HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

DISKUSE

POSLEDNÍ DISKUSE

Diskuse k cestopisům

Kolik dní si vyhradit na cestování po Novém Zélandu či v Austrálii?

Valis
Valis
4 týdny na procestování "celého" Nového Zélandu od severu na jih nebo obráceně, je možná tak ideální pro japonského turistu, který zastaví na parkovišti a z vyhlídky si cvakne pár snímků... a nebo pro důchodce, co nemůžou chodit. 4 týdny je opravdu "minimální" doba tak na procestování jednoho ostrova, v případě, že chceš vidět i něco víc, než jen TOP místa vypsaná tučně v turistických průvodcích.... a to je opravdu minimum.
06. 04. 2010, 13:31:36
Martin Slíva
Martin Slíva
Samozřejmě, cestuji po NZ už 8 let a stále poznávám nová, mnohde turisty dosud neobjevená místa... Ale normální pracující člověk je rád, že utrhne 4 týdny dovolené... Z naší praxe vím, že se občas bohužel najdou odvážlivci z ČR a Slovenska (tedy ne z Japonska), kteří celé NZ chtějí projet a projedou za pouhý týden!!! A proto tři až čtyři týdny na Novém Zélandu mi přijdou už jako přijatelný kompromis - se zkušeným průvodcem vydají za 2 měsíce cestování backpackerů způsobem pokus omyl - jak se často děje.
19. 07. 2010, 16:51:50
Martine, když tam jsi takovou dobu,nemáš náhodou napsaného nějakého svého průvodce,či vyznačená na mapě místa kam a jak se vyrazit podívat? Ze zkušeností vím, že v průvodcích je tak polovina toho hezkého a často jen to "známé" a kousek vedle je něco dost podobného, ale bez turistů:) Děkuji
23. 08. 2010, 18:19:11
Petře, asi odpovídám trochu pozdě. Vlastního průvodce sepsaného máme, ale ten je stejně relativně rozsáhlý :-) Spíš záleží co Tě zajímá, co chceš podnikat, kolik máš času, případně i peněz, v kterém období tu budeš, atd. a pak se dá něco konkrétního doporučit. Třeba Fiordland samotný může být lehce na měsíc, ale taky z něj můžeš utéct za pár dnů :-)
04. 08. 2011, 14:38:42
Ja myslim, ze 4 tydny na procestovani NZ staci, pokud mate vlastni auto. Ja jezdil stopem, byl jsem tam 6 tydnu a bylo to tak akorat. Procestovat dukladne se NZ samozrejme za 4 tydny neda, ale to plati o kazde zemi a vzdy musite vybirat. Rozhodne ale nesouhlasim s nazorem, ze "4 tydny je dobre tak pro japonskeho turistu..." atd. Vetsina turistu proste vic dovolene nema. Pokud byste ale jeli na NZ jen na tyden, je to zase druhy etrem. 3-4 tydny na ramcove poznani highlights obou ostrovu staci, pokud vynechate vicedenni treky, ovsem pripravte se na dlouhe a unavne presuny a je to honicka. V Australii jsem byl 2.5 mesice a videl jsem toho hodne, ale samozrejme pokud bych chtel poznat Australii "dukladne", musel bych tam byt tak 2 roky. Pokud se nekomu zdaji presuny na NZ dlouhe, tak v Australii jsou vzdalenosti extremne dlouhe... Petr Daubner www.kompas.estranky.cz
12. 08. 2011, 09:51:19
Vyborne stranky.Odletame ve trech zacatkem unora do Christchurch a po 6 tydnech zpatky z Aucklandu.Budeme mit auto.Nejake dlouhe treky delat nebudem.Co doporucite?
16. 01. 2012, 00:04:36
gabina
gabina
ahoj delala jsem Kepler track, na 3dny. Muzu doporucit. Na vetsinu treku je nutna rezervace. Pousti na ne jen omezene pocty lidi, na Milford trek se objednava i nekolik mesicu predem. Takze uvidite co bude k dispozici.
16. 01. 2012, 20:27:51
petr
petr
ahoj,my též jedeme na jižní ostrov v březnu na 3 tejdny a shánime info a tak.tak jestli ti nebude vadit, že bych s tebou navázal kontakt a pobral třeba i pár vašich námětů, nápadů a třeba v průběhu pobytu i nějaké aktuální info.dík.případně na mejl buriansenior@seznam.cz zdarec petr
26. 01. 2012, 22:27:21
Zvládli jsme to za tří týdny... prostě jsme si vybrali to svoje z obou ostrovů. Nepotřebuji vidět vše. Tak si s tím nelamte hlavu :-). Nikdy to neprozkoumáte celé.
17. 06. 2012, 11:38:00
Bk
Bk
4 týdny jsou rozumny kompromis. 3 týdny na jižním ostrově a 1 týden na severním. Je třeba mít pronajaté auto. Na NZ nepotřebuješ žádného průvdce, internet je plný informaci a na NZ je vše pro turisty perfektně připraveno. Hodně věcí lze zařídit na iSitech.
18. 06. 2012, 08:33:20
Daniela88
Daniela88

Když jsem si četla na http://jacestovatel.cz/media/ohromujici-scenerie-novozelandske-prirody článek o Novém Zélandu, okamžitě mě tato krásná země uchvátila. Vzhledem k tomu, že jen cesta letadlem trvá skoro dva dny, vymezila jsem si něco málo přes měsíc a myslím, že to celkem stačilo. Na méně jak 14 dní bych tam však nejela. To se nestačíte ani rozkoukat.

12. 02. 2019, 14:16:09

Sem vložte diskusní příspěvek.

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET