Památky v Mahabalipuramu (Group of Monuments at Mahabalipuram)

Památky v Mahabalipuramu (Group of Monuments at Mahabalipuram)

stát Tamil Nadu, distrikt Chingleput

Skupina kamenných chrámů, stúp a obrovských reliéfů v žule na pobřeží Indického oceánu pochází ze 7. až 9. století z období vlády dynastie Pallava. Proslulé jsou především chrámy ve tvaru slavnostních vozů (tzv. rathy) a skalní reliéf o velikosti 42 x 12 m s výjevy ze slavného staroindického eposu Mahábhárata.

Zkušenosti čtenářů

Ondra

Ahoj Lukáši, chystáme se s přítelkyní na Srí Lanku a chtěl jsem tě poprosit jestli by jsi mi neposlal ten ceník jak tu všichni řeší. Fakt by se mi moc hodil. A ještě bych tě chtěl poprosit o radu. Přilétám do Colomba a nechci tu trávit noc, které město si mám podle tebe vybrat jako první zastávku na odpočinek kde jsou nějaké památky a taky pěkný oceán? díky a ať se daří 🙂

Darina

Dobrý den Lukáší. chystáme se s manželem trochu poznávát i jižní Indii. V Goa i v Kerale jsme už byli. Napadá mě taky Andhrapradeš a v okolí je pláž Rushikonda. Nevíte je tam hezky a neporadil by jste nám něco k vidění a odpočinku tak na 10_12 dní. Žijeme v Delhi toho času už druhý rok a chceme trochu změny protože tu je veliký smog momentálně…Děkuji za odpověď a radu.  Zdravíme z nádherné Indie a hodně štěstí a zdraví přejeme

Darina:

A to jste v Dillí (Delhi) dobrovolně? On ten velký smog tam není jen momentálně (teď je to extrém pro sebevrahy), ale trvale:
https://www.theguardian.com/cities/datablog/2017/feb/13/most-polluted-cities-world-listed-region

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: