HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Laosem v pyžamu

MartinT.
MartinT.
Minimalistickému, avšak přesto poučnému pojetí článku prostému velebení vlastní neohroženosti (plus realizaci zajímavého nápadu) dávám známku za jedna. Dík !!
29. 05. 2009, 12:32:08
Valis
Valis
FAKT SUPER!
29. 05. 2009, 13:54:53
zuzi
zuzi
bombice!!! hlasim se na pristi rok, koukam ze neni treba si delat hlavu s vybavenim, staci pyzo a padlo :oD...
31. 05. 2009, 15:36:42
Petr
Petr
Ahoj Davide, ctu si, ze se najdou i jini "blazni, co se takto vydaji splavovat na vlastni pest Nam Ou. V roce 2006 jsem podnikl neco podobneho, avsak z mestecka Phongsali az po soutok s Mekongem. Koupili jsme drevenou lodku a deset dni jsme se plavili. Na vecer jsme vzdy zastavili u brehu a udelali si veceri na ohni. Po ceste bylo nespocet malych vesnicek. Vesnicky, ke kterym vede silnice, se rozrustaji a pristavuji zarizeni pro turisty. Tento usek reky je mozno absolvovat i vetsi lodi s motorem, denne jich propluje nekolik plnych turistu. Obdobne jako ty jsme prozkoumavali pereje pred nami, nekolikrat nam poradili i mistni, kudy nejbezpecneji projet. 20 km pred Mekongem se nam ale jedna perej stala osudnou, reka byla jiz dost siroka, a misto neprehledne, lod jsme rozstipali o kameny. Nastesti jsme se dostali bez ujmy ke brehu, kde byla jiz silnice. Neskutecne krasna priroda, ranni opar, ktery se rozplynuj az po desate hodine rano, zvuky prirody z jungle. Neni problem se takto plavit a poridit lodku, sam jsme byl poprve vubec "na vode", ze zacatku nebylo jednoduche lodku ovladnout, ale poddala se. JENOM POZOOOOOOR NA PEREJE!!!!!!! muze byt osudny kazdy.
25. 10. 2009, 02:12:19
Zajac
Zajac
Ahoj, teď pojedeme na měsíc do Vietnamu, chtěli bychom se podívat i na tuhle řeku, pokud by nám někdo mohl poskytnout podrobnější info o řece, budeme moc rádi. Dík Zajac (strasidlo@volny.cz)
08. 03. 2011, 09:51:34
m
m
dobree !
25. 10. 2009, 13:53:03
Pavel3
Pavel3
perfektní! krátké, ale úderné......
20. 11. 2009, 15:27:56
hans
taky se přidávám, super článek. s tím tygrem to v předmětném NP opravdu asi nebude tak horké. podle wik. se v této oblasti k dnešnímu už vůbec žádný tygr bohužel neprohání... http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tiger_map.jpg
20. 11. 2009, 16:11:20
Dobrá mapa, díky za link. Mi je to jasné, že s tím tygrem by to nebylo tak horké, ani kdyby se v té oblasti ještě vyskytoval ... jenomže to je mi jasné tady doma u monitoru, večer v mlze v lese mi to tak jasné nebylo :)
20. 11. 2009, 16:36:01
hans
jasně, s tím s Tebou souhlasím. sám bych tam neusnul... :)) nechtěl jsem, aby to vypadalo jako remcání z obývaku od monitoru a snad to tak nevyznělo :))
20. 11. 2009, 18:50:13
Asi tak,..... dobře to podbarvuje příběh a pokud existuje malé procento, že tam "nějaká" kočička je, věřím, že nastanou chvilky, ve kterých to malinkaté procento velice rychle roste. Jó, psychika je mocná čarodějka..... máš kuráž se tam jen vydat a sám. I když na druhou stranu - být tam sám má hodně do sebe, viď?
20. 11. 2009, 21:14:44
Začínám si číst tvý články a zdá se mi to dobrý. Sám se řadím (bohužel) do skupiny těch co vycházejí z Lonely planet a tím pádem jsem tam, kde ostatní turisti. Jak to jseš schopnej všechno zvládat zároveň s prací a ještě rodinou? Odkud jsi? Pozval bych tě na pivo ;-)
19. 02. 2010, 14:27:12
Tak se stav někdy na pivo v Praze do Klubu cestovatelů (www.klubcestovatelu.cz), občas tam bývám :)
23. 02. 2010, 09:02:45
super článek a s přehledem .... teda co já nemám rád - to sou výbušniny, ale laosani a vietnamci jsou s nimi asi sžití, měli na to generaci času ....
16. 03. 2010, 10:51:52
Jsem připraven taky se přidat. Pokud to stále platí, napiš. tosik@seznam.cz
21. 07. 2010, 21:19:55
Davide nadchnuls naši vodáckou duši a dal dobrý tip na cestu pralesem. Příští týden budeme od tebe pozdravovat v džungli tygry, opice a místní pytláky.
11. 03. 2011, 17:16:13
v.afrika
v.afrika

člověk to snad musí napsat takhle nějak, aby to bylo čtivé a zaujalo, realita je kolikrát jiná. Bohužel si myslím , že ani před 9 lety to nebylo o moc jiné než teď s jednou připravovanou hydroelektrárnou. O vodácký život na této řece opravdu nejde a jelikož domorodí laosané po všem střílí a vše snědí od nepaměti, tak opravdu tady giboni nevyseli a nevisí z každé větve. Jenom kdyby lidé co sem píšou trochu ubrali na té fantazii, ale čtivější je o tygrech a záchraně života než fakta

23. 04. 2018, 15:29:44

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   =
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET