Nový Zéland

Děti školou povinné

Luisa

Ahoj, zvažujeme cestu na NZ asi na pět měsíců. Našim dětem v té době bude 2, 6 a 10 let. Ta šestiletá by měla zrovna nastoupit do první třídy, desetiletá bude v páté. Jde mi o to, jaké jsou možnosti ohledně školy. Má smysl je tam dát na těch pár měsíců do školy? Starší se učí ve škole angličtinu, ale tam bude zcela mimo. Mladší je cizím jazykem nepolíbená. A pokud bychom je chtěli někam dát, vezmou je jen tak ze dne na den? A co školné? Děkuji za všechny rady, jak praktické, tak psychologické 🙂

Zkušenosti čtenářů

Jindra

Prosim Vas jak jste prisli na tento „napad“ respektive co si od toho slibujete? Dekuji za vysvetleni.

Hlavne ta sestileta,

ktora by sa mala ucit pisat a citat, bude mat z novozelandskej skoly obrovsku radost. No a ked sa vratite domov, a pojde do ceskej, to bude dobra marmelada.

Karel
Hlavne ta sestileta,:

To nevadi, ze bude marmelada. Hlavne, ze se to da na Facebook a vsichni budou cumet. A sousedi zavidet.

Luisa

Dobrý den, jsem velmi zklamaná úrovní některých příspěvků, kterých se mi tu dostalo. Očekávala jsem nějaké zkušenosti, klidně negativní, klidně i „jen“ vlastní názor, ale podaný slušnou a kultivovanou formou. Můj původní příspěvek takový byl. Co vás, Karle, vede k domněnce, že toužím po závisti sousedů? A dávání fotek na facebook? Neznáte mě, nevíte, co dávám na facebook, protože kdyby ano, tak byste věděl, že tam nic takového nenajdete. Z příspěvku slovenského anonyma si beru to, že tedy nedoporučuje s dětmi vůbec nikam jezdit. Dobře, děkuji. Co se týče dotazu Jindry, mohu zkusit odpovědět, ale nevím, zda se na oplátku dočkám nějaké rady já, neboť nevím, zda moje odpověď může mít nějaký vliv na obsah té případné rady. Ale zkusím to: chceme si tam zkusit žít pro případ, že by se výrazně zhoršila politická a společenská situace v Evropě, čehož se obáváme. Proto nechceme čekat do 50+ let, až budou děti velké. U nás v ČR nám jinak naprosto nic nechybí, ale nemusí tomu tak být napořád.

Zuzka
Luisa:

Valka v Evrope je nevyhnutelna. Proto na nic necekejte a zacnete jednat. Pokud Vam tam, ale  „naprosto nic nechybi“ tak urcite budete mit problem se asimilovat na NZ. Jedna se totiz o civilizovanou zemi. Jenom dotaz. Jak hodlate legalizovat Vas pobyt „na zkusenou“ na NZ? Jen tak jako turiste? Mate jiz presne informace z konzularniho zastoupeni NZ? Dekuji.

roko
Luisa:

tak za prvé dle mého bude už problém s uvolněním dětí ze školy na tak dlouhou dobu navrch po návratu v tom budou tvrdě plavat i když u té 6-lété by šel asi vyjednat roční odklad respektivě to by byla nutnost !
škola na NZ je absolutní blbost pro dítě to žádný přínos mít nebude navíc angličtina je tam úplně jiná než se učí tady !
ze dne na den to rozhodně nepůjde u státní školy naprosto vyloučeno,takže zbývají soukromé,kde za to ale taky pěkně zacálujete a kontakt by musel proběhnout též nějakou dobu před,ale jak říkám škola na NZ na pár měsíců 10-ti letému dítěti nepřinese vůbec nic !!

Z.
roko:

Navic skolni rok na NZ zacina v unoru a konci v prosinci. Z puvodniho dotazu to vypada, ze by decka zacaly chodit do skoly vlastne az v druhe polovine tamniho skolniho roku. Jak moc to ma smysl, to nedovedu posoudit.
Nevim. Mozna by bylo jednodussi „zkusit emigrovat“ do nejake zeme na severni polokouli.

Luisa
roko:

Díky. Známá právě odjela pracovně s dcerou do USA, a myslím, že pouze nahlásila, že ona nyní bude pracovat jinde a proto dítě musí jet s ní. No a na místě zase nahlásila na spádové škole dítě školou povinné a oni ho vzali. Samozřejmě nečekám, že se dítě naučí něco jiného než přežít v cizině. Museli bychom to ty děti doučit.

Míša
Luisa:

Hezký den, máte nějaké info (www stránky nebo známé, co to již zažili), jak se na NZ dostat třeba jen na sezonní práce a zůstat tam? Pokud byste chtěla reagovat, prosím na [email protected]. Díky 😉 A ať se Vám zadaří 🙂

roko

jinak na NZ můžete trávit bez víza max. 90 dní !
takže na 5 měsíců potřebujete zažádat o vízum u příslušných úřadů!

Matt Groening

Tak to tady jeste nebylo. The Simpsons going to New Zealand!

pdmlynek

Luiso, vítej na HedvabnaStezka.cz .
Máš zajímavou otázku.  Nic si nedělej z toho že někteří lidi zde píšou věci které s Tvojí otázko nemají jic společného; welcome to the internet.  Pokud nikomu neplatíš, tak nikdo není povinný Ti naspat to co potřebuješ.  🙂
Problém je, že se ptáš na cestovatelským portálu.  Zde si píšeme ohledně cestování a neřešíme problémy lidí co se do jiných zemí stěhují.  jsou to úplně jiné problémy.
Najdi si nějaký vhodný expat forum ohledně Nového Zélandu, nebo jiné webstránky pro expats žijící na NZ, kde se takové problémy řeší denně.  https://www.google.com/search?q=expat+new+zealand

pdmlynek

Jinak, chápu že chceš do NZ, někde kde je docela moderní civilizace, velice daleko od problémů Evropy, kam by jsi mohla s rodinou utéct kdyby to prasklo v Evropě.  Nejsi jediná; mnoho preppers to vidí stejně.  Prý mnoho lidí co mají peníze skupují v NZ domy, pozemky, soukromé letiště, apod.
http://www.collapse.news/2015-09-02-worlds-ultra-rich-buying-bug-out-retreats-in-anticipation-of-mass-social-uprising.html

Luisa
pdmlynek:

pdmlynek, děkuju, asi jsem zvolila špatné fórum. Už jsem to pochopila, nicméně myslela jsem si, že i na cestovatelském fóru najdu někoho, kdo tam byl třeba nejprve na zkušenou a posléze se rozhodl tam přestěhovat a něco podobného řešil. Naštěstí jsem mezitím našla i jiné fórum, kde jsou lidé zdvořilí a hlavně mají vlastní nebo zprostředkované zkušenosti k tématu.Pro ostatní, samozřejmě by to na pět měsíců bylo pracovní vízum. O dětech budeme ještě uvažovat. To o Knedlíkově a necivilizované zemi nechápu, blbečky najdeme všude a jak jsem se přesvědčila, hodně jich hovoří i česky. No nic, už vás nebudu obtěžovat, ať máte prostor nadávat zase jinému cizímu člověku, který vám nic neudělal.

Luisa:

No konecne!

Adéla

Nějak nám to rychle uteklo a malá už taky půjde v září do školy. Proto si myslím, že už je nejvyšší čas abych jí začala vybírat školní aktovku nebo batoh. Máte to už někdo prosím za sebou a poradíte mi jak na výběr té správné?

Lucie

Určitě, ono na tom nesmíte hledat úplně nějaké špeky, ale v podstatě jde o to, aby aktovka byla lehká a aby dobře seděla na zádech. Když vlastně vyberete školní batoh, který bude mít dobře tvarovaná záda a bude se dát nastavit na popruzích tak máte vyhráno. Pak se ještě zaměříte na váhu a máte to. Já koupila pro syna do první třídy školní batoh, který váží jen 650 gramů. Ze své zkušenosti bych mohla doporučit se podívat na českou značku Baagl.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: