidí, celý Blen o nich ví, je škoda, že není cesta, jak to oznámit všem, kdo se chystají dělat na Zélandu nějakou práci. Ale Zélandské úřady se ukázaly jako spolehlivé, mají tam něco jako úřad práce (asi Department of Labour, také Seasonal job solution) a opravdu se případem zabývaly. Tak hodně štěstí.

Jana

to Lulu: Nejlepsi je kdyz si zbalis a zvazis si to.. Za jakym cilem sem jedete? Pokud sem jedete jako vetsina lidi cestovat a poznavat cely NZ,tak z toho vyplyva ze budete dost na cestach, menit mista, stehovat se… takze byt tebou tak si toho moc neberu. Vim to z vlastni zkusenosti..vzdy jsem pak litovala kdyz jsem musela vlacit tolik kg na zadech… treba stopem. I kdyz ted mame auto, tak me to vyhovuje mit min.Ja sem mela s sebou asi 18 kg a pritel 13 kg!! Kazdopadne si tu muzes vse dokoupit.. takze bych to tak neresila..Honde stesti!

Jan Lejsek

Pro všechny kdo jedou na Nový Zéland, jsme vytvořili rozsáhlý web o této krásné zemi. Ať už jedete za prací nebo za cestování, na http://www.cestananovyzeland.cz to všechno najdete. S pozdravem, Jan a Eva Lejskovi.

michal
Jan Lejsek:

jj nejlepší a fakt obsáhlý stránky, už v nich nějakej pátek listuju.

Eva

Ahoj, v listopadu odlítám na NZ a chtěla bych se zeptat jestli někdo neví jak se to dělá s odlhášením sociálního a zdravotního.Předem díky za odpověď

Adela
Eva:

dorazis na pojistovnu,tam ti daj formular na vyplneni, kam letis a na jak dlouho a vezmou ti karticku. az se vratis zpet, tak tam musis zajit a dolozit, ze si byla po celou dobu pojistena (koukni na googlu na orbit protect, je to setsakra levny NZ pojisteni pro drzitele WHS).Kdyz ses pryc dyl jak pul roku, proste te zmrazej a nemusis nic platit,pokud jedes na min jak pul rok, musis si zaplatit cestovni (to je samozrejmy) a zaroven musis mesicne platit i pojisteni v CR, coz je cca 1080Kč …

marketa

ahoj, chystame se s pritelem na NZ nekdy v lednu zhruba na pul roku. Trochu pracovat a trochu cestovat. Radi bychom si zazadali o pracovni povoleni, ale nejak se v tom neorientujeme, resp. nevime o ktere vizum a jak zazadat. Chceme bud najit praci v hotelu nebo restauraci (pritel je kuchar), ale vcelku by nam nevadila ani prace na farme. Jak o ktere ptacovni povoleni mame zazadat? Je nam pres tricet, takze WHO nepripada v uvahu.
Jeste bych se chtela zeptat, jak je to s vizem. Je mozne pricestovat na turisticke a po 3 mesicich si ho nechat prodlouzit nebo musime mit vizum pri priletu na NZ (jde o to, ze pokud budeme mit pracovni povoleni a IRD tak nebudeme turisti… ?). Predem diky za odpovedi.

Adela
marketa:

Market je dalsi moznost, tzv. RSE (recognize seasonal employer) …je to povoleni na pul roku nebo 7 mesicu, akorat musite pracovat pro firmu, ktera ma agreement s imigracnim (na strankach imigracniho je k dispozici seznam).Jde o praci na sadech a zemedelstvi obecne (zadny hotely, pekne venku na vzduchu). Akorat mam zmatek,jak o to zazadat,protoze kamoska sem prijela s priletel na turisticky a az tady si o nej zazadala. Ja psala na imigracni (pac sem na NZ) a pry si o to musim zazadat mimo uzemi NZ a mit pracovni nabidku od zamestnavatele co spada pod RSE … a na dotaz,jak to,ze oni si to o zazadali az tady, mi nemohla odpovedet,pac nema pristup do jeji slozky, a i kdyby ho mela,tak mi nemuze rict,jak to 🙂

marketa

oprava:WHS nepripada v uvahu…

Pavel

Kdo by chtěl letět na Nový Zéland na dovolenou,ale od cestovky s polopenzí,na 12 dní i s letenkou,za 60 tis,chtěl bych tam na Silvestra 2011-2012,ale může být i jiný termín :)?Kdo by měl zájem,tak pište na [email protected],čím víc lidí,tim líp 🙂

adam

zdar. 18.9. (sobota) priletime do Aucklandu a budem se shanet po nejakem vanu, tak kdyby mel nekdo zajem o prodej, radi se na nej prijdem podivat. NZ cislo zatim jeste nemame, takze kontakt idealne na mail [email protected] Diky a mejte se famozne:)

adam a petra

Lukáš

Ahoj, 30.10.2010 odlétám na NZ letím z Vídně přes Soul do Aucklandu, Za prací a hlavně za cestováním, doba pobytu cca. 6 měsíců. Jestli mátě někdo podobnou cestu a stejný plán tak se ozvěte mejlem (podrobnější info mejlem) na: [email protected], nebo icq 335550491 Díky moc Lukáš 😎

martin
Lukáš:

zdar vem mi lahev slivovice jestli budes mit misto v baglu

Jitka

Ahoj všem, momentálně se nacházíme na NZ na Jižním ostrově a co se práce týká, je to tu slabé … byli jsme v Blenheimu, ale tam končí sezóna prunningu … teď jsme v Nelsonu, kde budeme shánět sezónní práce na sadech ohledně jablek a kiwi … máte někdo zkušenosti s nějakými supervisory či firmou, prosím, která by nás mohla zaměstnat? Předem děkujeme, mail: [email protected]

Jhn

Zdravim,
prave jsem na jiznim ostrove a poohlizim se zde po praci, je me celkem jedno, o jakou praci by se melo jednat. Jestli nekdo o necem vite, nebo mate nejake kontakty, dejte me prosim vedet na [email protected] nebo na 021 158 7995
Martin

Martina

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, trochu z jiného soudku. Byla jsem rok na Zélandu a celou dobu jsem byla pojištěná. Asi před týdnem jsem se vrátila a řeším spory s pojišťovnou, nechtějí mi to proplatit jeden den v nemocnici. Protože jsem měla cestovní pojištění. Všude se píše že working holiday víza jsou víza zaměřená ne cestování s možností přivydělat si. můj agent mi před Zélandem řekl, že cestovní pojištění je dostačující. moje pojišťovna mi ted tvrdí, že jsem měla mít pracovní pojišťění, že to byla pracovní cesta.
Jeden den jsem byla v Aucklandu v nemocnici, protože jsem byla na Fidji, v letadle jsem něco snědla a měla jsem salmonelozu a musela jsem na jeden do nemocnice, což mě stálo 15000 korun. Dost velká částka pro mě. v lékařské zprávě, je doslova napsáno, že jsem byla na dovolené, tudíž jsem nepracovala. Pojištovna mi na můj doporučený dopis napsala, vaše cesta byla pracovní, tím pádem mi to nemohou proplatit a dále, povaha vašich víz je jak pracovní tak turistická. vybrali si pracovní. Takže úplně nesmyslnou odpověď.
Myslím, že tato otázka working holiday je trocchu sporná. To znamená, že když budu pracovat pouze jeden den v roce, už je povaha mého pobytu – pracovní, pracovní cesta?
no, vypadá to na právníka.

Tak pokud máte někdo nějaké zkušenosti, připomínky, názory.popřípadě i na mail. Budu ráda. a taky bych ráda věděla jaké
pojištění a s jaou společností jste měli?

Díky Martina

Díky moc.

Irena
Martina:

Ahoj Martino, podle myho nazoru by ti to meli rozhodne proplatit. Tak se nedej, v dnesni dobe kdyz clovek neni trochu odrzly tak nic nema a lidi s nim tak rikajic vymelou 🙁 Muj znamy, co byl na NZ, mel asi dvakrat nejake zraneni a vse mu do puntiku proplatili po navratu co CR. Mel nejake pojisteni k kraditni karte (cestovni). Jinak ja mam pojisteni jak pracovni tak cestovni. At ti to dobre dopadne a dej potom vedet.

Zuzka
Martina:

Ahoj, já byla taky na Zélandu, měla jsem sjednané cestovní pojištění nejdříve u Allianz a poté u ČSOB pojišťovny. U doktora jsem tam byla několikrát, taky u zubaře. Čerpala jsem plnění u obou pojišťoven a naprosto bez problémů. Vrátili mi všechny peníze. Za zubaře to bylo dokonce 6.500,- Kč. Zajímalo by mě tedy u jaké pojišťovny jsi. Na Zélandu jsem strávila 15 měsíců na WHV (3 měsíce prodloužení)a z toho jsem nejmíň 10 – 11 měsíců pracovala. U obou pojišťoven to nikdo neřešil.
Rozhodně se nedej. Přeju hodně štěstí,

Zuzka

Martina
Zuzka:

Mám pojištění u Generali…zatím nic, vypadá to asi na žalobu a na právníka..napsala jsem doporučený dopis a zatím nic, počkám ještě týden a jdu do toho. Hrozně mě štve, že v nemocnici jsem byla v červnu, oznámila v ČR jsem to v červenci a je pulka listopadu a nic…to je neskutečnej bordel…Je to o nervy. Napsali mi nýká nesmysly o pracovní cestě, což není vůbed pravda..no, hrůza, jen pomyšlení na to mě rozčiluje. tak uvidím. Díky za podporu. M.

Martina
Martina:

tak konečně po půl roce tahanic a hrození žalobou, se mi společnost Generali omluvila s tím, že mi zaplatí požadovanou částku..ale, že to byly teda nervy.., ale po dobrým nic nefunguje..

Martina
Martina:

Nidky s Generali!!!! Jsou to neuvěřitelní (…) pořád to nemám zaplacený.

Jitka

Dobrý den zháním jakoukoliv brigádu na horách kdekoliv v ČR..Prosím nabýdněte nebo poradte..Děkuji
e-mail:[email protected]

Lucka

Ahoj lidičky, s kamarády bych se chtěla vydat na začátku února na N.Z., myslíte,že na farmách nás vezmou? Že nebude problém, že tam přijedem takhle později? A ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s tim WHS, nechceme to zařizovat přes agenturu(přijde mi to zbytečné) a raději bychom si to vyřídili osobně.. Nemáte s tim někdo zkušenosti? já vím, že ambasáda je v Anglii a že bych musela vyplnit nějaký dotazník, ale kde zaplatím ten poplatek? Prosím moc o radu, děkuji:)

Mirek
Lucka:

ahoj, s prací určitě nebude problém…bude začínat (probíhat) picking, takže bych řekl že jedete ve vhodnou dobu. WHS určitě ne přes agenturu, zvládneš to uplně jednoduše sama. Na http://www.immigration.govt.co.nz se jen zaregistruješ vyplníš jednoduchý formulář a zaplatíš ten poplatek…který se platí přes internet…takže musíš mít visa nebo mastercard…po ukončení dotazníku tě to vyzve k zaplacení….pak jen čekat:)většinou ne déle jak tři dny…někdo řiká že mu to pak přijde na mail, ale mě se to tak nestalo.vízum jsem si vytiskl a našel znovu na jejich stránkách…snad je to vše co jsi potřebovala….

Martina
Lucka:

Já jsem naopak měla víza přes agenturu, zaplatila jsem 1000 nebo 1200 korun a bez problémů do dvou dnů mi to zařídili. Přišlo mi to snažší. Zkoušela jsem to nejdřív sama, ale u posledních dvou bodů, už moc nevím co to bylo..chtěli tam nákýho ručitele nebo tak nějak, jsem si nevěděla rady, tak jsem požádala agenturu a bylo to hned. Znám dobrou, klidně doporučím.

Petr

Ahoj, uz asi 3 tydny cestuji po Zelandu a jeste asi mesic bych chtel cestovat, ale pak si budu muset zacit shanet praci. Pracovni povoleni (Working holiday) mam vyrizene, ale slysel jsem, ze nez zacnu pracovat, musim si jeste vyridit IRD number (danove cislo). Chci se zeptat, je opravdu nutne si to cislo vyridit predem, nez zacnu pracovat, nebo staci cislo vyridit, az potom, co najdu praci? Muzu dojit osobne nekam na urad? Memam totiz zadnou stalou adresu, kam by mi poslali odpoved, zatim cestuji a to hlavne stopem a spim ve stanu, vestsinou mimo kempy. Jak dlouho to trva. Diky vsem za odpoved.

aneta
Petr:

Ahoj Petre, vetsina zamestnavatelu po tobe bude chtit ird cislo..na poste vyplnis formular, a adresu dej do nejakeho hostelu, prijit by ti to melo do 10ti dni. Je jedno ze si tu karticku nevyzvednes, staci kdyz jim zavolas na cislo, ktery ti daj na poste a oni ti tak do 4 dnu to tvoje cislo nadiktuji..

Jirka

Ahoj chtěl bych vyrazit na NZ na WHV nejspíš bych to zkusil přez agenturu (asi Student agency), myslim že bych sám nezvládl to papírování okolo :)ale každopádně sháním někoho kdo má stejný plán, přece jen ve dvou to je lepší 🙂 ale nevím vůbec kdy se tak nejčastěji vyráží nebo v jakou dobu. A ještě jsem se chtěl zeptat jestli nevíte jak to je s penězi které musím mít na účtě: po celou dobu pobytu nebo stačí prvních pár dní po příletu?
Předem děkuji za odpověď a případní zájemci prosím na email 🙂

Jirka
Jirka:

ups někam se mi ztratil email 🙂 tak tady ho přidávám;) [email protected]

Petule

Ahoj! Já bych chtěla na na Zéland vyrazit na přelomu prosince a ledna a pracovat tam do konce dubna,takze jde o 4mesice..kdyz sem si cetla pravidla pro WHS, zarazilo mne, ze musis mit, krome zpatecni letenky anebo financi na ni, taky minimalne 4200NZD na zajisteni pobytu tam. Je mne 20, no a tak se chci zeptat jak to s tim je,protoze to mne prijde jako obrovska castka -s tim, ze ted nemam vicemene zadnou hotovost a na letenku bych si pujcila – s vizi toho, ze si tam na tu letenku zpetne vydelam a vratim dluh a taky tam stihnu neco pocestovat, zadne vydelky navic necekam. Napisete mi prosim nekdo jak moc je to realne? Mimochodem, partaka asi shanim taky..diky!

