Mongolsko, Čína, Tibet

Autem do Mongolska

Martin

Ahoj lidi, sice az za delsi dobu, ale chystam se autem jet pres Rusko do Mongolska a zpet pres Cinu a byvale sovetske republiky. Rad bych se tady zeptal, zda mate nekdo podobnou zkusenost a pokud ano, zda cesta probihala v poradku, nebo je napriklad na nekterych hranicich problem s autem, kde jsou problemy s udelenim viza atd. Dekuju moc za jakekoli postrehy a rady.

Martin

Zkušenosti čtenářů

dalich

Projděte si Mongol Rally http://www.theadventurists.com/the-adventures/mongol-rally + videa na to téma na youtube.com a najdete, co hledáte 🙂

jakub

Ahoj
ja se tam chystam taky, v cervnu, zatim cerpam info z knizek, chci tam auto nechat a vratit se letecky, odkaz na info plus jsou tam vypsany nekde i vsechny prechody pro cizince
http://www.mzv.cz/ulaanbaatar/cz/konzularni_informace/mongolsko_informace_pro_cesty_a_pobyt/prijezd_do_mongolska/upozorneni_turisticka_sezona_2007.html
viza je treba do ruska, kazachstanu a mongolska(dal podle trasy) ma mi to vyridit agentura Condor na stepanske ulici, ale vic nez 3 mesice dopredu to nema cenu zarizovat. pokud jsem se dobre docetl tak na hranici(vjezd do mongolska) musis slozit kauci v roce 2003 – 2500 dolaru a dokud z mongolska neodjedes ta ty penize neuvidis, moc toho nevim zatim

martin s.

ahoj do cini ta nepustia autom,leda ze by si zaplatil 4tis.dolarov na mongolsko-cinskej hranici a k tomu ti daju jedneho cinana co bude po celu dobu jazdy s tebou a musis mu platit hotel.kamos nechal auto radsej u znameho v mongolsku a do vietnamu za mnou radsej dosiel vlakom

Martin
martin s.:

ja jsem potkal minuly rok v rijnu chlapika z Nemecka, co jel autem z Mongolska do Ciny a rikal mi, ze je tam s tim trochu problem, ale o takovymhle vydaji nic nerikal. napadlo me jestli by to neslo vyresit jen nejakym transit vizem… zkusim se jeste optat na velvyslanectvich. Kazdopadne diky za informace

mayart
Martin:

No je určitě mnohem lepší na cestu do Mongolska využít vlak a teprv tam si pronajmout auto,co se týče Číny,tam to opravdu není jednoduché,dost obstrukcí a chtějí mít individuální cestovatele neustále pod kontrolou,navíc není jisté zda pustí samotného řidiče-cizince do oblasti Východního Turkestánu,aby se dostal zpět na hranice z Kazachstánem.Jako v případě Tibetu i tato oblast je problémová a čínská armáda a policie je masivně přítomná všude.No přeju hodně štěstí s tímto plánem.

Markoff
Martin:

na Cinu so svojim autom zabudni, naozaj ho tu soferovat nemozes, jedine ak si spravis cinsky vodicak, tych 4000USD za vl. auto mi pride na Cinu este pomerne lacne a cakal by som viac

Markoff
http://www.markoff.biz

Martin
Markoff:

jojo, jak to vypada, tak Cina opravdu odpadne. Dalsi varianta je mit 2-nasobny vizum do Ruska, projet si Mongolsko, pak zpet do Ruska a do Kazachstanu. Tahle trasa doufam, zadny velky zadrhele neskyta…
Mate nekdo informace o cestovani vlastnim autem pres dalsi zeme?? Kazachstan – Kyrgyzstan – Tadzikistan – Uzbekistan – Turkemistan.
Moc diky.

xpavelx
Martin:

Vloni jsem v Mongolsku potkal nejaky Svycary, co to jeli, o zadnych problemech nic nerikali 🙂

Pavel
xpavelx:

Ahoj, pracuji na jihu Mongolska, do Ciny jsem chtel autem v zari, ale nebylo to mozne, min. mongolske auta do Ciny nemuzou. Jestli budete potrebovat nejakou pomoc, ci rady, tak se ozvete.

xkacerx
Martin:

Ahoj,

presne pred rokem jsem vyjel s RAV4 do Vladivostoku pres Kazachstan a Mongolsko.Na hranicich neni zasadni problem, jen to chce trpelivost a dost casu. http://www.youtube.com/watch?v=vXt63IBLVm8

Rupert Jan
xkacerx:

Dobrý den.
Mám nabídku(možná)převážet do Mongolska(Ulaanbaatar)
nějaký materiál nákladním autem.Chtěl bych se zeptat
na cestu jak je to reálné nebo nereálné.Zajímal by mne
stav silnic,možnost tankování,vzdálenosti,bezpečnost
atd,atd.Prostě co nejvíce o této cestě.

