HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

FOTOREPORTÁŽ: 24 hodin s Indickými dráhami

Zážitek na celý život a na takový se nezapomíná !
23. 03. 2015, 18:18:38
Krásně napsané, ale realita ještě zřejmě horší, než jsme mysleli....
23. 03. 2015, 20:26:50
olin
olin
Něco sem už procestoval, ale z této země sem měl opravdu septický šok... To je největší žumpa na světě... Uznávám, že chyba mohla být ve mně, páč sem na to nějak nebyl připraven...
24. 03. 2015, 17:24:12
Gabka
Gabka
Super článek, pěkné fotky. Jsem ráda, že nejsem v rodině jediný blázen, co furt někde lítá ;-)
25. 03. 2015, 08:44:00
Katherine
Katherine
Musím říct, že já jsem si indické vlaky užívala, sleeper class mi připadala skvělá (neustále "chodící" jídlo, chai a možnost se natáhnout? Sen!), ale ta zima na nočních spojích byla opravdu hrozná. Cestovaly jsme na přelomu ledna a února a příště bych si rozhodně přibalila pořádnou deku. Nicméně od návratu na Indii pořád myslím. Člověka tam může štvát tisíc věcí, ale musí uznat, že je svým způsobem magická. Hlavně pod horami :)
26. 03. 2015, 21:05:22
Romana
Romana

Musím naprosto souhlasit s tím, že Indie je magická...při cestování tam, jsme zažili krom příjemných chvil i chvilky dosti perné...kdy jsem měla dost strach...spousta věcí mne štvala, ale na druhou stranu, od svého příjezdu na Indii stále myslím a stále mne to láka se tam vrátit....A cestování vlakem je opravud skvělý zážitek, škoda to nezkusit :)

20. 06. 2017, 12:31:21
Krása! Téměř přesně to popisuje naši cestu - z Varanasí do Delhi, která místo 13 hodina trvala 21...celé zpoždění jsme nabrali po cestě a vůbec jsme o něm nevěděli, takže jsme strávili cca 6 hodin připraveni vystupovat :) díky za připomenutí
31. 03. 2015, 14:14:08

Díky za člálněk. Má dřívější zkušenost cestování po Indii v lakem byla veskrze pozitivní, proto jsem se rozhodl, že při mé další návštěvě (od listopadu do ledna) využiji jako jednu z forem cestování po Indii opět vlak. Tentokrát mne čeká cca 105 hodin cestování vlakem (alespoň takto to vychází dle jízdního řádu) tj. v součtu cca 6500 km, Snad bude i toto mé cestování méně skličující než byly zážitky popsané v tomto článku. Ať už využijete pro cestu vlakem kteroukoli třídu vždy je dobré vybavit se nějakou přikrývkou, teplým oblečením případně i šátkem kolem krku. Klimatizaci mývají nastavenu na minimální tepltu, a v neklimatizovaných vozech zase dost často hodně profukuje. Toalety a hygiena - prostě člověk musí občas udělat nějaký kompromis (hygienu pomohou různé řešit desinfekční prostředky).

02. 11. 2015, 09:52:49
tibor
tibor

pěkné. mám podobné zkušenosti a tak jsem si i trochu zavzpomínal při čtení článku :-)

20. 12. 2016, 16:09:02
Dan
Dan

cestovani vlakem v Indii se nezapomina, pres 40hodin v Goa Expressu z Agry do Vasco de Gama. Bomba!

08. 06. 2018, 07:14:02

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Ľudia cestujú do vzdialených krajín, aby sa fascinovane pozerali na taký typ ľudí, ktorých doma úplne ignorujú.
Sponzorováno