Jenda
Petule:

Ahoj, ty peníze vůbec řešit nemusíš, nikdo po nás nechtěl ani potvrzení že ty peníze máme na učtu, jen se zeptali jestli máme víza, po souhlasném kejvání nám tam prdnul razíko a šlo se pro bagáž.. U tý bach, hlavně tam nepiště kraviny jako že máš boty od nějakejch bobanců z Malajsie jako kámoš, boty mu zabavily asi na 30min a umyli mu je 🙂 Bez jídla a bobanců na věcech projdeš v klidnu Jenda

Lukas

prosím o radu jak si zařídit WHS po internetu..nějak to nedavam.. neumím moc anglicky.
zaregistroval jsem se na stránce http://www.immigration.govt.co.nz…a pak nevim co:))
jestli se tu najde někdo tak ochotný a pomuže mi tak budu rád..nechci platit agenture za vyřízení whs…
jakékoliv rady mi můžete napsat na email [email protected]
a nebo sem do diskuze..
Děkuji moc…

Martin

Čaute kdyby někdo letěl 6.12. z Prahy s Korean Air, tak dejte vědět 🙂

Irena

Ahoj pred odjezdem z NZ bychom radi leteli na jeden z techto krasnych ostuvku.. Samoa, Tonga, Cookovy ostrovy,..? na tyden nebo dva. Chtela bych poprosit o radu nebo nejake info od tech, kdo uz jste tan byli, at uz pres wooffing, nebo dovolenou.. Cokoliv ohledne letenek, ubytovani, dopravy tam, dobrych typu.. Budu vcecna za jakekoliv info. Nebo pokud nekdo vite o nejakem dobrem webu.. cokoliv. Dekuji predem.

Lucka

Ahoj, ja jsem na Zelandu druhy tyden a je to tady super! Pro samy aktivity zatim nejak nebyl cas neco hledat, ale dochazej penize a musim si zacit hledat praci. Kdyby ste vedeli o cemkoli na jiznim ostrove nebo treba chteli jenom pokecat s nekym z Cech (sem tady sama, takze to mluveni nekdy fakt chybi), zajit na pivko…zatim se ritim od Aucklandu na jih, ale zkuste napsat, treba se nekde potkame 🙂 +022 072 2681

Karel

Ahoj, jak je to s vízama, pres internet jedině s platební kartou, paypal nelze? Je nějaký věkový omezení pro pracovní vízum? Karel, 52 let

martin

zadravim vsechny turisty..kdyby jste nekdo meli zajem o praci a ubytovani v blenheimu tak se ozvite na muj email…

Karel
martin:

Ahoj, měl bych zájem o Tebou nabízené informace, díky. Karel

Jhn

Ahoj! Momentalne jsem v Christchurch, kde jsem mel jiz pred 14ti dny zacit pracovat v jedne stavebni firme a bohuzel jsem ze 14ti dnu pracoval jen dva, ceka se na nejakou zakazku a majitel porad rika ze dalsi den se jde pracovat ale uz tyden nic… Moje situace uz zacina byt kriticka po financni strance a musim si najit nejakou praci. Myslel sem, ze to bude tady v Christchurch jednodussi ale nic moc. Jestli mate nekdo nejake kontakty nebo nejake info, kontaktujte me prosim na mail nebo na telefon… [email protected] tel: 021 158 7995

Martin

Pappos

Zdravím všechny, co jsou, nebo se chystají na NZ. Spolu s přítelkyní jsme tu už skoro 12 měsíců a ke konci roku se chystáme odcestovat. Z toho důvodu se chystáme v Aucklandu prodat naše super camping vozítko 🙂 Kdyby měl někdo z vás zájem si ho koupit a procestovat s ním Nový Zéland, dejte vědět, poskytnu všechno info. Email: [email protected], tel.: 0211132604

Zdraví Pavel.

Karlik

Zdravim lidicky.
Chceme vyrazit s pritelkyni na zeland zacatkem unora ale az ted jsme zjistili par problemu.
Pritelkyne je Slovenka a tedy nebude moci jet na WHS.
Chteli jsme pro ni turisticke vizum a potom prodlouzit ale..dnes jsem se na jinem foru o zelandu docetl toto:

Viza mozna, ale jsou omezeny ze na ne nemuze delat skoro nikde. Hodne lidi co znam tak odjeli z NZ protoze na tento druh viz nesehnali praci. Vubec nepocitejte se severem pouze par farem na jihu a tam je to strasne preplneny.

Je to tak?Mate s tim nekdo zkusenosti?Nebo je jeste nejaky jiny problem kdyz je slovenka?

Dalsi problemek je ze kdyz jsem se dival do formulare IRD tak tam chteli jako druhy doklad ridicak (ten ona samozrejme nema) nebo potvrzeni od zamestnavatele ktere taky nebude mit…
Takze jak se potom postupuje?
Sezene se prace a potom az se zaridi IRD?
Diky moc za pomoc 🙂
Kdyz tak mi muzete poslat neco na mail at tady neni moc spamu [email protected]

Ivča
Karlik:

Ahojky,
takže Slováci mají útrum ?To je blbé..Přítel je Slovák,pořád nás to láká někam vyjet,ale ne a ne něco najít a když už jo,tak se dočtu toto… 🙁
Zjišťovali ste o tom ještě něco ?
Budu ráda za info,díky moc 😉 Ivča
KRÁSNÉ SVÁTKY !