Předem děkuji za info. J.R

Dušan
Rupert Jan:

Ahojky jsem šofér s povolání a láká mě nabídka projed nákladákem do Mongolska,ozvete se dík.

Friduča

Zdravím cestovatele, urgentně scháním fotografie z Mongolska… Pokud někdo máte a jste ochotni je poskytnout, ozvěte se mi na mail…

děkuju !

Yarin
Friduča:

Mrkni sem, treba se ti bude neco hodit
https://picasaweb.google.com/czexpedition

Palo
Yarin:

Pozri si našu stránku http://www.mongolrally.sk, my sme to išli v lete 2011, práve cez Stany do MNG a nazad cez Rusko.

Elizabeth
Palo:

Ahoj,
a nechcete me vzit nekdo s sebou ?
ukoncila jsem ted FAMU a delam si ridicak ale v zime bych chtela zase jet objevovat svet

Libor

Martine,
mrkni na http://jurta.webnode.cz – jeli jsme to 2010 žigulíkama a já se tam v květnu 2012 chystám RAV4
a pak tam ještě jedeme na začátku prázdnin 2012, s tím, že v MNG možná necháme auto na další prázdniny!
http://www.jurtaprozivot.cz
Libor

matej

zdravim chcem sa spúytat ci aj hladas niekoho na tuto cestu samozrejme pridal by som sa,, tuzim ist do mongolska a podobne,, ale ta cina sa fakt neda ak hej tak je to dost drahe.. posli blizsie info na moj mail vopred dakujem,,,

matej
matej:

moj mail je [email protected]

Pavel

Hoj,loni sme jeli autem,Polsko,Ukrajina,Rusko,Kazachstan Rusko a nikde zadne uplatky nechteli,na hranicach sme stvrdly aji 5 h ale zadne uplatky nechteli nic,jedinny co nas hodne zdrzelo bylo ze v Kazchstanu delali kompletne nove cesty vsude a po provizornich se nedalo jet moc rychle.

Jakub

jsem ted v Ulambatoru a snazim se nejak zbavit auta abych mohl odleted domu – mate nejake tipy?

Karel

Když jsem byl v Armenii, tak se tam se mnou domlouvali, jestli bych jim nepřevezl od nás žigula. V tu dobu stál tam asi 40 tisíc a u nás pod 20. Žádnej super kšeft to nebude, ale dobrý tip, jak tim autem projet kus asie a pak se ho ještě výhodně zbavit.

Jakub
Karel:

Abych se vyhl placeni income tax za auto musel jsem ve spolupraci s ambasadou zajit na celni spravu auto prenechat mongolskemu statu jako nepojizdne, papirovani stalo asi 300kc prekladatelka 1000kc

Patrik

Zdravým všechny já jsem teď v Malajsii. Tak za rok se chystám zpátky na Moravu a hodlám jet autem nebo jak se dá i třeba pěšky. Samozřejmě přes Rusko. Máte někdo představu kudy autem z Malajsie do Ruska?

david

Par info o ceste autem do Mongolska
V rijnu 2013 jsem jel autem pres Rusko do Mongolska.
Na ruskych hranicich jsem musel zredukovat obsah veci, ktere jsem vezl – na osobu muze byt 50kg, tzn, pokud maji svuj den a vyberou si te, jedes k vaze jako ja a das vsechny veci na ni (mimo tech, co jsou k autu). Me vaha prekracovala o dost tento limit, o kterem jsem se nikde nedocetl. Vratili me zpatky do Lotysska,at prijedu, az budu mit 50kg. Jo a jeste mluvili o tom, ze jsem nesundal se strechy plastovou bednu,kterou jsem mel naplnenou. O tom, ze jedu do Mongolska a beru znamym darky…hahahaaa, to proste nezabralo. Takze jsem veci u hranice v Lotyssku rozdal.
Cesta pres Rusko az na dva useky po cca 15km v pohode.
Cestou jsou tzv. avtostojanky, nekdy oploceny, nekdy ne, kde je hlidany parkoviste, restaurace, treba i pumpa a muzes si zaplatit spani v teple, nebo spis v aute. Naprosto bezpecny, nebo alespon jsem se tak citil. Platil jsem od 50 do 100 R za to, ze v tomto arealu muzu byt.
1R =cca0.65Kc, takze max. kolem 65kc
Na rusko mong hranici vaha nikoho nezajimala. Daji povoleni pobytu auta v Mongolsku. Docetl jsem se nekde v netu, ze je platne pul roku.
Celni prohlaseni se samozrejme vyplnuje pri prijezdu na ruskou hranici, pri vyjezdu z Ruska daji razitko o vyjezdu a dalsi celni prohlaseni je pri vjezdu do MNG. Pri vyjezdu ho taky chteji. Mezinar.ridic.prukaz neni potreba. Nekolikrat me zastavili policajti v MNG a nic nechteli. Uplatky nikde po ceste nikdo nechtel a pri vstupu do Ruska, jak me celnici dusili, bylo jich nekolik a bylo videt, ze jim o uplatek nejde.
Na hranicich prubezna doba odbaveni 4 hodiny.

Byl sice podzim, ale cesta byla nadherna. K Bajkalu cca 10 dni.
Nafta po ceste bez problemu, pumpy v Sibiri nekdy byly cca 60km od sebe, dal tusim ne. Obvykle jsou bliz, o dost.
Obrovske vzdalenosti silnic budovali podel nasi. Vypada to, ze nebude dlouho trvat a silnice bude na mnoha mistech vice prouda. Ted je par pruhu ne celou cestu, ale casteji- nekam ke Kazani.
Rusove ridi solidne a klidne, nejsou to zadni dravci jako my, nebo Polaci.

Zrealizujte svuj sen a vyrazte, drzim palce a verte, ze na cestu budete dlouho vzpominat – v dobrem.

m.pittner
david:

ahoj, o 50 Kg na osobu slyším poprvé. Do jaké míry to byla jen snaha o získání úplatku? Do Mongolska razíme autem a na motorce v červenci.

m.pittner:

Kdyz se podivas do celniho formulare, je tam kolonka do a nad 50kg. Vsichni mistni na hranicich rikali, at dam do 50, nebo me vrateji. O uplatek bych rekl, ze jim neslo. Rikal jsem jim, ze jim to tam necham, ale vubec to nezabralo a rikali, at si to sbalim a jedu zpatky. Ani nebylo videt, ze jsem zahral na jejich strunu. Taky jsem o tom nikdy neslysel, ale mistni, ktere jsem obdaroval mi rikali, ze zdaleka nejsem prvni a casto se u nich lide zastavuji se stejnym problemem. Brnkni na ambasadu, nebo vem pres hranici par lidi do auta. Na kazdyho bude 50kg. Me to v tu chvili nenapadlo. Jinak mistni, jak jsem koukal, v autech nemeli nic, fakt NIC!
Kdyz budes chtit, napis mi na mail a muzem to probrat. Sem jsem tuhle informaci napsal proto, at pri cestovani nikdo neztraci drahocenny cas a radeji se pripravi predem, kdyby neco. [email protected]

Blizko hranice bylo mestecko Zilupe (Lotyssko), nazev hranice si nepamatuju. Alespon nedoporucuju jet pres tento prechod, jestli budes mit nad 50kg!!!

basti

Dovolím si přidat pár postřehů. Cesta do Mongolska přes Rusko a Ukrajinu je asi už docela v pohodě, kamarádi byli loni a jiní několikrát od roku 2004 a vesměs bez problémů. Někde policajti držkují, ale s úplatky to není tak hrozné, obvykle se to ukecá nebo nic nechtějí. V Mongolsku místama dost prudí, mezinárodní řidičák nepomůže, základní je NEDAT řidičák z ruky, jinak ho Mongol strčí do kapsy a možná ho pak budete páčit zpátky dva dni někde v okresním městě! Znám dvě nehezké story na toto téma. Většinou neprudí, ale když je zle, je lepší je hned uplatit a co nejdřív zmizet. Mongolské silnice kromě hlavních tahů na severu stojí za starou bačkoru, s evropským osobákem rozhodně špatný nápad. Důležité je mít dostatek nářadí na výměnu a lepení pneu, defekty jsou zcela běžné! U některých aut není možné sehnat náhradní pláště, tak bacha. Na delší cesty to chce aspoň 2-3 rezervní pláště. Víc info o cestování v Mongolsku tady http://krasymongolska.cz/mongolska-doprava.php – někdy je levnější a jednodušší přiletět a půjčit auto i s řidičem na místě, ušetří to spoustu problémů.

Nurik

Zdravim vsechny.

Vitam Vas do Mongolska.
Jsem z Olgii. Pokud budete mit cestu sem, muzete mi kontaktovat na [email protected]

Kelfka

Chystáme se do Mongolska letos. Najde se někdo, kdo tam byl nedávno autem a poradí?

livot

Uz dlouho o tom take snime, muzete par podrobnosti ( doba cesty, cim jedete, naklady,… ) ? Diky !

kelfka

Právě jsme se vrátili. Jeli jsme Ostrov u Mac. – Altaj – Mongolsko – Bajkal – Ostrov u Mac. Cestovali jsme měsíc, (bohužel nemám více volna) ale dalo se to zvládnout. Najeli jsme 17 500km. Naše auto, na cestách i náš domov Land Rover dostalo obrovskou pochvalu, protože terén byl opravdu hodně náročný. Náklady upřesním. Hrubej odhad byl 30 000,-kč.

K
kelfka:

kelfka: To opravdu cesta autem jak pises vysla na 30 tisc ? Rad bych jestli se mi ozves na [email protected]

Zuzana

Ahojte, prosim vás – neviete ako je to autom cez čínu? Vlastným – s CZ alebo SK značkami. Cez rusko do číny, vietnamu a thajska??? Musí sa platit za vstup? Pustia nás vôbec? Je tam k nám nanútený sprievodca? Citala som, že už teraz to nie je problém, ale každý článok hovorí niečo iné. Má niekto skúsenosti? Dakujem

Zuzana:

To by mě zajímalo, kde jsi četla, že to už teď není problém. Zásadních problémů je tam tolik, že není možné, aby během krátké doby najednou zmizely. Stačí si přečíst toto:
http://www.hiddenchina.net/web/eng/reisen_china_trips/self_drive_tours_own_vehicle.html
I kdyby jste po zaplacení min. nějakých 7000 USD agentuře za 1 směr projeli (a podařil se, nevím za kolik, projet i Vietnam), tak na co vám proboha bude v Thajsku terénní auto? Na hezké pláže ani do Bangkoku se s ním nedostanete, spát v něm v tom horku nepůjde…

Zuzana

Ahoj,
dakujem za odpoved a clanok. No, pozeravam motorkarske prispevky a tam casto opisuju prechod s motorkou a potom sa pohybuju po cine a vietname a podobne. Myslela som, že to teda je tak aj s autom. Alebo nieco v tých videach nie je povedané, ked opisuju ako nikde nemali s nicim problemy. Ok, ako vidím, tak takéto dobrodružstvo asi nebude najlepsi napad. Nejde o to, že chceme doviezť auto do Thajska – slo o tie zážitky a dobrodružnú cestu. Ale pri toľkých komplikáciach je asi schodnejšie cestovat po európe a do ázie letecky… Chceli sme zakotvit v Chiang Mai, a v thajsku dost ludi jazdi na terennych autach, no ale viac na skutroch urcite. Ale neslo o to nieco usetrit, skôr o dobrodružstvo z cesty. Do lietadla vie sadnut každý… Tak sme chceli niečo iné skúsiť.

m.
Zuzana:

pozri si chalanov co nedavno presli trasu zo Slovenska az k Thajskym hraniciam.  Na Lade. Dalej ich nepustili kvoli technickemu stavu vozidiel a nejakej byrokracii.  🙂 Cez Myanmar musis mat cestovku ktora sa za teba zaruci a robi ti nohsledov, rovnako aj motorkari musia mat sprievod. Samozrejme za vsetko si dobre zaplatis. V inych statoch musis mat ich lokalnu espezetku ktoru kupis na hranici, a odovzdas pri vystupe z krajiny. Nora z Holandska pise, ze cesta na motorke az na Bali ju vysla 12.000 eur vratane hranicnych poplatkov.  Tusim len bicykel je bezproblemovy v Barme, prinajhorsom ta do nezelaneho smeru cez checkpointy ani nepustia.  Urcite drzim palce, taketo transkontinentalne vypravy mam rad a jasne ze sa daju realizovat. Vzdy je to len otazka vasho rozpoctu. Daj vediet ako pokracujete. Ahoj 🙂

Peter K3
Zuzana:

Šli sme tam na felde a naspäť. Viac v kamosovom blogu.
http://www.svetom.xyz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: