HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Recenze: Sušené maso Indiana Jerky – česká energie sbalená na cestu

Michal
Michal

Oba recenzenti potvrdili mýtus o energetickém obsahu masa. Stačí se podívat na obal výrobku a je jasné, že i v sušené podobě jsme na 1000 kJ/100g, to znamená, že rýže nebo pohanka mají o 50% energie víc při stejné hmotnosti.

Sušené maso je především zdroj bílkovin pro delší cesty, ale o energetickém efektu při kratších výletech lze úspěšně polemizovat.

13. 06. 2018, 13:17:20
Martin Slezáček
Martin Slezáček

Jak myslíš potvrdili mýtus? Však v mé části recenze je uvedeno: "Sušené maso Jerky jsem používal vždy jako doplněk klasického jídla. Malé pytlíčky (25 g) jsem konzumoval často jako svačinu." nebo další: "Velmi se mi osvědčilo dělat krátké zastávky, během kterých jsem do sebe dostal něco bílkovin, tuků a cukrů." Je to tedy myšleno tak, že samotné sušené maso mi nestačilo, což mi spíš přijde, že vyvrací mýtus o energetickém obsahu masa.

13. 06. 2018, 14:50:24
Michal
Michal

"Oba recenzenti" asi nebyl vhodný termín, spíš recenzentka a editor. Neberte to osobně, jenom jsem chtěl upozornit na fakt, že sušené maso fakt není energeticky vydatná potravina, když ten PR článek spíš naznačuje opak.

energie sbalená na cestu

Jerky jako zdroj energie při lezení.

maso zasytilo a dodalo potřebnou energii k dalším výkonům

lehkou stravu s nízkým obsahem tuku (max 4 %), která ale obsahuje bílkoviny z masa (50 %) a je energeticky velmi vydatná

14. 06. 2018, 21:27:25
Pajimir
Pajimir

Dle speciálních jednotek jediná energie zbalená na cesty v co nejmenší gramáži je tyčinka snickers a k tomu pytlík majonezy třeba helmans, kombinace chuťově příšerná ale 100pro funkční.

18. 06. 2018, 13:33:47

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen mrtvá ryba plave s proudem...
Sponzorováno