HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Zašlá sláva Izraele: Jeruzalém, Betlém, Qumran

Trochu by mne překvapilo pokud by z chrámové hory zaznívala modlitba židů. Muslimů klidně, ale židům rabín zakázal vstup. Může tam jen (a teď trochu vařím z vody) nějaký vysoký rabín jednou ročně. Ke kamenu v chrámu božího hrobu. Je to opravdu FAKE. Ten původní byl v 19. st nahrazen kopií, protože už byl věčným hlazením úplně vyhlazen. Jo a vstup do tunelů u zdi nářků byl možný koupit i v té kase co jste zmiňovala, ale z důvodu návalů až třeba na další den.
05. 01. 2011, 21:45:49
Katrin
Katrin
Z Olivovky ta židovská modlitba zněla, že se nese směrem z chrámové hory, ale přesně to lokalizovat opravdu nedokážu... Ohledně tunelů podávám info, kterého se mi tam dostalo. Ani bych se nedivila, kdyby každému tvrdili něco jiného nebo to bylo každý den jinak.
06. 01. 2011, 09:43:36
ferdak
ferdak
Ty davy lidi muselo byt utrpneni. My si to prozili tak trochu naopak. Ac teda neplanovane, navstivili jsme Izrael v dobe valecneho konfliktu (srpen 2006), letenky jsme kupovali driv, kdy vladl jeste klid a mir. Kupodivu nas do zeme pustili a musi rict, ze to byla parada. V celym Jeruzaleme jen par turistu. Byly chvile, kdy jsme byli na Chramove hore v kostele skoro uplne sami, to stejne v Betleme. V Nazaretu jsme uz nepotkali zadnyho turistu a u Genezeratskeho jezera uz v klastere nebyli ani mnisi (asi odtud prchli). Pravda, pote co nam parkrat nad hlavou proletelo par raket z Libanonu, jsme se na miste taky moc nezdrzovali. Paradni dovolena.
11. 01. 2011, 13:10:46
DK
DK
Ahoj plánujeme cestu do Izraeles CK Avetour již delší dobu, ale v letošním roce bychom to chtěli opravdu uskutečnit. Spoustu věcí jsme se o Izraeli dočetli,jak v dobrém tak ve špatném, ale v každé zemi je něco....Izrael prý stojí za tu cestu. Odbavení, razítka atd...na to se hned zapomene,když se prý tkz.vystoupí z letadla a vstoupíte na jejich zem.Je to země plná památek,krásné přírody...Těšíme se na vlastní zkušenosti.....
23. 03. 2011, 09:56:49
Yvetta
Yvetta
Země jako Izrael je bohatá na svoji historii,spoustu krásných měst i míst.Proto nás velice láka prožít letošní Vánoce právě v Izraeli, v okolí Betléma. Prožil jste někdo Vánoce přímo v Betlémě ? Byli jste s cestovkou ?
06. 10. 2011, 11:00:12
Tak jsem si tento dil o zašlé slávě Izraele přečetl jako posledních řadě. A tentokrát už si pustí ústa na špacír a hlavně pod vlivem toho líčení"pejzatých Židů tvářící se jako debilové" Vám dámo autorko vzkazuji, že jste BLBÁ KRÁVA.
05. 05. 2012, 17:37:50
Zuzana
Zuzana
Bohuzel vam musim dat za pravdu. A rikam si, ze dnes snad by nemel byt problem najit si na internetu dost informaci, aby pani nebyla znechucena davy turistu v Jeruzaleme a z toho ze tam ziji Zide a zvoni zvony.
28. 04. 2013, 22:50:55
jeruzalem a okolie sa iste oplati navstivit, niesom vobec veriaci, ale toto mesto ma dostalo. mal som tam aj celkom v pohode sprievodcu slovaka, skuste ho najst cez facebook a da sa tam aj teraz za lacno letiet s budapesti
15. 08. 2013, 13:24:03
Ale ono je asi typické, že má paní "veselý" zážitek, kterému se smála nejen ona, ale s ní "půlka armády", když vojákovi podklouzly nohy. Nevím, proč ještě tyhle články nebyly odstraněny. Připadá mi, že dost explicitně pohrdají Židy, které (o, jaké překvapení) autorka v Izraeli potkala...
23. 01. 2014, 13:45:22

