HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Sulawesi, Togianské ostrovy

Zdravim..
Náhohou som narazil na tuto stranku a kedže som sa včera vrátil z indonezie neda mi sa neozvat.Prešli sme s partiou kamarátov prakticky cele Sulawesi a vrámci toho sme strávili asi 4 dni na Togianoch zhodou okolností na v Kadidiri Paradise a preto sa nemožem neozvať.Neviem aka ste boli partia,akým dojmom ste posobili,či nokoľko ste boli schopní zjednávať čo je v indonezii pri cestovaní ak len nie ste z inej kategorie cestovateľov to najdoležitejšie.Takže my sme mali 80.000 na osobu a na jedlo nemožem povedať nič len to že bolo fantastické a bol ho naozaj dostatok a to sme mali vo svojom kruhu riadnych papkáčov:)tiež si nespominam že by nam davali za celý čas nejake bravčové,vačšinou to boli ryby na veľa fajných sposobov.Potápali a šnorchlovali sme aj na Bunakene aj na Kadidiri takže možem porovnávať:Bunaken-za šnorchlovaním trebalo isť niekoľko sto metrov na úroven utesu,tam to už bolo dobre,ale len pozdlž utesu.Kadidiri-si mohol šnorchlovať niekoľko metrov od brehu aj s koralmi a rybkami a nemyslim že to bolo o niečo horšie ako na Taipei.A aj potápanie na Togianoch može byť z isteho pohľadu rozmanitejšie ako na Bunakene.Na bunakene je to prevažne len stena,kdežto na togianoch su aj steny a kanony,je tam vrak a je tam paradny vulkan Una-una ktorý stoji za tu dvojhodinovu cestu lodou.Počas nášho pobytu tam boli ešte dva páriky,jeden Belgický a jeden Nemecký,nevyzerali nijak snobsky,myslim že tam boli tiež kvoli kludu,troche romantiky a hlavne potápaniu.
Neviem čo mam vytýkať tej malej milej pláži,či dlžku alebo šírku..to necham na iných.Pre mna bola v pohode.Uprimne si myslim že vaše dojmy z Togian boli dosť poznamenané frustráciou z cestovania a snad toho že ste tam neboli vzhladom na aktuálne osadenstvo zrovna tými ktorí by určovali ceny..smola.Dufam teda že nie ste z tej kategorie čo sa stažuje pravidelne s nadychom urazenej hrdosti..Chcem len aby ste neodplašili ľudí od Kadidiri,my sme tam zažili zopár krásnych dní,ktoré boli balzamom na naše sulaweskými cestami vytrasene telá.Takže len toľko že Kadidiri stoja za návštevu a Vám prajem veľa šťastia pri budúcich cestovateľských zážitkoch..
04. 06. 2007, 18:31:35
maja
maja
hmm jano, myslim ze ty ceny jsou ale stejne, 170.000 za chatku nebo 80.000 za osobu :)
04. 02. 2013, 10:06:54
Jano,mam jednu otazku? Brali ste tam antimalarika????????dakujem...Miro
28. 05. 2014, 18:57:33
tom
tom

já ne, pouzival sem jen repelent, mistni rikali ze malarie neni, to az na papuy a tak

19. 03. 2016, 13:58:29
Zuza (zxzx@email.cz)
Zuza (zxzx@email.cz)

Turisté jsou dnes všude a všichni na nich chtějí vydělávat. Jak v ČR, tak v Indonésii. Togiany jsjou krásné pro ty kdo šnorchlují,  bylo tam čistěji než na Bunaken. Na Bunakem máte zase více ryb, velmi drahý výlet za želvami (my viděli jen tři) a je to tam super pro potápěče. Na Togianech se mi líbilo na Bombě i Kadidiri, ale nejvíce na Fadhile, tam to byla paráda. Spousta lidí si chválila Malenge, tam jsem už bohužel nedojeii. Antimalarika nejsou potřeba. A velmi zajímavý byl ostrov Siau, severně od Manada. Zde jsme sice nebydleli u moře, ale ostrov byl bez turistů, celý si ho projeli a udělali výlet na krásný ostrůvek Mahoro.

31. 07. 2018, 21:38:52

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Darované letence na cílovou destinaci nehleď!
Sponzorováno