HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k dalším článkům

Jak uvařit vietnamskou hovězí polévku pho?

Super popisany recept, dal si si fakt zalezat! Ja este doplnim, ze: - Rozsirena je aj varianta PHO GA, co je slepaci/kuraci vyvar. Vari a podava sa rovnako. Do misky sa dava nakrajane hydinove maso z vyvaru. - V mixe byliniek sa na tanieriku vedla PHO serviruje casto aj mata a listy salatu - jedno ci hlavkovy, alebo ladovy. - Do misky s vyvarom davaju koriandrovu vnat. - V Brne sa daju suroviny, koreniny, bylinky, nudle, ryza, omacky atd. kupit na 2 trzniciach na Olomoucke. Ja odporucam tu blizsie k mestu, ktora nesie nazov Vinamo. Jedalne a obchody s potravinami su v dlhom baraku napravo od vjazdu. Podobna trznica je aj v Bratislave.
23. 01. 2013, 11:24:35
Díky za komentář Palo, přesně tak, existuje i pho ga - v severním Vientamu je snad i více rozšířená. Možná tedy někdy popíšu i jak na kuřecí variantu pro ty, kterým hovězí nechutná. Entické menšiny v oblasti Sapy, Lao Cai apod. navíc dělají variantu kuřecí, hovězí i kachní dohromady. Prostě co dům dal.)
23. 01. 2013, 11:54:53
Karolína
Karolína

Vietnamskou polévku Pho jsem si opravdu zamilovala. Zkoušela jsem mnoho receptů, ale nejvíce mi chutná podle receptu z této kuchařky http://polevkapho.cz/vietnamska-kucharka/.

04. 03. 2017, 19:42:17
Pavel
Pavel

Teď jsem koukal na jejich stránky, a to ji teď mají vážně jen za 99,- ? Jsem milovník vietnamské kuchyně, takže rozhodně objednávám. Děkuji za zmínku.

06. 03. 2017, 21:42:01
Zdenka
Zdenka
jedla jsem varianty - hovězí, ga - je drůbeží občas kachna, občas kuře, i vepřovou, dokonce i bezmasou variantu. Na jihu se dělají i různé varianty s tofu a koulemi z mletého masa. Recept který jsem si přivezla já je podobný, ale do vývaru patří i zázvor a čerstvý koriandr .Maso na vývar co nejméně opracované. Co vím tak si připravovali vývar venku v obrovském kotli, kam nacpali klidně obrovské kusy zvířete i s kostma, kuřata i s packama a hlavou...na chuti vývaru je to docela znát. Ale je to jedno z nejlepších jídel, které jsem na cestách okusila. Zdenka
23. 01. 2013, 12:15:36
Zdenko, já pho taky miluju. Nejlepší je, že jde krásně zmrazit, takže kdykoli mě chuť přepadne, tak jsem připraven. Jinak v mém receptu je také zázvor - čerstvý na kousky. Co se týče koriandru, tak ses občas dává jako ozdoba nebo je součástí bylinného talíře. Bez zázvoru by to nebylo ono, na ten nezapomeňte.
23. 01. 2013, 13:30:49
Martin
Martin
Doporučuju kouknout na www.vietfoodfriends.cz
24. 01. 2013, 02:46:12
Jirka
Jirka
Tohle je hodně dobrej recept, veitnamská kuchyně se nám pomalu dostává do boomu. tady je docela dobrej recept, který jsem tento týden vařil: http://www.tradicnirecepty.cz/hlavni-chody/recept-ryzove-nudle-s-tofu-a-krevetami/ sice tam píšou, že je čínskej, ale je vietnamskej :)
08. 02. 2013, 15:10:50
tibor
tibor
já jsem si po příletu z vietnamu udělal polívku ze sáčku,v domění jak si připomenu pěkné chvíle ve světě a nedalo se to s prominutím žrát.Proto díky za tip a vrhnu se do vaření.Jediný co nebudu ze surovin určitě shánět je koriandr,který nenávidím a který mě velmi znepříjemnoval život ve vietnamu.
10. 02. 2013, 15:34:27
Vazeni, rusime rezervaci na dnesni vecer (pratele odrekli), ale tesime se na pristi navstveu u Vas. Jana Martinova
10. 02. 2013, 15:45:59
Právě jsem si dala první várku Pho Bo uvařeného podle tohoto vynikajícího receptu a nemohu se jí nabažit. Moc díky!
13. 02. 2013, 13:16:05
Tak to je super Katko, to mám radost!
15. 02. 2013, 17:35:59
Dobrý den. Neví někdo prosím náhodou,jak se jmenují papričky které se do Pho přidávají?? Děkuji
01. 06. 2013, 10:35:42
zeleny raul
zeleny raul

Piri piri

11. 12. 2015, 15:09:51
Jaká je lepší varianta pro zmrazení: zmrazit hotovou polévku se vším všudy nebo zmrazit pouze vývar a v případě nutné potřeby přidat čerstvé suroviny (maso, nudle...)?
09. 08. 2013, 21:55:06
Martin
Martin

do polevky se dava vse cerstvé zamrazte pouze cisty vyvar!!

30. 11. 2018, 17:30:48
super polívka a vařim ju furt protoze jsem vietnamec
27. 08. 2013, 09:29:20
Jsem narazila na recept, tak posilam...
21. 03. 2014, 11:32:34

... jste alespoň hezká, blondýnko? :-))
16. 04. 2014, 09:45:21
Ahoj, dají se bylinky na pho sehnat v Olomouci??
24. 07. 2014, 17:07:55
Včera jsem poprvé vyzkoušela tento skvělý recept a po polévce se jen zaprášilo. Díky!:)
12. 02. 2015, 10:00:34
Já jsem byl ve Viernamu loni jen týden,ale pho jsem jedl třikrát denně. No a ted ji vařím doma taky. Je to úžasné. Chutnala mi i varianta s mletým syrovým masem v misce a zalitá vývarem.
03. 08. 2015, 15:56:37
Jarda
Jarda

Pokud by Vás zajímaly další informace o polévce Pho, tak jsme spustili nový web, který se toutou vietnamskou pochoutkou zabývá a kromě receptů a historie polévky můžete najít i restaurace v Čr, kde se polévka dá koupit. Popřípadě si pho můžete rovnou online objednat

web je na adrese http://polevkapho.cz/

23. 10. 2015, 12:40:58
Jarda
Jarda

Ahoj Tomáši, hodláme navštívit Vietnam a velmi rádi bychom tam ochutnali jídla z hadů, konkrétně nejraději kobru. Prosím Tě, je to problém najít tam dobrou hadí restauraci? A jak ji poznat? (mám na mysli kvalitu restaurace) Jaké jsou v takové retauraci, za výše zmíněné jídlo, ceny?                                                                                    Dík za odpověď Jarda

22. 05. 2018, 12:27:36

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestovaním zistíte, ako sa každý mýli v názore na iné krajiny....A
Sponzorováno