Zdenek Michut

Campervan Toyota Town Ace
2,0 diesel, rok výroby 1990, automatická převodovka, pohon zadních kol, najeto 270.000km,
místo prodeje: Auckland, Severní ostrov (po dohodě možno i kdekoliv jinde na Severním ostrově)

klady:
——
– výtečná dlouhodobá spotřeba jen 7-8 litrů na 100km = velmi laciný provoz v porovnání s jinými auty
– automatická převodovka, čímž se ohromě zjednodušuje řízení na levé straně 🙂 jednoduché řízení a parkování i pro člověka bez zkušeností s řízením většího auta
– velká, praktická a spolehlivá kempinková dodávka ve výborném stavu – zatím jsme neměli žádný problém. Má zcela nový rozvodový řemen a vyměněný olej – předložíme doklady ze servisu
– 2 sedadla vpředu, čistý a nekuřácký interiér
– postel 155x200cm je zabudovaná bez nutnosti cokoli stěhovat nebo dodělávat; lůžková výbava s dvojmatrací, dva polštáře, prostěradlo, velká dvoudeka, povlečení, dvě deky. Všechna okýnka mají tmavé folie, takže dovnitř automobilu nelze vůbec vidět. Zároveň jsou nainstalovány záclonky.
– plynový vařič (5kg), doplnitelný na každé benzinové pumpě (cca za měsíc provozu 6 dolarů)
– velké úložné prostory pod postelí, hodně místa mezi postelí a zadními dveřmi. Otevřením zadních dveří (zvednutí nahoru) vzniká prostor pro vaření při nepříznivém počasí. Dva praktické plastové boxy na oblečení a jídlo (k tomu máme ještě kartonové krabice ze supermarketů – nutno obnovovat, používáním se ničí :-)).
– platná technická kontrola (WOF- 04/2011), jako bonus bude RUC (Road use charge), která bude předplacená na dalších cca. 2000 km (jelikož nestačíme vyjezdit, co jsme si předplatili); při prodeji předložíme novému majiteli veškeré dokumenty o původu a servisování vozidla
– rádio s CD přehrávačem
– doporučujeme pro všechny cestovatele, kteří mají rádi spolehlivé a dobré zázemí.

zápory:
——-
– není klimatizace – kterou zde na Zélandu až tak nepotřebujete (v porovnání s Austrálií)
– není centrální zamykání
– jedna strana vozu je mírně bouraná (viz fotka), takže boční dveře trochu skřípou – je to ale jen estetická vada, na jízdní vlastnosti to nemá pražádný vliv (navíc jsou na Zélandu skoro všechna backpackerská auta bouraná :-)))
– na cestách (zejména do kopce) patří k pomalejším vozidlům
– nový majitel musí počítat s registrací (REGO) – vyprší 3.2.2011, není problém s vyřízením (na poště), ale stojí to kolem 130 NZD.

Důvod prodeje: odlétáme ze Zélandu do Austrálie.
Prodej je možný nejlépe od 1. do 4. února 2011 v Aucklandu nebo po dohodě kdekoliv jinde na Severním ostrově. Eventuelně i na Jižním ostrově, ale upřednostňujeme Severní.

Cena: 3.750,- NZD – dohoda možná. Platba možná i v AUD nebo v USD dle kurzu střed.

Máte-li zájem, ozvěte se na telefon +64 210 394 460, nebo pro ty, co jsou na Zélandu: 0210 394 460. Díky tomu, že býváme většinu času v horách, kde není signál, je lepší kontaktovat nás na mailu, přece jen se na internet dostaneme alespoň jednou týdně: [email protected]

martin

pracovni moznosti+ubytovani v blenheimu…kdyby nekdo mel zajem tak se ozvete na mail..

Suri
martin:

Proč tu taky nenapíšeš, že si za to řekneš o 500 doláčů??? Lidem by to ušetřilo čas…

martin
Suri:

ze bych te zadarmo vyzvedl na letistu zavezl te ubytovat a jeste za tebe treba chodil do prace???

Suri
martin:

to po tobě nikdo nechtěl, ale nejsi jedinej kdo má info

Suri
Suri:

divil by ses ale někteří to udělají rádi zdarma!!!

martin
Suri:

v poradku preju hodne stesti…

Suri

Zdravím všechny cestovalete! V reakci na minulý příspěvek vás musím varovat před tímto člověkem, který se tu podepisuje jako martin. Pár lidí ho tu chválí, že radí. Jeden ale i varuje, že ho poznal osobně a slivovicí, kterou po nás co míříme na NZ chce, to pouze začíná. Musím s ním souhlasit. martin se snaží z lidí vytřískat prachy, tak pozor na to!!! V minulém příspěvku mi přeje hodně štěstí, aby tu vypadal skvěle, ale tomu, co mi napsal na email byste nevěřili (např.ať se mnou spadne letadlo a spoustu nadávek). Obrázek si udělejte sami… Přeju všem, ať nikdy nenarazí na takovýho vypočítavýho příživníka!!!

martin
Suri:

nejmenuje se nahodou pavel??je to darebak,pozor na neho….

Radek

nene my ho poznaly jmenuje se KAREL KYBL z hodonina…pomaha lidem za penize..nam taky pomohl ale stalo nas to $

Petra

Ahoj take uz jsem o Martinovi slysela… Tak Martin ma stale misto na farme u kiwaku na vinici. Podle me tohle si tu muze najit skoro kazdej kdo je trochu schopnej.. ale otazka je kdo takovou praci chce delat dlouhodobe ze? 🙂 To ze z lidi taha penize za vyrizeni IRD, pomoci s zarizenim uctu, prac. mista na jeho farme to je tak trochu i blbost vas lidi co mu na to skocite… kdo neni linej tak si pred odjezdem zjsiti co a jak..
Mozna kdyby se kazdej zamyslel nad tim proc jsou asijati, polaci, a dalsi narody uspesni v cizine (tim myslim, ze se tu usadi maji vlastni bussiness atd. – ne jak Martin co tu asi max ridi traktor! I kdyz proc ne nechci shazovat zadnou praci!!!) tak duvod je jednoduchy. stoji za sebou a POMAHAJI SI!!!! Ale Cesi co vi to nikdy nepovi a neporadi.. akorad chteji radu kde jaky kontakt pomoc a vic.. alespon to jsem zazila za mych 6 let v Anglii a Zelandu.. Takze kdyz potkam Cechy tak poradim pokecam ale nikdy neporadil nikdo me i kdyz jsem vedela ze by mohl..coz me na ceske povaze opravdu stve. Je to smutne nemyslite??
Tim ze si nekdo najde „super“ misto na farme a nikomu neda kontakt aby nahodou o mistecko neprisel, tak za chvilu tam prijde Cinan nebo nejaka jina narodnost a pak se to zaplni tak ze jich je vic a vic..a pravdepodobne toho Cechacka vytlaci..
Pokud Martin vybira penize za informace a zarizeni IRD atd. proc nakonec ne?? plno lidi zalozilo bussiness na blbosti a lenosti druhych.. ostatne vsechny kdejaky agentury at uz pracovni tak i treba cestovky..
KAZDOPADNE CHYBA JE ZE MARTIN TO NEREKNE LIDEM NAROVINU PREDEM KOLIK SI ZA TO UCTUJE!!!!
Mejte se krasne, uzijvete Zelandu je to uzasna zeme a pri hledani prace se vyhnete se ceskym kontraktorum..
cao

Suri
Petra:

