HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

DISKUSE

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

VIDEO: Polynéský obřad Naghol - skoč z 25 metrů a oplodni zemi!

V různých končinách světa se uchovávají pro nás nepochopitelné rituály. Stačí se podívat na Srí Lanku, kde se lidé nechávají "napíchnout" na háky a poté se houpou na laně které je připevněno k dlouhé kládě a aby toho nebylo málo kláda je připevněna na jedoucím nákladním autě. Žádná krev neteče a lidé "visicího" člověka doprovází a hraje hudba, jak na tancovačce. Letos jsem měl možnost navštívit největší komerční bungee jumping na světě.Nachází se v Jihoafrické republice kde se z mostu Bloukrans Bridge, který je na známé Zahradní cestě - vrhají odvážlivci do hloubky 216 metrů. Cena za sedm vteřin strachu není zas až tak veliká a adrenalín máte v těle rozpumpovaný na rozdávání.
24. 05. 2013, 08:11:50
jan_podany
Jan
Polynéský obřad, který probíhá v Melanésii za účasti Melanésanů?
24. 05. 2013, 10:24:06
Přesně tak, Vanuatu není v Polynésii!
03. 06. 2013, 23:19:29
Díky moc za upozornění na chybu!
04. 06. 2013, 08:36:36
super video, naprosto dech-beroucí obřad. Vidět to, tak asi umřu :)) Jen s tou Srí Lankou, náhodou jsem tento obřad viděl v městě Dambulla. Bylo asi 35°C a po silnici šel dav lidí a mezi nimi dva povozy s dvěma propýchanýma lidma.. Myslim že v sobě meli hodně betelu :)) Ale úžasná podívaná :))
02. 06. 2013, 14:02:58
Bohužel už i tady se na tradice zapomíná . Když jela královna ,rozumí se anglická, zachraňovat Nové Hebridy jak se to tady dříve jenovalo , na uvítání pro ni zařídili tyto skoky. Bohužel nikdo si zřejmě nevzpomněl ,že se nemůže skákat v každém ročním období, protože liány ztrácejí pružnost a skokan se před očima královny zabil . I tato skutečnost pak částečně hrála roli ve vyhlášení samostatnosti s názvem Vanuatu. Lze se o této události dozvědět v veřejné zahradě a muzeu cca. 10 km od Port Villy . Jinak z vanuatu jsme byli nadšení ,lidé fantastičtí, strašně pyšní na svoji zemi . Radují se z maličkostí. našeho pohledu možná žije většina jednoduchý život ,ale oni jsou opravdu šťastní. Mám ,ale pocit , že už jim to pomalu končí. Tzv civilzace se tlačí a tlačí. Hodně je to vidět právě v Port Ville. První půlden tam jsem byl hodně rozčarovaný. A zde ve městě je vidět jak mají lidé už jiné starosti a jak jim přibývají Škoda , moc jim s manželkou fandíme a ještě aspon jednou tam znovu zajeli a to na delší dobu. Stojí to za to. Nádhera.
04. 07. 2014, 05:15:02
KimerAnnok
KimerAnnok
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
03. 02. 2019, 22:05:17

Sem vložte diskusní příspěvek.

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Žij svůj sen.
Sponzorováno