HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

EXPEDICE: Tomáš Hruška vyměnil kancelář za cestu Indonésií na motorce

marushka.sk
marushka.sk

Ja by som este spomenul snad najdolezitejsi fakt o Jave - je strasne preludnena. Na juhozapade ostrova to este ide, ale akonahle sa dostanete k vacsiemu mestu - a tym sa neda vyhnut - tak ste v momente v hodinovej kolone. Nepomozu ani skratky cez chodniky, blato ci inak. Tam uz su taktiez miestni..

Java = najludnatejsi ostrov na Zemi. A to netreba zabudat.

Skusal cestovatel Flores? + zaujima ma ako bude hodnotit svoje 7 tyzdnove putovanie Indoneziou so spomenutym najvacsim dobrodruzstvom s odstupom casu a po proku v Ausii.

16. 08. 2018, 09:20:19
Tomáš Hruška
Tomáš Hruška

Zdravím, ano, to zmiňuji, že Jáva je populací největší ostrov.

Já to bral spíše jako výhodu, stánky s jídlem jsou na každém rohu, místní často u silnice prodávají láhve s benzínem, což se mi také hodilo a nemusel jsem tak řešit kde je další pumpa. To samé platí o opravnách, když jsem např. píchnul, nikdy nebyl problém nalézt blízký servis.

Ve velkých městech je doprava horší, jak píšete, ale s motorkou se to dalo většinou prokličkovat mezi auty, člověk se toho nesmí bát :-) Nejhorší pro mě byla Jakarta (tam jsem byl jen 3 dny po příletu ze Singapuru) a pak turistický jih Bali - Denpasar, Kuta, Canggu.

Na Flores jsem se zatím nedostal, ale určitě to mám v plánu, ideálně společně se Sumbawou a Komodo ostrovy. Ta příroda je tam magická :-)

21. 08. 2018, 15:58:37

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Škoda každého neroztrhnutého pytle.

VYBAVENÍ NA CESTY

Sponzorováno