Moc se mi líbí tvůj příspěvěk, Péťo. Musím s tebou naprosto ve všem souhlasit. To je přesně to, co se mi taky nelíbí. Ani tak mě nenaštval martin, ale přesně tahle vypočítavá povaha. Češi ještě nějak nepochopili, že by byli v cizině daleko úspěšnější kdyby každej přestal hrabat na vlastním písečku!!!
martinovo podnikání na „vlastní“ pěst je jeho věc, aťsi je jakej chce! Pravdu máš taky v tom, že kdyby lidi prozkoumali tolik stránek co já, věděli by, že si hravě poradí sami na místě-ZADARA! Když chtěj můžou klidně dál živit vychcaný a líný Čechy…
Nelíbil se mi přesně ten přístup, tady to nenapíše, že za to chce nekřesťanský prachy, pak ze mě dělá na mailu blbce a když mu na to neskočím, zasype mě výrazivem nejhoršího kalibru. Zajímavé, jak brzy a bez osobního kontaktu můžete odhalit člověka… (navíc k tomu pomáhá i martinova mluvnice)!
Mějte se krásně, buďte akční a nenechte si nikým kazit náladu:-)

Max
Petra:

Ahoj Petro, naprosto s tebou souhlasím. Už se to tu snažím nějakou domu prezentovat, že jsme se hodně odcizili. Jsme hrozně sobecký, závistivý a nepřející. Nevím, kde se to v nás bere. Ale naštěstí ne všichni. Mám taky takové zkušenost i z Indonésie a Irska. Pravda je že, Indonésané se z tebe taky snaží, vytáhnou nějaké ty peníze. Ale berou to férově jako obchod a můžeš to s nimi usmlouvat. Zato pokud jsem se setkal z Čechem tak ten mě chtěl jen sprostě podvést a využít mojí neznalosti. Takže se teď informuji u několika zdrojů, než něco podniknu. Momentálně pracuji v Irsku. A tady jsem zažit taky dobré a špatné krajany. Naštěstí jsem potkal více těch dobrých, co mi pomohly. Teď mám v plánu zase vycestovat za poznáním a právě asi Austrálie nebo NZ. Ale víc mě láká Austrálie. Jen bohužel tam nemám žádné kamarády ani známé. A nejsem zase takový střelec abych tam jel jen tak na turistické víza a pak tam zjišťoval a hledal co a jak. Bohužel jsem nic nevyhrál ani nezdědil, takže musím pracovat. Co je dnes v mnoha zemích problém. Už nikde na vás nikdo nečeká z otevřenou náručí. Chci do Austrálie tak na 2 – 3 roky. Celou jí projet a hlavně pořádně se naučit anglicky. Takže, pokud budete mít někdo nějakou nezjištěnou radu nebo informaci, tak sem sní! Předem všem děkuji. Max

martin

Tak nase webovy stranky se vsemi podrobnostmi budou brzo hotovy..najdete tam veskery info + feedback od lidi co nas poznaly…+ muj zivotopis
p.s nenecte se okrast ale pokud potrebujete radu od toho jsme tu my….

Libuše

Prosim jestli nemá někdo zájem o práci ve Španělsku na sezonu. Pronajmout nějakou pizzerii,nebo bar.. Aby uměl španělsky , bydlení je zajištěno. Nechci žádný podfuky atd. [email protected] Ahoj

Irena

Ahoj nemate nekdo zkusenosti s tim, jak stravit 12 hodin v Brunei??? Nasla jsem primo od Royal Brunei Air nabidky na organizovane vylety vseho druhu.. , ale myslim ze by to slo i treba busem z letiste nebo tak.. Dekuji za kazde info nebo radu!!

Markéta

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s prací na NZ, když je vám už přes třicet? Dá se sehnat práce? A kde? Předem díky za radu. Markéta

Irena
Markéta:

http://relax.lidovky.cz/cechum-se-zjednodusi-moznost-prace-a-studia-na-novem-zelandu-pro-/ln-cestovani.asp?c=A101125_180131_ln-cestovani_lya

Vsechny novinky ohledne zmen u working holiday viz..
mimo jine se vekova hranice zvysila z 30 na 35 let..

Mirek

Nissan Largo 1994, benzin, spotreba 10l/100km,WOF a REG do konce dubna.uvnitr vse potrebne pro kempovani-varic, nadobi,zidlicky atd.pridame jeste rybarsky prut.v aute je matrace ale pri vyndani je mozne zvednout sedadla a je az pro 7 lidi.auto je ted k dispozici v okoli Alexandra a Cromwell. pro vice info nebo fotek piste nebo volejte na 2102433292.

Irena

Nissan Sentra, 1991, benzin, spotreba 6 litru na 100 km.
Tyden nova WOF a Reg do 2.2. ale tu bychom my dokoupili na pul roku. Bydlime hodku severne od Aucklandu. Pred mesicem meneny olej a filtry. Nove predni gumy koupene pred peti mesici. … vice detailu pres mail nebo telefon. [email protected] tel. 0226 756032

Irena
Irena:

Auto uz je prodane!

David

Ahoj lidi,
chystame se s pritelkyni v cervnu na Zeland, mohu se vas zeptat, jestli nekdo nemate nejake kontakty na nejake farmare (vinice atd), nebo na nejakou jinou praci? Zacinam se trosku bat, ze tam nic nesezeneme, co jsem cetl, tak v zime je to obcas docela slozity.
Diky moc vsem 🙂

([email protected])

martin
David:

Cau pokud bys potreboval praci tak pres nas ji najdes urcite… mame na vyber sezoni prace i prace z oboru…resime ird number,bankovni ucty,preklady u skousek na nz ridicak,+ jakekoliv papirovani+preklady…

Marketa
martin:

Ahoj, jsme s kamradkou momentalne na NZ a hledame praci. Problem je, ze tu jsme na turisticke vizum a legalne nas nikdo nezamestna. Nemate nekdo kontakt na farmare, kteri by nas zamestnali bez pracovniho viza? Diky za jakoukoliv informaci.
Marketa

Michal

Ahoj Martine,v březnu přiletím na Nový Zéland,bude dostatek práce na vinicích a všeobecně práce v zimě,máš už web o práci na Novém Zélandu?Kolik měsíců v roce se dá pracovat na tvých vinicích?M

martin
Michal:

cau michale,
web jeste neni hotovej,ale doufejme ze nez zacne zima tak to bude hotovy… prace je tu skoro celou zimu,s malymi pauzami mezi sezony…

martin

Mam jeste jedno posledni pracovni misto na vintage v blenheimu, $17na hodku prace na 3 mesice 12h smeny.. cena $1000 za domluveni coz je tydeni vyplata……..

Taťána

Ahoj, prosím, mohl by mi někdo poradit, zda má vůbec smysl jezdit pracovat na NZ v období červen až září? Chystáme se v sestavě o 8 lidech, a tak bych byla moc vděčná za jakokoli radu, doporučení nebo názor. Jelikož o nabídkách práce během roku nemám žádné info, je pro mě každá rada drahá. Předem moc děkuji za jakékoli odezvy. Popřípadě posílám mail, kdyby byl někdo tak moc hodný a napsal by mi nějaké info. Díky moc, ahoj, Taťána

Taťána
Taťána:

Ten mail je: [email protected] Díky moc

Jan

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli někdo z vás neví, zda je možno dostat working holiday vizuma na Nový Zéland víckrát (třeba, že by to druhé bylo jen na půl roku). Předem děkuji za odpověď

Petina

Ahoj, chci jet letos na NZ. Počítám tak září-listopad. Klidně jen na „punk“ – letenka, krosna a děj se co děj :-))))). Cestovat, poznavat, privydelat si…..Hledám jen parťáka nebo parťačku podobných představ…..
[email protected]

Petina

Ahoj, chci jet letos na NZ. Počítám tak září-listopad. Klidně jen na „punk“ – letenka, krosna a děj se co děj :-))))). Cestovat, poznavat, privydelat si…..Hledám jen parťáka nebo parťačku podobných představ…..
[email protected]

Max

Ahoj je mi 21 a planuju se vydat na Nový Zeland a sehnat si tam práci…schánim někoho kdo by se třeba ke mě přidal. Mam v plánu si tam hlavně něco vydělat, ale určitě i něco zkouknout. mail : [email protected]

Jan Svoboda

Kombík Subaru Legacy, 2.0L, r. výroby 1995, najeto 218 000 km.
WOF (technická) platná do konce června, registrace do poloviny března (na měsíc stojí cca 35 NZD). Od poslední WOF a výměny baterky najeto pouze 6 000 km. Automat (ocení zejména ti, kteří nikdy neřídili na levé straně).
5L kanystr na benzín v ceně auta.
Spolehlivé.
Cena 2 200 NZD (dohoda možná).
Auto je k dispozici v Dunedinu.
Kontakt: [email protected]

Martina

Nikdy ne s GENERALI!!!!! Nikdy, Jsou to (…) s Velkým písmenem!!!

martin
Martina:

no zadnou ceskou pojistovnu bych nedoporucoval je to banda zlodeju…. nehlede na to ze z ceskou pojistovnou musite napred zaplati ucet u doktora a potom vam to mozna pojistovna zaplati spet.. NZ pojistovny zaplati vase vylohy za vas….

Ladislav Mareš

Zdravím všechny cestovatele, jako téma své bakalářské práce píši o vlivu maorské kultury na cestovní ruch na Novém Zélandu. Napadlo mě, že poznat tu kulturu je určitě mnohem lepší na živo a tak bych se rád na Nový Zéland podíval, ale mám velký problém s penězi a letenka je na mě až příliš… nevítě někdo, zda existuje nějaká možnost práce nebo dobrovolnictví pouze za letenku, ubytování a stravu? Asi je to hloupost, ale kdo ví…
Jinak pokud znáte nějakou dobrou publikaci o Maorech, napište mi prosím, díky moc

Honza
Ladislav Mareš:

No letenku ti nikdo nezaplatí, ale dobrovolnictví za ubytování a jídlo seženeš. http://www.wwoof.co.nz/

martin
Ladislav Mareš:

kdyz mi prodas v cr 100tis/L vina tak ti zalepim letenku sem i zpet….

Vojtěch

Chci Vás varovat před člověkem, který se jmenuje Martin Kubiš bydlící v Pictonu v ulici Auckland street vedle policejní stanice. Nejdřív začne chtít pouze slivovici a potom to začne. Jak jsem se dozvěděl od kamaráda, tak je to bývalý kriminálník, který nemůže zpět do ČR kvůli obchodu s drogami. Sám ode mě vyinkasoval 100 dolarů jen za to ,že mi dal kontakt na člověka z Blenheimu, který ubytovává Čechy, jelikož sám je Čech. Jmenuje se Antonín Slovák a bydlí v ulici Endeavour street 42, Blenheim. Na tohoto „pomocníka“ už se chystají nějací lidi mu rozbít ústa v rámci jeho kulišáren. Vůbec se s tímto člověkem nekontaktujte a už vůbec si od něj nenechte „domlouvat“ práci. Je to jenom o tom, že on tam zavolá a zeptá se jestli nemají volné místo. Jestli chcete sám Vám ty kontakty dám a to úplně zdarma! Ty úřední překlady apod. dělá nejspíš ten Antonín Slovák, domluvte se rovnou s ním, je to postarší člověk, který je docela férový, nabídne Vám levné ubytování. Bude od Vás chtít minimálně 200 dolarů za první noc u něj doma. Neřekne Vám jak si můžete obstarat všechny doklady sami, ale bude Vám tvrdit, jak je to složitý. Pošlete všem tohle varování, kteří se chystají na NZ!!!

martin
Vojtěch:

jj svata pravda… bad boy je to neni to nahodou ze unesl dve ovecky na balkan???

martin
Vojtěch:

akorat martin uz ma jiny zaliby nez se otravovat z vychcanyma dezolatama z cr… jako je vojtech a spol…
+ tonda slovaku pronajal vsechny jeho domy indickym kontraktorum takze vseci novi workeri a zlatokopove jsou vic nez vitani…

martin
Vojtěch:

jeste jedna pripominka k vymyslu, co tu poznacil vyhulena hlava vojtech… vojtech se sem vetrel pres michala a slivovici nedovezl,a nic neplatil(100$ to bys mel velice levny).jediny co umel bylo blbe kecat… jen se schovava za pocitacem a mele nesmysly,dojed ty dezolate a mozes mi to rict do oci ne??? 108 auckland street, aby ses nestratil kdyz tu nikdy nebyl…

Pražák
martin:

Jmenuji se Michal Černocký. Na Novém Zélandu jsem prožil před 2 lety příjemné 3 měsíce(listopad,prosinec,leden),kdy většinu času jsem cestoval a užíval krás této země.K tomu co tady píše pan Vojtěch(mimochodem vůbec ho neznám) musím bohužel potvrdit,že je pravda.Martin Kubiš je chlapík myslím 28let,ale uvažováním na 15.Arogance,deziluze o svojí dokonalosti a neustálá vychcanost je pravá podoba.Poznal jsem ho v přístavu v Pictonu, což je místo,kde je veliká šance ho potkat,pokud cestujete na jižní ostrov.Z počátku se tvářil jako kamarád,i když nic nebylo zadarmo,vše bylo třeba ocenit v podobě piva(nikterak laciného na NZ)a to v nemalém množství nebo vína pro přítelkyni či rovnou v dolarech.Později už mi to docházelo a raději jsem se distancoval a nekazil si jinak pěkný pobyt jeho přítomností.Jediným přínosem bylo,že mne seznámil s fajn chlapíkem Stevem(kiwákem),který mě vzal dvakrát na své malé loďce (3 metry) chytat na moře,což bylo záživné.O nějakých lovech prasat či chytání ryb na jachtě Vám bude jen básnit,nedočkáte se.Odměnou za desítky krabic piv Vám bude to,že mu s důvěrou zanecháte svoje auto,které jste od něj za 1500nzd koupili s tím,že jej výhodně prodá a aspoň 1000nzd Vám pošle na účet,pak Vám bude vypisovat maily,abyste mu poslali slivovici jako parkovné,jinak ho vytlačí na ulici a nechá odtáhnout a ve finále Vám bubákuje,jak Vám rozbije „rypák“.To jsem měl udělat já,jednou k tomu nebylo daleko a teď toho lituji,tenhle Čech nám dělá na NZ ostudu a k laskavosti a dobrosrdečnosti kiwáků se prostě nehodí a z toho tam taky těží.Takže za sebe taktéž doporučuji,vyhněte se.Já NZ brzy zase navštívím i se svojí rodinou,doufám,že tohohle človíčka už nepotkám.

