Nový Zéland

tranzitní vízum Čína

František

ahoj, skoro ve 30- ti se chystám na svou první cestu a hned letadlem do dalekého NZ, odlet mám z Londýna přes Šanghaj do Aucklandu. V Šanghaji čekám 9 hodin na přípoj do Aucklandu. Že by nemít problém s imigračním v Číně, vystačí mít platný cstovní pas a navazující letenku do Aucklandu, nebo je ještě něco jiného? Popřípadě navazujicí letenku dostanu hned v Londýně nebo až po mezipřistání v Šanghaji? Děkuji za odpovědi

Zkušenosti čtenářů

Jan

Františku, pokud letíš s jednou aerolinkou, vystaví ti letenku až do Aucklandu. Záleží, jak sis tu letenku koupil. Pokud sis koupil letenku Londýn – Auckland, odbaví tě určitě až na Nový Zéland. Když máš tedy letenku až na NZ, tak můžeš si i prohlédnout Šanghaj bez čínského víza. Tuším, že zrovna Šanghaj spadá do měst, které jsou na 144 hodiny bezvízové, popř. jen do 72 hodiny. Takže tvých 9 hodin je úplně v pohodě a můžeš si Šanghaj prohlédnout.

Petra
Jan:

Tuším??? Takze nevim! Nepodavejte prosim informace o,kterych tušíte, ze jsou platne. Pokud Vas bude Frantisek poslouchat bude mit velky problem a jeste neodleti z Ciny na NZ.

Jan
Petra:

Petro, klid. Šanghaj je bezvízová, to vím! A v případě Františka je jedno, zda na 72 nebo 144 hodiny, když má pohých 9 hodin. Takže nemusíte prosit. Dal jsem na vaši radu a vyhledal jsem, že mé tušení bylo správné, neboť tranzit přes Šanghaj je bezvízový na 144 hodiny.

Petra
Jan:

Muzete uvest nejaky link? Dekuji.

J.

Aaa, Petruska je vyvalena anglicky nemluvici slepice, ktera se navazi do toho, kdo neco vi…
https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-transit-144hour.htm

Pervitinman

Ahoj, to je docela zajímavý dotaz. Poletíme domů ze Zélandu přes Šanghaj, na přestup máme sedm hodin, stojí za to se do města vypravit? A na kolik takový stop over vyjde. Myslím tím Mhd a jedny nudle v centru;-) Díky za odpovědi…

J.
Pervitinman:

Asi 130 USD

J.

Nejakej frustrovanej chytrolin tu pise pod mim nickem J. Letiste je docela daleko, takze doporucuju Train, ale je to parada, obcas jede az 430km/h , bezne 300. Zpatecni jizdenka je 160 yuan. To ale jeste neni centrum, ale je tam stanice metra, jednosmerna jizdenka na metro cca 4 yuan. Cinska svacinka s velkym pivem v obchode 17 yuan. Penize musite vybrat z bankomatu nebo vymenit na letisti, ve meste je docela tezke najit bankomat, ktery bere zapadni karty a obchody berou jen hotovost nebo cinske karty. Visa nebo Mastercard tam neplati……

J.

Navic ten chudak odpovida sam sobe, Jenom pro upresneni. Rychlost 430km/h , bezne 300 je naprosta blbost a Visa nebo Mastercard tam berou na kazdem rohu.

Ted

Šanghaj je na 144 hodin při přestupu na let z Číny pryč bezvízová. Nemusíš se absolutně ničeho bát, prostě vyplníš v Šanghaji arrival card, dostaneš razítko (procedura tak na 3 minuty) a jdeš na maglev. Na Longyang Rd. (konečná maglevu) sedneš třeba na green line a jedeš na mrakodrapy. A s penězma, stačí vytáhnout na Pudongu dolary a on za tebou někdo přiběhne, že ti je vymění. Jen nevím jak moc to je či není legální.

František

děkuji všem za rady a tipy, ten maglev zní moc dobře jakožto železničního nadšence. Ještě se zeptám, nevím či bude znát někdo odpověď, když oba lety Londýn – Šanghaj, Šanghaj – Auckland letím stejnou aerolinkou, jsou zavazadla  nějak přesměrována v útrobách letiště na další let, tak abych je nemusel tahat s sebou? díky

Jan
František:

Františku, v Londýně řekneš, že chceš kufry až do Aucklandu a v Šanghaji se o ně nestaráš a vyzvedneš si je až v Aucklandu.

František
Jan:

díky

Gullmar

Můžete mi někdo poradit? Letím z Prahy  do Vladivostoku s přestupem v Pekingu. Slyšel jsem, že je možnost získat bezplatné tranzitní vízum na 72 hodin. Tak bych si chtěl koupit pozdější odlet z Pekingu o cca 50 hodin a podíívat se do města. Co musím udělat, abych toto vízum dostal, kde žádat, jeli třeba dopředu (někde jsem četl, že  se to hlásí letecké společnosti )  nebo stačí přiletět a všechno vyřídím na letišti? Děkuji moc za odpověď.

Vyrizuje se to az na letisti v Cine.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: