HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Filosofie Kapského Města aneb kterak Češka do Afriky jela

V Cape Town jsem byla celou letošní zimu. Chodila jsem tam do školy a bydlela v hostitelské rodině. Nikoho jsem tam neznala a letěla poprvé v životě letadle, sama a mimo Evropu vůbec. Byla jsem t.č. nešťastná a chtěla vidět africké slony, nadechnout se na Mysu dobré naděje a zažít lidi, co spolu držej, to byl můj hnací motor. Souhlasně přikyvuju k tomu, co jsem se tady od Zuzky Sindlerové dočetla, snad až na ty ceny. Já žila ve dvou čtvrtích (Sea Point and District six) a ceny mi připadaly dost podobné těm našim, zcela upřímně. A co se týče vztahů, asi jak kde, troufám si přihodit. Sama jsem si tam vztah našla a dost přátel. Srdečnost a upřímnost je tam u lidí, podle mě, na prvním místě, a že by si nějak zvlášť mezi sebou nebo ze mě někdo utahoval, to nevím. Spíš rádi vyprávěj a nejsi jim cizí. což je moje krevní skupina - bavit se se všema a poznávat charaktery. Vím, že se tam vrátím, koneckonců, rodilý Cape Townák sem za měsíc přiletí na návštěvu, takže vztahy udržuju, ale kdo tam nebyl, težko popsat, o co se to tu snažím, trochu negramotně.Fotky velký pětky z Game reserve, Table Mountain nebo Lions Head či Town ships, kde jsem dělala pro neziskovku chvilku) a mé vyprávění přátelům mi stále dokazuje, že i po dvou měsících, co jsem zpátky, mi tluče srdce jako o závod, když zavřu oči a cítím oceány, vidím zvířata kolem sebe, usměvavé bílé, černé, barevné, snědé, blond, modrooké, vietnamské atd. ..lidi s úctou ke svý víře, protože za to se tu lidi nenapadají - za původ a víru (a to nechytračím, přítel z Cape Town je bývalý policajt a něco o tamějším zločinu ví). Ano vraždy časté a znásilňování, ale to je všude a pokud holka není hloupá nebo najivní a nejde jako jsem šla já jednou v noci po Main Road úplně sama a nesnaží se svou vůní a značkama či krátkou sukní zapůsobit, pak stačí pokora a neměla by narazit na problém. Ale už s tímhle jsem nasedala do letadla, že budu pokorná a všemu otevřená. Snad proto jsem si odvezla zážitky zcela odlišné od studentů ze školy nebo běžných rodin "na dovolené" v JAR. :)
05. 06. 2014, 10:41:44
Rád jsem si přečetl po dlouhé době pravdivý článek o Kapském Městě a JAR vůbec. Žiji tady už přes tři a půl roku a většinou jsou články dost nepravdivé a zkreslené. Gratuluji a snad to přivede více krajanů objevit tito krásnou zemi :)
13. 07. 2014, 13:11:39
Lenička
Lenička

Moc se mi líbí oba články.Ocitla jsem se zde náhodou při hledání informací o tomto skvělém městě.Plánujeme se tam tak na dva roky z pracovních důvodů přestehovat.Pokud toto ted čte Jakub Vanek budu moc ráda když mi doporučí klidnou a bezpečnou čtvrt na bydlení s pejskem.Díky

03. 11. 2015, 23:01:54
Petra
Petra

Ahojte, mam pracovne moznost se prestehovat kvuli projektu na pul roku az rok do Cape Town. Tuhle moznost peclive zvazuju, nicmene mam taky pejska a vubec netusim, jak je tam zivot se psem realny? Budu moc vdecna za jakoukoliv odpoved (prispevek je stary 4 roky, tak nezbyva nez doufat, ze se muj dotaz k vam dostane). :)

13. 07. 2018, 22:55:37
zdenka vostrovská
zdenka vostrovská

Tak to mě moc těší, vypravila jsem se do CT další rok znovu, na dalšího čtvrt roku a vrátila se květen 2015.  Jak se vám tam daří a co že tam děláte? Tuhle zimu to už asi nestihnu,ale až zas poletím, ráda se tam s Čechem potkám :) Mějte se krásně, ZV

02. 01. 2016, 13:06:02
Stanislav Kočvara
Stanislav Kočvara

Zdravím,

9-13.5.2016 budu v Cape Town na konferenci. Rád bych tam pak zůstal o něco déle (cca týden) a trochu využil tento čas k nějakým výletům. Zajímá mně safari, národní parky a obecně příroda.

Jakékoliv doporučení od lidí, co už měli to štěstí Cape Town navštívit, vítám a případné setkání s krajanem, co by tam zrovna pobýval (třeba na večeři) může být také příjemným zpestřením :-)

Stanislav Kočvara, stanislav.kocvara@gmail.com

31. 01. 2016, 14:20:58
Dita
Dita

Az tu budete, tak se ozvete pres FB stranku Cesi a Slovaci v JAR a treba se s nekym domluvite na setkani...

25. 02. 2016, 19:12:54

http://www.travelandleisure.com/local-experts/cape-town/where-go-safari-near-cape-town

31. 01. 2016, 15:12:44
zdenka vostrovská
zdenka vostrovská

to: stanislav.kocvara@gmail.com

Stále hledáte info,lidi atd.? Byla jsem v C.T. další rok znovu na čtvrt roku, mám zde pár přátel, kteří se v C.T. narodili a věci spojený s výletama,levným bydlením aj. jsou pro ně vítaný, dejte vědět, zprostředkuji kontakt. V budoucnu se do země mám v plánu vrátit.

Zd.

27. 07. 2016, 20:39:10
David Konvalinka
David Konvalinka

Dobrý den,

jedu do Kapského města koncem února 2017 na konferenci, budu mít volný jeden až dva dny. Pokud byste mi mohla poradit, případně dát kontakt na někoho, kdo by mi věnoval svůj čas a vzal mě na Stolovou horu, na pobřeží nebo provedl městem, moc bych to ocenil.

David Konvalinka, davidkonvalinka@seznam.cz

14. 01. 2017, 01:11:12
David Konvalinka
David Konvalinka

Dobrý den,

jedu do Kapského města koncem února 2017 na konferenci, budu mít volný jeden až dva dny. Pokud byste mi mohla poradit, případně dát kontakt na někoho, kdo by mi věnoval svůj čas a vzal mě na Stolovou horu, na pobřeží nebo provedl městem, moc bych to ocenil.

David Konvalinka, davidkonvalinka@seznam.cz

14. 01. 2017, 01:11:50
Jenda
Jenda

Hezký článek, je poznat, že tam to děvče opravdu nějaký čas bylo (-:

Co se týká závěrečné rady, jen cituje Komenského, což dokazuje, jak předběhl svou dobu.

18. 07. 2018, 11:23:51

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dobrá cena existuje, ale ne pro nakupujícího.
Sponzorováno