HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Vyzkoušejte táboření i v zimě! Polárník Václav Sůra radí, jak na to

Zbytečný článek
Zbytečný článek
Jakou zvolit vhodnou izolaci (karimatku a spacák) na sníh? Léta jsem to testoval, zkoušel a teď mám pod spacákem naprosto dokonalou izolaci. Prozrazovat to nebudu, je to moje polárnická „vychytávka“.

Docela by mě zajímalo, proč se tedy člověk s takovým uvažováním vůbec o nějaká moudra dělí. Ještě bych pochopil, kdyby řekl, že nebude zmiňovat konkrétní značku či výrobce, ale že používá jako první karimatku s takovými a makovými vlastnostmi, na ni potom onakou s tím či oním a nějakým koeficientem atd.

Článek je plný všeobecných věcí, které jsou doslova v každém článku na toto téma. A když došlo na jediný skutečně konkrétní dotaz na vybavení, které si vyladil tak, aby to pro jeho používání bylo optimální, tak odpoví takto, tzn. tím ten článek o ničem jen zabije. Super. A důvod? Aby se smál pak lidem okolo, kterým bude od země zima? Nebo je to homemade výrobek a bude si ho patentovat a nechce, aby mu byl "nápad" ukraden? Tož ať se s ním klidně zadusí :P

08. 01. 2018, 14:23:48

Dobrý den, mrzí nás Váš názor na věc, ale i tak za něj děkujeme. Pokusíme se být v budoucnu víc neústupní, jako autorce mi ale přišlo, že má pan Sůra právo své osvědčené tajemství neprozradit. Co funguje jednomu, navíc nemusí vyhovovat jinému, jak sám uvádí, jde o léta zkoušení a omylů. V článku jinak zazněla řada dalších praktických rad, ale samozřejmě kritizovat je vždycky ta snadnější cesta.

09. 01. 2018, 07:10:23
Tomáš
Tomáš

Přesně tak, po tomhle jsem si o pánovi něco pomyslel a přestal dál číst.

09. 01. 2018, 10:05:43
Vítek
Vítek

Pro ty, kteří nechtějí komentovat lidské kvality pana Sůry, ale opravdu je to s těmi karimatkami zajímá, doporučuji otevřít Svět outdooru 2/2016. Na straně 61 je na fotce vidět ležení pánů polárníku (Sůra a Petr Horký) při přechodu jezera Khuvsghul. Odhaduji to na nějakou silnější nafukovačku mezi dvěma obyčejnými pěnovými karimatkami. Hádám, že spodní bude sloužit i jako ochrana proti propíchnutí té nafukovačky, horní pak asi také, na příklad při neopatrném zacházení s nožem při přípravě večeře. Plus lepší izolace jako bonus :-)

09. 01. 2018, 12:11:34
Phil
Phil

fotka ve větším rozlišení: https://1gr.cz/fotky/idnes/16/072/org/JSK64ac92_foto_LedLenser.JPG

13. 01. 2018, 00:42:14
KamilP
KamilP

A pro ty co nechtějí hledat: Do spodu používá alumatku, potom nafukovacku a na závěr penovou karimatku.

21. 01. 2018, 19:53:32
P. Krupka
P. Krupka

Na idnesu to dnes 26. ledna popsal bez problémů... a jsou tam i další zajímavosti!

26. 01. 2018, 11:13:58
Johny
Johny

Mě by zajímala ta část s dýcháním do spacáku. Chápu, že když je zima a zabalím se do kapuce péřového spacáku, tak vydechuji vlhkost, která spacák během noci namočí a peří už pak na výpravě neusuším. Dvě nebo tři takové noci a ve spacáku bude zima, navíc při každém balení takto vlhkého spacáku degraduje pěří v celé horní části spacáku (vlhkost se roznese). Jak toto řešíte? Nějakou kuklou a tlustou čepicí, takže si pak kapuci nezavíráte? Jak do spacáku nedýchat a být při tom v teple? Děkuji za radu.

08. 01. 2018, 22:44:35
KamilP
KamilP

Svršek spacáku je kolem brady vždycky vlhký, ale k samotnému peří se moc vlhkosti nedostane. Potom jen odloupeš zmrazky.

09. 01. 2018, 21:35:12
Roman
Roman

Zajímaly by mne ty boty do -100°C, kdo je vyrábí a příp. kde se dají koupit ?

13. 01. 2018, 20:47:35
KamilP
KamilP

Pan Sura používá boty Sorel. Do suché zimy doporučuji Mukluks.

21. 01. 2018, 19:50:10

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je jeden velký risk. Tak se neboj riskovat a cestuj!
Sponzorováno