HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Co nezapomenout na zimní táboření?

Pěkný, stručný a jasný článek. Jako uživatel a propagátor hamaky v zimních a lesních podmínkách chci upozornit i na tuto možnost, vedle spaní ve stanu. Hamaka-v kombinaci s vrchní plachtou-má velikou výhodu v tom, že v ní nekondenzuje vlkost do péřového spacáku, například při vaření nebo málo kvalitním-neodvětraném stanu. A potom rozhled-větší sepětí s okolní přírodou-a pohodlí v hamace. Co se týče pohodlí, jsou hamaky dobré i špatné a dají se uvázat dobře i špatně. Snad neurazím odkazem na pěknou fotogalerii. http://www.natura-nuova.cz/dd-hammocks-hamaky-a-plachty/fotogalerie
28. 04. 2013, 11:13:31
Jaké máš zkušenosti se spaním v hamace za silného větru a hustého sněžení, případně doporučení. Dík
19. 01. 2014, 15:37:16
Pavel
Pavel

Ájéje, jsem už hodně dlouho dlužen s odpovědí. To mne mrzí a omlouvám se.

Spaní v hamace za silného větru a sněžení je bez problému. Předpokládám, že se bavíme o bivakovací plachtě nad sebou. Vítr může zanést nějaké sněhové vločky na konce hamaky ale já obvykle mám nad sebou zapnutou moskytiéru, na které ten sníh ulpí a ráno ho normálně rukou sklepu. Takže v těchto podmínkách je výhodou hamaka s moskytiérou. Používám bivakovací plachtu DD Hammocks o rozměru 3x3m. Ale pokud by se to s tím sklepáním sněhu nezdálo, dělají se i plachty na délku 3,5m, 4m, atd. Mluvím o plachtách DD, které znám. V zimě používám prodyšnou hamaku s moskytiérou DD Hammocks Frontline. Má dvojité dno pro lepší vložení karimatky ale ideální je použít tzv. underblanket-jakýsi spacák, který se zvenčí upevní kolem pláště hamaky. Nestlačuje se a ideálně izoluje i vzduchovou kapsou mezi tou izolací a pláštěm hamaky. Tady je odkaz na moji hamaku, o které mluvím.

https://www.natura-nuova.cz/p/165/hamaka-frontline-mk6-dd-hammocks-kojot-hnedy

Hamaku na zimní bivak mohu jedině doporučit, jelikož nad vším tím sněhem se člověk vznáší ve vzduchu. Spaní pouze pod bivakovací plachtou má určitě výhodu v nižší nesené hmotnosti a samozřejmě výborně odvětraném bivaku ale třeba počítat a připravit se na všudypřítomný sníh okolo.

08. 11. 2018, 18:29:05

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Každá krajina má své kouzlo.
Sponzorováno