HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Gastronomický průvodce Gruzií

Jen doplním: Chinkali jsou nejen masové, ale mohou mít i různé jiné náplně bez masa - nejčastěji houby nebo brambory. Za vyzkoušení stojí určitě i pchali (rozemleté ořechy se špenátem nebo řepou) nebo lilky s namletými ořechy. Další skvělá jídla jsou smažené houby - buď celé hlavy, nebo nasekané se zeleninou (čašušuli). Na kocovinu je pak nejlepší polévka čakapuli s estragonem (existuje i v bezmasé variantě z hub). Naopak zcela bez chuti, byť velmi tradiční, jsou kukuřičné smažené "karbanátky" mčadi.
28. 06. 2014, 00:31:34
Bohužel z kapacitních důvodů jsem nemohla do článku nacpat vše, co bych chtěla :) Ale všechna výše zmíněná jídla jsou výborná. Chinkali se bez masa připravují, ale nejčastějíš varianta je s masem a většina Gruzínů když už bezmasé chinkali konzumuje tak v postním období, kdy sa maso jíst nemá. Z masitých jídel je určitě fajn vyzkoušet odžachuri - obvykle vepřové maso připravené na pánvi s brambory, charčo - někdo připravuje jako polévku, ale v Samegrelu jsme připravovali jako dušené hovězí na štávě s ořechy, čachochbili - dušené kuře s rajčaty a koriandrem, poléku čichirtma. Zkrátka a dobře je toho spousta a nejlepší je se do Gruzie osobně vypravit a vyzkoušet.
28. 06. 2014, 10:28:17
Tulane
Tulane

Charčo je palivější hustá polévka, už se mi po tom docela i stýská. Vařili jsme ji doma jednou za 3 měsíce o víkendech. :)

Naposledy v Praze byla výtečné v polévkárně paní Marčo, a šašlik z jehněčího - objeven náhodou v restauraci v Českém Krumlově

27. 09. 2017, 11:32:55
Jana
Jana

Ahoj, mohu se poradit? Jsem vegetariánka a nechci si do Gruzie vozit jídlo.  Podaří se mi jít v restauracích  bez masa?  Děkuju!! :-)

10. 01. 2018, 18:45:16

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Škoda každého neroztrhnutého pytle.