HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

DISKUSE

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Buďte za vodou aneb jak zahnat žízeň na cestách

Michal
Michal

Mám 2 Steripeny a Sawyer mini. Steripen na 4xAA nikdy nefungoval (baterky skončily po 1 ozáření), na ty drahé malé baterky jede. Jednoznačně ale vítězí Sawyer. Je dobré s sebou mít navíc PETku s uřezaným koncem, aby v ní nevznikal podtlak a nechat vodu v místě táboření přes filtr překapávat do ešusu. Jinak je potřeba vyvíjet tlak a i to trvá u mini dlouho. Dávat špinavou vodu do vaku mi přijde škoda. Pro skupinu a nedočkavce bych doporučoval pár gramů navíc a koupit větší model.

Lituji, že jsem něco podobného neměl před dvaceti lety, ušetřilo by to spoustu kilogramkilometrů tahání vody. Když člověk ví, že mu stačí kaluž, je úplně v pohodě.

29. 12. 2016, 21:10:22
And
And

http://vybaven.cz/varice-a-jine-nacini/velky-test-filtru-a-jinych-prostredku-na-upravu-vody/

30. 12. 2016, 15:54:48
kacero
kacero

taky pouzivam sawyer a musim uznat ze je to vyborna vec. od te doby vodu neresim nikde. skoro vsude najdete pri nejhorsim nejakou kaluz.

30. 12. 2016, 19:46:19
Pavel
Pavel

pěkny test co sem dal And, už jsem ho četl co ho vydali, filtry Sawyer i Katadyn jsou na nic, jsou to zbytečně vyhozené peníze, mám Sawyer mini a Katadyn hiker pro, ale už je nepožívám, lepší je třeba Life Systems Chlorine Dioxide Tablets

31. 12. 2016, 12:02:49
Michal
Michal

Díky za odkaz na test. Sawyer kvůli tomu nevyhodím, ale kdybych chtěl používat silně znečištěnou vodu, asi budu volit jiné řešení.

01. 01. 2017, 16:09:54
Ivanka74
Ivanka74

Super článek, díky :) Dostala jsem se sem tak trochu náhodou při hledání filtrace vody do domu, kterou tam čerpáme ze studny přes domácí vodárnu, ale  příští rok bychom rádi vyrazili někam na cesty, nejspíš do Indie nebo do Vietnamu, takže se nám rady budou rozhodně hodit. Díky :)

25. 11. 2017, 17:53:36
Luděk
Luděk

Zdravím,právě hledám to samé. Našli jste něco? Diky za odpoveď.

15. 12. 2018, 14:58:55
Rikuška
Rikuška
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
24. 01. 2018, 17:27:31

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nechval dne před hotelem.