martin
Pražák:

tak michal tu byl asi pred 3 roky,hned po priletu tu zavinil autonehodu kde dluzi nejakych 6tis dolaru,coz jsem za neho musel resit ja protoze jeho anglictina je na urovni 0, po te me premlouval abych mu prodal moje auto co jsem udelal a prodal mu ho za 2000$.po jeho cestovani toto auto 2krat naboural kdyz odjizdel tak mi zminovane auto nechal pred barak bez technicke a registrace s tim ze se narok vrati a auto pouzije.toto auto bude mit uz asi taky pekny dluh…
nebudu ani zminovat michalovy traky kde brodil rozvodnene reky z 30kg batohem na zadech a malem se utopil..

az se nekdy divim co se sem dostane za lidi

Suri
martin:

Joooo martine, i na tebe jednou dojde a to se pak budeš hodně divit! Taky s tebou mám nepříjemnou zkušenost a vím, že vymlouvání se je jediná věc, co ti opravdu jde!

Pražák
martin:

Samozřejmě jako vždy blábol a lež. Někdy si říkám, že kdyby bůh vážně existoval, tak tebe musí přetvořit v rybu, abys už nemohl dál žvanit.

ROB
martin:

VŠECHNY ÚČASTNíKY DISKUZE VARUJI PŘED MLADÝM MUŽEM S PŘEZDÍVKOU MARTIN.JE TO ZOUFALEC A KRIMINÁLNÍK, CO NA NZ UTEKL ZA 5 MINUT 12 PŘED JISTÝM KRIMINÁLEM U NÁS.ZDE SE TVÁŘÍ ŽE RÁD POMůŽE A PORADÍ,VVYUŽIJTE JEHO POMOCI NA NZ(BYDLÍ V PICTONu), POHYBUJE SE V OBLASTI PICTON,BLENHEIM A ZJISTÍTE,ŽE TAK DRAHOU POMOC A RADU JSTE JEŠTĚ V ŽIVOTĚ NEZÍSKALI.LAHEV SLIVOVICE JE POUZE ZAĆÁTEK A JAKO GESTO K TOMU, ABY VÁM NEZJIŠTNĚ POMOHL ČI PORADIL ROZHODNĚ NESTAČÍ.MLUVÍ ZDE O TOM, ŽE JEN HLOUPÝ ČECH JEDE DĚLAT NA ZÉLAND PRO ČECHA A SÁM VÁM TUTO PRÁCI NABÍZÍ.DOPADNETE JAKO JÁ, TOTO KRÁTKODOBÉ „PŘÁTELSTVÍ“ VÁS BUDE STÁT NĚKOLIK TISÍC DOLARŮ. STAVTE SE DO PICTONU S LAHVÍ ALKOHOLU A ZBLBNE VÁS TAK,ŽE MU VE FINÁLE BUDETE KUPOVAT DRAHÉ ZÉLANDSKÉ RÁDOBYPIVO,VÍNO,MARIHUANU OD JEHO PŘÁTEL,APOD. MARTIN KUBIŠ JE NYNÍ PRO MNOHO DŮVĚŘIVÝCH ČECHŮ CO MĚLI TU SMŮLU A POTKALI HO „SPROSTÝM SLOVEM“.JAK UVÁDÍ V DISKUZI VÝŠE,ZJISTIL, ŽE NEMÁ SMYSL SE HONIT ZA PENĚZI A SLÁVOU REKORDNÍMI VÝKONY V PRUNINGU ČI TRHÁNÍ ČEHOKOLIV, ZJISTIL,ŽE JE SNAZŠÍ OTRHAT HLOUPÉ A DŮVĚŘIVÉ ČECHY. BOHUŽEL JSEM JEDNÍM Z NICH.

Michal
martin:

Tohle už komentovat nebudu. Jen jednu věc si neodpustím.“Martine, už se prober, ve 30ti letech se chováš jak 14ti letej mistr světa a jediné co jsi dokázal je, že tvůj ksicht vysí na vývěsce hledaných osob ČR za milionové loupeže v obchodech s elektronikou, apod.?“, tak mě přestaň točit těma tvýma lžima a fantasmagoriema, kterejma tady lidi krmíš nebo zajdu na poldy a dám jim na tebe echo.Budeš se divit,jak si tě z toho Zélandu rychle odvezou.Udělat to nechci, máš ženskou a dítě, tak si jich hleď a makej rukama nebo jak umíš, ale přestaň obírat důvěřivé Čechy. Hawk tlamo…

Jan a Eva Lejskovi

Pro všechny, kteří se chystají na Nový Zéland jsme spustili informační web o cestování, práci a životě na Novém Zélandu. Navštivte nás na http://www.cestananovyzeland.cz

Silvie

Ahoj, měla bych také zájem o práci na NZ,ale neznám a nenašla jsem nějakou solidární agenturu. Chtěla bych poradit a nebo nejlépe se jet s někým.. Stačí mi dát par a tipů. Jsem schopna letet i ze dne na den 🙂 Děkuji

mAdam
Silvie:

Cau,

na zelandu jsem cca rok, takze nejake zkusenosti mam. Na agenturu se vykasli, pokud umis aspon trochu anglicky, vse si zaridis sama. Vetsina informaci je na netu, osobne doporucuji ten link, ktery je nad tvym prispevkem…krasne popsane vsechny nezbytne formality + dalsi prakticke veci. Co se tyka hledani prace, to uz je jen na tvoji sikovnosti a hlavne snaze. Necekej, ze ti to spadne do klina samo, ale kdyz se budes fakt snazit, tak praci dle meho nazoru sezenes. Stranky, ktere mi hodne pomohly s hledanim prace: http://www.backpackerboard.co.nz/ Pokud mas zajem o dalsi info, klidne mi napis na mail. zdarjaksvina,

adam

Silvie

Ahoj, měla bych také zájem o práci na NZ,ale neznám a nenašla jsem nějakou solidární agenturu. Chtěla bych poradit a nebo nejlépe se jet s někým.. Stačí mi dát par a tipů. Jsem schopna letet i ze dne na den 🙂 Děkuji

Xar
Silvie:

Ahoj, jak uz bylo mnohokrat zmineno v prispevcich nahore. Vykasly se na vsechny agentury a pomocniky. Na Zelandu jsem ztravil krasnej rok 2008/2009 a nejak me nenapada, proc bych mel platit za neco, co si kazdej bez jakychkoliv problemu zvladne zajistit sam. Celkem jsme praci shaneli 3x a vzdycky na to stacilo jedno odpoledne. Jedinej zaklad je, jet ve spravnou dobu do spravne oblasti – snazit se v zime sehnat praci na jablecnych farmach asi neni to uplne nejstastnejsi. Taky se vyplati vzit rozum do hrsti, a kdyz se ti zamestnavatel nezda (= nechova se fer nebo nedej boze neplati), tak ho okamzite zmenit, lepsi to nebude. Docela me pobavil stesk lidi, ze jim zamestnavatel uz 4 tydny nezaplatil. Btw. toto nema nic spolecneho s narocnosti prace (kdo si chce vydelat musi makat), tyka se to jen spravedlivyho oceneni za odvedenou praci.

hana

Cau, nechystate se nekdo na podzim na WH na Zeland? Rada bych nejela sama. Nake kontakty na praci mam

Věra Soukupová
hana:

Ahoj, také o tom přemýšlím, kdy bys chtěla vyjet a další podrobnoti…napiš na email

soukupik
Věra Soukupová:

[email protected]

Hana
hana:

Ahoj, pokud by to šlo, ráda bych se k tobě přidala. Poslední dobou brouzdám po netu a sháním informace a rady o práci na NZ. Rozhodně bych do toho šla. Napiš mi na email ([email protected]) a můžeme se domluvit.

kiwiis

Koupim auto. Jsem v Aucklandu.

Marcela

Zdravím všechny, stalo se tady někomu, že by trvalo vyřízení WHS déle než týden? Většina tu píšete, že to trvalo 2-3 dny, tak nevím, jestli to mam začít nějak řešit nebo ještě v klidu počkat. Díky za rady

K&A
Marcela:

ja cekala temer dva mesice..ale to bylo tim, ze jsem musela tez posilat Xray plic (TBC), jelikoz jsem o WHS zadala z malaysie, ale urco se jim ozvi na mail..komunikuji 🙂

Horry

Cau,
momentalne bydlim a pracuju na Zelandu v Queenstown(jizni ostrov) a jedna kamaradka me rikala,ze v listopadu 2011 by melo dojit k zruseni stupidniho pravidla Working Holiday pracovat pouze 3 mesice pro jednoho zamestnavatele.Pracuju v hotelu na recepci a mam celkem dobry penize se spoustou vyhod a nechci po 3 mesicich ztratit tenhle flek,pac vim,ze extension nedostanu,pze na moje misto ceka zastup dalsich.
Kdybyste nahodou nekdo vedel podrobnosti a zdali je na tom vubec neco pravdy,ocenil bych kdybyste podali info.
Diky

Leo

Kdo hleda pratele na novym zelande at se mi ozvu na email ziju tu 13 let

[email protected]

jinak jsem aucklande

Pepa
Leo:

Zdravím všechny, chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost nebo alespoň informaci, jak je to s prací v zemědělství/na farmách/, u skotu,ovcí , koz atd. Jaké jsou možnosti, případně výdělky.
Děkuji za info Pepa

Lenka
Pepa:

Ahoj Pepo, protoze ted zaclo jaro, prace je hodne, hlavne v sadech.Vydelky 13,50 nzd hruba hodinova mzda. Sla jsem se zeptat do jednoho kivi sadu,, hned me zaucili a zitra mam prvni sichtu. Jen ti dam dobrou radu, prijed radsi hned nez nekdy v cervnu nebo v cervenci, kdy o praci nezakopnes.
Lenka

Lenka:

Ahoj Lenko, moc děkuji za nabídku na sadech. Chtěl jsem jen nějaké info o práci u zvířat, jestli stím má někdo zkušenosti a kde. Jinak přeji velké výkony i peníze. Měj se fajn a ať se daří. Pepa

libor
Leo:

Ahoj Leo , plati stale Tva nabidka?
Chtel bych priletet pristi mesic z UK , kde ziji , uz 8 let.

šustr

Ahoj,chci se zeptat,jsem zkušenej cestovatel,anglicky umím obstojně,ale bohužel mě je už pomalu 40 let.Tak to mám už asi s nějakým WHS vízem smůlu,že?Takže asi koupit auto,jezdit a zkoušet práci načerno kde se dá?No přinejhorším si to alespon pěkně procestujem….Díky za info

Cruz11

Ahoj lidi,
chci odletet na NZ, a zajímalo by me do zacatku v jaky mesic je nejlepe odletet a jaka lokalita je pro zacatek nejlepsi.. jinak nema nekdo zkusenost s RTW New Zealand Ltd.?? Dekuji Vám moc ..

Kuny

Ahoj Decka,

Jsem jiz nekolikatym rokem v Kanade a pocituji, ze by to chtelo zmenu a Zeland se me sda jako prijatelna varianta. Nehledam vsak zadnou praci na farmach. Rad bych se dovedel od nekoho jak to funguje ve stavebnictvi, konkretneji jako Carpenter, ale jsem schopen i pomerne dobre Drywalling a vubec vsechno ohledne staveni domu, popripade v Evrope jsem byl jako svarec, ale preci jenom me to zelezo moc nebavi.

Dekuji za jakekoli info.
[email protected]

S pranim mnoho uspechu vam vsem a nezapomente, ze zivot neni jen o penezich.

Kuny

SoWhyNot

Ahoj, nechystate se nekdo na NZ na podzim 2014 (konec rijna, zacatek listopadu)? A jake mate zkusenosti s letenkami? Je lepsi kupovat radeji co nejdriv dopredu nebo si pockat na nejakou akci v prubehu roku? Diky.

Ana

Ahoj,
rádi bychom s přítelem jeli na Zéland a nejlépe pracovat do nějakého ski centra. Nemáte někdo nějaké zkušenosti, rady, kontakty? Díky!

Elune

Hezký den všem 🙂
Prosím o info. Nevyšli nám víza na zéland. Máme ještě nějakou jinou možnost jak tam legálně pracovat? Neexistuje pracovní vízum na krátkou dobu? prosím napiště mi pokud něco víte. O zéland jsme moc stáli, ale padlo nám připojení 🙁 Mějte se a děkuji za odpovědi. Maruška

Weldon

How would you like to Upload A SINGLE Video And
RANK for 100 LANGUAGES !!!

FACT #1

ONLY 25% of the searches made online are in ENGLISH!
And yet everybody focuses on trying to rank in ENGLISH!

FACT #2
YouTube is the 2nd BIGGEST website in the world…
And still you focus all your efforts trying to rank and get traffic ONLY from Google!

http://bit.ly/2PVgtFh

DO THE MATH:

With Over 3 Billion Searches A Month…

All the visitors that you will ever need
ARE ALREADY ON YOUTUBE!

3 billion searches a month.
75% are not in English…
Do the math… 2.2 billion searches each month in foreign languages!

Are you getting an idea on how much money you are leaving on the TABLE?

http://bit.ly/2PVgtFh

Aly

Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at pohora.cz promoted as a resource on our blog alychidesign.com ?

We are updating our do-follow broken link resources to include current and up to date resources for our readers. If you may be interested in being included as a resource on our blog, please let me know.

Thanks, Aly

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: