HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

7 rad, jak vybrat cestovatelský foťák

Jirka Třešňák
Jirka Třešňák

Moc děkuju za skvělý článek!

13. 09. 2015, 22:36:28
Tomas Ryba
Tomas Ryba

Ahoj, diky za clanek. Prave vybiram fotak na delsi a narocnejsi cestovani, takze bych chtel odolny. Muzes mi prosim rict co si myslis o Olympus TG-4 (chtel jsem TG-2, ale kdyz starsi rady nedoporucujes...?) Dekuji

20. 09. 2015, 14:32:22
Jakub
Jakub

Máte i zkušenosti s fotoaparátem Canon Powershot G16? Díky za informaci :)

22. 09. 2015, 13:22:11
radka
radka

Porovnával jste i první RX Sony I. s temi vyššími moely RX ? dík za odpověd...

22. 09. 2015, 13:30:00
Martin
Martin

Nemam moc kritiku v diskusich. Ale jak autor pise, hodne dela kompozice. Proto bych se moc nechlubil fotkou holcicky. Ta fotka me neprijde moc povedena a kompozicne pekna. Ale mozna to byl zamer ;-)

23. 09. 2015, 14:08:46
Karlos
Karlos

Přesně k tomu jsem došel při výběru foťáku, koupil jsem ti tenkrát novinku Nikon D3200 a jsem velice spokojený i když za stejnou cenu jsem mohl mít D5100. Jen objektiv jsem chtěl s větším rozsahem a vzal jsem tedy 18-105, což mi zatím vyhovuje a dostačuje.

24. 09. 2015, 15:57:21
sarimak
sarimak
A dalsi rada pro bezzrcadlovky: nekupujte nove, ale pouzite z weboveho bazaru primo od majitele (napr. z toho co se jmenuje jako kombinace nakupni galerie naproti Kotve a jmena Asterix ;-). Pripojuju se k chvale Fuji X-E2 se kterou spolu s dokonalym setovym objektivem 18-55/2.8-4 jsem byl s batohem na Bali i Sri Lance a kterou vozim na cesty pod stan po Francii. Diky sumu podobneho filmovemu zrnu se s ni da fotit na ISO6400 (a to jsem u zrcadlovky Nikon D3000 fotil max na ISO800 a u D7000 max na ISO1100 - obe maji stejne velky snimac jako Fuji, jen jinou, horsi technologii). Navic setovy objektiv ma neobvykle velkou svetelnost (pri zachovani rozumne malych rozmeru i vahy) a je jak dostatecne ostry i bez pricloneni, tak ostri rozumne rychle a dostatecne presne i bez pricloneni. Oproti napr. Tamron 17-50/2.8 VC, ktery sice mel lepsi svetelnost na portret, ale tak mizerne ostril ze jsem stejne musel priclonit na 4 a diky osklivejsimu bokehu vypadalo rozmazani pozadi hur, je to neuveritelne zlepseni. Navic fotak s objektivem vazi stejne (0.5kg) jako ten Tamron samotny (a D7000 telo vazilo dalsich 0.75kg - pri lezeni po zebrikach ve Slovenskem raji to uz nebylo prijemne), Balijske tance ve spore osvetlene hale bych s Nikonem nevyfotil nebo by nekoukatelne sumely (ISO 2500-4000, 1/200s, f4 na 55mm). Dalsi uzasna vec je AutoISO s vynucenim minimalniho casu zaverky - zvysuje se ISO, jen pokud nelze dosahnout dostatecne rychleho casu. Proc tohle treba D7000 neumela? Dalsi uzasna vec, barvy v JPEGu - zelena na krajinkach neni hnusna jako u Nikonu, pritom modre prechody na obloze a mraky jsou podobne nadherne jemne. Automaticke vyvazeni bile se trefi mnohem casteji (Nikon nedovedl dobre prechazet mezi sluncem a stinem, o podzimni hnede v lese nemluve), Ale co u mne vyhralo, je uzasne ovladani - kompenzace expozice na dedikovanem kolecku, clonovy krouzek na objektivu a max cas zaverky od AutoISO na funkcnim tlacitku vedle spouste. Zena s sebou nosi kompakt Fuji X-20 se stejnym typem snimace (sum dobry i na ISO 3200 - a to je to kompakt!), o malo lepsim rozsahem ohnisek (ale pomer stran jen 4:3 cili na krajinu horsi) a lepsim rozsahem svetelnosti (2-2.8). Balijske tance by uz nedal, ale vsechno ostatni ano - pri prezentovani fotek nepoznam rozdil dokud nezvetsim obrazek do 1:1.
07. 10. 2015, 20:05:33
sarimak
sarimak
Jeste doplneni proc bazar pro bezzrcadlovky je bezpecny (zatimco pro zrcadlovky musite vedet co delate): Jiny system ostreni - bezzrcadlovka si ostre misto najde sama koukanim na vysledny obraz (zpetna vazba), kdezto zrcadlovka musi vic verit tovarni kalibraci (prima vazba - a ta kalibrace miva problemy; autorizovany servis pak casto musi optimalizovat na siroka nebo dlouha ohniska a ta opacna ostri hur - zdravime Nikon i Pentu s Tamronem). Staci se podivat na fora s diskusema o FF/BF (front/back focus) problemama u zrcadlovek a u bezzrcadlovek.
07. 10. 2015, 20:11:18
Zdeněk
Zdeněk

Děkuji za článek, se vším 100% souhlasím. Při mých cestách jsem se ale setkal s největším problémem, právě dva objektivy.

V džungli vidím brouka, vidím opici na stromě. Je mokro nebo prach. Musím reagovat rychle. Výměna objektivů byl pro mne problém. Vyřešil jsem ho nákupem objektivu Tamron 28-300mm. Myslím, že to je první „snesitelný“ objektiv s tímto rozsahem. Ano profesionálové to asi poplivou, ale nemám dojem, že by se kvalita mých fotek zhoršila. info@vietnamista.cz

05. 11. 2015, 20:30:37
Honza
Honza

Mne přijde ideální kompakt s výměnným objektivem - osobně používám seťák + širokoúhláč a supr. Dřív jsem tahal x-kilovou zrcadlovku, do toho bych už znova nešel. Btw. i foťáky se dají koupit za dobrej peníz, stačí sledovat slevové servery jako třeba Heureka nebo tohle https://www.slewik.com/cs/elektro-akce-levne-vyprodej/fotoaparaty/ , třeba foťáky II jakosti jsou díky akcím a výprodejům k dostání se slevou až 60%.

28. 10. 2017, 12:33:19
Petr
Petr

Ahoj, chtěl bych manželce vybrat nějakou základní zrcadlovku a přemýšlím konkrétně nad tímto modelem: https://www.expert.cz/canon-eos-1300d-18-55-dc-75-300-dc/ , který by měl být vhodný pro amatéry a snad by měl být ideálním kouskem pro učení se s tímto typem fotoaparátů, co myslíte? :-)

15. 12. 2017, 17:15:25
Zdenek
Zdenek

Dobrý den, řeším takové dilema. Jezdím na motorce a jsem vlastníkem canon eos 450D, ted mi na něm odešel objektiv, tudíž budu muset schánět nový. Řekl bych že jsem fotograf začátečník, objektiv jsem měl základní 18-55mm. Přemýšlel jsem, jestli by nebylo lepší koupit na cesty nějaký menší kompakt, cca 10 000k-12000kč. Myslíte si, že se kvalitou fotek dostanu výše než s moji zmíněnou zrcadlovkou? Má to cenu přecházet? Nebo mám koupit kvalitní objektiv? a ma to ještě cenu na tuto zrcadlovku? děkuji za informaci

14. 05. 2018, 13:22:32

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Žij svůj sen.
Sponzorováno