HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Jak správně pečovat o funkční oblečení, aby neztratilo své specifické vlastnosti?

Borek
Borek

Bohužial mi tu chýba jedna základná informácia. Pranie odevov z membránou by sa malo robiť iba vo veľmi mäkkej vode, najlepšie v dažďovke. Pranie v klasickej vodovodovej vode zanáša prieduchy v tkanine a zmenšuje svojimi usadeninami póry, ktorými uniká para von . Ak už takúto možnosť nemáte, tak aspoň po vypraní poriadne opláchnite opraný odev v dážďovej vode. Pozor - zmekčovače vody nefgungujú.

15. 09. 2018, 10:25:33

Děkujeme za doplnění!

17. 09. 2018, 08:19:26
Zbyněk
Zbyněk

Pobavilo mě, že funkční membránové oblečení neztratí svojí funkci:) Vždycky jí ztratí, nepojzději den po uplynutí záruky:) Samozřejmě záleží na intenzitě používání, značce atd. Ale do dvou let teče spolehlivě do kalhot i bundy, o botách ani nemluvím. Pouze kalhoty Schwarzkopf mi jednou vydržely těsnit téměř tři roky, ale pokud někdo není milionář, membránovky jsou opravdu na max. dva roky a že už jsem vystřídal značek a typů. Je to jedno, každý oblek i bota se hýbou a membrána se prostě opotřebí, žádné praní a impregnační přípravky to nevyřeší. Pozná se to jednoduše - dokud se člověk v zapnuté bundě potí, je to dobré, jakmile se potit přestane a cítí se v bundě / kalhotech dobře, běda mu v dešti :)

24. 09. 2018, 12:18:17
Tonny
Tonny

Vyzkoušel jsem několik přípravků na impregnaci a zatím nejspokojenější jsem byl s Collonilem Carbon Pro Co se týče praní, tak jsem doteď pral asi s obyčejnými gely, ale vyzkouším ten impregnační prací prostředek. Jsem zvědav jaký to bude mít efekt. Jinak naprosto souhlasím se Zbyňkem, časem se to prostě onosí ať už se jedná o sebekvalitnější materiál a značku. S tím se prostě musí počítat. Správná péče může zabránit zničení funkčního oblečení, ale životnost mu nijak zvlášť neprodlouží.

07. 10. 2018, 22:03:13

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Žádná hora není dost vysoká, žádné údolí není dost hluboké...
Sponzorováno