pani, priste radsi zustante doma. Nechapu, ze kdyz Vas cela tahle zeme tak stve a nelibi se vam, ze mate potrebu kazit chut i ostatnim. Jedte priste radsi do bibione, jiny kultury zrejme nejsou pro vas, protoze jste je ocividne nedokazala pochopit.
23. 03. 2014, 04:50:37
Z celého článku mám velmi smutný dojem a musím dát za pravdu Tomášovi - JSTE BLBÁ KRÁVA, nenávist z Vás čiší v každé větě. Je mi Vás líto.
06. 04. 2014, 13:05:22
Aha, "dáma" je muslimka. Vy máte nenávist k židům přímo povinnou. Možná proto, že svými kvalitami a intelektem jim nesaháte ani po kotníky.
06. 04. 2014, 15:19:43
Paní cestovatelko, Váš obsáhlý exkurz do zážitků z Vaší cesty po "zašlé slávě Izraele etc." mě nechtěně pozval do nitra Vaší osobnosti. Pozval mě do míst, kde vzkvétá nevzdělanost, nekulturnost, špatně skrývaná nenávist a tomu odpovídající inteligence a jak se mi to jeví - deformovaná bytost obecně. Takových lidí se štítím a ovykle na ně nereaguji. Vy jste ovšem výjimka. Kdybyste byla toho schopná, tak byste pochopila proč. Nepřidám se sice k těm, kteří Vás zde oslovují hrubě, (ale pregnantně) "blbou krávou". Jen vám sdělím svůj základní privátní pocit z Vás - nejste dobrý člověk a už nebudete. A nic Vám nepomůže. Jako mně nepomohl zdravý rozum a nadhled, abych Vám napsal tyto řádky.
16. 05. 2014, 20:40:04
Lejla
Lejla

Před týdnem jsem se vrátila z Izraele, navštívila jsem Jeruzalém a Tel Aviv. Na rozdíl od cestovatelky Katrin jsem byla nadšená z atmosféry, která tam panuje, proto jsem byla šokovaná jejím popisem Jeruzaléma. Hlavně jsem nechápala, proč tam jela, když evidentně nesnáší židy i křesťany a tato místa jsou kolébkou křesťanství a židovství, vlastně celé evropské civilizace vůbec. Takže naprosto sdílím názor diskutujících.

03. 11. 2015, 18:36:33
Vladislav

My jsme zrovna v Izraeli, máme za sebou několik dnů v Jeruzalémě, Mrtvé moře, Masadu, Galilejske jezero a teď jsme se zrovna ubytovali ve velice pěkném rekonstruovaném hostelu v Nazarethu a chystáme se na obhlidku starého města. Nejsem žádný velký cestovatel, ale ani náhodou to není tak hrozné, jak píše ta afektovana teta.

10. 12. 2015, 16:30:12

10. 12. 2015, 20:11:40
Ladislav
Ladislav

Zrovna se chystám znovu do Izraele, protože už mám po této výjimečné zemi absťák. Proto si pročítám různé informace a narazil jsem na deníček paní Katrin. Gramaticky zvládnuto, jazykově dokonce bohatě, obsahově však velmi chudě. Asi jsem před sedmi lety navštívil jinou zemi. Rád bych dodal, že asi je vhodné před návštěvou kohokoli a čehokoli, si lehce připomenout význam slov POKORA a ÚCTA. Trošku by pomohly brzdit chytré soudy možná 20-ti leté dámy o 20 KRÁT delší historii navštívených míst a mírnit tak odsudky lidí, které na cestě potkává.

10. 07. 2018, 02:45:51

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Několikahodinové cestování letadlem je tu od toho abyste pak vypadali stejně jako na fotografii v pasu.
Sponzorováno